Benedek185 naplója, tippjei és elemzései

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Lancer Dátum október 05, 2014, 01:02:34
Nem vagyok otthon a ROI-ban de ez a 1,5% nagyjából mennyit jelentene neked ha alaptétre kellene lebontani ha mindent mondjuk 1x el raksz? Mert ha ilyen 2-3x el vagy minuszban 1 hónap után az nem vészes. Igazából egy séma nagyjából 100 tipp után nézhető, plusz nézd meg milyen típusú tippekkel nyertél/vesztettél és milyen arányban. Lehet gólok jönnek szögletek mennek stb és ebből már eltudsz mozdulni. Szerintem az odds mindegy én 1.2 alatt nem fogadok ennyit szabtam ki magamnak. De ha van 1 meccs megnézem mivel én büntetőlapokban vagyok otthon így most erről irok egy példát. Pénteken fogadhattam egy meccsre amit már meccs előtt oddsok előtt megnéztem. 4,5 lap alá vártam a tutit első félidőben pedig 2,5 alá. Következő történt fortunawinen beadta a meccset első ahogy vártam 2,5 alá 1.25 odds nagyjából ez normális. Ám rendesre kaptam 5,5 6,5 és 4,5 lap alát is. Oddsok elég jók voltak de már a 4,5 nem mert megfogadni mert több mint 10% a bankomnak benne lett volna. Simán jött. Ne az odds vezéreljen hanem a jó tipp. Lehet bár mekkora az odds a lényeg legyen egy rendszer legyen valami amiben elég jó vagy ahoz hogy profitot termelj.

Neked is köszönöm az észrevételt Lancer! :)
Igen, ebben nagyon igazad van, hogy nem mindig az odds számít. Az odds nem minden, ezt én is jól tudom. Sok-sok hozzászólással ezelőtt meg is jegyeztem, hogy nálam se az odds számít, nem aszerint játszom. Nekem az számít, hogy észszerű legyen egy adott tipp, legyen benne ráció. Az elmúlt heti tippjeimnél se az volt a cél, hogy minél nagyobb legyen a szorzó, ez azért valamennyire látszódik is. Akinek még nem esett le, bár azért rá lehetett jönni, én gólokban utazom leginkább. Ez áll közel hozzám. A másik még amire szívesen fogadok focin belül, azok a szögletek, de sok rossz tapasztalat miatt, mostantól kizárólag élőben! :)
Amelyben szintén igazad, igazatok van, az az, hogy ez az 1 hetes intervallum tényleg elég kicsi ahhoz, hogy az igazi tendenciát ki tudjam mutatni, hogy igazából jó vagy rossz fele haladok-e. Majd még a későbbiekben meglátom, hogy hogyan csinálom ezt.
Amúgy nem sok embert ismerek aki lapokra fogad Lancer. Érdekes dolog a lapos fogadás is. Kicsit tudnál róla mesélni? Mikre kell figyelni, mire érdemes rakni stb? :)

Idézetet írta: benedek185 Dátum október 05, 2014, 01:57:38
Neked is köszönöm az észrevételt Lancer! :)
Igen, ebben nagyon igazad van, hogy nem mindig az odds számít. Az odds nem minden, ezt én is jól tudom. Sok-sok hozzászólással ezelőtt meg is jegyeztem, hogy nálam se az odds számít, nem aszerint játszom. Nekem az számít, hogy észszerű legyen egy adott tipp, legyen benne ráció. Az elmúlt heti tippjeimnél se az volt a cél, hogy minél nagyobb legyen a szorzó, ez azért valamennyire látszódik is. Akinek még nem esett le, bár azért rá lehetett jönni, én gólokban utazom leginkább. Ez áll közel hozzám. A másik még amire szívesen fogadok focin belül, azok a szögletek, de sok rossz tapasztalat miatt, mostantól kizárólag élőben! :)
Amelyben szintén igazad, igazatok van, az az, hogy ez az 1 hetes intervallum tényleg elég kicsi ahhoz, hogy az igazi tendenciát ki tudjam mutatni, hogy igazából jó vagy rossz fele haladok-e. Majd még a későbbiekben meglátom, hogy hogyan csinálom ezt.
Amúgy nem sok embert ismerek aki lapokra fogad Lancer. Érdekes dolog a lapos fogadás is. Kicsit tudnál róla mesélni? Mikre kell figyelni, mire érdemes rakni stb? :)

Sárga lapokat nyomom élőben fortunán. Meccs előtt megnézem mennyi lapok voltak eddig a meccseiken külön külön és egymás ellen is. Majd rámondok egy határt hogy kb 4,5 vagy 5,5 alá tutira tartom. Megnézem a mecset óh pont van 4,5 akkor megrakom. Van amikor rizikósnak tartom ez azt jelenti hogy előfordult már több lap is 1-2 szer az elmúlt 5 meccseiken. Ekkor alacsonyabb téttel rakom a határt. Simán statisztika alapján fogadom a lapokat ami baj hogy nincs minden meccsre tegnap 1 adott be azok közül amik átmentek a szűrömön. Volt 13 meccsem nagyjából 30 határ abból 26 win persze azt az 1 vesztest tudtam megfogadni.

[2014.10.05.] 2. hét 1. nap

Salzburg-Neustadt
AUSZTRIA: Bundesliga
tipp: Salzburg gólok 3.5 felett
odds: 1.83
iroda: bet365
tipperősség: 7/10
végeredmény: 4-1

Ma este a sógorokhoz látogatunk, egész pontosan a Salzburg-Neustadt találkozóra. Tipikus első-utolsó párharca ez, melyek már sokszor okoztak meglepetést, hiába az óriási különbség a tabellán. Ma azonban szerintem egyértelműek az esélyek, nézzük csak miért is!
A Salzburg ha nem is Ausztria legjobb csapata (főleg, hogy most 6 pontos a lemaradása az élen álló Wolfsberger-rel szemben), de egyértelműen a legjobb játékosállománnyal rendelkeznek a sóváriak hazájuk bajnokságában ( a csapat összértéke 58,5 millió euró). A hazaiak telis tele vannak klasszis játékosokkal, a csapat gerincét légiósok adják, egészen pontosan 17-en a 24 fős keretből. Nem akarom leszólni az osztrák futballt, de a Salzburg sikerei szerintem leginkább ennek köszönhetőek. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a góllövőlista élén álló Soriano 11 találattal spanyol, őt követi a szintén Salzburgos brazil Alan 6 góllal. Az a legdurvább, hogy Soriano majdnem annyi gólt lőtt 9 meccsen, mint a Neustadt 10-en (Neustadt-12 találat), sőt Alan pedig a 6 találatával többször volt eredményes, mint a vendégek 4 meccsen (Neustadt-5 találat). Ezzel szerintem el is mondtam mindent a vendégek gólerősségéről és támadóhatékonyságáról.
A Salzburgnak kötelező a győzelem, ha újra bajnok akar lenni, már pedig miért ne akarna bajnok lenni. A 6 pontos hátrány nem egy egetverő feladat, de mikor kéne ledolgozni, ha nem most. A hazaiak csakúgy ontják a gólokat, akár otthon játszanak, akár idegenben. A 10 meccsen szerzett 35 gól (!) szerintem magáért beszél. Ez az adat, ha az otthoni formát nézzük 5 meccsen 23-ra módosul(!). Ez több mint 4 lőtt gól meccsenként, ez valami elképesztő.
A Neustadt ha lehet így mondani, a Salzburg teljes ellentéte mindenben. A csapatot legfőképp hazai játékosok alkotják, csupán 2 légiós található náluk, a gárda összértéke 6,3 millió euró. A gólszerzés nem megy a vendégeknek, a gólokat viszont annál inkább kapják. Mondjuk ki, a Neustadt egy igazi pofozógép, az idei szezon egyértelmű kiesőjelöltje. 10 meccsen 29 gólt kaptak, idegenben pedig 5 meccsen 12-t (amely egyébként nem is olyan irdatlan sok egy ilyen gyenge csapattól).
Tippemet tehát arra alapozom, hogy a Salzburg otthon bitang erős, ontják a gólokat, míg a vendégek nyelik, mint kacsa a nokedlit. Az egymás elleni meccseket nézve, a legutóbbi 5 találkozón (amely bő 1 éves intervallum) mindig lőtt legalább 4-et a piros-fehér alakulat. Sőt egy találkozó kivételével 5 gólt lőttek a hazaiak, az az 1 kivétel 8 gól (!) volt. Másik érdekesség, hogy a vendéglátók az erős középcsapatnak számító Altach-ot hazaküldték egy ötössel, míg a hasonló kaliberű Grödiget, mint a Neustadt egy nyolcassal! A vendégek pedig a jelenleg dobogó 3. fokán álló Rapid-tól kaptak egy laza ötöst.
Összegezve az erőviszonyok, a statisztika és a realitás alapján abszolút benne van a mai meccsben is a 4 Salzburg gól.


@

Off! Megvannak a kezdők! Nem jó ómen, hogy Soriano és Alan nem kezd, de szerintem így is van a hazaiakban legalább 4 gól. Persze, ha meccs közben beállna az előbb említett két játékos már nyugtatóbb lenne a helyzet.  :D

@

Valami kegyetlenül bekezdett a Salzburg! 25 perc után 2-0, és lehetne már több is! Szerintem egy 5 vagy 6-0 is benne van a pakliban. Szegény Neustadt hozzá se tud szólni a meccshez.  :D
Szerk.: 2-1 (első kapuralövésből gól)... hát 0 már nem lesz..  ;D

Hejj, egy kérdés: kötésbe teszed a meccseidet, vagy mindegyikre külön tét? Na nem mintha nálam számítana, most csak kíváncsiságból visszaszámoltam az ide feltett fogadásaimat, és ha minden meccsre külön tettem volna, akkor erős a minusz :D -mondjuk így se jobb a helyzet...

Idézetet írta: Prewitt Dátum október 05, 2014, 20:12:33
Hejj, egy kérdés: kötésbe teszed a meccseidet, vagy mindegyikre külön tét? Na nem mintha nálam számítana, most csak kíváncsiságból visszaszámoltam az ide feltett fogadásaimat, és ha minden meccsre külön tettem volna, akkor erős a minusz :D -mondjuk így se jobb a helyzet...

Köszönöm őszinte véleményed.....  :( :D
Régebben (értsd szeptember-október előtt) sokszor raktam kötésbe, de mostmár mindig egyesével rakom meg a tippjeimet. Ha a régebbi tippjeimet nézted, akkor azok valóban elég mínuszosra sikerültek, de amióta újrakezdtem (09.22.) azért jobban sikerülnek a dolgok (egy icipici mínuszba az elmúlt héten most is belecsúsztam). Mikre raktál? Vagy mit értesz itt konkrétan erős mínusz alatt?  :D

Idézetet írta: benedek185 Dátum október 05, 2014, 20:19:54
Köszönöm őszinte véleményed.....  :( :D
Régebben (értsd szeptember-október előtt) sokszor raktam kötésbe, de mostmár mindig egyesével rakom meg a tippjeimet. Ha a régebbi tippjeimet nézted, akkor azok valóban elég mínuszosra sikerültek, de amióta újrakezdtem (09.22.) azért jobban sikerülnek a dolgok (egy icipici mínuszba az elmúlt héten most is belecsúsztam). Mikre raktál? Vagy mit értesz itt konkrétan erős mínusz alatt?  :D

Nem a te tippjeidet szóltam le, hanem a sajátjaimat :D Hát kiszámoltam, ha minden meccset, amit megtettem és itt dokumentáltam, külön teszek, azonos téttel, akkor mennyit buktam volna-így is buktam, de nem annyit, mert változó a tét, meg néha befutott ilyen szánalom 4/2, ilyesmik

Idézetet írta: Prewitt Dátum október 05, 2014, 20:25:43
Nem a te tippjeidet szóltam le, hanem a sajátjaimat :D Hát kiszámoltam, ha minden meccset, amit megtettem és itt dokumentáltam, külön teszek, azonos téttel, akkor mennyit buktam volna-így is buktam, de nem annyit, mert változó a tét, meg néha befutott ilyen szánalom 4/2, ilyesmik

Jaaaaa, jól van, félreértettelek...   ;D
Ezt neked kell érezned, hogy külön pakolod őket vagy egybe. Szerintem külön jobb. Persze ez nem jelenti azt, hogy eszeveszett módjára naponta rakj 10 meccset külön-külön, mert a nagy számok törvénye alapján az is mínuszos történet lesz. Ha egybe rakod őket, akkor is max. 3 meccset ajánlok, de annál többet semmiképpen se. Ha pedig külön, akkor is átlagban max. 3-4 meccs legyen naponta amivel játszol. Mondjuk most magam ellen beszélek, mert volt amikor 5 vagy 7-et is raktam egy nap..  ;D
Nem jó az. Napi 3-4 meccs elég.   ;)
Úgy érzékeltem, ha külön rakom őket jobban tudom kontrollálni magam, jobban tudom magamat követni.  :)

@

Hát ez nehéz szülés volt! 85. perc.  :o
Amúgy Soriano megint gólt szerzett, ráadásul beállítása után 3 perccel! Érdemes lesz rá figyelni a későbbiekben. Alan is beállt végül, 25- 30 percet kapott, mondjuk gólt nem szerzett.
Ha nem is lett 5 vagy 6-0, a tipp jött és ez a lényeg.  :)

[2014.10.06.] 2. hét 2. nap

A mai kínálattal kínozni lehetne (szokásos hétfő), de a szűkös lehetőségek között mégis csak találtam egy bőven fogadható meccset.

Syrianska-Sundsvall
SVÉDORSZÁG: Superettan
tipp: mindkét csapat szerez gólt
odds: 1.57
iroda: Betfair
tipperősség: 8/10
végeredmény: 1-2

Tegnap szomszédainknál jártunk, ma azonban északnak vesszük az irányt a sportfogadás mezején, egészen pontosan a svéd másodosztályba látogatunk. A svéd első és másodosztály tavaszi-őszi (április-október) lebonyolítási rendszerben zajlik 16 csapat részvételével, így tehát már nincs sok hátra a pontvadászatból, ideje hajráznia a csapatoknak.
A Syrianska jelenleg a dobogó 10. fokán áll 33 ponttal. A hazaiak kb. egy harmada légiós, amely szerintem egyáltalán nem vészes. Ami viszont szembetűnő, hogy a csapatot viszonylag fiatalok alkotják, az átlagéletkor 25 év.
A hazaiak overesek (ahogyan a vendégek is), amely jó a tippünk szempontjából. Ha minden meccset figyelembe veszünk a 26 meccs alatt elért 34:50-es gólarány nem a legjobb. Jójó így is szinte minden találkozón betalál a csapat, de a meccsenkénti majdnem bekapott 2 gól az viszont már sok, hiába a védekező típusú felállás (5-4-1). Ha a hazai formát nézzük a Syrianska eléggé adok-kapok típusú mérkőzéseket játszik, 13 meccs 22:20-as gólarány. A csapat legjobb játékosa a szerb Grubjesic a maga 10 találatával, őt követi Ghoddos 6 találattal.
A Sundsvall is elég fiatal csapat, az átlagéletkor itt is 25 év alatt mozog. A csapat egységes, csupán 2 légiós található a keretben. A vendégek támadóbb stílusú felállásban (4-4-2) játszanak, mint ellenfele, bizonyítja ezt a rúgott gólok száma, 26 meccsen 50 rúgott, 32 kapott gól. A Sundsvall idegenben már gyengébben muzsikál, 13 meccsen 17:20-as a gólarány. A csapat legjobbja Eklund 16 góllal.
Legutóbb idén júniusban találkoztak egymással a felek, akkor a Sundsvall tudott győzni 3-1-re. Jobb csapat a Sundsvall ez nem vitás, de nem idegenben.
Összegezve tehát tippemet a két csapat által termelt sok gólra, az adok-kapok (nem állunk be védekezni) típusú játékra alapozom. Fontos még megemlíteni azt is, hogy a Syrianska inkább otthon teljesíti ezt a stílusú játékot, míg a Sundsvall idegenben. Így tehát pont ideális a felállás is.
Sok gólt várok, de én ma megelégszem azzal is ha mindkét fél betalál.

@

Mai napot is sikerrel vettem szerencsére.  :)

#

!!!
Üdv mindenkinek!
Valamit nagyon, de nagyon elszámoltam múltkor a ROi kiszámításánál. Nemhogy mínuszban zártam a múlt hetet, hanem majdnem +10 %-os pluszban. Nem tudom hogy számolhattam ennyire félre a dolgokat...  :bash:  :crazy:
ROI=  -->> ((Össz. nyereség-Össz. kiadás)/Össz. kiadás)*100 = ((27,47-25)/25)*100= +9,88%
Tehát +9,88%, nem -1,48%.

Idézetet írta: benedek185 Dátum október 04, 2014, 23:53:36

Az elmúlt játékhéten összesen 25 darab tippet adtam:
Ezek közül 18 darab nyertes és 7 darab vesztes.
A nyertes tippek átlagoddsa: 1,53
A vesztes tippek átlagoddsa: 1,62
ROI: (javítva) +9,88%

(25 tipp, 25 egység)

Ez alapján nekem is furcsa volt a veszteség, de azt hittem, hogy volt naplóba be nem írt tipp is. Így viszont igen erős heten vagy túl, gratulálok!

Idézetet írta: iLogic Dátum október 08, 2014, 11:23:32
Ez alapján nekem is furcsa volt a veszteség, de azt hittem, hogy volt naplóba be nem írt tipp is. Így viszont igen erős heten vagy túl, gratulálok!

Nagyon szépen köszönöm! :)
Csak hoztam a formám. Nem figyeltem megint eléggé...  :D
Amúgy csak azokat a tippeket számoltam bele, amiket ide leírtam. Amiket nem szoktam ide beírni azok élő fogadásos tippek, azok ide értelemszerűen nem kerülnek be. Sokat fogadok élőben (foci, kosár, kézi) egy nap, nem lenne kapacitásom azokat is a naplóban feltüntetni, az egy másik történet. :)