Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


"Ugyanis meghatározunk egy időintervallumot. Mondjuk várunk a 85-ik percig. Ha addig nem esett gól akkor az under 0,5 oddsát megfogadjuk pont annyival, hogy bármelyik kimenetel lesz mi nullába kerüljünk vagyis az adott meccsen ilyen módon kivédjük a keletkező veszteséget, és úgy vesszük mintha az adott meccs a sorozatban meg sem történt volna"

Ez szerintem nem megvalósítható, mert megraktuk meccs előtt 1.08-on, 85.percben 0-0-ra odds van olyan 1.3 körül. Na most ezt nem lehet kihozni 0-ra. Ha ki lehetne, akkor kockázat nélkül mindenki nyerne. (persze, ha jól értelmezem ezt a részét)
Amúgy nem rossz elgondolás, jól kell meccset választani, szerintem helyes szűrőkkel elég jó tipparányt ki lehetne hozni.

Köszi a választ Gery185!

Közben rájöttem, hogy nem védhető ki a veszteség úgy ahogy írtam. Ugyanis például ha 1,08 oddsú over 0,5 van megfogadva 100 egységgel és nagyon vesztésre áll a 85. percben, és mondjuk úgy akarnám kivédeni, hogy 1,10 under 0,5-re teszek akkor 1000 egységet kellene feltennem, hogy védjem a 100-at. Ezzel ki is védeném, de mi van, ha a 89-ben mégis esik gól? Akkor meg az 1000 egység repül. Hmmmm.

Ezeket nézegettem én is pár hete, de!
Nagy átlagban 1.01-1.03 között vannak az over 0,5-ök oddsai, e felett már csak akkor ajánlják ki, ha tényleg van reális esély a 0-0-ra (kupameccsek, két egymást követő csapat meccsek, egymás ellen gyakran x-elő, betonvédős vagy olyankor amikor mind2 csapatnak az X lenne jó). Ha pl az olyan meccseket nézzük csak, ahol 1.10 az over 0.5 (gamebookers alapján néztem), ott minden 6-7-ik (!) 0-0-s.

#873 július 22, 2010, 10:49:58, laudrup
Üdv! Tipperősség számításon gondolkozom hogy rangsorolni tudjam az aznapra kiválasztott eseményeket,mert csökkenteni akarom a napi fogadásaim számát,és persze a jobbakra tennék.Eddig amit alkottam példával:

hazai(H)   vendég(V)   H hely.   V hely.   tabellapont H fog.+1 V fog.-1 forma    odds 1,5up Gólerősség pont difi tipperő
hacken   helsinborg      13     1       7      -1   5      3,33   2,19   16,52
Din.Stavropol   Avtodor   16   17   0   1      -1   1   0,4   1,71   3,11

(bocsi  a táblázat mindenképpen megcsúszik mert a szerkesztőablakban kevesebb a hely,de a lényeg látszik!)
a tabellapontot a két csapat helyezéskülönbsége -5(5 alatt nem számít)adja.
hazai csapatra fogadás +1 vendégre -1 pont.
Forma a gyerési sorozat(ha 3x nyert zsinórban akkor 3,ha volt közte egy döntetlen 2,5,vesztes szériánál minusz pont)
gólerősség a rugott/kapott hányados(itt nem tudom negatív gólkülönbségnél nem számítanék,vagy nézném mindkét csapat rugott góljainak hányadosát.
pontdifi a bajnokságban szerzett pontok hányadosa.
ezek összege adja a tipperősséget.
Látszik hogy a Helsinbor listavezetőként jó formában megy a hacken-hez ez egy 16-os erősségű tipp,amig az orosz 2.osztály 16-17.helyezettjének párosításában a hazai csapatra fogadni 3-as erősség.
Ha másnem arra jó,hogy tényleg végigelemzem a két csapatot és kiszúrom ha valami nem stimmel.
mondjuk egy BL selejtezőnél már súlyozni kellene a bajnokságokat,hiszen egy azeri bajnok egy angol 10.helyezettel sincs egy súlycsoportban!
Talán egy hazai/vendég formát is érdemes nézni nem összemosni a kettőt.de túl bonyolultat sem akarok.
Ötletek még?


Idézetet írta: tsirche Dátum július 21, 2010, 23:30:58
Ezeket nézegettem én is pár hete, de!
Nagy átlagban 1.01-1.03 között vannak az over 0,5-ök oddsai, e felett már csak akkor ajánlják ki, ha tényleg van reális esély a 0-0-ra (kupameccsek, két egymást követő csapat meccsek, egymás ellen gyakran x-elő, betonvédős vagy olyankor amikor mind2 csapatnak az X lenne jó). Ha pl az olyan meccseket nézzük csak, ahol 1.10 az over 0.5 (gamebookers alapján néztem), ott minden 6-7-ik (!) 0-0-s.

Az nem lenne probléma, hiszen azért kell többek között élőben fogadni. Nyilván ha bizonyos ideig nem esik gól, akkor azért az odds felfelé vándorol! Néztem élőben és 1,08-ig simán elment!

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon (bemutatkozás később, mert mennem kell focizni).  :)
Nézegettem az ajánlott Bokkie Buster könyvet, és nekem a 10-es stratégia nyerte el a tetszésemet. (Amikor kiválasztasz 3 kétesélyes eseményt, és a 3-at megteszed szólóban, az ellenkezőjét meg kombinálva).

Szóval a kétesélyekkel van a bajom: ugyanis a tutihoz mindkét szorzónak 1.95 körül kellene lennie. De a gyakorlatban ilyet nem találok.
Leginkább a bwin-en játszom, és ott az 1.95 mellé szinte mindig 1.75 van rakva, vagy még inkább eltolt arányok.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy aktuális még ez a stratégia? Játssza közületek valaki? Az is lehet, hogy én nem találtam jó eseményeket hozzá.
De jöhet bármilyen tapasztalat a témában.

Köszi és üdv!

Ez igazán jól baseballnál használható szerintem, ahol két kimenetel van és sűrűn bukik a favorit. Kb. oddspárok: 1,62-2,30; 1,68-2,18; 1,82 - 2; Ha ebből egy nagyobb szorzós esélyest is ki tudsz választani, ami jön is, te vagy a király.

Idézetet írta: Lacapi Dátum július 26, 2010, 20:06:21
Ez igazán jól baseballnál használható szerintem, ahol két kimenetel van és sűrűn bukik a favorit. Kb. oddspárok: 1,62-2,30; 1,68-2,18; 1,82 - 2; Ha ebből egy nagyobb szorzós esélyest is ki tudsz választani, ami jön is, te vagy a király.

Hát, akkor felejtős, már csak azért is, mert a baseball-hoz nem értek.
Amiben leginkább otthon vagyok az a foci, forma-1, kerékpár.
Tudnátok-e ezek tekintetében stratégiát ajánlani, kezdőknek?

Ja, és akkor néhány szót bemutatkozásképpen: úgy komolyabban április óta érdekel a sportfogadás, akkor kaptam a szülinapomra egy ajánlatot a bwin-től, hogy befizetik, megduplázzák. Így is tettem, egy minimális összeget, 2500 huf-ot fizettem be, lett belőle 5k. Úgymond jókor történt, mert épp a bajnoki hajrák mentek, szóval a klubszezon végére sikerült megduplázni az összeget, volt 10k-m, vártam a vébét.

Hát a vébé érdekes volt, az eleje tele meglepetésekkel.  :)
Azt hiszem az első hét végére majdnem a teljes 10k-t elbuktam, maradt 500 ft-om. Itt egy életem egy halálom, elkezdtem azt játszani, hogy feltettem az egész egyenlegem egy meccsre. Párszor bejött, így volt újra annyi egyenlegem, hogy tudtam játszani amit addig.
Végülis a vb-t sikerült 18k-val zárnom, örültem. Ebben két fogadás volt nagy segítségemre, két 3-2-nél találtam el a pontos eredményt. Ez jó kombó volt a vébén, hiszen az extra eredményekre (ebben a tekintetben a 3-2 már az) a bwin simán adott 70-100x szorzót. Nyilvánvaló volt, hogy 100-ból néhány úgyis bejön, szóval minimum téttel, 120 ft-al megtettem sok ilyen eredményt, és 2 hozott vagy 8k-t.

Viszont azóta nincs normális meccs, a hülye selejtezőkön fogyasztom a pénzem, és eközben jött a gondolat, hogy biztos lehetne ezt profin is csinálni, így találtam meg ezt az oldalt. Ráadásul a kedvenc vadászterületem is megszűnt, a konkrét eredményeknél jócskán lecsökkentek az oddsok, 6-7x pénzt érnek a várhatóbb eredmények, max 10-20x-at az extrémek, és azért ennyiből már nem lehet gazdaságosan folytatni ezt.

Szép napot mindenkinek.
Van egy kidolgozott rendszerem ami müködik.Fogadásonként garantált 15% nyereséggel.Nem stratégia nem statisztika nem arbitrs hanem inkább rés a pajzson.Hajlando vagyok pár embernek eladni.Akit érdekel irjon a [email protected]  email cimre.Személyesen mondom el,és mutatom meg, nem emailben ismeretlenül lehuzva az illetöt.Csak komoly emberek irjanak.Felmerülhet a kérdés miért kinálom fel,miért nem csinálom saját magam.Nos,én is csinálom de rengeteg idömbe
és még több pénzembe került az egész és egy kicsit szeretnék visszahozni belöle.Ennyi a sztori.
További szép napot.

Srácok, hihetetlen jó ez a fórum! Tegnap délelőtt találtam meg, azóta folyamatosan ezt olvasom két napja, kábé 10 percet dolgoztam közben.  :)

Legjobbak azok a felismerések, amikor érzed magadon, hogy valamit nem jól csinálsz, mert bukóban vagy, de nem tudod mi az, majd bumm szembesülsz vele. Gondolok itt az ilyen kezdő hibákra, hogy én is úgy voltam, hogy ha elbuktam az 500 ft-os fogadást, akkor legközelebb tuti 1000-et tettem fel, hogy kompenzáljam magam. Persze az is bebukott, és benne voltam az ördögi körben...  :bash:

Szóval fontos, hogy legyen valami stratégia, és főleg money management, bár most két nap alatt annyi ötletet olvastam itt, hogy rögtön belekezdenék 3-4-be, amihez persze nincs elég egyenlegem.

Egyébként nem tudom ki-hogy van vele, nekem első körben az a célom, hogy összehozzak egy olyan pénzmennyiséget, amivel el tudok kezdeni nem 1-5€-ért játszani, hanem mondjuk 10x ennyiért. És akkor már lehetne érdemben pénzt keresni. Ugyanazt a (remélhetőleg majdan sikeres) stratégiát folytatva, csak nagyobb téteken. Így az asszonynak is meg tudom magyarázni, hogy nem megy el a családi kassza fogadásokra, hanem amiből fogadok, azt is fogadásokkal nyerném meg.  ;D

Persze nagyobb téteken meg szerintem szembesülnék azzal, ami pár éve is megtörtént, akkor komolyabban pókereztem, és nagyobb téteken egyszerűen leblokkoltam, mert állandóan az volt a fejemben, hogy egy leosztásnál basszus itt már nem pár 100 ft-ról van szó hanem mondjuk 10k-ról, és a bankrollom hiába engedte meg, nem tudtam elvonatkoztatni ettől.

Idézetet írta: zsolt7 Dátum július 27, 2010, 13:24:48
Szép napot mindenkinek.
Van egy kidolgozott rendszerem ami müködik.Fogadásonként garantált 15% nyereséggel.Nem stratégia nem statisztika nem arbitrs hanem inkább rés a pajzson.Hajlando vagyok pár embernek eladni.Akit érdekel irjon a [email protected]  email cimre.Személyesen mondom el,és mutatom meg, nem emailben ismeretlenül lehuzva az illetöt.Csak komoly emberek irjanak.Felmerülhet a kérdés miért kinálom fel,miért nem csinálom saját magam.Nos,én is csinálom de rengeteg idömbe
és még több pénzembe került az egész és egy kicsit szeretnék visszahozni belöle.Ennyi a sztori.
További szép napot.

Szia Zsolt,
szerintem nem a legalkalmasabb helyen árulod a portékád. Én csupán 3-4 hónapja böngészem ezeket az oldalakat, de elárulhatom: itt nem szokás pénzt kérni és adni "világmegváltó" szisztémákért, sőt semmilyen  "tuti" agyszüleményért. A pajzson egyébként sincs rés, ha mégis van, az már nem pajzs! Hacsak nem egy meghódítandó, rátarti Macára célzol, már ha érted a képes beszédet...

Ha véletlenül, egy rozoga pillanatomban mégis fizetnék érte - nem fogok! -, rögtön föltenném ide és a szakik pillanatok alatt szétcincálnák. Úgyhogy meglehet, jobban járnál, ha Te hoznád elő; talán még dicséreteket is bezsebelhetnél, amik alkalmasint többet érhetnek száz rongynál...

Ámbár, ha olyan frankó ez a kis "rés", hogy pl. 10.000,- Ft tőkét képes egy fogadáson 11.500.-ra duzzasztani (, ami valljuk be: nem egy nagy durranás), hát forgasd vissza a nyereményeid, emeld folyamatosan a tétet és hipp-hopp megtérülnek a költségeid! Hajrá!


Idézetet írta: executor Dátum július 21, 2010, 16:06:02
Gondolkodtam valamin. Kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá!  Adva van a bankunk ami legyen mondjuk 400 egység. Elosztjuk 4 felé vagyis 100 egységekre. Minden 100 egységgel megjátszunk egy 10-es sorozatot úgy, hogy a tőkét és a megnyert nyerőt is hozzávesszük. Tesszük mindezt élő meccseken és 1,08-as oddson 10 meccsen keresztül. Mindezt 4-szer egymás után mivel 4 részre osztottuk a bankot.

Valahogy így:

1.  100*1,08 = 108
2.  108*1,08 = 116,64
3.  116,64*1,08 = 125,97
4.  125,97*1,08 = 136,04
5.  136,04*1,08 = 146,93
6.  146,93*1,08 = 158,68
7.  158,68*1,08 = 171,38
8.  171,38*1,08 = 185,09
9.  185,09*1,08 = 199,90
10.  199,90*1,08 = 215,89

Így néz ki a teljes tőke negyed részével egy sorozat és látható, hogy egy 10-es széria után a 100 megduplázható. Azért osztható a 400 egység négyfelé, mert így 4 sorozat futhat egymással párhuzamosan, ami akkor jó, ha sok meccs van aznap. Egyébként éppenséggel lehetne mondjuk 2 részre is osztani a bankot.
Most már csak olyan fogadástípus kellene, ami elég nagy valószínűséggel bejön. Én az over 0,5 gólra gondoltam mivel statisztikailag több mint 17 mérkőzésenként jön be egy 0:0 vagyis a lejátszott 4*10 mérkőzésből legfeljebb 2 alkalommal, vagyis a 4 sorozatból kettő fog elmenni. De mivel egy sorozat 115,89 egység tiszta hasznot termel akkor a két nyerő sorozat 231,78 egységet hoz a két vesztes meg elviszi a 200-at így a tiszta haszon 31,78 egység, vagyis 40 mérkőzésenként a bank majdnem 10%-át hozza. Igen de mi van akkor ha 3 sorozat megy el ? Ami persze elképzelhető és akkor mindjárt bukott is az egész rendszer. Erre kitaláltam valamit, és ez az amiért én nehezen tudom kipróbálni az elképzelést. A bukást valamilyen módon ki kell védeni.


Az, hogy minimum lesz egy gól a meccsen talán a legegyszerűbb fogadási esemény. Ebből a szempontból jó.

1,27 átlag oddson három nyerő zsinórban szintén megduplázza az alaptétet. Az 1,27 hármas és a 1,08 tízes széria nagyjából hasonló százalékban sikeres, ha csak a matematikát nézzük. Persze a fogadás nem csak matek.

Idézetet írta: Lúzer SC Dátum augusztus 03, 2010, 10:04:36
Az, hogy minimum lesz egy gól a meccsen talán a legegyszerűbb fogadási esemény. Ebből a szempontból jó.
1,27 átlag oddson 

Szia,ilyen fogadási lehetőséget hol találok,ilyen oddson?

Idézetet írta: igalj Dátum augusztus 03, 2010, 17:55:11
Szia,ilyen fogadási lehetőséget hol találok,ilyen oddson?


Bocsi, lehet félreértetted. Nem úgy gondoltam, hogy 0.5 gól felett van ilyen szorzó mérkőzés előtt. (De élő fogadásnál akár lehet, ha nincs gól egy bizonyos ideig) Az 1,27 szorzót más egyéb fogadásokra írtam.