dAVixx pókeres naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Csak annyit fűznék hozzá,hogy CL-ként érdemes uralni az FT-t. Call felejtős,vagy fold vagy raise.
Emeléssel ki tudod zárni a játékból az "óvatosakat",akik csak megadnak,hogy lássanak flop-ot,de így megadod az esélyt nekik,hogy lejavulnak xx (semmi) lappal.
Ez CL-ként megengedhetetlen. Igenis tessék emelni,és még az is belefér,hogyha visszaemelnek,dobsz. Még így is kevesebb zsetont veszítesz,mintha mindig csak megadsz,de abból 90%-ban dobsz flop-on.
Raise/re-raise/fold -- ez kb. 30-40%. Szóval 10-szer emelsz,akkor 3-4 visszaemelést kapsz (CL-re nem nagyon hívnak vissza,csak top lapokkal,de akkor tudod,hogy ott van valami és dobsz). Belekalkulálva,hogy emelésnél több zsetonod van bent,mint megadással,amit veszítesz,még akkor is jobb,hiszen Te emelésedre dobásokkal teljes vakokat viszel,így mindenképpen célszerű ezt játszani.
De biztos van tapasztalatod is,és látod,hogy egy CL így játszik. (van kivétel,de elenyésző)
Akár allint nyom,hiszen senki nem szeretne FT-n az elsők között kiesni. Ott már nagy különbségek vannak a díjakban. Főleg allin,ha csak olyan játékosok vannak mögötted,akiknek a zsetonja a tiednek mindössze 10-15%-a.

Persze tudom, de az egy nagyon érdekes verseny volt, alapjába véve nagyjából tisztába vagyok a dolgokkal. :) Persze azért rengeteg mindent kell tanulnom még, de ez most így érettségi elött nem fér bele. Majd nyáron. :)

Még mindig fenn áll a kérdés, hogy tud-e valaki olyan termet ami megbízható, jó és van valami fasza kis kezdő akciójuk.

#62 február 29, 2016, 23:01:39, bendehal
Ez az én sztorim, amit fennt írtam.   ;D
De nem panaszkodom, bár egy lapos bánta downswinget...
CG-t azota nem játszom, a tour hobbi.
Alapból bb-ben számolj, ezrekhez nem lehet viszonyítani.
Feszes vagy (gondolom), 10-15 perces vakszinteken játsz tourt.


Lehet amateuur kerdes lesz, de mi az a downswing?

Amugy lehet az everestre raprobalok akkor ugyis kellemes emlekek kotnek ahhoz a teremhez. :redchug:

#64 február 29, 2016, 23:02:30, bendehal

Plussz summit pontok..
PA reggel régen rake race-el baromi jó vissza térítést lehetett kapni. Ha lejátszottál 10 naponta 5 rake handet nl5-10-en akkor is simán lehetett kapni 10 naponta 5$.Többet meg még jobban rake back volt, simán lehetett kapni  60%+ rakebacket.
Szabályozást nagyon megszenvedte néhány online poker portál, ezzel meg a játékosok a visszatérítést...

A downswing az olyan, mint a sportfogadás. Mindent jól csinálsz, de mégis beszopod ;D

Mondhatjuk balszerencsének is. Játszod a játékod, de a lapjárás nem neked kedvez. Ehhez (is) kell a mentális erő a pókerben, hogy az ilyeneket átvészeld. Ha nem jól kezeled a downswinget, tehát eltérsz a tudásod legjobbjától, és rossz döntéseket hozol, akkor még nagyobb lesz a veszteséged.

Srácok tudtok esetleg olyan könyvet, ami a versenyekről szól? Gus Hansennek olvastam már egy könyvét, de ha tudtok valamit még akkor megköszönném ha megosztanátok velem. Én is most keresgélek. Jöhet bármelyik amelyik esetleg versenystratégiákat ír le, vagy egy versenyről szól esetleg, mint pl. Hansen könyve.. Egy szóval jöhet minden ami Póker és azon belül MTT. :ok:

Amiket eddig találtam:
Dan Harrington: Holdem Versenystratégia 2.
Dan Harrington: Holdem Versenystratégia 1.
Dan Harrington: Holdem Versenystratégia 3.
illettve Mike Caro: A póker titkai (Ez megvan itthon most találtam meg, úgyhogy azt hiszem megvan az esti program.)

Van esetleg ezekről a könyvekről valakinek valamilyen tapasztalata, hogy érdemes-e elolvasni, vagy nem?

Na de most pedig akkor kezdődjék az olvasás. :redchug:

Szerintem a Harrington könyvek nagyon hasznosak lehetnek. A gondolkodásmód megváltoztatására, merthogy az elején arra van szükség, David Sklansky: A póker elmélete a legjobb választás szerintem. Nem MTT-vel foglalkozik, hanem a pozíciókkal, emelésekkel, blöffökkel, matematikai alapokkal.

Idézetet írta: davixxx Dátum március 01, 2016, 19:35:59
Amiket eddig találtam:
Dan Harrington: Holdem Versenystratégia 2.
Dan Harrington: Holdem Versenystratégia 1.
Dan Harrington: Holdem Versenystratégia 3.
illettve Mike Caro: A póker titkai (Ez megvan itthon most találtam meg, úgyhogy azt hiszem megvan az esti program.)

Van esetleg ezekről a könyvekről valakinek valamilyen tapasztalata, hogy érdemes-e elolvasni, vagy nem?

Na de most pedig akkor kezdődjék az olvasás. :redchug:
Olvastam Harrington cash-1-2 könyvét de nekem nagyon nyers volt, rengeteg szituáció.. De ember függő rengeteg időt pénzt lehet vele meg sporolni.
Gus Hansen Nyílt Lapkal c. könyvről meg annyit hogy Aussie million játszodik ígazi true sztori. Kedvencem benne az amikor benézte a lapját all-inn tartott/vagy hívott ,kapot egy call és rivere be esett neki. Szóval nem csodálkozok hogy ekkora bukoban van az elmúlt 2-3 évben.
Amit az beválalt egy piálos baráti pokeren van kb...

Idézetet írta: bendehal Dátum március 02, 2016, 13:54:14
Olvastam Harrington cash-1-2 könyvét de nekem nagyon nyers volt, rengeteg szituáció.. De ember függő rengeteg időt pénzt lehet vele meg sporolni.
Gus Hansen Nyílt Lapkal c. könyvről meg annyit hogy Aussie million játszodik ígazi true sztori. Kedvencem benne az amikor benézte a lapját all-inn tartott/vagy hívott ,kapot egy call és rivere be esett neki. Szóval nem csodálkozok hogy ekkora bukoban van az elmúlt 2-3 évben.
Amit az beválalt egy piálos baráti pokeren van kb...

Igen-igen. Mikor olvastam, hogy ennyit bukott az elmúlt időszakban, akkor pont nekem is ez jutott eszembe, hogy azért ott nem egyszer nagy mákja volt, meg én pl. sokszor nem úgy játszottam volna meg azt a lapot, ahogy ő. (Persze ez valszeg az én amatőrségemre utal, mert ő még mindig tele van zsetonnal, én meg nem.. :D)

Na mindegy most elkezdtem azt a könyvet olvasni, amit a TiB ajánlott, aztán lassan belevágok a pókeres karrierembe.

Everesten fogok MTT-t játszani, illetve Starson de ott inkább a kisebb összdíjazású versenyekre fogok koncentrálni, ahol nem kell elöttem kiesnie 5-10 ezer embernek, hogy pénzbe érjek.. ;D Illetve vannak jó kis fix nevezésü versenyek pl. 1$- os 180fős SNG.

Idézetet írta: davixxx Dátum március 02, 2016, 14:06:48
Igen-igen. Mikor olvastam, hogy ennyit bukott az elmúlt időszakban, akkor pont nekem is ez jutott eszembe, hogy azért ott nem egyszer nagy mákja volt, meg én pl. sokszor nem úgy játszottam volna meg azt a lapot, ahogy ő. (Persze ez valszeg az én amatőrségemre utal, mert ő még mindig tele van zsetonnal, én meg nem.. :D)

Na mindegy most elkezdtem azt a könyvet olvasni, amit a TiB ajánlott, aztán lassan belevágok a pókeres karrierembe.

Everesten fogok MTT-t játszani, illetve Starson de ott inkább a kisebb összdíjazású versenyekre fogok koncentrálni, ahol nem kell elöttem kiesnie 5-10 ezer embernek, hogy pénzbe érjek.. ;D Illetve vannak jó kis fix nevezésü versenyek pl. 1$- os 180fős SNG.
Ezeket a könyveket online e-book formájában olvastad vagy valahonnan megvetted?:D

ebúúkk, pontosabban pdf formátumba laptoprol, de még csak a Gus Hanseneset olvastam, és most olvasom Harrington könyvét.

Egyébként ma neveztem egy VIP tokenes freerollra, ahol 180ból 6. helyezést értem el, amivel 1€-s tokent nyertem. A játékommal teljesen elégedett vagyok, megpróbáltam a lehető legjobbamat nyújtani.

A versenyről kicsit bővebben: Az eleje volt a legnehezebb mivel freeroll lévén sokan nem vették komolyan, és agyba-főbe allin toltak..De a 10-12. leosztás körül képhez kapott 9 es párom a flopon setesedet, így duplázni tudtam. Utánna igazából szépen lassan lépdeltem felfele. A következő fordulópont akkor volt amikor már csak 50-en voltak versenybe és csávó a színsoromat akarta egy szám sorral elblöffölni(pontosabban elhitetni velem, hogy az van neki), de szerencsére nem hittem neki, megadtam az allint és így az első 5be kerültem.(ekkor lehettek 45-50 en) Innentől feszes játékra váltottam, 10 és 25k között ingáztam, majd a döntőasztalra 19k(30BB) vel indultam neki. Szépen estek is ki az emberek de mikor már csak hatan voltunk nekem volt 13k-val a legkevesebb zsetonom, és még ekkor is volt 10BB-nyi pénzem de kaptam egy körA3-at és rátoltam allinra a kis és nagyvakra. Sajna A9- el megadta, így pedig kiestem. Kár volt érte, mert az 5. már 5euros tokent kapott, de hát ez van ezt hozta a sors. Ha ez egy rendes pénzes verseny lett volna, azért nem panaszkodhatnék..:)

Majd megírom mi lett az 1€-s versennyel. 500€-s GTD - Pure versenyre neveztem be, 30perc múlva kezdődik. Szurkoljatok. :ok:

áááh ez az 1eurós verseny maga volt a katasztrofa..

Totális lapsivatag volt. Ígyis egy óráig húztam, de igazából az alapzsetonomnál többem sose volt.. Majd egy óra elteltével A9-em volt neki K9: Nagy vak voltam, rám emelt még egy nagyvaknyi tétet, én call. Flop: Q,10, 9 : ő checkolt én emeltem egy kisvaknyit, ő call.. turn 3 ő megint check én allin mentem, mert tudtam, hogy itt már valószínüleg sorhúzója van, ő tartotta, riverre jött a bubi..

Mindegy ez van, majd jövőhéttől meglátjuk hosszútávon mire leszek képes. Talán ha turn után allin megyek akkor eldobja, de igazság szerint féltem hogy Q,10 párja van, de annyira kevés zsetonom volt már, hogy nagyon mást nem tudtam csinálni..

Ha esetleg tudtok jó poker termet ajánlani még, akkor nefogjátok vissza magatokat, örömmel várom az ötleteket.

Most pedig irány olvasni. :cya: 8)

Így nehéz lesz valaha is bankrollt építeni  ;D

River elött 2.20%-97.80% volt, 1OUT-al a káró 7-essel.. ;D ;D