Szerencsejátékkal kapcsolatos törvények/hírek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Kétlem, hogy tudnák az MB kártyát ellenőrizni. Külföldi számla.

Nem kell egyenlőre izgulni az egész online szerencsejátékkal az embert csak a bankszámla átutalás köti össze!
Rengeteg magyarnak van már számlája Ausztriában is. Az ottani számlára pedig az ottani törvények vonatkoznak.
Amíg itt változás következik be addig generációk is felnőhetnek akár!

Érdeklődtem ezzel kapcsolatban az irodáknál is, s a jelenlegi álláspont az, hogy: lehet fogadni nyugodtan, mert egyelőre nem lesz semmi.

Ha bármit is változtatnak, lehetséges, hogy ezt az online irodák bevonásával teszik meg, s akkor majd szabadon, legálisan mehet az üzlet...de ez még sok idő...

eddig úgy tudtam (ezek szerint rosszul?),hogy kis hazánkon belülről csak sporteseményekre lehet fogadni interneten,törvényesen
akkor ez mégis mi?
https://hu.unibet.com/betting/grid/egy%C3%A9b---nem-sport/hungary/2000053318.odds



Idézetet írta: sirdond Dátum február 18, 2011, 14:05:55
eddig úgy tudtam (ezek szerint rosszul?),hogy kis hazánkon belülről csak sporteseményekre lehet fogadni interneten,törvényesen
akkor ez mégis mi?
https://hu.unibet.com/betting/grid/egy%C3%A9b---nem-sport/hungary/2000053318.odds

Ezt az információt honnan szerezted, "hogy kis hazánkon belülről törvényesen csak sporteseményekre lehet fogadni interneten"? :) Ilyen egy jogszabályban sincs rögzítve.

Az APEH mai tájékoztatója szerint  új feladatként jelenik meg többek között
"•az illegális szerencsejáték szervezői tevékenység visszaszorítása; valamint a játékadó fokozott ellenőrzése"

Idézetet írta: BBrandi Dátum február 18, 2011, 15:28:05
Az APEH mai tájékoztatója szerint  új feladatként jelenik meg többek között
"•az illegális szerencsejáték szervezői tevékenység visszaszorítása; valamint a játékadó fokozott ellenőrzése"


Kérdés, hogy mit tekintenek illegális szerencsejátéknak? Itt a piros, hol a piros.... ;D

Idézetet írta: rosco Dátum február 18, 2011, 14:38:47
Ezt az információt honnan szerezted, "hogy kis hazánkon belülről törvényesen csak sporteseményekre lehet fogadni interneten"? :) Ilyen egy jogszabályban sincs rögzítve.

nem tudom miért,de én így emlékszem
lehet,hogy megváltoztatták az évek során és elkerülte a figyelmem, de lehet,hogy csak egy képzel országban van így  :laugh:

A lényeg:

Magyarországon a szerencsejáték állami monopólium. Mindennemű szerencsejáték -beleértve a fogadásszervezést is- szervezésére csak az államnak van joga. Vagy az államot képviselő -állami tulajdonban lévő- cégnek (szrt.). Ez alól kivétel a játékgépek működtetése, amit szintén a szerncsejáték felügyelet felügyel, de másképpen szervez (azaz vannak "gépes csávók"). Meg a lovi is speckós eset, de azt nem tudom pontosan hogy van.

Ez a törvény nincs összhangban az EU törvényeivel. Ezért mielőtt Magyarország belépett az Eu-ba ezt is letárgyalták. A megegyezés szerint a magyar törvényeket harmonizálni kell az eu-ssal! És nem fordítva. Első körben megegyeztek, hogy ezt meddig kell végrehajtani. Aztán kértünk halasztást és kaptunk is. Hogy meddig azt nem tudom. Valamiért 2014 rémlik.

Tehát most abban a helyzetben vagyunk, hogy a magyar törvényeket be kell tartani, de mégsem büntethetnek érte. Persze ha én nekiállok bukit játszani, elvisz a jard. De az internetes fogadás sokkal bonyolultabb. Mert a játékot nem Magyarországon szervezik, csak elérhetővé teszik itt is. Tehát nem picsázhatnak el egy Eu-s állampolgárt mert az Eu-ban engedélyezett játékkal játszik! És azt végre felejtse el mindenki, hogy nem adózunk a játék után!!! Dehogynem! Ott ahol az iroda be van jegyezve, adózunk, legfeljebb nem annyit , mint itthon! Mégpedig hasonló struktúrában, mint a szrt.-nél. A szorzókba már be van építve amit befizetnek utánunk...

Ha itthon valakit megbüntetnének, az olyan súlyos ellentmondás lenne, hogy nem is vállalják fel! Ezért nincs semmi. Trükközhetnek a kártyákkal a bankokon keresztül, de érdemben nem tehetnek semmit.

Így szeretném megkérni az szrt-fanokat, hogy menjenek lájkolni a fészbúkra és ne itt kötekedjenek!

Annyit még hozzátennék, hogy ha egy cég már fizet egy x adót, s ezek után egy személy ugyanarra az összegre egy y adót fizet, az már dupla adózást jelent.... :police:


Sziasztok!

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/03/07/lesz_iden_uj_szerencsejatek-torveny/

Ezek szerint mivel az online fogadóirodákat, mint külföldi bejegyzésű szervezőket nem tudják megsápolni, így maradnak a fogadók, akikre 16 %-os adókulcs fog vonatkozni a tervezet jelenlegi formája szerint.

Kérdés, hogy ezt a gyakorlatba milyen módon fogják átültetni.

Egy egyszerű példán levezetve. Tegyük fel, hogy valaki adott adózási évben 100.000 Ft ráfordítás mellett 110.000 Ft-ot fizettet ki egy online irodánál. Tehát elvileg plussz 10.000-ben van az illető, de ez az adózási előtte eredménye, adózás utáni, pedig 92.400, ami azt jelenti, hogy a pozitív mérleg máris negatívba csap át (az egyéb járulékos költségeket nem is számítva, mint pl.: banki átutalás ktsg-e stb.) - persze mindennek alapfeltétele, hogy ez ember bevallja extra jövedelmének forrását... ;)

Idézetet írta: Coraggio Dátum március 07, 2011, 12:23:28
Sziasztok!

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/03/07/lesz_iden_uj_szerencsejatek-torveny/

Ezek szerint mivel az online fogadóirodákat, mint külföldi bejegyzésű szervezőket nem tudják megsápolni, így maradnak a fogadók, akikre 16 %-os adókulcs fog vonatkozni a tervezet jelenlegi formája szerint.

Kérdés, hogy ezt a gyakorlatba milyen módon fogják átültetni.

Egy egyszerű példán levezetve. Tegyük fel, hogy valaki adott adózási évben 100.000 Ft ráfordítás mellett 110.000 Ft-ot fizettet ki egy online irodánál. Tehát elvileg plussz 10.000-ben van az illető, de ez az adózási előtte eredménye, adózás utáni, pedig 92.400, ami azt jelenti, hogy a pozitív mérleg máris negatívba csap át (az egyéb járulékos költségeket nem is számítva, mint pl.: banki átutalás ktsg-e stb.) - persze mindennek alapfeltétele, hogy ez ember bevallja extra jövedelmének forrását... ;)


A hírből szerintem az égvilágon semmi következtetést nem lehet levonni. Azt majd csak a jogszabályból lehet levonni, de az még teljesen kérdéses. Nagy kérdés, hogy a jogalkotó vajon a  realitások, vagy a Szerencsejáték Zrt (mint monopol helyzetben lévő cég) lobbicéljai alapján fog dönteni. Ha az előbbi alapján akkor két lehetősége van. Vagy megegyezik az online irodákkal és ők fizetnek, vagy a fogadók fognak fizetni. A 16%-ot egyébként rosszul számoltad ki szerintem, mert azt te a 110000-ből vontad le, holott azt jellemzően a nyereségből szokás levonni nem a tőkéből vagyis a 10000 forinból. Ráadásul nyilvánvaló, hogy annak is úgy van értelme, hogy a költségeket (átutalás, váltás...stb) le kellene vonni a profitból és utána keletkezik az adóalap. Legalábbis normálisan így kell lennie majd (mert, hogy valamilyen formában bevezetik abban biztos vagyok), akárcsak egy vállakozás esetében vagy a tőzsdei kereskedésnél.
Természetesen ha nem lesz igazam, és a törvény igyekszik fenntartani az SZzrt monopóliumát minden árron, akkor egy jó nagy baromságot csinálnak és rá fogják kényszeríteni a fogadókat, hogy ahol lehet csaljanak, vagy szélsőséges esetben azt mondják az online irodák, hogy Magyaroszágon ennyi volt.
Én mondjuk a legeslegideálisabbnak azt tartanám, hogy ha az Unió hozna egy egységes szabályozást, mert akkor sokkal kisebb lenne az esélye, hogy levágják az aranytojást tojó tyúkocskát, mert a szerencsejáték az. Az angolok a megmondhatói, ahol virágzik a szerencsejáték, mégpedig legálisan. Ott megkapja a császár  (na jó ott a király) ami neki jár, és cserébe békén hagyja az irodákat és a fogadókat is, természetesen a megfelelő szabályok között.

Nekem egyébként, alapvetően egy normálisan kiszabott adóval semmi gondom sincs, nem azt mondom, hogy hú de örülnék, de ha korrektek a feltételek ám legyen. Ha belegondolunk az mégsem korrekt, hogy ha valaki bérből és fizetésből él, vagy tisztességesen vállakozik és befizeti az adót, miközben a szerencsejáték tulajdonképpen adómentes. Azért ha belegondoltok adócsalásból van elég ebben az országban fentről lefelé, részben azért tartunk itt, ahol tartunk. Tehát én úgy vagyok vele, hogy ha korrektek velem akkor én is korrekt vagyok, és ezt a szerencsejáték kérdést is meg lehetne oldani korrekten, csak kérdés, hogy így akarják e. Ha visszanézem az elmúlt 20 évet azért effelől vannak kétségeim, de a remény hal meg utoljára! :)


Idézetet írta: BBrandi Dátum március 09, 2011, 19:52:13
Üdvözlök mindenkit!
Egy korrekt cikket találtam:
http://hetivalasz.hu/uzlet/tegyek-meg-tetjeiket-35885/

Se Firefox, se IE, se Chrome nem jeleníti meg a cikket, csak a hosszászólásokat  :( Esetleg valaki bemásolná?  :)