Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: harvy666 Dátum november 13, 2015, 19:08:42
http://kiszamolo.hu/automatikus-adatcsere-egyezmeny-kozel-a-hatarido/

szopoka nyaloka, rakerdezek a Skrillre mi a helyzet

Majd írd már meg légyszi mit válaszoltak!
Bár meggyőződésem, hogy elsunnyogják, mert félnek attól, hogy tömegesen otthagyják őket az emberek.

Idézetet írta: Proxyi Dátum november 14, 2015, 13:56:39
Ezt most jól értem, hogy csak 2016-tól fognak küldeni adatot, vagyis 2016-os adatokat? Tehát, visszamenőlegesen a 2015-ös adatokat már nem küldhetik el? Teszem azt, 2015-ben volt x összeg a számlán, de ezt még kiutalom 2015-ben, így 2016-ban már 0 lesz a végösszeg, így csak ez utóbbiról fognak tájékoztatást kapni?

Én is így értelmezem.

Idézetet írta: Geradossz Dátum november 14, 2015, 14:28:14
És ha nem utalom le a számlámra csak Skrillen tárolom, akkor mivan?

Szerintem az rosszabb mintha hazautalod. Mert a bankod csak küldhet jelentést, a skrillnek meg elvileg kötelező lesz.

Idézetet írta: harvy666 Dátum november 14, 2015, 19:04:57
Remenykedjunk benne hogy kedves kormanyunknak nem lesz kapacitasa mindenfele apro csepro lakossagi ewallet szamlakkal szorakozni.

Reménykedni lehet, kérdés megéri-e kockáztatni. Nyilván azért nem a 100 eurós számlákkal fognak foglalkozni, de gondolom van egy pár ember, aki nem ilyen forgalmat bonyolít...

Idézetet írta: Milan Dátum november 14, 2015, 23:36:12
Tudtom szerint az egész "adatcserés" móka 2016-tól indul, s arra vonatkozik, hogy amennyiben bejön egy összeg az elektronikus pénztárcádra, akkor az illető szolgáltató küld egy jelentést annak az adóhivatalnak, ahova tartozol.

1. sehol nem olvastam eddig határokat, de lehet, hogy van egy minimum ami alatt nem jelentenek
2. az egyezmény "még" nem vonatkozik minden országra (talán 26 ország csatlakozott)
3. attól mert kap egy jelentést az adóhivatal az még semmit nem jelent (nagyon kétlem, hogy pár száz euróért fognak majd ők parázni, amikor még ott van egy csomó cápa)


1. http://www.oecd.org/ctp/exchange-of-tax-information/automatic-exchange-financial-account-information-common-reporting-standard.pdf alapján magánszámláknál nincs határ, csak szervezeti számláknál.
2. Man szigetekre, ahol az Optimal Payments (netelles-skrill tulaj) székel, arra pont vonatkozik.
3. Nyilván, lásd előző válasz.

Idézetet írta: sade63 Dátum november 15, 2015, 08:40:38
Amig a pénz nem utalod haza magyar számlára nemkel adótfizetni utána.
Kilehet menni Osztrákba automatábol felvenni.És ha megkérdik elisköltötted a pénzt kint,tehát nemhoztad haza.

Ez úgy hülyeség, ahogy van.

Semmi lényegest nem írtak csak megadtak a standard szoveguket:
https://www.skrill.com/en/footer/privacy-policy/  (Disclosure to Third Parties alatt)

komolyan mondom ket megoldas marad:
-vagy hirtelen roman allampolgar lesz az ember ott nincs rajta ado tudtommal  (hogy hogyan az mar mas kerdes,
https://www.sportsbettingonline.net/country/romania/ )
-vagy Betfair eseten meg lehet mondjuk azt jatszani hogy valami nagyon esélyes ellen fogadsz, a Tippmixpron meg siman backeled es ha nyersz rajta akkor maris legalis (ahogy nezegettem az oddsokat olyan 7% koruli bukta van igy, ha veletlenul veszitesz akkor nyilvan ujra kell probalni megint 7%ér mert akkor atkerult a tippmix penzed a Betfairre...)


Valójában amiről itt tárgyalunk az az adózás témába illik, s nem a szabályozással kapcsolatos, de ettől eltekintve van itt egy téves felfogás.

A Skrill/Neteller egy elektronikus pénztárca. Ők alapból úgy könyvelik el, hogy TE befizeted a jövedelmed utáni adót, ha az illető pénz adóköteles.

Most mit vártok el, hogy azt mondják, hogy üljetek nyugodtan, mert xy összegig nem jelentünk? Ha kötelezik őket, akkor kötelezően jelenteniük kell, nekik is és a világ összes bankjának, pénzintézetének akikre vonatkozik ez a szabályozás.

Tegnap olvastam egyébként a Netellernél, hogy korábban náluk azért volt és van is egy 50.000$-os számlahatár, mivel a felett már jelenteniük kellett volna (ha jól tudom az USA-nak).

Annyira nem tiszta még ez az OECD-s dolog, hogy szerintem senki nem tudja, hogy mikor kell jelenteni, milyen formában stb. Egyáltalán, hogy mit?
Alapból ez a jelentés ez a bankokra vonatkozik, a Skrill/Neteller meg csak egy kispályás a bankok mellett.

#2643 november 16, 2015, 22:14:22, Milan
Idézetet írta: harvy666 Dátum november 16, 2015, 20:12:20
Semmi lényegest nem írtak csak megadtak a standard szoveguket:
https://www.skrill.com/en/footer/privacy-policy/  (Disclosure to Third Parties alatt)

komolyan mondom ket megoldas marad:
-vagy hirtelen roman allampolgar lesz az ember ott nincs rajta ado tudtommal  (hogy hogyan az mar mas kerdes,
https://www.sportsbettingonline.net/country/romania/ )
-vagy Betfair eseten meg lehet mondjuk azt jatszani hogy valami nagyon esélyes ellen fogadsz, a Tippmixpron meg siman backeled es ha nyersz rajta akkor maris legalis (ahogy nezegettem az oddsokat olyan 7% koruli bukta van igy, ha veletlenul veszitesz akkor nyilvan ujra kell probalni megint 7%ér mert akkor atkerult a tippmix penzed a Betfairre...)

Ha Romániában szeretnél játszani, akkor csak az engedélyezett fogadóirodáknál teheted azt meg (lásd itt: http://onjn.gov.ro/approved/).
Ha jól tudom és azóta nem változott a helyzet, Romániában is fizetsz adót, csak azt a fogadóiroda tartja vissza.

Itt vannak az adókulcsok:

"<15.000 de euro - 1% ado
>15.000 de euro - 16% ado
>100.000 de euro - 25% ado"

Idézetet írta: Milan Dátum november 16, 2015, 22:08:38
A Skrill/Neteller egy elektronikus pénztárca. Ők alapból úgy könyvelik el, hogy TE befizeted a jövedelmed utáni adót, ha az illető pénz adóköteles.

Most mit vártok el, hogy azt mondják, hogy üljetek nyugodtan, mert xy összegig nem jelentünk? Ha kötelezik őket, akkor kötelezően jelenteniük kell, nekik is és a világ összes bankjának, pénzintézetének akikre vonatkozik ez a szabályozás.

Az a tapasztalatom, hogy a sportfogadókon és a pókereseken kívül senki nem használja a netellert, ami nem véletlen.

Idézetet írta: harvy666 Dátum november 16, 2015, 20:12:20

-vagy Betfair eseten meg lehet mondjuk azt jatszani hogy valami nagyon esélyes ellen fogadsz, a Tippmixpron meg siman backeled es ha nyersz rajta akkor maris legalis (ahogy nezegettem az oddsokat olyan 7% koruli bukta van igy, ha veletlenul veszitesz akkor nyilvan ujra kell probalni megint 7%ér mert akkor atkerult a tippmix penzed a Betfairre...)

Azért biztosan találni 3-4%-os mínusszal is fogadást, nem feltétlenül a betfair ellen. (lehet ez a pinnacle, vagy bármelyik iroda)
A veszteséget meg ilyenkor célszerű úgy menedzselni, hogy nem egyenlő arányban elosztani a kimenetelek között, hanem hogy a tippmixpro oldalra kerüljön minden!
Mondjuk alapesetben 3-3% lenne a veszteség, ezt a megfelelő tét megadásával tudod 0 vagy 5%-ra állítani, azaz ha a betfair oldal nyer, akkor nullán zársz a fogadással és csak akkor realizálsz veszteséget, ha végre jó helyre ment a pénz.  :)  Akkor viszont a példa alapján kb. 5%-ot.

Ezzel elkerülhető, hogy eredmény nélkül kopjon el a pénzünk.
(ez bónuszok átnyerésénél is alkalmazható)

A surebet.com kalkulátoránál például egyszerűen a "D" oszlopban kell pipálgatni, hogy melyik kimenetelre szeretnénk "kérni" az arbitrázs eredményét. (alapesetben mindegyik be van jelölve, így egyenletesen oszlik meg)


(ezen az oldalon is lehetne egy hasonló kalkulátor a segédeszközök között, akkor azt "reklámoznám"  :)  )


Ma a Triobet jelezte emailben, hogy bezárják a magyar lakcímmel regisztrált számlákat.

Most tényleg hirtelen jutott eszébe féltucat irodának, hogy nem akar a magyar állammal ujjat húzni, vagy stratégiát váltott a NAV(?) és blokkolás helyett inkább levélben hívja fel a fogadóirodák figyelmét a "törvénytelen" működésre?

Alig van néhány oldal, ami jelenleg blokkolható, mégis számlazárási hullám van...

Idézetet írta: Knapp Dátum november 17, 2015, 10:51:07
Ma a Triobet jelezte emailben, hogy bezárják a magyar lakcímmel regisztrált számlákat.

Most tényleg hirtelen jutott eszébe féltucat irodának, hogy nem akar a magyar állammal ujjat húzni, vagy stratégiát váltott a NAV(?) és blokkolás helyett inkább levélben hívja fel a fogadóirodák figyelmét a "törvénytelen" működésre?

Alig van néhány oldal, ami jelenleg blokkolható, mégis számlazárási hullám van...

Ennél az irodánál lehetett még egyáltalán fogadni nekünk? Év eleje óta mellőztem őket, aztán megújult az oldal, és a regisztrációnál már fel sem dobta a választható országok között Magyarországot.

Márciusig játszottam ott, akkor jött a dizájn váltás, azóta nem láttam olyan promót, amiért érdemes lett volna befizetni.
A Triobet téma utolsó bejegyzései alapján pont akkoriban zártak ki minket a sportfogadás akciókból.
Belépni még most is enged.
Mondjuk egy ideje csak nagyon alacsony téteket engedett - tudnám, hogy miért, hehe - így pláne nem vonzott a kínálatuk.

Náluk az sem lehet, hogy a bónuszvadászokból most lett elegük - ami a comeon vagy a paddypower esetén még felmerülhet - mégis a kizárás mellett döntöttek.


Idézetet írta: Milan Dátum november 16, 2015, 22:08:38
Most mit vártok el, hogy azt mondják, hogy üljetek nyugodtan, mert xy összegig nem jelentünk? Ha kötelezik őket, akkor kötelezően jelenteniük kell, nekik is és a világ összes bankjának, pénzintézetének akikre vonatkozik ez a szabályozás.

Én személy szerint azt várnám, hogy konkrétan, és korrekten mondják meg, hogy jelentenek-e vagy nem.
Ne térjenek ki a válasz alól, mert ez egy egyszerű eldöntendő kérdés.
Ha a válaszuk igen, akkor bele lehet menni olyan dolgokba, hogy mikor? - mit? - van-e limit? stb.
Mivel szerződéses viszonyban állunk, így szerintem ez a minimum elvárás.
És az emberek ez alapján tudják eldönteni, hogy igénybe akarják-e venni a továbbiakban a szolgáltatásukat.


Idézetet írta: Milan Dátum november 16, 2015, 22:08:38
Annyira nem tiszta még ez az OECD-s dolog, hogy szerintem senki nem tudja, hogy mikor kell jelenteni, milyen formában stb. Egyáltalán, hogy mit?
Alapból ez a jelentés ez a bankokra vonatkozik, a Skrill/Neteller meg csak egy kispályás a bankok mellett.

Igen, az még lehetséges hogy rájuk nem is vonatkozik. Ezt is kommunikálniuk kellene nyilvánosan.

Nem ide kellene irni de Magyarországon a rokantaknak nemkell ehot fizetniük,akkor a netes nyeremény után is csak a 16% adót kel megfizetniük.

Romaniaban okés a betfair 1% adóval még jó is lennék

Azert emlitettem a Betfairt mivel most ott van a penzem, nem vehetem ki Skrillre hogy attoljam valahova jobb arbitrázs eselyekert elvegre mar akkor bekerul a rendszerbe (persze jo lenne tudni hogy hogyan jelentenek, teljes szamlatortenetet vagy csak aktualis penzt a szamlan a Skrillnel)

edit:
fortunaweben lattam hogy: "Januárban a román kormány módosított a játékosok nyereményére vonatkozó adókulcsokon is. A 132 eurónál kisebb nyeremények most adómentesek, a 133 és 15.000 euró közöttiekre 1%, a 15.001 és 100.000 euró közöttiekre 16%, a fölött pedig 25% adót kell becsengetniük a szerencsés játékosoknak az államkasszába."

Nah mar csak az a kerdeses hogy ez egyszeri nyeremenyre vonatkozik vagy pl havonta/evente? Mivel a Betfairen exchange-el foglalkozok soha egyik nyeremenyem sem lepi tul az elso hatart se

Idézetet írta: blackandz88 Dátum november 17, 2015, 12:40:32
Én személy szerint azt várnám, hogy konkrétan, és korrekten mondják meg, hogy jelentenek-e vagy nem.
Ne térjenek ki a válasz alól, mert ez egy egyszerű eldöntendő kérdés.
Ha a válaszuk igen, akkor bele lehet menni olyan dolgokba, hogy mikor? - mit? - van-e limit? stb.
Mivel szerződéses viszonyban állunk, így szerintem ez a minimum elvárás.
És az emberek ez alapján tudják eldönteni, hogy igénybe akarják-e venni a továbbiakban a szolgáltatásukat.



Igen, az még lehetséges hogy rájuk nem is vonatkozik. Ezt is kommunikálniuk kellene nyilvánosan.

Olvasgatom itt az előrepánikolási sorozatokat :D Bizonyára úgy lesz ahogy Milán mondja, ha kell akkor kell és kész.
Viszont akkor felmerül a kérdés, akkor miszükség az internetes pénztárcákra? Hiszen mindenhol sportfogadás, forex, vásárlás, lehet már bankkártyával fizetni.
És ha ők is jelentenek akkor minek fizessek még nekik is külön minden tranzakciónál. Legyünk őszinték, a világon mindenki arra használta őket, hogy csökkentse az adóját, ha viszont nem lehet akkor nincs is rájuk szükség.
Gondoljátok, hogy ez nem jut az eszükbe?

A régi törvény szerint egyszeri nyereményre vonatkozott és azt hiszem az újban sem változtatták meg.

Idézetet írta: Gake Dátum november 17, 2015, 13:05:40
Gondoljátok, hogy ez nem jut az eszükbe?
Ha eszükbe is jut, egyik cég sem mondhatja meg, hogy ilyesmire lehet őket használni. Már a buzditás is bűncselekmény a legtöbb országban.