Skrill Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 38 vendég van a témában


Idézetet írta: Rattis Dátum március 09, 2018, 14:12:43
Az eredeti kérdésem maradt:a Skrill váltja át saját árfolyamon az érkező forintot?Vagy még tesz rá vmi konverziós%-ot is?

Igen, mindkettő. A netes pénztárcák nagyrészt a váltás költségeiből élnek, így kerülni kell, hogy ők váltsanak.
Néhány iroda rákérdez kiutalás előtt, hogy milyen pénznemben van a pénztárcád, ilyenkor ők eleve abban indítják az utalást és akkor nincs ezen veszteséged.

Akinek elég nagy a tőkéje hozzá, annak azt javaslom, hogy legyen eurós és forintos pénztárcája is (mondjuk egy skrill és egy neteller) és mindkettőt a megfelelő irodához használja.

Idézetet írta: Capo21 Dátum március 09, 2018, 09:57:32
Minap gondolkoztam el ezen, csak még nem próbáltam ki. Szerintetek melyik a költséghatékonyabb megoldás?

1. Skrill MasterCard (EUR a számla és a kártya is) felvenni itthoni forintos ATM-ből a pénzt.

2. Határ mellett lakom, kb 5 percre kocsival, így EUR ATM-ből felvenni a pénzt és Western Union-nál Ft-ra váltani ?

Ehhez ismerni kéne azt az árfolyamot, amin el tudod adni a kp euródat, illetve azt is, hogy milyen árfolyamot használ a szlovák ATM. Ma a mastercardét.

Az 1-es verzió költsége:
- kp felvét 1.75%
- váltás költsége, ha a mastercard vált, pár tízed százalék, ha a skrill, akkor 3,99%, ha a bank, akkor a kettő között, de biztosan a mastercardhoz közelebb

A 2-es verzió költsége:
- kp felvét 1.75%
- wester unionos váltás költsége



Idézetet írta: Knapp Dátum március 09, 2018, 18:15:00
Igen, mindkettő. A netes pénztárcák nagyrészt a váltás költségeiből élnek, így kerülni kell, hogy ők váltsanak.
Néhány iroda rákérdez kiutalás előtt, hogy milyen pénznemben van a pénztárcád, ilyenkor ők eleve abban indítják az utalást és akkor nincs ezen veszteséged.

Akinek elég nagy a tőkéje hozzá, annak azt javaslom, hogy legyen eurós és forintos pénztárcája is (mondjuk egy skrill és egy neteller) és mindkettőt a megfelelő irodához használja.




Köszi a választ!Még mindig ez tűnik a legjobb megoldásnak számomra.

Idézetet írta: Rattis Dátum március 09, 2018, 20:14:52

Köszi a választ!Még mindig ez tűnik a legjobb megoldásnak számomra.

Nálam is ilyen volt a probléma.Felgyült egy nagyobb összeg Skrillen és költséghatékonyan szerettem volna forintban kivenni.Tapasztalataim akövetkezők:
Régebben úgy működött hogy megbeszéltem Skrillékkel hogy euróban küldjék a forint számlámra így a bankom vált igen kedvező árfolyamon(régi erste de jóis volt,most FHB még mindig nem rossz)Na ez nem működik sehogy se tudtam rávenni erre a Skrillt.

A legjobb megoldás ma hogy eurós ATM-ből felveszem a pénzt.VIP számláról tudok nyilatkozni (nem VIP is utánna lehet nézni)VIP bronz fix 1,8 euró költsége van a felvételnek ATM-ből.Károly utcai OTP bankban csak 400 eurót ad ki egyszerre sajnos pedig VIP bronzzal 900 eurós a napi limit.Majd átmegyek egy pénzváltóba.(én a József körúti Correct Change-be szoktam  http://www.correctchange.hu/index.php?p=arf ) korrekt áron átváltják amit linkeltem árfolyam minusz 0,3% kezelési költség.VIP silvernél 1500 eurót is vehetek fel egyszerre és az már ingyenes.


Még nem regisztráltam csak érdeklődnék. Láttam a holnapon, hogy bankszámlára utalás költsége 5,5 EUR ami kb 1700 forint. Az csak szerintem rablás? Plusz még ha van átváltás költség akkor még az is rátesz. Tapasztalat e téren, ez reális?


Idézetet írta: fogkefe2 Dátum március 19, 2018, 01:24:16
Még nem regisztráltam csak érdeklődnék. Láttam a holnapon, hogy bankszámlára utalás költsége 5,5 EUR ami kb 1700 forint. Az csak szerintem rablás? Plusz még ha van átváltás költség akkor még az is rátesz. Tapasztalat e téren, ez reális?

Használj bankkártyát.  ;)

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 19, 2018, 12:21:46
Használj bankkártyát.  ;)
Ezt hogy érted?A bankkártyás kifizetés még drágább(7.5%)Vagy ha skrillre kártyára gondolsz,az még rosszabb az átváltás miatt.Nekem még mindig az 1711 ft-os banki kifizetés a legolcsóbb kifizetési mód,de ha van jobb tapasztalat,akkor köszönöm ha megosztod.

Idézetet írta: Maestro90 Dátum március 19, 2018, 14:00:34
Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 19, 2018, 12:21:46
Használj bankkártyát.  ;)
Ezt hogy érted?A bankkártyás kifizetés még drágább(7.5%)Vagy ha skrillre kártyára gondolsz,az még rosszabb az átváltás miatt.Nekem még mindig az 1711 ft-os banki kifizetés a legolcsóbb kifizetési mód,de ha van jobb tapasztalat,akkor köszönöm ha megosztod.

Arra értem, hogy Skrill helyett használj bankkártyát.  ;)

Megköszönném,ha valaki tudna segíteni,és küldene 4 jó magyar Forintot Skrillen!  :D
(összesen ennyi,az utalás ingyenes április 30-ig)

Előre is köszönöm,ha valaki segít!  :ok:


Küldtem az emailt,és köszi szépen!  :beerchug:

Idézetet írta: runin Dátum április 06, 2018, 18:16:44
Küldtem az emailt,és köszi szépen!  :beerchug:

Megint ilyen hülyeséget ír amit már többször is csinált véletlenszerűen aztán megjavult.

To send money, please enter an amount equal or less than HUF 0.   Pedig van máni és nem 0-t írtam be.  Próbálgatom majd..

Idézetet írta: csatarid Dátum április 06, 2018, 18:41:24
Megint ilyen hülyeséget ír amit már többször is csinált véletlenszerűen aztán megjavult.

To send money, please enter an amount equal or less than HUF 0.   Pedig van máni és nem 0-t írtam be.  Próbálgatom majd..

Próbálj meg 10 huf-ot,ha az belefér,hátha... ;D :D

Idézetet írta: runin Dátum április 06, 2018, 18:46:27
Próbálj meg 10 huf-ot,ha az belefér,hátha... ;D :D

50 et se enged.  Lehet jóval többnek kéne rajta lennie. Amúgy a küldés nem ingyenes, csak bankszámlára/mobilakármire.  Gondolom kevés az 58 Ft azért szarakszik.

A küldés is ingyenes!

Send money

Price: 1.45%*
( Min. EUR 0.50 )
*Zero send money fee until April 30th, 2018. Terms and conditions apply.

Idézetet írta: runin Dátum április 06, 2018, 19:04:53
A küldés is ingyenes!

Send money

Price: 1.45%*
( Min. EUR 0.50 )
*Zero send money fee until April 30th, 2018. Terms and conditions apply.

Nálam úgy látszik nem.