Trade, value betting

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ebben a topicban lehet eszmecserét folytatni a tradelésről és a value bettingről.

A value bet-et van, aki kiszámolja maga vagy elhiszitek, amit a különböző segédoldalak dobnak?  :)

Nálam a value bet egy érzés inkább... hehe

Akkor hagyjuk a valuebetet nézzük a trédelést. Mely oldalak párosításával érdemes játszani (már ha nem egy oldalon várjuk a jószerencsét)? Over-under trédre én a bet365 és bwin (partybets) oldalakat használom. A két buki között van kis elcsúszás oddsok tekintetében igy hamarabb lehet visszafogadni.

Na egy érdekes téma és nekem van is egy két hozzáfűznivalóm.

Pl vegyünk egy teniszmeccset: pl. a legtöbb iroda 21,5- re adja meg a határt (összesített játékok) de Bet365 ön fogadhatunk 22,5 alá(vagy 3 esélyben bőven 2-es oddsz felett lehet rakni U21-et). Na ez nekem már value bet.
És amit most mondok lehet furcsán fog hangzani, de véleményem szerint van benne lehetőség:
már lassan 3 hónapja arb-olok(rövid táv tudom), de azt észrevettem, hogy az esetek majdnem 60% -ában az U21 game-re tett tenisz fogadásaim jönnek be persze minél nagyobb határt kell megfogni, gyakorlatilag nem is kéne máshol ellenfogadnom O20,5-öt, elég lenne megfogadni az undert, természetesen lehet hogy ilyen lehetőség csak naponta egyszer-kétszer van, minden esetre eddig az a tapasztalatom, hogy magasabb %-ban jönnek be az under fogadások.

Tervezem, hogy kisebb összeggel indítok egy ilyen sorozatot, de egyelőre még várom,hogy teljen el még legalább 3 hónap aztán majd kiderül megérné-e.

Idézetet írta: Knapp Dátum április 07, 2013, 01:37:27
A value bet-et van, aki kiszámolja maga vagy elhiszitek, amit a különböző segédoldalak dobnak?  :)

Nálam a value bet egy érzés inkább... hehe

Erre nekem van egy egészen korrekt módon működő (átvett) szisztémám (azaz saját magam adom a value beteket) . Annak idején az asianbookie-n olvastam róla,a lényege a következő: bíráld saját magad felül a bukik vonalait (csak fociról beszélek ). Ami nagyon fontos, hogy az irodák megpróbálnak félrevezetni bennünket fogadókat, de át kell látni rajtuk és meg kell találni azokat a mérkőzéseket ahol értékes oddsokat adnak nekünk. Ugye értelemszerűen ázsiában az AH oddsok a menők, nem az 1x2. Nyilván itt pontosan tisztában kell lenni azzal, hogy hogyan is kell értelmezni az AH vonalakat, illetve ezt "le is kell tudni fordítani" európai 1x2-re, méghozzá az annak megfelelő pontos odds sávtartományának megfelelően. Egy két példa:
AH-0.5 Home ez ugye európai 1x2-ből egy "sima" hazainak felel meg, ezen belül pedig az AH-0.5 odds sávtartománya 1.85-2.20 közötti értéknek felel meg,
AH-0.25 így már 2,21-től-2,60-as értékkel bír, a következő lépcső pedig így az
AH-0 vagy DNB amely 2,61-3,20-ig tart és így tovább.

Azt ugye tudjuk, hogy az AH vonalak negyed gólnyi előnyre vannak felosztva.Innen elkezdve, semmi más dolgunk nincs, mint hogy felűbíráljuk az iroda esélyeit saját belátásunk szerint a következő módszerrel:

Ha egy vonalnyi eltérés jön ki a saját magunk által megállapított Ah vonalnál az iroda és közöttünk,akkor mi tévedtünk és az irodának van igaza, nem érdemes foglalkozni tovább az eseménnyel.
Ha két vonalnyi az eltérés közöttünk és a bukik között az már gyanakodásra ad okot.
Ha pedig minimum 3 vonalnyi a különbség az egyértelmű jele annak, hogy az irodák át akarnak verni az oddsaikkal bennünket!

Remélem h érthető voltam, ha valaki gondolja, akkor írok 1-2 példát.

Idézetet írta: benson Dátum április 06, 2013, 22:15:36
Ebben a topicban lehet eszmecserét folytatni a tradelésről és a value bettingről.

Nem kötözködésképpen, de a kettő között elég nagy a különbség. nem lesz ebből így nagy kavar?

Idézetet írta: issey76 Dátum április 07, 2013, 11:00:19
Remélem h érthető voltam, ha valaki gondolja, akkor írok 1-2 példát.

Szerintem sokan örömmel vennék ha példát is felhoznál. :ok:

Idézetet írta: issey76 Dátum április 07, 2013, 11:00:19
Erre nekem van egy egészen korrekt módon működő (átvett) szisztémám (azaz saját magam adom a value beteket) . Annak idején az asianbookie-n olvastam róla,a lényege a következő: bíráld saját magad felül a bukik vonalait (csak fociról beszélek ). Ami nagyon fontos, hogy az irodák megpróbálnak félrevezetni bennünket fogadókat, de át kell látni rajtuk és meg kell találni azokat a mérkőzéseket ahol értékes oddsokat adnak nekünk. Ugye értelemszerűen ázsiában az AH oddsok a menők, nem az 1x2. Nyilván itt pontosan tisztában kell lenni azzal, hogy hogyan is kell értelmezni az AH vonalakat, illetve ezt "le is kell tudni fordítani" európai 1x2-re, méghozzá az annak megfelelő pontos odds sávtartományának megfelelően. Egy két példa:
AH-0.5 Home ez ugye európai 1x2-ből egy "sima" hazainak felel meg, ezen belül pedig az AH-0.5 odds sávtartománya 1.85-2.20 közötti értéknek felel meg,
AH-0.25 így már 2,21-től-2,60-as értékkel bír, a következő lépcső pedig így az
AH-0 vagy DNB amely 2,61-3,20-ig tart és így tovább.

Azt ugye tudjuk, hogy az AH vonalak negyed gólnyi előnyre vannak felosztva.Innen elkezdve, semmi más dolgunk nincs, mint hogy felűbíráljuk az iroda esélyeit saját belátásunk szerint a következő módszerrel:

Ha egy vonalnyi eltérés jön ki a saját magunk által megállapított Ah vonalnál az iroda és közöttünk,akkor mi tévedtünk és az irodának van igaza, nem érdemes foglalkozni tovább az eseménnyel.
Ha két vonalnyi az eltérés közöttünk és a bukik között az már gyanakodásra ad okot.
Ha pedig minimum 3 vonalnyi a különbség az egyértelmű jele annak, hogy az irodák át akarnak verni az oddsaikkal bennünket!

Remélem h érthető voltam, ha valaki gondolja, akkor írok 1-2 példát.

én azt nem értem, hogy miért akarnának a fogadóirodák átverni a szorzókkal?
illetve mikor valaki csak simán fogad, nem pont ezt csinálja szerinted, hogy azt rakja meg amiben értéket lát? tehát ugyanazt csak nem ennyire szisztematizálva.

Sziasztok!
Köszi Benson a topikot!
Próbálok én is írni trade technikákat,aztán ha valaki próbálta,érdekesnek találja vagy jobbat tud az ne fojtsa magában.Különválasztanám a live és a meccs előtti trédeket,és csak fociról beszélnék én is,a többihez nem értek sajnos.
ugye a trade az "sajnos" nem arb--tehát benne van a bukó,és benne is lesz sokszor--tehát az első feladat eldönteni,hogy veszni hagyom--vagy befejezem a lehető legkevesebb minusszal.ha a technika működik nem kell megijedni a minuszoktól,mert simán kárpótol a nagyobb nyeremény.
Most élő fogadásokról fogok írni--1.példa:
0% körüli oddspárnál kivárás--o/u--2,0--2,0--under befogadása,és az over várása a nekem megfelelő oddsig.vannak időszakok amikor hatalmas ugrások vannak,ezt mindenkinek meg kell tudni találni az adott meccsen,és az adott irodában--azaz ismerni kell őket--meccsenként 3-4x van általában nagyobb felfele ívelő over.(és lefelé ívelő under:)
2.ugyanezen szisztéma alapján middle-re trédelni,talán hamarabb áll be,és a második félidő sokkal alkalmasabb rá,hiszen megnő a következő gól oddsa is.
tehát egy konkrét példa tegnapról:
willem-psv1-3
under 2,75 befogadva 1,95
over 2,5 befogadva 1,95  2 perc múlva
a 3. gól a 76.percben esett és generálta a middle állást,az over 3,5 szintén 1,95 lett abban a pillanatban.
nemsokára folytatom ha van rá igény

Idézetet írta: ab_aevo Dátum április 07, 2013, 12:52:10
én azt nem értem, hogy miért akarnának a fogadóirodák átverni a szorzókkal?
illetve mikor valaki csak simán fogad, nem pont ezt csinálja szerinted, hogy azt rakja meg amiben értéket lát? tehát ugyanazt csak nem ennyire szisztematizálva.

Hogy miért akarnak átverni? Természetesen csakis  a nagyobb nyereségük miatt. Bizonyára te magad is találkoztál túlságosan is "értéktelen" oddsokkal, amelyet jót nevettél. Ez ugye pontos tükörképe annak ha egy odds értéktelen, akkor a túloldala pedig értékes. Gyakran megfigyelhető ez a populáris ligák topcsapatainak rendkívül alulértékelt oddsainál. Miért is? Mert világszerte milliók fogadnak a nagy nevű és komoly tradiciókkal rendelkező csapatokra, ezáltal sokszorosan több pénz érkezik be egy oldalra, amely így lenyomja az "árat'" ez esetben az oddsot.

Idézetet írta: hurkabalint Dátum április 07, 2013, 12:44:38
Szerintem sokan örömmel vennék ha példát is felhoznál. :ok:

Természetesen. Itt van pl. a mai Reims-Lyon meccs. Véleményem szerint a két csapat nagyjából azonos esélyekkel indul azaz a DNB(AH0) vonalat "lőném" be. Tudom h sokkal erősebb a vendégek kerete, de ha megvizsgálom jobban a hazaiak otthoni statisztikáját, illetve ugyanez de idegenben a vendégekét, plusz az utolsó néhány forduló alapján én nagyjából ezt láttam. Természetesen nem kell velem egyetérteni:)
Szóval a lényeg, hogy jelenleg a fő vonal így nézki a bukik szerint:
Reims AH+0.5  vs. Lyon AH-0.5

Vagyis az én elgondolásomtól, ez egy két vonalas eltérés,azaz egy kicsit gyanús.

Reims-Lyon opening odds 1x  2,35-jelenleg a vendég 2,13--szép volt,gratulálok!

Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 07, 2013, 14:15:33
Reims-Lyon opening odds 1x  2,35-jelenleg a vendég 2,13--szép volt,gratulálok!

Egy vicc, bmeg  (megjegyzem h  az már 3 vonal különbség volna!)...Ki nyitott annyival?

marathon:) még márciusban:)
b365-nél volt 2,0 az opening

Idézetet írta: issey76 Dátum április 07, 2013, 13:31:10
Hogy miért akarnak átverni? Természetesen csakis  a nagyobb nyereségük miatt. Bizonyára te magad is találkoztál túlságosan is "értéktelen" oddsokkal, amelyet jót nevettél. Ez ugye pontos tükörképe annak ha egy odds értéktelen, akkor a túloldala pedig értékes. Gyakran megfigyelhető ez a populáris ligák topcsapatainak rendkívül alulértékelt oddsainál. Miért is? Mert világszerte milliók fogadnak a nagy nevű és komoly tradiciókkal rendelkező csapatokra, ezáltal sokszorosan több pénz érkezik be egy oldalra, amely így lenyomja az "árat'" ez esetben az oddsot.

Így van, viszont számomra ez nem azt jelenti, hogy az irodák akarnak átverni, hisz ők egy reálisabb, magasabb szorzóval nyitottak, csak a fogadók (akik túlnyomórészt veszteségesek) nyomják le a szorzókat.
"Játsszuk az esélyest, illetve azt a csapatot, amelyiknek többet hallottam a nevét az elmúlt 20 évben..."
Az irodának alapvetően mindegy, hogy ki nyer, ha minden kimenetelre arányosan érkeznek tétek.
Egy alacsony szorzó az átlag sportfogadónak azt jelenti, hogy ez "tuti" tipp, ugyanakkor az iroda szempontjából egy jelzés, hogy erre már nem kéne tenni! Azért vitte le a szorzót, mert már fogadtak rá elegen.
(a teljesen komolytalan Dobet csinál olyat, hogy a piacon 2,5-ös szorzót kiír 1,5-ért, hogy elijesszen.)

Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 07, 2013, 14:27:09
marathon:) még márciusban:)
b365-nél volt 2,0 az opening

Azt hiszem, a Marathon szorzói sem mérvadóak komolyság szempontjából...  :)
Ott szándékosan áraznak félre. lehet, hogy más irodák megbízásából gyűjtik össze az arbosokat.  :)