2.5 under/over statisztika alapú fogadás mennyire működik?Tapasztalatok?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy van e olyan aki erre alapozza a fogadásait,mármint a statisztikákra,és azon belül is a gólok számára,hogy mennyire lehet támpont egy under/over fogadásnál?Érdekelne a véleményetek,hogy mennyire lehet hagyatkozni a százalékokra?Pl ha egy bizonyos mérkőzésnél tegyük fel under 2.5 gólra 85% esély van,akkor az valóban 85%-os esély?Úgy értem ami tegnap meg tegnap elött 2 gól volt,az holnap lehet akár 10 is egy adott csapat között nem?Vagy azért gólok számánál sokott jönni a papírforma?

Idézetet írta: six Dátum január 06, 2015, 12:17:17
Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy van e olyan aki erre alapozza a fogadásait,mármint a statisztikákra,és azon belül is a gólok számára,hogy mennyire lehet támpont egy under/over fogadásnál?Érdekelne a véleményetek,hogy mennyire lehet hagyatkozni a százalékokra?Pl ha egy bizonyos mérkőzésnél tegyük fel under 2.5 gólra 85% esély van,akkor az valóban 85%-os esély?Úgy értem ami tegnap meg tegnap elött 2 gól volt,az holnap lehet akár 10 is egy adott csapat között nem?Vagy azért gólok számánál sokott jönni a papírforma?

Tudomásom szerint sok nemzetközi tipster specializálódott szinte kizárólag over/under fogadásokra, de a "képlet/algoritmus" azért jóval komplexebb, mint amit te vázoltál. Pusztán ennyi adatra, amit írtál én nem hagyatkoznék egy over/under fogadás kiválasztásában.

A statisztika nem biztos, hogy elég, kell hozzá az "ember" is, aki olvas belőlük. Általában a bukik elég jól belövik az odds-okat, az szerintem nagyrészt a statisztika alapján jön ki, mégis találni hibákat. Statisztikán kívül még számos tényezőt érdemes figyelembe venni az adott tipp meghatározásához.
Másik dolog, hogy élő, vagy mérkőzés előtti fogadásról beszélünk-e, mert a kettő két külön világ.

Idézetet írta: szorzatos Dátum január 30, 2015, 14:14:12
A statisztika nem biztos, hogy elég, kell hozzá az "ember" is, aki olvas belőlük. Általában a bukik elég jól belövik az odds-okat, az szerintem nagyrészt a statisztika alapján jön ki, mégis találni hibákat. Statisztikán kívül még számos tényezőt érdemes figyelembe venni az adott tipp meghatározásához.
Másik dolog, hogy élő, vagy mérkőzés előtti fogadásról beszélünk-e, mert a kettő két külön világ.
Így van, én se nagyon hiszek abban, hogy pusztán egy-egy stat alapján okos dolog lenne fogadási döntéseket hozni. Komplex algoritmusok alapján esetleg, azokba több faktort is betáplálva, ha az ember hisz a modell-alapú megközelítésben. De én azt mondom, hogy a legjobb, ha az ember a saját tapasztalatára hagyatkozik és a statokat csak iránymutatásként használja a folyamatban.

A bukik és a piac is a statisztika alapján áraznak, inkább azt kell(ene) észrevenni, hogy mikor fog eltérni a statisztikák alapján várható gólszámtól egy meccs.

Ilyen lehetséges "lyuknak" érzem, mikor pl. a Barcelona szerez meccsenként kb. 3 gólt átlagban, hazai pályán többet is, így sok gól az "elvárás" a piacon, ugyanakkor idegenben néhány csapat ellen (Espanyol, Malaga, Valencia) elég sűrűn játszik "szenvedős", kevés gólos meccset a csapat.
Pedig a 2,5 gól alatt szorzója ilyenkor is 2,6 körül van a Barca miatt!

Azt hiszem, overt általában szívesebben játszanak az emberek, hisz aki szereti a focit, az gólokat szeretne látni, így valószínűleg a meccs előtti under fogadásokban lehet nagyobb érték. (viszont ahogy szorzatos is írja, az élő fogadás teljesen más téma)

Idézetet írta: Knapp Dátum január 30, 2015, 17:57:59
Azt hiszem, overt általában szívesebben játszanak az emberek, hisz aki szereti a focit, az gólokat szeretne látni


Jaja, a nagyon népszerű, "TV-s" esti meccsek under szorzóját szerintem a koca-fogadók tornázzak nagyon fel, akik tolják a pénzüket a sok gólra, ebből lehetne hasznot húzni.

Egy jo over meglehet akar izi 20 perc alatt is, de egy underer meg kell szenvedni 90 percet... :D

Apropo, stattsok... igen. nagy igen. Pusztan egy parameter nem eleg... en kb 4-5 is figyelek mellette. csak igy lehet emelni a ratiodat. Ha pl az overek egy bizonyos bajnoksagban 52% jonnek, ezt tudja mindenki - plane a bookie. Igy kell meg bizonyos dolgokat talalni amitol felemeled az eltalalt meccsek aranyat 60 szazalekra... Ez lehet barmi - 1,5 es 1,9 kozti hazai szorzo, vagy azok a csapatok akik elozoleg otthon nullara kaptak ki, vagy olyan akinek esett a vendeg szorzoja... Ezek perszehogy peldak, nem konkret parameterek. hat hasonlokat kell keresni... nem konnyu :D

Idézetet írta: AC_28 Dátum január 30, 2015, 18:38:32
Egy jo over meglehet akar izi 20 perc alatt is, de egy underer meg kell szenvedni 90 percet... :D

A meccs előtt tett overek azért jellemzően nem 20 perc alatt jönnek le, de én is azt szeretem, ha gyorsan "hirdetnek eredményt".  :)
Ugyanakkor egy under fogadásból könnyebben lehet kiszállni, ha nincs még gól, de a játék képe mást mutat, mint amit elképzeltünk.

Nekem overt jobban megéri félidőre vagy akár csak a 10 perces időszakokra rakni élőben, illetve ezen belül egyetlen csapat góljaiba beleállni. Sokkal magasabbak a szorzók, így ugyanakkora nyereményért kisebb összeget kell kockáztatni.
Ha nem jön a gól, de hiszünk benne továbbra is, akkor a következő időszakra is lehet tétet rakni, de akár ott is hagyhatjuk, ha meggondoltuk magunkat.

Volt pár napja egy Argentína - Peru U20-as meccs, 8 napon belül már a 2., mindkettő semleges pályán.
Az elsőt 6:2-re nyerte Argentína (félidőnként 4-4 gól...), ennek tudatában nyomtam egy 2,5 felettet egy tippjátékban (overre ugye csak élőben fogadnék, meccs előtt sosem), 1.4-es szorzóért all in, de hiába szerezték meg az argentinok az 1.(!) percben a vezetést, 2:0 lett a vége.  :)