Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nyilvan az a gond hogy mar a Skrill szamladat is lejelentik nem kell ahhoz magyar bankszamlara visszautalni ha jol ertelmeztem.
Remenykedjunk benne hogy kedves kormanyunknak nem lesz kapacitasa mindenfele apro csepro lakossagi ewallet szamlakkal szorakozni.
A masik megoldas hogy mondjuk angol (tudtommal ott adomentes a sportfogadas) hajlektalanok nevere nyitunk bankszamlakat VPN-en keresztul aztan gyorsan megszabadulunk toluk :D :D :D

Ezek szerint végűl marad a TippmixPRO és imádkozhatunk, hogy adjanak ki engedélyeket és a legnagyobb irodák vegyék. :/ Nagyon remélem, hogy lesz valami megoldás :/

Tudtom szerint az egész "adatcserés" móka 2016-tól indul, s arra vonatkozik, hogy amennyiben bejön egy összeg az elektronikus pénztárcádra, akkor az illető szolgáltató küld egy jelentést annak az adóhivatalnak, ahova tartozol.

1. sehol nem olvastam eddig határokat, de lehet, hogy van egy minimum ami alatt nem jelentenek
2. az egyezmény "még" nem vonatkozik minden országra (talán 26 ország csatlakozott)
3. attól mert kap egy jelentést az adóhivatal az még semmit nem jelent (nagyon kétlem, hogy pár száz euróért fognak majd ők parázni, amikor még ott van egy csomó cápa)

Most az a kérdés, hogy ti konkrétan mitől paráztok?

1. Adóköteles jövedelem - be kell jelenteni?
2. "Külföldi irodáknál játszom" - büntetendő?

Csak azért kérdem, mert az első esetében jogos a felvetés, ugyanis adót kell fizetni az extra jövedelem után, ha nem a Tippmixpron játszol, a második eset miatt teljesen fölösleges aggódni, mivel arra szabályzat nincs. A külföldi szolgáltatóknak tiltják, hogy szolgáltatásaikat Magyarországon bonyolítsák, viszont arra külön törvény nincs, hogy tilos náluk fogadni, s hogy ez büntetendő.

Köszönöm a gyors és mindent lefedő választ Milán!

Az adózás részére voltam kíváncsi mivel eddig a Skrill számláról nem is tudtak így a Skrilles MasterCard segítségével anoniman lehetett hozzájutni a számlán lévő pénzhez ami ezzel az "egyezménnyel" már nem lesz egy járható út.

Amig a pénz nem utalod haza magyar számlára nemkel adótfizetni utána.
Kilehet menni Osztrákba automatábol felvenni.És ha megkérdik elisköltötted a pénzt kint,tehát nemhoztad haza.

Idézetet írta: sade63 Dátum november 15, 2015, 08:40:38
Amig a pénz nem utalod haza magyar számlára nemkel adótfizetni utána.
Kilehet menni Osztrákba automatábol felvenni.És ha megkérdik elisköltötted a pénzt kint,tehát nemhoztad haza.

Ebben már nem vagyok annyira biztos, hogy ez még működik. Aki jártas az talán elmondhatná, vagy cáfolhatná, de jelen pillanatban tudtom szerint ott adózol, ahol a legtöbbet vagy és mivel az adóhivatal tud a te külföldi számládról, tudomása van a kinti jövedelmedről.
Ha meg külföldön nem fizettél adót a jövedelmed után, akkor bizony valahol fizetned kell.

Szóval, igen, szerencsés dolog lenne amit te leírtál, csak már kétlem, hogy manapság ez működik.

Át kell bukni a nyereményt tippmixprora és mindenki boldog.

Idézetet írta: sleve Dátum november 15, 2015, 12:50:26
Át kell bukni a nyereményt tippmixprora és mindenki boldog.

Ez is egy megoldás, csak kicsit rizikós.  : :D

Idézetet írta: Milan Dátum november 15, 2015, 12:15:35
Ebben már nem vagyok annyira biztos, hogy ez még működik. Aki jártas az talán elmondhatná, vagy cáfolhatná, de jelen pillanatban tudtom szerint ott adózol, ahol a legtöbbet vagy és mivel az adóhivatal tud a te külföldi számládról, tudomása van a kinti jövedelmedről.
Ha meg külföldön nem fizettél adót a jövedelmed után, akkor bizony valahol fizetned kell.

Szóval, igen, szerencsés dolog lenne amit te leírtál, csak már kétlem, hogy manapság ez működik.

Belgiumban élve itt adózok. De: nyilatkozatot kellett leadnióom, a magyar számlámról, illetve betekintést adni az itteni hatóságoknak az otthoni számláimról is. Sőt, még a küülönböző elektronikus számlaformátumok (skrill, Paypal, meg nem is tudom még mik) is fel voltak sorolva.

Az adókikerülésre csak az offshore országok, ciprus(?), Luxembourg, Kajmán-szigetek  ;D lehet megoldás. Nem véletlen, hogy oda menekítik a pénzeket, meg otthoni cégek (különböző pénzügyi alapok, stb.) is onnan vannak müködtetve.

Idézetet írta: Milan Dátum november 15, 2015, 12:15:35
Ebben már nem vagyok annyira biztos, hogy ez még működik. Aki jártas az talán elmondhatná, vagy cáfolhatná, de jelen pillanatban tudtom szerint ott adózol, ahol a legtöbbet vagy és mivel az adóhivatal tud a te külföldi számládról, tudomása van a kinti jövedelmedről.
Ha meg külföldön nem fizettél adót a jövedelmed után, akkor bizony valahol fizetned kell.

Szóval, igen, szerencsés dolog lenne amit te leírtál, csak már kétlem, hogy manapság ez működik.

Nem vagyok adószakértö,de szerintem nemlehet jövedelemnek tekinteni adóalapnak amig nemérkezik be magyar számlára.
Ha adózni kel a külföldi számlák után akkor minek találták ki a stabilitás számlákat,ezekel a számlákkal ösztönöznék a külföldi számlákon tartott pénzek hazahozatalát legalizálását.

Egyébként az arbosoknak jelent ez föként problémát szerintem a sok pénzmozgatást akkor mindig bevételnek tekintik.

Idézetet írta: sade63 Dátum november 15, 2015, 14:28:57
Nem vagyok adószakértö,de szerintem nemlehet jövedelemnek tekinteni adóalapnak amig nemérkezik be magyar számlára.
Ha adózni kel a külföldi számlák után akkor minek találták ki a stabilitás számlákat,ezekel a számlákkal ösztönöznék a külföldi számlákon tartott pénzek hazahozatalát legalizálását.

Egyébként az arbosoknak jelent ez föként problémát szerintem a sok pénzmozgatást akkor mindig bevételnek tekintik.

Ha foglalkozna ilyesmivel a NAV, gyorsan kiderülne, melyik időpontot tekintik a jövedelemszerzés időpontjának, de ezt nem tudjuk. Esetleg lehet tőlük állásfoglalást kérni, ha fel akarjuk hívni a problémára a figyelmet.  :)

Amikortól rendelkezhetsz a nyereménnyel, attól kezdve minden időpontot "logikusan" meg lehetne indokolni, még a fogadás kiértékelésének időpontját is! (egyébként is fogadásonként kéne elszámolni a jövedelmet, a vesztes téteket nem vonhatjuk le a nyeremények összegéből)
Még akár ez a módszer is szóba jöhetett volna, ha kap néhány iroda engedélyt és publikussá válik a fogadástörténetünk.  ;)

Az arbosoknak a nagyságrend miatt lehet ez nagyobb probléma, de mindenki megszívja, ha a vesztes fogadásait nem engedik szembeállítani a nyertesekkel és ez alapján számolnak neki adófizetési kötelezettséget.

A stabilitás megtakarítási számla csak 5 millió forint felett elérhető, nem a pár tízezer forintos összegeket akarják ezzel hazacsábítani.


Idézetet írta: Knapp Dátum november 15, 2015, 15:58:29
Ha foglalkozna ilyesmivel a NAV, gyorsan kiderülne, melyik időpontot tekintik a jövedelemszerzés időpontjának, de ezt nem tudjuk. Esetleg lehet tőlük állásfoglalást kérni, ha fel akarjuk hívni a problémára a figyelmet.  :)

Amikortól rendelkezhetsz a nyereménnyel, attól kezdve minden időpontot "logikusan" meg lehetne indokolni, még a fogadás kiértékelésének időpontját is! (egyébként is fogadásonként kéne elszámolni a jövedelmet, a vesztes téteket nem vonhatjuk le a nyeremények összegéből)
Még akár ez a módszer is szóba jöhetett volna, ha kap néhány iroda engedélyt és publikussá válik a fogadástörténetünk.  ;)

Az arbosoknak a nagyságrend miatt lehet ez nagyobb probléma, de mindenki megszívja, ha a vesztes fogadásait nem engedik szembeállítani a nyertesekkel és ez alapján számolnak neki adófizetési kötelezettséget.

A stabilitás megtakarítási számla csak 5 millió forint felett elérhető, nem a pár tízezer forintos összegeket akarják ezzel hazacsábítani.

Fogadó irodák nemküldenek automatikusan adatokat fogadási történetett rájuk nemvonatkozik a szabájozás. Persze megkeresésre Nav vagy Biróság biztos kiadják.



Idézetet írta: sade63 Dátum november 15, 2015, 16:23:43
Fogadó irodák nemküldenek automatikusan adatokat fogadási történetett rájuk nemvonatkozik a szabájozás. Persze megkeresésre Nav vagy Biróság biztos kiadják

Igen, de az volt a terv, hogy a licencet vásárló irodáknak majd tükörszervert kell működtetniük, amelyre rálát a NAV.
Erre az esetre írtam, hogy akár tranzakciónként megvizsgálhatták volna a fogadástörténetet.

Ugyanakkor az adózás alapesetben nem arról szól, hogy csak az után kell adózni, amit a NAV lát!  :)
Ez csak a "praktikus" megközelítés.

Idézetet írta: Knapp Dátum november 15, 2015, 16:34:32
Igen, de az volt a terv, hogy a licencet vásárló irodáknak majd tükörszervert kell működtetniük, amelyre rálát a NAV.
Erre az esetre írtam, hogy akár tranzakciónként megvizsgálhatták volna a fogadástörténetet.

Ugyanakkor az adózás alapesetben nem arról szól, hogy csak az után kell adózni, amit a NAV lát!  :)
Ez csak a "praktikus" megközelítés

Ha adtak volna licenceket akkor azoknál az irodáknál nyert pénz szintén adómentes lenne,nézhetnék a fogadás történetet a tükőrszerveren.


Idézetet írta: sade63 Dátum november 15, 2015, 16:46:48
Ha adtak volna licenceket akkor azoknál az irodáknál nyert pénz szintén adómentes lenne,nézhetnék a fogadás történetet a tükőrszerveren.

Miután a tervezett licencek értékesítéséből sem lett semmi és kb. 3 munkanap alatt visznek át egy törvénymódosítást a parlamenten, nem fogadtam volna rá nagy összegben, hogy a kezdeti adómentesség örökre úgy marad.
Valahogy nem annyira időtállóak mostanában a jogszabályaink.   :)
Ha a  játékosok személye és tranzakciói láthatóvá váltak volna az állam számára, szerintem nagy lett volna a kísértés, ráadásul sokkal könnyebb lett volna az szja/EHO behajtása is. (egyértelműen követhető lett volna, kinek van sportfogadás bevétele)

2013 óta például a kamatjövedelmeknél is megjelent 6% EHO fizetési kötelezettség a "semmiből", miután máshonnan (tranzakciós adóból) nem folyt be kellő mennyiségű pénz. Semeddig nem tart egy adómentes bevételből adókötelest csinálni.  :)  (oké, a kamatjövedelmeknél volt előtte kamatadó, azt emelték meg az EHO hozzácsapásával)

Viszont az is igaz, hogy a jelek szerint mostanában rohadtul nem érdekli az államot, hogy mennyi bevétele van az online szerencsejátékból, mert inkább arra koncentrálnak, hogy a haveri kört "feltőkésítsék".
Ez megnyugtató.

(ha idézel, akkor az idézet részen kívülre - ne a két "quote" közé - írd a saját részt!)