csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában



#4471 július 21, 2013, 09:42:39, csabax
Mexikó - Trinidad és Tobago

Tipp: Mexikó 1,5 gól fölött
Odds: 1.53
Fogadóiroda: Bet365
Tét: 10


Véget értek a csoportmérkőzések az Arany Kupán. Közép- és Észak-Amerika legjobb válogatottjainak seregszemléjén eddig nem történt meglepetés, s az első körben azok a csapatok hullottak el, akikre számítani lehetett: Kanada, Martinique és Belize. Meghökkenésre egyetlen mérkőzés adott okot: az A-csoport nyitómeccsén Panama 2-1-re  legyőzte Mexikót. Ez az eredmény meghökkentő lehet ugyan, de ha tudjuk, hogy Mexikó nem a legütőképesebb válogatottjával vesz részt a tornán, akkor nem számít meglepőnek a panamai győzelem.

Mexikói részről ez a bukta azt jelentette, hogy nem sikerült megszerezni a csoportelsőséget, s így a B-csoport második helyezettjével került össze a negyeddöntőben.  Ez a csapat történetesen Trinidad és Tobago válogatottja. Nem becsülöm le a szigetországiakat, de ha a mexikói válogatott nem jut be az elődöntőbe, akkor megérdemli,  hogy sokáig körberöhögjék és gúny tárgya legyen. Mondom ezt annak tudatában, hogy ,,ez" a mexikói válogatott nem az ,,a" mexikói válogatott. Próbáltam összehasonlítani a brazíliai Konföderációs Kupán szerepelt keretet a mostani Arany Kupán résztvevő kerettel, de hamar rájöttem, hogy fölösleges időpocsékolás az egész. José Manuel de la Torre szövetségi kapitány csak a csatár Raul Jimenez számára biztosított helyet mindkét keretben.

Nem tudom, hogy ez a mexikói B- vagy C-válogatott, esetleg valami kevert-kavart csapat, de tény, hogy nekem furcsa volt egy ilyen mexikói válogatottat látni. Mint ahogy az is, hogy Panama ellen 1-5-4-1-es hadrendben játszott a csapat. Biztos valamit ki akart próbálni a szövkap, de rosszul sült el a dolog és vereség lett a vége. Nem véletlenül, hiszen a túlbiztosított védekezés teljesen összeegyeztethetetlen a gólszerzést előtérbe helyező mexikói focival.

Kizárólag a mexikói bajnokságban játszó focisták alkotják José Manuel de la Torre szövetségi kapitány csapatát. Aggódásra nincs ok, hiszen a már említett Raul Jimenez mellett olyan játékosok szerepelnek a válogatottban, mint Fabian (az az érzésem, hogy nemsokára egy európai topcsapatban is megcsodálhatjuk), Montes, Ponce, Rafa Marquez és Jorge García. Fabian például minden eddigi Arany Kupa-meccsen betalált és nem kizárt, hogy övé lesz a gólkirályi cím.

Trinidad úgy lett második helyezett a B-csoportban, hogy 4-4-es gólkülönbsége egy icipicivel jobbnak bizonyult a 3. helyre került El Salvador válogatottjának eredményénél (3-3).  Őszintén szólva, nem tudom, hogy pillanatnyilag milyen játékerőt képvisel a csapat, de a látottak alapján (két meccsét próbáltam megnézni, de az éjszakai időpontnak és az unalmas összecsapásoknak köszönhetően mindkétszer alvásba torkollott a próbálkozás) azt kell mondanom, hogy az elmúlt évtizedekhez képest nem lépett előrébb a trinidadi foci. Említhetném Kenwyne Jones, Keon Daniel vagy Kevin Molino nevét, de valószínűleg kevesen lesznek azok, akik e nevek hallatán örömtáncot lejtenek.

Nekem egészen konkrétan az a véleményem, hogy ha ez a honi bajnokságra épülő mexikói válogatott nem szerez két gólt Trinidad ellen, akkor valamennyi játékos elmehet kukoricát kapálni, esetleg emigrálhat Kolumbiába és felcsaphat kokaültetvényesnek, hátha ott több sikere lesz. Nem szaporítom tovább a szót, mert tényleg nincs miért.  Ebben a negyeddöntőben adott egy csapat, melynek illik bejutnia a döntőbe, és adott egy csapat, mely úgy jutott tovább a csoportból, hogy Salvador egy góllal kevesebbet szerzett nála, Haiti válogatottja pedig annyit tud a futballról, mint én az atomfizikáról.

Tipp: Mexikó 1,5 gól fölött.


1-0. Mexikói akármicsodák, mehettek kukoricát kapálni!  :)

#4472 július 21, 2013, 11:57:40, csabax
Tegnap az SFGuruban a Hoverla Uzhhorod-Dinamo Kijev ukrán bajnokira és az Austria Wien-Admira Wacker osztrák mérkőzésre is rosszat tippeltem. Az ukrán meccsen 1-2 lett a  végeredmény, s mivel Dinamo Kijev -1 gól hendikep volt a tippem, nem találtam el. Az osztrák bajnoki végeredménye 2-0 lett, s mivel több mint 2,5 gólt tippeltem, ez  sem stimmelt.

Eredetileg ezek voltak a tippjeim: Dinamo Kijev 1,5 gól fölött és Austria Wien 1,5 gól fölött. Mindkettő jó tippnek bizonyult. Mindkét tipp szorzója 1.40 fölött volt,  de nem érte el az 1.50-es szorzót. Mivel az SFGuru játékban a számomra érthetetlen és teljesen feleslegesnek tartott 1.50-es szorzó az alsó határ, kénytelen voltam az  eredeti tippjeimtől eltérő lehetőségeket keresni. Ezért lett a Hoverla Uzhhorod-Dinamo Kijev meccs Dinamo Kijev 1,5 gól fölött tippjéből Dinamo Kijev -1 gól hendikep tipp. És ezért lett az Austria Wien-Admira Wacker mérkőzés Austria Wien 1,5 gól fölött tippjéből 2,5 gól fölött tipp.

Volt két jó 1.40 feletti tippem, de az SFGuru miatt ezek helyett 1.50 fölötti tippeket kellett találnom. Így lett két nyertes tippből két vesztes tipp. Élesben az eredeti tippeket játszottam meg (Dinamo Kijev 1,5 gól fölött és Austria Wien 1,5 gól fölött), hiszen a fogadóirodáknál nem létezik az értelmetlen 1.50-es határ.

Szerintem az lesz ezután, hogy amikor szükségesnek vélem az SFGuru-elemzés végén zárójelben leírom az 1.50 alatti tippemet is.

Én sem értem ezt az 1.50-es határt..ugyanis úgy gondolom, hogy egy 1.20-as tippet is ugyanúgy meglehet indokolni, mint egy 1.50-est, de legalább a fogadóirodáknál jöttek a tippjeid, és ez a lényeg.  :ok:

#4474 július 21, 2013, 12:37:57, csabax
Idézetet írta: fjazej Dátum július 21, 2013, 11:56:39
Én sem értem ezt az 1.50-es határt..ugyanis úgy gondolom, hogy egy 1.20-as tippet is ugyanúgy meglehet indokolni, mint egy 1.50-est, de legalább a fogadóirodáknál jöttek a tippjeid, és ez a lényeg.  :ok:

Teljesen feleslegesnek tartom az 1.50-es határt, hiszen akik eleve nagyobb szorzókkal dolgoznak (2.00 körüli vagy 2.00 feletti szorzók), azok eddig sem foglalkoztak  az 1.50-es tippekkel, s nyilván ezután sem fognak. Én is amondó vagyok, hogy egy 1.20-as tippet is ugyanúgy meg lehet indokolni, mint egy 1.50-est. Sőt, az 1.01-es  tippet is meg lehet(ne) indokolni, legfeljebb mosolyogni lehet(ne) azon, hogy ilyen elemzésre pazarolja idejét a páciens.

Persze, örülök, hogy legalább a fogadóirodáknál jöttek a tippjeim, ám a sportfogadas.org szempontjából nem örömteli a helyzet. Ez a weblap - többek között - arról is szól, hogy ebben a sportfogadói közöségben segítjük egymást. Volt két eredetileg jó tippem (1.40 fölötti szorzó), de a sportfogadas.org által hozott szabály miatt egyiket sem használhattam (1.50-es szorzó az alsó határ). Kénytelen voltam az eredetitől eltérő tippeket használni az elemzéseknél. Ezek az elemzések olvashatók voltak a sportfogadas.org címlapján, s ezeket olvasva néhányan talán fogadtak is. Sajnos ők elbukták a pénzt, pedig ha nem létezne az az érthetetlen szabály, akkor leírhattam volna az eredeti tippjeimet, és nyertek volna.

Nem mindegy, hogy elbukod a pénzt, vagy pénzt nyersz.  :beerchug:

Szerintem ha Milan visszajön, fel lehetne vetni ezt az 1.50-es oddshatárt neki. Tény, hogy rengeteg alkalommal előfordul, hogy emiatt kell az eredetileg kinézett tippen 'módosítani'.

Felvethetjük Milannak, hogy vigyük lejjebb az 1.50-et is. (amúgy ha jól emlékszem, régen 1.60 volt  a határ, tenisznél 1.40)

Szóval talán megér egy felvetést, egy szavazást. Aztán ha Milan nem megy bele, megkérjük, hogy indokolja meg, miért is 1.60 a határ  :)

Lassan úgyis jönnek az újabb bajnokságok, a Barca meccseire meg most még kisebbek lesznek az over oddsai  ;D

Ja hát eléggé gyenge lett az eheti sfguru :) Szinte senkinek sem jött be semmi :) nekem Red Bull tett keresztbe az érthetetlen szar játékukkal, csoda hogy nem kaptak ki. 

Idézetet írta: oakland23 Dátum július 21, 2013, 13:30:39
Szerintem ha Milan visszajön, fel lehetne vetni ezt az 1.50-es oddshatárt neki. Tény, hogy rengeteg alkalommal előfordul, hogy emiatt kell az eredetileg kinézett tippen 'módosítani'.

Felvethetjük Milannak, hogy vigyük lejjebb az 1.50-et is. (amúgy ha jól emlékszem, régen 1.60 volt  a határ, tenisznél 1.40)

Szóval talán megér egy felvetést, egy szavazást. Aztán ha Milan nem megy bele, megkérjük, hogy indokolja meg, miért is 1.60 a határ  :)

Lassan úgyis jönnek az újabb bajnokságok, a Barca meccseire meg most még kisebbek lesznek az over oddsai  ;D

Egyetértek.

(Sok gólt fog kapni a Barca, s ezért lesznek kisebbek a szorzók?)   ;D

#4478 július 22, 2013, 00:05:36, csabax
USA - El Salvador USA 1.18   :great:
FC Sevastopil - Sahtar Doneck Sahtar Doneck 1.19   :great:
   
Össznyereményszorzó 1.40

#4479 július 22, 2013, 00:05:20, csabax
USA - El Salvador Az 1. csapat nyer és a mérkőzésen több mint 2,5 gól születik 1.62  :great:

#4480 július 21, 2013, 22:37:38, csabax
Ruch Chorzów - Lech Poznan Hendikep 0:1 Lech Poznan 1.22  :great:

Három hosszú távú fogadásom volt a TDF-re:

Chris Froome   Tour De France 2013 (Végső győztes)   07/21/2013   3 Helyezések 1/4 Szorzó   1.66  :great:

Alberto Contador   Tour De France 2013 (Legjobb 10 helyezés)   06/29/2013   Egyik sem   1.25  :great:

Pierre Rolland   Tour De France 2013 - Hegyek Királya (Végső győztes)   07/21/2013   3 Helyezések 1/4 Szorzó   2.50  :great:


Rolland esetében a végső győzelem nem jött be, csak a dobogós helyezés.

#4482 július 23, 2013, 08:13:22, csabax
Franciaország - Dánia Ki jut tovább? Franciaország 1.16   :noway:
CSZKA Moszkva - Krylya Sovetov Samara CSZKA Moszkva 1.20   :great:
   
Össznyereményszorzó 1.39

Nem tudom sajnálni a franciákat. Megérdemelték.

#4483 július 22, 2013, 22:52:59, csabax
Franciaország - Dánia Franciaország 1.40  :noway:

#4484 július 23, 2013, 23:09:16, csabax
Vardar - Steaua Bukarest

Tipp: mindkét csapat szerez gólt
Odds: 1.85
Fogadóiroda: bwin
Tét: 10


Kényelmes helyzetben van a román csapat, hiszen hazai pályán 3-0-ra verte a macedón együttest. Annyira kényelmesnek érzik a helyzetet Bukarestben, hogy néhányan már a Bajnokok Ligája selejtezőjének következő mérkőzésére, a Dinamo Tbiliszi elleni összecsapásra koncentrálnak. Én is azt gondolom, hogy a Vardar elleni párharc már eldőlt, s a Steaua jut tovább, ám amondó is vagyok, hogy nem kell túlzottan sietni a grúzok elé, hiszen addig lesz még egy Vardar-Steaua meccs is. Ugyan megnyugtató a 3-0, de nem érdemes elfelejteni, hogy itt BL-ről van szó. Láttam én már a Bajnokok Ligája döntőjében 3-0-ra vezetni egy csapatot, ám végül a hátrányban lévő együttes nyerte meg a trófeát.

Három Steaua-játékos el sem utazott Szkopjéba: Chiriches, Tanase és Tatu is Bukarestben maradt. Igaz, Chiriches akkor sem játszhatna, ha akarnák, ugyanis a Ceahlaul elleni bajnoki mérkőzés előtt megsérült. Nincs nagy bánat a hiányzók miatt, ugyanis így lehetőséget kapnak azok a fiatal labdarúgók, akikre fontos feladatok várnak ebben az idényben. Sorozatterhelés következik (román bajnokság, román kupa, Bajnokok Ligája, stb), s a hosszú - és minél sikeresebb - meneteléshez bizony sok játékos szükségeltetik. Szóval nincsenek hárman a vendégeknél, ám pályán lesz a középcsatár Nikolics, őt főleg Popa és Stanciu segíti a támadások során, Tatarusanu ott lesz a kapuban (valakinek bakiznia is kell), Gardos és Szukala pedig elfoglalja helyét a védelem tengelyében. (Ja, igen, Chipciu is hiányzik, sérült.) Többen is vannak a bukarestieknél, akik gólt szerezhetnek a Vardar otthonában. Például Nikolics vagy Adrian Popa, esetleg a több újság által cserének jelölt Pintilii. Vagy a többiek.  Nem árt gólt szereznie a román csapatnak. Egyrészt megnyugtatásképpen, másrészt pedig azért, mert az idegenbeli gól sokat ér, végleg eldöntheti a továbbjutás sorsát.

A hazai csapatnál bizakodnak. Végülis mi mást tehetnének? Sok esélyük nincs a továbbjutásra, s ha nekiesnek a románoknak plusz a szerencse is melléjük szegődik, akkor szép eredményt érhetnek el. Milevszkij edző nyilatkozza is a sablonos dumát: ,,Tudom, hogy kevés esélyünk van a továbbjutásra, de a labda gömbölyű, a labdarúgás pedig nagyon szép sportág, tehát bízunk a sikerben."

Ismerve a délszláv mentalitást, számomra nagyon-nagyon meglepő lenne, ha a Vardar játékosai nem esnének neki a Steauának. Nem tudom elképzelni, hogy nem fognak gólt szerezi. Egy gólt mindenképpen szereznek, de talán kettőt is. Hogy Kosztovszkij, Sztrojkov, Petrov vagy Petrovics lesz a gólszerző, az számomra teljesen mellékes. Olyan nem létezhet, hogy szerzett gól nélkül búcsúzzanak a Bajnokok Ligájától. Hajtani fognak a macedónok, már csak azért is (vagy főleg azért is), mert nincs veszítenivalójuk. A bukarestieknek pedig nem árt gólt szerezniük, mert ha a délszlávok beindulnak, akkor nehéz perceik lesznek Szkopjéban.

Tipp: mindkét csapat szerez gólt.


1-2.