Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: Isto Dátum augusztus 12, 2014, 18:26:34
Egy egyszerű kérdés volt ez. Miért nem lehet komolyan válaszolni és nem viccet csinálni a (szerintem) komoly kérdésből, még ha hülyeséget kérdeztem akkor is?

Bocs, de nem hittem, hogy komoly volt a kérdés.
Nem fognak ilyen miatt elmeszelni, ebben biztos vagyok.

Idézetet írta: iLogic Dátum augusztus 12, 2014, 18:53:02
Bocs, de nem hittem, hogy komoly volt a kérdés.
Nem fognak ilyen miatt elmeszelni, ebben biztos vagyok.

Semmi baj, de a kérdés tényleg komoly volt  ;).  Komolyan aggódok emiatt, nem vagyok ebben annyira benne, hogy tudjam mit tolerálnak és mit tudnak ellenőrizni.

Te azzal, hogy játszol nem követsz el semmilyen illegális dolgot. Nem tiltja semmi a játékot. Az állam azért blokkol, mert a szolgáltató cégeket meg akarja adóztatni.

Idézetet írta: Isto Dátum augusztus 12, 2014, 18:43:16
Köszönöm, ez megnyugtató. Én igazából arra gondoltam, hogy mivel ellenőriznek, megnézhetik a bankszámla tranzakcióimat, és ha látnák, hogy én online pókerre vagy blokkolt sportfogadó oldalakra töltöttem fel pénzt, abból gáz lehet.
Nem hiszem, hogy van NBH-s fórumtársunk, de ha igen, ő biztosan nem fog neked válaszolni erre ;)
Ilyen átvilágításoknál pedig ne a beazonosítható pénzügyi tételek miatt aggódj (póker, sportfogadás stb.) hanem mondjuk olyanokért, ahol rokon/barát/családtag utal rendszeresen külföldről. Nem ismerhetik az egész kapcsolati hálód csak azért, mert megnézik a facebook oldalad.
Mindenesetre a magyar mentalitást ismerve valószínűleg csak megnézik volt-e rendőrségi ügyed ill. kicsit kutakodnak a családfában.
A komolyabb átvilágítás az egyetem elvégzése után lesz, ha el akarsz helyezkedni komolyabb helyre majd a végzettségeddel.

Idézetet írta: laudrup Dátum augusztus 12, 2014, 18:31:22
Jelenleg a fogadóirodák nem igazán müködnek együtt a magyar állammal,ezért a nemzetbiztonsággal sem.
Nem hiszem hogy ha kérnének is tőlük veled kapcsolatban ilyen adatot akkor kiadnák...
De szerintem csak a saját bűnügyi nyilvántartásukban keresnek rád. (van vámos,apeh-os ismim is aki középvezetőként nagy sportfogadó netes oldalakon,tolják a pókert is ezerrel, senkit nem érdekel)

Az irodáktól ez miatt nem fognak adatot kérni, hisz gyakorlatilag sok ezer oldallal kéne felvenni a kapcsolatot, így ha ilyesmire tényleg kíváncsiak, akkor inkább a bankszámlaforgalmat fogják nézni.
Kérdés az, hogy milyen mélységű az átvilágítás ilyenkor.

Mondjuk szerintem a szerencsejáték függőség jelenthet nemzetbiztonsági kockázatot is ("kompromittálásra, zsarolásra okot adó információ"), de ha a bankszámla forgalmat tényleg vizsgálni fogják, akkor inkább azért, mert úgy általában lesznek kíváncsiak a külföldekkel (cégek, magánszemélyek) folytatott tranzakciókra és kapcsolatokra.
Szerintem ilyen szempontból nagyobb gáz, ha Skrillről vagy Netellerről jön a pénz mint ha egy fogadóirodától.

Mindegy, titokban is vizsgálódhatnak, ráadásul volt olyan módosítás 1-2 éve, hogy akármikor megtehetik és ugye a családtagokat is elővehetik, úgyhogy felesleges folyamatosan tartani ettől.  :)

Gyanítom, hogy tényleges vizsgálódás helyett adnak majd egy "sima" kérdőívet, amit 10 perc alatt ki lehet tölteni...
Aztán ha útban van valaki, akkor úgyis találnak valamit, amibe beleköthetnek. hehe

Idézetet írta: Isto Dátum augusztus 12, 2014, 17:36:08
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Most vettek fel a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre és ilyenkor a Nemzetbiztonsági hivatal ellenőriz minden egyes felvételizőt, akik elérték a pontszámot. Nekem van számlám a bwinen, bet365-n és a pokerstarson. Arra lennék kíváncsi, hogy ezek lehetnek kizáró okok, hogy szoktam fogadni és pókerezni az interneten, vagy tudják ezeket ellenőrizni, esetleg figyelhetik-e azt, hogy töltök/töltöttem már pénzt fel ezekre az oldalakra? Mit gondoltok?

Némi közöm volt hozzájuk. Mármint a köz szolgáihoz. Ht katona voltam, engem többször is vizsgáltak, nem olyan nagy veszedelem az. Észre sem veszed. Bennünket élből vizsgál(t)nak, de e miatt soha nem szólt hozzám senki. Olyan kolléga viszont volt, aki a facebook posztjai miatt kapott ejnye-bejnyét :). Szóval amíg nem adod el a titkaid (meg a rendőri, katonai titkokat), hogy pénzhez juss a játékra (drogra, italra, lakás-hiteltörlesztésre, asszonynak virágra) nem kell féltened a felvételid.

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 12, 2014, 20:41:37
Bocsánat, ha túl személyes, de katona vagy valamilyen formában kinn is?

nem hál' isten...

Idézetet írta: mölli Dátum augusztus 12, 2014, 19:20:58

Ez komoly kérdés volt?
Ha erre nem tudod a választ, akkor inkább ne menj egyetemre.

Ezt hogy érted?

Idézetet írta: Isto Dátum augusztus 12, 2014, 17:36:08
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Most vettek fel a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre és ilyenkor a Nemzetbiztonsági hivatal ellenőriz minden egyes felvételizőt, akik elérték a pontszámot. Nekem van számlám a bwinen, bet365-n és a pokerstarson. Arra lennék kíváncsi, hogy ezek lehetnek kizáró okok, hogy szoktam fogadni és pókerezni az interneten, vagy tudják ezeket ellenőrizni, esetleg figyelhetik-e azt, hogy töltök/töltöttem már pénzt fel ezekre az oldalakra? Mit gondoltok?

Látom született néhány (szinte szokássá váló), hogy is mondjam "vicceskedő" válasz is. Na mindegy. Bár nem vagyok NBH "tag", de talán van némi rálátásom a dologra. Szóval nem tudom, hogy ki mondta, hogy a Nemzetbiztonság komolyan foglalkozik az egyetemi hallgatókkal akik az NKE-re jelentkeznek, de egyébként ez nem így van. Két lehetőség van. Vagy nappalis egyetemi hallgatóként, fogalmazzunk úgy, hogy a "civil" életből érkezel az NKE-re, vagy már valahol állományban vagy és úgy leszel egyetemista általában levelezőn de lehet nappali is. Kezdjük a második esetet. Ha állományon belül vagy (hivatásos, köztisztviselő....stb) akkor alapból vizsgálnak bizonyos időközönként vagy ha gyanú merül fel veled szemben. Nem a Nemzetbiztonság, hanem a Nemzeti Védelmi Szolgálat akinek ez a feladata. Vagyis csak azért mert jelentkeztél az egyetemre, külön nem fognak vizsgálni. Az első esetben pedig csak az egyetem miatt nem fognak, mert egy sima hallgatói jogviszonyba kerülsz, mint bármelyik másik egyetemnél. Ha majd sor kerül az állományba vételedre valamikor akkor biztos, hogy vizsgálni fog az NVSZ, de normálisan észre sem veszed. Tehát még egyszer, az, hogy felvettek az NKE akármelyik szakára, nem vált ki vizsgálatot.

Idézetet írta: executor Dátum augusztus 13, 2014, 12:28:21
Látom született néhány (szinte szokássá váló), hogy is mondjam "vicceskedő" válasz is. Na mindegy. Bár nem vagyok NBH "tag", de talán van némi rálátásom a dologra. Szóval nem tudom, hogy ki mondta, hogy a Nemzetbiztonság komolyan foglalkozik az egyetemi hallgatókkal akik az NKE-re jelentkeznek, de egyébként ez nem így van. Két lehetőség van. Vagy nappalis egyetemi hallgatóként, fogalmazzunk úgy, hogy a "civil" életből érkezel az NKE-re, vagy már valahol állományban vagy és úgy leszel egyetemista általában levelezőn de lehet nappali is. Kezdjük a második esetet. Ha állományon belül vagy (hivatásos, köztisztviselő....stb) akkor alapból vizsgálnak bizonyos időközönként vagy ha gyanú merül fel veled szemben. Nem a Nemzetbiztonság, hanem a Nemzeti Védelmi Szolgálat akinek ez a feladata. Vagyis csak azért mert jelentkeztél az egyetemre, külön nem fognak vizsgálni. Az első esetben pedig csak az egyetem miatt nem fognak, mert egy sima hallgatói jogviszonyba kerülsz, mint bármelyik másik egyetemnél. Ha majd sor kerül az állományba vételedre valamikor akkor biztos, hogy vizsgálni fog az NVSZ, de normálisan észre sem veszed. Tehát még egyszer, az, hogy felvettek az NKE akármelyik szakára, nem vált ki vizsgálatot.

Voltak nálunk a Nemzeti Védelmi Szolgálattól család és környezet ellenőrzésen, szóval igen, megvizsgálnak minden felvételt nyert jelentkezőt.  Én az egyetemen belül a NAV kötelékébe fogok tartozni és arra lettem volna csak kíváncsi, hogy abból lehet-e probléma, hogy én szoktam internetes fogadóirodáknál fogadni és a neten pókerezni. Erre még mindig nem kaptam választ egyébként.

Idézetet írta: Isto Dátum augusztus 14, 2014, 17:05:27
Voltak nálunk a Nemzeti Védelmi Szolgálattól család és környezet ellenőrzésen, szóval igen, megvizsgálnak minden felvételt nyert jelentkezőt.  Én az egyetemen belül a NAV kötelékébe fogok tartozni és arra lettem volna csak kíváncsi, hogy abból lehet-e probléma, hogy én szoktam internetes fogadóirodáknál fogadni és a neten pókerezni. Erre még mindig nem kaptam választ egyébként.

Kérdezz meg néhány jelenlegi egyetemistát, biztosan lesz közöttük sportfogadó is!   ;)

Idézetet írta: Isto Dátum augusztus 14, 2014, 17:05:27
Voltak nálunk a Nemzeti Védelmi Szolgálattól család és környezet ellenőrzésen, szóval igen, megvizsgálnak minden felvételt nyert jelentkezőt.  Én az egyetemen belül a NAV kötelékébe fogok tartozni és arra lettem volna csak kíváncsi, hogy abból lehet-e probléma, hogy én szoktam internetes fogadóirodáknál fogadni és a neten pókerezni. Erre még mindig nem kaptam választ egyébként.

Provokálod ezekkel a kérdésekkel a fórimot?
Miért nem kérdezted meg a nálad vizsgálódokat?

Elég komolytalan emberek vannak itt.


Idézetet írta: Isto Dátum augusztus 14, 2014, 18:35:27
Elég komolytalan emberek vannak itt.

Idejössz egy olyan kérdéssel, aminek kapásból semmi köze nincs a "Szerencsejáték Szabályozás" témához, tehát alapból törlendő az anyag. Aztán kijelented, hogy NAV-os leszel, azaz, azok közé fogsz tartozni, akiknek feladatuk a blokkolás. Aztán mikor kapod a savat, azt mondod, hogy komolytalan emberek vannak itt. Megkérlek, hogy a továbbiakban itt tedd fel a kérdésed: http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,1073.msg499435.html#new

Ha válaszolni szeretnél privát üzenetben megteheted. Minden hozzászólás törölve lesz, ami a fentiekkel kapcsolatos, ne fáradjatok.  ;)