Trade, value betting

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: issey76 Dátum április 07, 2013, 11:23:15
Nem kötözködésképpen, de a kettő között elég nagy a különbség. nem lesz ebből így nagy kavar?

Egyrészt nem akartam nagyon elaprózni a témát, másrészt azért van nem kicsi átfedés a két terület között. Ahogyan Knapp is írta, a value bettingből könnyen lehet trade is. A nem-live trade és a vb alapja gyakorlatilag ugyanaz: egy irreálisan magas oddsra csap le az ember, amit aztán a jól prognosztizált későbbi odds-változás után vagy lezár (trade), vagy nem (vb).
Aztán később ha lesz rá igény, szétszedhetjük a két témát.

Idézetet írta: Knapp Dátum április 07, 2013, 01:37:27
A value bet-et van, aki kiszámolja maga vagy elhiszitek, amit a különböző segédoldalak dobnak?  :)

Nálam a value bet egy érzés inkább... hehe

Igen, elég nehéz ezt számszerűsíteni (kivéve a páros-páratlan 2,00-2,00 oddsait, de ilyen meg nem létezik). Igazából ahány ember vagy számolás, annyiféle végeredmény, ha csak a statokból indulunk ki. Itt szerintem a bukik odds-átlaga inkább ami támpont lehet, vagy a fene sem tudja. Szakértőink hogy látják ezt?

gloria-rapid
racing-river
boca-lanus
szerintem érdekesek lehetnek meccs előtt under 2,5-re,aztán middle-ig vagy arbig várni:)

Kérdezném a rutinosoktól, hogy milyen arányban jön egyáltalán minuszos trade?
Pontosabban. Fogsz 9db 10%-os tradet mondjuk 10ezer egyenkénti ösztéttel. ez plussz 9ezer forint
jön egy minuszos trade, mondjuk megoldod -10%al. Végérvényben lesz +8ezred, pontosabban marad +8ezred.
Sima fogadásnál 1,1 oddson, hosszútávon 1000ft az irodáé.(a fenti példánál maradva)
Milyen arányú a +/- trade. Tehát ha tradelek akkor 10% profitra nem jön 100% bukó mint sima fogadásnál.
Így ha több a +os trade akkor hosszútávon nyerek. Remélem ez így van-Ezt kérdezném a rutinosoktól-
Továbbá ezt(mivel nem tétnyi"100%-os" veszteségről beszélünk szerintem jól lehet kombinálni tétemeléssel.
Röviden ennyi. Majd még próbálok konkrét példát levezetni.
Bubu! vagy Bubi15! ez lenne a stratégia, de még majd kifejtem.most fekszek

Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 07, 2013, 18:03:15
gloria-rapid
racing-river
boca-lanus
szerintem érdekesek lehetnek meccs előtt under 2,5-re,aztán middle-ig vagy arbig várni:)

Mai gyanús kétvonalas meccs: hertha-braunschweig vendég +0.75

A félkövéren kiemelt hozzárendelések hogy jöttek ki matematikailag? Már napok óta foglalkoztat, de sehogy nem jövök rá.

Idézetet írta: issey76 Dátum április 07, 2013, 11:00:19
AH-0.5 Home ez ugye európai 1x2-ből egy "sima" hazainak felel meg, ezen belül pedig az AH-0.5 odds sávtartománya 1.85-2.20 közötti értéknek felel meg,
AH-0.25 így már 2,21-től-2,60-as értékkel bír, a következő lépcső pedig így az
AH-0 vagy DNB amely 2,61-3,20-ig tart és így tovább.


Idézetet írta: Alkimista87 Dátum április 08, 2013, 20:07:05
A félkövéren kiemelt hozzárendelések hogy jöttek ki matematikailag? Már napok óta foglalkoztat, de sehogy nem jövök rá.

Várj, ezt nem én találtam ki, hanem ha megnézed az 1x2 oddsokat, és hozzápárosítod a fő ah vonalat, te magad is fogod ezt látni. Hogy mi a fő vonal? Itt egy példa estére:

http://www.oddsportal.com/soccer/england/premier-league-2012-2013/manchester-united-manchester-city-1347306/#ah;2


Az ah-0.25-ön található a legtöbb iroda amely oddsot ad erre a vonalra. Az összes többi, alatta és felette csak mellékvonal.

Kicsit zavaró lehet, hogy az AH0-ra is  25 iroda ad oddsot, de ez azért van, mert időközben volt már egy lépcső vonalmozgás. Itt fogod látni, hogy az opening az Ah-0.25 (pinnacle)

http://www.droppingodds.com/

Egy érdekes elmélet,bár én nem csinálnám hosszútávon,de jobb napok után esetleg egy bonus sportfogadás,kicsi trade--0-0-ra játszók előnyben:)
Tehát:1.Válassz ki két mérkőzést ami nem egy időben kezdődik
          2.Tedd meg kombóban őket mindkettőt 0-0-ra kb 10,0x 10,0 lesz azaz kapsz egy 100-s oddsot:)
          3.Fogadd meg 10 euróval
          4.Bízz benne,hogy az első meccs 0-0 lesz:)
          5.Ha az első meccsed 0-0 lesz,van 1000!!! euród,hogy eltüntess minusz 10-t:)
          6.Itt jön,az idegek harca
          7.Sok szerencsét!

Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 07, 2013, 15:40:14
továbbra is élő szisztémákat írnék ha nem bánjátok:
a szünet előtt 2-3 perccel csúcsosodik ki általában az under és onnan szokott elég nagyot zuhanni,míg az over a szünet után 1-2 perccel emelkedik meg igazán(általában)
lényeges lehet,hogy gól után az ázsiai kire rakja a minuszt,szerintem abból is le lehet szűrni esetleg valamit.
Érdekes lehet a meccs előtti under 3,5 viszonylag normális oddson,és szépen várni--ehhez se kell sokat,ide "csak" annyi kell,hogy ne legyen gól az elején.
De én most leginkább a middle-k felé mentem el,mert ott van talán a legnagyobb esély extra profitra,illetve mégsem akkora a kockázat.
Kifejted még egyszer mert nem értem h mi benne a profit

Egy sima under/over fogadásról beszélek,2-4 perc várakozással,de közte van a szünet.már ott is elindulhat felfelé az over kicsit erősebben.

Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 07, 2013, 14:57:49
szerintem a marathon a bukik ellen játszik,olyan szoftvere és tanácsadói lehetnek,hogy a számukra vesztésre ítélt oddsot az egekig árazzák,mert tudják,hogy úgysem kell kifizetni.

Ha az elméleted igaz, akkor egyszerűen a Marathon magas szorzói ellen kell játszani folyamatosan...

Bocs, ez off, de itteni üzenethez kapcsolódott!

Idézetet írta: Knapp Dátum április 10, 2013, 02:50:20
Ha az elméleted igaz, akkor egyszerűen a Marathon magas szorzói ellen kell játszani folyamatosan...

Bocs, ez off, de itteni üzenethez kapcsolódott!

Valószínűleg plusszos is lenne,csak egyszerűen erre már nincs időm,hogy statot vezessek róla,de amúgy egy magasan árazott under 2-nél nem az over 2-t fogadnám be hanem az over 1,5-t vagy az over 1-t.

Én góllokkal próbáltam eljátszani az arbolást, így utólag belegondolva kicsit necces módszer volt.Egy másik oldalon olvastam még tavaly, kipróbáltam én is.A lényeg az volt, hogy meccs előtt a mindkét csapat szerez gólt NEM-re fogadunk amit általában 1.8-2.5-ös szorzó között kínálnak a fogadóirodák, majd a meccs 25.perce körül már 2-2.5-ös szorzóval tudtam fogadni a mindkét csapat szerez gólt IGEN-re.Ez nem tűnik bonyolultnak, de leírom konkrét meccsel is.Legyen ez a meccs pl. a hétvégi Hamburg - Freiburg a BundesLigából.

Hamburg - Freiburg
Mindkét csapat szerez gólt

Meccs előtt 0-0
IGEN 1.6 NEM 2.2

15.p 0-0
IGEN 1.85 NEM 1.85

27.p 0-0
IGEN 2.1 NEM 1.73

Tegyük fel, hogy a mindkét csapat szerez gól NEM-re fogadtunk a meccs előtt 2.2-es szorzóval és 5000 forintos téttel, majd a 27. percben a mindkét csapat szerez gólt IGEN-re 2.1-es oddsszon ugyancsak 5000 forintos téttel.Így, ha mindkét csapatszerez gólt akkor 1000 Ft, ha csak az egyik csapat szerez gólt vagy egyik sem akkor 500 Ft a nyereségünk a 27.percben, de, ha mondjuk félidőig várunk akkor ez több is lehet, csak az már kockázatos lenne.

Ezt underre várt meccseken lehet eljátszani, ahol nem várható sok gól és korai gól.Hiszen, ha a meccs kezdete és az ideális szorzó elérése közben valamelyik csapat gólt szerez, akkor alacsony lesz a mindkét csapatt szerez gólt IGEN szorzója.Főleg akkor lesz nevetségesen alacsony, ha az előzetesen esélytelenebb, "underdog"-ként szereplő csapat szerez vezetést.Remélem tudtam segíteni.