Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ezt kaptam - gondolom többed magammal - a Betfairtől. Lehet, hogy ennyivel megússzuk és mehet minden tovább?  Adná a Jóisten! ::)

We are writing to let you know that the base commission rate for markets in Hungary is to be increased to 6% from Monday 17th June 2013. This change to the standard Market Base Rate will be applied to all Exchange markets, apart from those running under the Australian Wallet, which will not be affected.  As you may know Betfair points allow you to earn a discount on the commission rate you pay and can reduce you commission by as much as 60%.

Please see below for a full explanation of our pricing.

Idézetet írta: okt8 Dátum június 16, 2013, 13:48:01
Ezt kaptam - gondolom többed magammal - a Betfairtől. Lehet, hogy ennyivel megússzuk és mehet minden tovább?  Adná a Jóisten! ::)

We are writing to let you know that the base commission rate for markets in Hungary is to be increased to 6% from Monday 17th June 2013. This change to the standard Market Base Rate will be applied to all Exchange markets, apart from those running under the Australian Wallet, which will not be affected.  As you may know Betfair points allow you to earn a discount on the commission rate you pay and can reduce you commission by as much as 60%.

Please see below for a full explanation of our pricing.

Ennek mi köze a topik témájához?

Elvileg lehetne, ha ebből az 1%-ból akarnák kigazdálkodni a magyar licence díját és az egyéb ezzel járó költségeket.

Idézetet írta: Knapp Dátum június 16, 2013, 21:19:12
Elvileg lehetne, ha ebből az 1%-ból akarnák kigazdálkodni a magyar licence díját és az egyéb ezzel járó költségeket.
Így van, jobb, mintha arról szólnának a hírek, hogy kibasztak minket. Mondjuk ez a 6% nem kevés már, ha valakinek lenne hozzá esze, simán át tudná venni a piacvezető szerepet tőlük, csak sok pénz kellene hozzá.

Elgondolkoztam azon, ha letiltják a sportfogadási oldalakt, hogy milyen megoldások lesznek.
Többek között, hogy lesz(nek) olyan személy(ek) Magyarországon kivül, aki(k) a fogadási számlákat kezeli. Ezt törvényben megtiltani nem lehet, hogy "hol fektess be pénzt". Igy kialakul egy új üzletág. ( nem tudom, hogy nincs-e már kialakulva, mert nem néztem utána). 

Nyúlik ez, mint a rétestészta  ;D úgy látszik hamarabb megyek nyugdíjba, mint bevezetik ezt a törvényt

http://www.vg.hu/vallalatok/ipar/nehez-lesz-megadoztatni-az-online-fogadasi-cegeket-406470

Idézetet írta: misk@ Dátum június 25, 2013, 21:14:14
Nyúlik ez, mint a rétestészta  ;D úgy látszik hamarabb megyek nyugdíjba, mint bevezetik ezt a törvényt

http://www.vg.hu/vallalatok/ipar/nehez-lesz-megadoztatni-az-online-fogadasi-cegeket-406470

Megadóztatni?
Azt hittem, az elüldözésükről szól a történet...

Idézetet írta: Knapp Dátum június 25, 2013, 21:46:59
Megadóztatni?
Azt hittem, az elüldözésükről szól a történet...

Mindig is az adóztatásról szólt a történet, ebben az országban így megy ez, erőből kell mindent megoldani. Ha elüldözik őket, akkor abból egy forint adóbevétel nem lesz.

Idézetet írta: benson Dátum június 26, 2013, 08:35:06
Mindig is az adóztatásról szólt a történet, ebben az országban így megy ez, erőből kell mindent megoldani. Ha elüldözik őket, akkor abból egy forint adóbevétel nem lesz.

A hivatalos kommunikáció szerint valóban, viszont semmi más alapján nem...

De eszembe jutnak párhuzamos példák, mint pl. az adóhatósághoz közvetlenül bekötött pénztárgépek esete, ami állítólag szintén adóbevételeket növel az idén, bár a gyakorlatban a sleppnek ad plusz megrendeléseket, ráadásul nem is működik még a rendszer, hiába telt le az eredeti indulási határidő.
(és az adóelkerülés ott kezdődik, hogy be sem ütnek egy tételt a pénztárgépbe, ha be van kötve, ha nincsen)

Vagy hol érdekelte őket a dohányboltok esetén, hogy csökkenni fog a kiskereskedelmi forgalom és ezáltal az adóbevételek?
Vagy akár felhozhatnám a nyerőgépek betiltását is.

Ezek után nehezen hiszem, hogy a 10-20 milliárdos éves plusz adóbevétel a cél az online irodák esetében, és nem a SzZrt online monopolhelyzetének kialakítása.
A SzZrt jelenleg is évente kb. 15 milliárd forinttal támogatja a sportot és a kultúrát...  :)
Lényegében egy kormányzati kifizető hely.
"A szponzorációs keretéből közvetlenül is áldoz a kiemelkedő teljesítményt nyújtó, vagy ígéretes tehetségeket nevelő egyesületek, klubok felkarolására."
Pl. a Fradi vagy a Kecskemét focicsapatára...

Szóval szerintem szívesen lemondanak 10 milliárd állami bevételről, ha ők plusz 1 milliárd felett rendelkezhetnek.  :)

Idézetet írta: Knapp Dátum június 26, 2013, 10:51:04
A hivatalos kommunikáció szerint valóban, viszont semmi más alapján nem...

De eszembe jutnak párhuzamos példák, mint pl. az adóhatósághoz közvetlenül bekötött pénztárgépek esete, ami állítólag szintén adóbevételeket növel az idén, bár a gyakorlatban a sleppnek ad plusz megrendeléseket, ráadásul nem is működik még a rendszer, hiába telt le az eredeti indulási határidő.
(és az adóelkerülés ott kezdődik, hogy be sem ütnek egy tételt a pénztárgépbe, ha be van kötve, ha nincsen)

Vagy hol érdekelte őket a dohányboltok esetén, hogy csökkenni fog a kiskereskedelmi forgalom és ezáltal az adóbevételek?
Vagy akár felhozhatnám a nyerőgépek betiltását is.

Ezek után nehezen hiszem, hogy a 10-20 milliárdos éves plusz adóbevétel a cél az online irodák esetében, és nem a SzZrt online monopolhelyzetének kialakítása.
A SzZrt jelenleg is évente kb. 15 milliárd forinttal támogatja a sportot és a kultúrát...  :)
Lényegében egy kormányzati kifizető hely.
"A szponzorációs keretéből közvetlenül is áldoz a kiemelkedő teljesítményt nyújtó, vagy ígéretes tehetségeket nevelő egyesületek, klubok felkarolására."
Pl. a Fradi vagy a Kecskemét focicsapatára...

Szóval szerintem szívesen lemondanak 10 milliárd állami bevételről, ha ők plusz 1 milliárd felett rendelkezhetnek.  :)

Ezt a hozzáállást is simán el tudom képzelni - ezekről mindent. Bocsánat, majdnem mindent. A logikus gondolkodást valahogy nem. A hatalomtól megrészegülve mindegyik sütögeti a maga pecsenyéjét, és magasról lesz@rják (tisztelet a kivételnek - ha van), hogy közben teljesen tönkreteszik az országot. Amíg a nép meg csendben van, addig félnivalójuk sincs. Habár egy ideje már szerveződnek ilyen-olyan csoportok (lásd devizahitelesek), de országos szintű ébredésre lenne szükség. Kicsit elkanyarodtam a témától, de úgy érzem, hamarosan nekünk sem az lesz a legnagyobb gondunk (nekem már most sem az), hogy a jövőben tudunk-e a neten sportfogadni a tippmixpro-n kívül.

Idézetet írta: benson Dátum június 26, 2013, 12:22:04
Ezt a hozzáállást is simán el tudom képzelni - ezekről mindent. Bocsánat, majdnem mindent. A logikus gondolkodást valahogy nem. A hatalomtól megrészegülve mindegyik sütögeti a maga pecsenyéjét, és magasról lesz@rják (tisztelet a kivételnek - ha van), hogy közben teljesen tönkreteszik az országot. Amíg a nép meg csendben van, addig félnivalójuk sincs. Habár egy ideje már szerveződnek ilyen-olyan csoportok (lásd devizahitelesek), de országos szintű ébredésre lenne szükség. Kicsit elkanyarodtam a témától, de úgy érzem, hamarosan nekünk sem az lesz a legnagyobb gondunk (nekem már most sem az), hogy a jövőben tudunk-e a neten sportfogadni a tippmixpro-n kívül.

Pont az utcára vonuló devizahitelesekkel csesztek ki a legjobban.
Velük elhitették, hogy "nem devizát kaptak", "nem is hitelt kaptak" és hogy ha semmis lesz a szerződés, akkor azzal ők jól járnak... (mert biztos egy összegben hirtelen vissza tudják fizetni a felvett hitelt, ha semmisnek nyilvánítják a szerződésüket...)
A perköltséget meg legombolják róluk.

Most akkor megszavazták a törvényt? csak, mert a rádióban ezt mondták.

Idézetet írta: Knapp Dátum június 26, 2013, 13:52:03
Pont az utcára vonuló devizahitelesekkel csesztek ki a legjobban.
Velük elhitették, hogy "nem devizát kaptak", "nem is hitelt kaptak" és hogy ha semmis lesz a szerződés, akkor azzal ők jól járnak... (mert biztos egy összegben hirtelen vissza tudják fizetni a felvett hitelt, ha semmisnek nyilvánítják a szerződésüket...)
A perköltséget meg legombolják róluk.

Aki bármilyen okból kifolyólag utcára vonul, hogy nemtetszésének adjon hangot, az legalább tesz valamit, mert a semminél ez is jobb. Pont ők azok, akikkel nem lehet bármit elhitetni. Itt nem az lenne a lényeg, hogy minden szerződést semmissé nyilvánítson a Kúria (egyébként sokan már a futamidő felénél járva saccperkábé lényegében vissza is fizették a felvett összeget), hanem maga az elv, hogy kiállnak egy sorstársuk mellett és a bankok kizsákmányoló gyakorlata ellen. A nagy többségnek sajnos ez is csak egy hír a sok közül az esti Barátok közt előtt, de ők akkor ne is elégedetlenkedjenek soha, ha tenni nem akarnak, vagy legalább azonosulni a szándékkal. Többek között az "úgy sem tudunk semmit tenni" hozzáállás vezetett oda, ahol most tart ez az ország és maga a világ is.

Ha mi is vennénk a fáradtságot, mint például a szorgos brazilok és kimennénk az utcára... el lehetne érni bizonyos dolgokat szerintem. Viszont sokkal kényelemesebb otthon, munkahelyről trollkodni. Amúgy is 10 millió szakértő él kis hazánkban. Ehhez kéne egy kis összetartás, nemzeti tudat vagy bánom is én mi, nem a túlhypeolt Duna árvízhez. A Függetlenség napjából a ' Nem tűnünk el némán a semmiben ' rigmussal el is lehetne kezdeni kisöpörni a szemetet.

Idézetet írta: Cpt. Szikla Dátum június 26, 2013, 14:54:03
Ha mi is vennénk a fáradtságot, mint például a szorgos brazilok és kimennénk az utcára... el lehetne érni bizonyos dolgokat szerintem. Viszont sokkal kényelemesebb otthon, munkahelyről trollkodni. Amúgy is 10 millió szakértő él kis hazánkban. Ehhez kéne egy kis összetartás, nemzeti tudat vagy bánom is én mi, nem a túlhypeolt Duna árvízhez. A Függetlenség napjából a ' Nem tűnünk el némán a semmiben ' rigmussal el is lehetne kezdeni kisöpörni a szemetet.

Vagy a derék törökök... Lassan úgy érzem, hogy a brazil társadalom sokkal fejlettebb a miénknél. 1. a  népek, mikor megunták politikusok faszságait, kivonultak tünteni 2. a brazil elnökasszony (volt gerilla) meglepően szimpatikusan állt hozzá a tüntetők kívánságaihoz
Személyes véleményem meg az, hogy nem ér semmit kivonulni tüntetgetni, mivel pártunk és kormányunk stratégiája egyértelmű: kivárni míg meg nem unják a tüntetést, és akkor szépen hazaballagnak maguktól - ők pedig nyugodtan sütögethetik tovább a pecsenyéjüket. Azt meg csak szerényen jegyzem meg, hogy a 2006-os és a jelenlegi (diák, pedagógus stb.) tüntetések stílusa között nagyságrendi különbségek vannak.
Viszont a demokráciában a szavazatok döntenek, a tüntetés max. gőzkieresztésnek jó.