Feltörték a skrill számlámat!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok ma éjszaka feltörték a skrill számlámat, van még más is aki hasonlóképpen járt?   :o

Írtam is nekik még az éjszaka de mivel nem túl jó az angolom így aggódom, hogy egyáltalán megértik-e amit akarok.
A módszer a következő volt, 3 felhasználótól jött a számlámra különböző kisebb összeg és utána az enyémről egy nagyobb egyben máshová.  :o

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 09, 2014, 08:31:53
Nekem már törték fel, pénzt nem vettek le róla, viszont közvetett számlának használták, ahogy nálad is. Illetve ezzel egy időben, néhány fogadószámlámat is megszerezték, és betettek elég nagy összegeket, amelyekkel fogadtak. Írtam a Skrillnek, zárolták a számlát, és nyithattam újat. Kicsit kutakodtam és rájöttem, hogy az email-címemet törték fel először, onnan pedig nyert ügyük volt. Az emailjeim át voltak irányítva egy másodlagos címre, így végül is csak egyszer kellett belépniük a gmailembe. Ha te is gmailes vagy, esetleg megnézheted, a Beállításoknál az Átirányítás és POP/IMAP fülnél. Nyilván lehet, hogy nálad teljesen más történt, csak gondoltam leírom, hogy velem ez volt.

Köszönöm az infót, nálam freemail-re van regisztrálva.
De mindjárt megnézem a beállítást ha megtalálom.

Mikortól van élő chat skrillen?

Idézetet írta: gigazo Dátum szeptember 09, 2014, 08:46:21
Köszönöm az infót, nálam freemail-re van regisztrálva.
De mindjárt megnézem a beállítást ha megtalálom.

Mikortól van élő chat skrillen?

Sajnos nem hogy élő chat, de még normális support sincsen... :/


Idézetet írta: 26juventino Dátum szeptember 09, 2014, 08:48:33
Sajnos nem hogy élő chat, de még normális support sincsen... :/

Akkor lehet, hogy az éjszakai üzenetemre sem reagálnak.
Az komoly, kezdek egyre jobban aggódni 100€-a tét omg  :'(

Egyébként mennyi idő szokott lenni egy válasz e-mail?

írj ide is egy üzenetett [email protected]
Másrészt hova tünt el a pénzed? Befizettek egy irodához?
Ha oda fizettek be vele akkor skrill-ről dobhatnál nekik egy printscreent plusz írataid csatolhatnád mellé le írhatnád hogy feltörték.
Most néztem meg, nekem elküldött levelek között ott volt az elküldött ID-töl kezdve mindenem.
Ezért kell token, de ha íratokat meg szerzik akkor az se ér semmit sem...
Elvileg azonban kártalanítana skrill.


Idézetet írta: bendehal Dátum szeptember 09, 2014, 09:35:12
írj ide is egy üzenetett [email protected]
Másrészt hova tünt el a pénzed? Befizettek egy irodához?
Ha oda fizettek be vele akkor skrill-ről dobhatnál nekik egy printscreent plusz írataid csatolhatnád mellé le írhatnád hogy feltörték.
Most néztem meg, nekem elküldött levelek között ott volt az elküldött ID-töl kezdve mindenem.
Ezért kell token, de ha íratokat meg szerzik akkor az se ér semmit sem...
Elvileg azonban kártalanítana skrill.

Nem tudom mi lesz  a történet vége, de ez a 28.000Ft körüli összeg nekem nagy pénz.
Nem szeretném, hogy csak úgy lenyúlják....
3 embertől utaltak a számlámra, 10,20 és 90€-t utána az enyémről egy 4. embernek 200€-t
Köszi az e-mail címet de sajnos nem tudok angolul csak a netes fordítóval szoktam bohóckodni.
Sajnos így még bonyolultabb a dolog..
Ha valaki tudna segíteni a levél megírásában angolul azt megköszönném.

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 09, 2014, 09:35:29
Velem amikor ez történt, én azt csináltam, hogy a saját pénzem egyből beutaltam az Unibetre, onnan pedig kikértem bankszámlára. Az Unibet simán engedi az ilyesmit nekem, ha közbeiktatok néhány nagyon minimális összegű fogadást (a létező összes módon fizettem be hozzájuk már, lehet azért...). Én menekíteni akartam a pénzem, plusz gondoltam, hogy zárolják majd, aztán nem volt kedvem levelezgetni, hogy ide meg oda utalják a pénzem. Most nem azt mondom, hogy ezt csináld, csak leírom, hogy velem ez volt.

Köszönöm az infót.
Fönt hagytak 20€ körüli összeget azt azonnal utaltam sportingbetre.
Azt hittem, hogy nagyobb biztonságban van itt a pénzem.

Szia, írok most neked egy privátot.

Hova fajul a világ is. Addig még hagyján hogy meztelen fotókat lopnak az interneten, de amikor ilyen pénzzel kapcsolatos dolgokat törnek fel, attól kiráz a hideg.  :noway:

Hasonló kellemetlen esetek elkerülése érdekében ajánljuk a "security tokent":

http://www.sportfogadas.org/cikk-Moneybookers_Security_Token-177.html

A témában egy annyit pontosítanék, hogy ilyenkor az e-mail fiókot törik fel, az meg ha sikeres, akkor jöhetnek a gondok.

#14 szeptember 09, 2014, 14:11:16, vmlinuz
Másik fontos dolog: soha ne legyen ugyanaz a jelszó az e-mail cimedhez és a Skrillhez, fogadóirodához stb.