Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


A Kezdő Fogadók Naplói "CS and Lay" Teszt bejegyzéseiben nyomon tudjátok követni rain91x fórumtársunk stratégiájának "nyilvános tesztjét".

Sziasztok!
Elsőnek is nagyon jó az oldal, a sportfogadással csak pár hónappal ezelőtt kezdtem el foglalkozni de nagyon sokat tanultam az itteni fórumokból ezért köszönet mindenkinek. Leginkább csak focival foglalkozok és ehhez kellene egy kis segítség. Olyan oldalakat keresnék ahol le vannak írva az aktuális meccseknek az összeállításai csapatokból ki sérült eltiltott és ők milyen poszton játszanak meg hasonló információk. Ha valaki tudna ebben segíteni azt megköszönném.

Üdv.

Kiválasztok 10 meccset mindegyiket egy szelvényen. Minimum szorzó 5.00. Tegyük fel mindegyiket megjátszom egyenként 200 forinttal.Az összesen 2000 forint. Ha egy meccs bejön 50%-ot buktam. Ha kettő,akkor visszajött a pénzem. Ha három szelvény jön be akkor nyertem egy ezrest. Ha 4 szelvény akkor 100%-os nyereség.
tippmixen multkor bejött négy meccs. Bet at home-on  ellenben bukóban voltam végig.


Vélemény?

Sziasztok
Én betfair-en játszom, és tegnap kiötlöttem egy stratot
cc 3-1 az esélyes csapatra, under 3.5, és minden más végeredmény, 1 3esélyes meccsen, aminél nekem mostanában feltűnt, hogy a hazai elég sokszor nyer 18%t hozna a dolog.
Bukók: 2-2,1-3,3-3,3-2,2-3 de lássuk be a 1-3-t leszámítva mondjuk 50meccsből elég ritka, hogy bejöjjenek, vélemény? :)

Sziasztok

Igazából még új vagyok sportfogadás terén, 2 hete játszom Bet365-ön, korábban tipmixeltem fél évet kb. Mindegy is, ami a lényeg:

Idáig a focit favorizáltam, de aztán rájöttem, hogy csapatra fogadni teljesen reménytelen >:(, így most dupla eséllyel játszom(vagy egyik vagy másik csapat nyer)1.3 körül van rá odds, persze csakis élőben még az első gól előtt, hogy lássam azt, hogy játszanak is nem csak levegőbe rugdosnak meg "sétálnak".

Viszont tegnap óta elkezdtem ismerkedni a Tenisszel.
Először is az tetszik, hogy kétesélyes másodszor, hogy egyéni sport, így azt hiszem több esély van arra hogy jobb tippeket tegyek.

Megpróbálok majd valamilyen stratégiát összehozni, de most még mindíg nem ez a lényeg, hanem hogy észrevettem első tenisz fogadásom alkalmával, hogy a szorzók igen gyakran- igen kedvezően változnak pl:

Malek Jaziri(1,57)- Aljaz Bedene(~2,5)   H ra fogadtam 1,57 es szorzóval.

Amint Malek megynyerte az első szettet(6-3), ellenfele szorzója 4-re ugrott

Tehát akkor ha most ebben a pillanatban én back-elem a 4et is, a korábbi 1,57 mellé, akkor gyakorlatilag nem jövök ki veszteségesen bármi is az eredmény?

Pl 200x1,57=314   
   100x4     =400
H esetén= 14 forint+
V esetén=100 forint+

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, egyáltalán milyen gyakran fordul elő ilyen?
Megmondom, őszintén nekem ez egy kicsit szokatlan, vagy inkább meglepő.

:cya:

Idézetet írta: andriska24 Dátum április 07, 2012, 13:51:57
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, egyáltalán milyen gyakran fordul elő ilyen?
Megmondom, őszintén nekem ez egy kicsit szokatlan, vagy inkább meglepő.

:cya:

Üdv az online fogadás világában; ilyen finoman szólva qva soxor van :D :cya:

Ezt szinte minden mérkőzésen el lehet játszani, csak jókor, jó helyen kell lenni!

pl. kiegyenlített összecsapáson, meg egyszer az egyiknek van 2 felett a szorzója, aztán a másiknak  :D

De majd rájösz pár hónap előzés után  :beerchug:

Hát remélem sikeresen tudok profitálni, nem az volt meglepő ,hogy így alakult, hanem, hogy a rögtön 4 es oddsz kicsit magasnak tunt.

Ui:természetesen a fogadást elbuktam:D(nem tettem meg pluszban 4 ért az ellenfelet)

Üdv Mindenkinek!

Most találtam ezt az oldalt, 1-2 hozzászólást megkukkantottam, és nem tudtam megállni, hogy ne írjak be  ::)

Nos...Először is szeretném elhessegetni a tévhiteket...
Nagyon régóta foglalkozom a sportfogadással, rengeteg "stratégiát" és egyebet kipróbáltam, teszteltem...
Az első számú tapasztalatom, hogy ha olyan módszerről hallunk, olvasunk, ami arra épül, hogy kis tőkével lehet nyerni
hosszútávon a kis szorzókkal, esetleg a duplázgatással, akkor azon nyomban menjünk tovább... Tapasztalatom (és 2 betelt kockás füzet) alapján azt hiszem határozottam állíthatom, hogy KIS TŐKÉVEL ezek és hasonló társaik NEM MŰKÖDNEK!!! (Ha valakit érdekel, nyugodtan írjon rám és kifejtem bővebben, hogy miért is...)

Szerintem teljesen más irányból kell megközelíteni a dolgokat.
Mint sokan tapasztaljátok a "tuti" meccs is bármikor elmehet. Sőt legtöbbet ez visz el.

A legfontosabb dolog itt is ugyanaz mint máshol...Bankroll Management... Tudom, lassan már közhelynek számít, de így van. Vegyünk alapul egy példát:
Mi úgy gondoljuk, hogy a Manchester United otthon elveri a Tottenham-et... Szorzónk 1,4. Megtesszük 1000 forinttal. Ha bejön, nyertünk 400 forintot, ha elúszik, buktunk egy ezrest. Eddig minden rendben is van. Na de ezután? kinézzük, hogy a Győr elveri otthon a Siófokot. 1,5-ös a szorzó. Ilyenkor mit teszünk? Megint 1000.- a tét, vagy megduplázzuk?
1. verzió: a tét 1000.- Ha jön, nyertünk 500-at és összesen 500 a mínusz. Ha ez is elmegy, már 2000 a mínusz.
2. verzió: a tét 2000.- Ha jön, pont visszanyerjük az előző meccsre feltett ezrest. De ha elmegy?... Folytathatnám...

Erre van egy nagyon jó megoldás, ami a kezdőknek nagy segítség lehet!
(Ezt 2 hónapon keresztül vezettem kockás papíron mielőtt pénzt fizettem volna rá, és ugyanezt javaslom mindenkinek aki új stratégiát próbál ki!!!! 10.000.- volt a tőke a papíron, 2 hónap után 37840.- lett belőle!)
Nos...kinézzük megint csak a Manchester meccset. Szorzó 1,4. A tétet viszont az alapján rakom meg, hogy előtte eldöntöm, mennyit akarok nyerni ezen a meccsen. Ezt hívom (hívják) "várt profit"-nak. Fontos a BM miatt, hogy ez kb 2-5% legyen. Aki jártasabb és jó a találati aránya, az max 10%-ig felmehet, tovább nem javaslom a biztonság érdekében, de ezt majd mindenki eldönti saját maga ;D
Tehát 2%-a a tőkémnek a kívánt nyereség. 10.000 forintos tőkénél számolva a várt profitunk ugyebár 200.-
Most jön a lényeg. Kiszámolom, hogy mennyivel kell megtennem a meccset ahhoz, hogy tisztán nyerjek 200 forintot.
Ezt úgy tehetem meg, hogy a szorzóból kivonok 1-et, majd a várt profitot osztom a kapott összeggel:
profit/(szorzó-1)          Esetünkben:     200/(1,4-1)=500.-
Ha jön, nyertünk 200 forintot, de ha úszik akkor jön a lényeg! A következő meccsen (Győr-Siófok) nem 200.- a várt profitunk, hanem 200+500(az eddigi veszteség). így kapjuk meg, hogy 700/(1,5-1)=1400 forint a tétünk. Így ha nyerünk, akkor a tiszta profit megvan, és olyan mintha előtte nem is fogadtunk volna.
Kis szorzóknál rohamosan tud nőni a tétek mértéke, ezért is javaslom a szerény 2%-ot!

Hirtelen ez az a stratégia ami szerintem sokaknak testhezálló, használható, de megkérek mindenkit, hogy mielőtt pénzt fektetne bele, nézze meg papíron vezetve, hogy neki is megfelel-e így ahogy van, esetleg módosítson rajta, csökkentse vagy növelje a várt profit mértékét ízlése szerint. Csak akkor fektessen bele pénzt, ha tesztelte és saját kedvére alakította (amennyiben ez szükséges).

Remélem tudtam valakinek segíteni és nem bántottam meg senkit :angel:
(A példameccsek és szorzók a fejemből pattantak ki, ezért elég valószínű, hogy nem találjátok meg  ;D)

Ezen kívül van még egy pár "stratégiám", amit inkább a jártasabbaknak ajánlanék. Jelenleg írok egy kis segédprogramot, ami szelvénykitöltésben, számolásban, stb. segít, valamint az általam ismert, használt, kipróbált és kialakított "stratégiák"-at is tartalmazza leírással együtt.

Meglátásokat, hozzászólásokat, esetleg általam nem ismert, működő stratégiákat is szívesen fogadok, és szabadidőm függvényében reagálok :D

Sok Sikert Mindenkinek!

Ui.: Sry a kisregényért ::)

Ez egy jó stratégia, én is ezt csináltam 1,5-2 évvel ezelőtt (annyi különbséggel hogy nálam volt még egy olyan megkötés, hogy a szelvény 2 körüli oddson legyen), és erősen gondolkozok rajta hogy mostanába elkezdem megint...sőt ajánlatos mellé egy naplót is vezetni itt a fórumon, mert úgy egyszerűbb betartani a dogokat, én is vezettem róla naplót, akit érdekel itt megtalálja: http://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=4018.0



Idézetet írta: kennychita Dátum április 12, 2012, 04:54:39
Üdv Mindenkinek!

Most találtam ezt az oldalt, 1-2 hozzászólást megkukkantottam, és nem tudtam megállni, hogy ne írjak be  ::)

Nos...Először is szeretném elhessegetni a tévhiteket...
Nagyon régóta foglalkozom a sportfogadással, rengeteg "stratégiát" és egyebet kipróbáltam, teszteltem...
Az első számú tapasztalatom, hogy ha olyan módszerről hallunk, olvasunk, ami arra épül, hogy kis tőkével lehet nyerni
hosszútávon a kis szorzókkal, esetleg a duplázgatással, akkor azon nyomban menjünk tovább... Tapasztalatom (és 2 betelt kockás füzet) alapján azt hiszem határozottam állíthatom, hogy KIS TŐKÉVEL ezek és hasonló társaik NEM MŰKÖDNEK!!! (Ha valakit érdekel, nyugodtan írjon rám és kifejtem bővebben, hogy miért is...)

Szerintem teljesen más irányból kell megközelíteni a dolgokat.
Mint sokan tapasztaljátok a "tuti" meccs is bármikor elmehet. Sőt legtöbbet ez visz el.

A legfontosabb dolog itt is ugyanaz mint máshol...Bankroll Management... Tudom, lassan már közhelynek számít, de így van. Vegyünk alapul egy példát:
Mi úgy gondoljuk, hogy a Manchester United otthon elveri a Tottenham-et... Szorzónk 1,4. Megtesszük 1000 forinttal. Ha bejön, nyertünk 400 forintot, ha elúszik, buktunk egy ezrest. Eddig minden rendben is van. Na de ezután? kinézzük, hogy a Győr elveri otthon a Siófokot. 1,5-ös a szorzó. Ilyenkor mit teszünk? Megint 1000.- a tét, vagy megduplázzuk?
1. verzió: a tét 1000.- Ha jön, nyertünk 500-at és összesen 500 a mínusz. Ha ez is elmegy, már 2000 a mínusz.
2. verzió: a tét 2000.- Ha jön, pont visszanyerjük az előző meccsre feltett ezrest. De ha elmegy?... Folytathatnám...

Erre van egy nagyon jó megoldás, ami a kezdőknek nagy segítség lehet!
(Ezt 2 hónapon keresztül vezettem kockás papíron mielőtt pénzt fizettem volna rá, és ugyanezt javaslom mindenkinek aki új stratégiát próbál ki!!!! 10.000.- volt a tőke a papíron, 2 hónap után 37840.- lett belőle!)
Nos...kinézzük megint csak a Manchester meccset. Szorzó 1,4. A tétet viszont az alapján rakom meg, hogy előtte eldöntöm, mennyit akarok nyerni ezen a meccsen. Ezt hívom (hívják) "várt profit"-nak. Fontos a BM miatt, hogy ez kb 2-5% legyen. Aki jártasabb és jó a találati aránya, az max 10%-ig felmehet, tovább nem javaslom a biztonság érdekében, de ezt majd mindenki eldönti saját maga ;D
Tehát 2%-a a tőkémnek a kívánt nyereség. 10.000 forintos tőkénél számolva a várt profitunk ugyebár 200.-
Most jön a lényeg. Kiszámolom, hogy mennyivel kell megtennem a meccset ahhoz, hogy tisztán nyerjek 200 forintot.
Ezt úgy tehetem meg, hogy a szorzóból kivonok 1-et, majd a várt profitot osztom a kapott összeggel:
profit/(szorzó-1)          Esetünkben:     200/(1,4-1)=500.-
Ha jön, nyertünk 200 forintot, de ha úszik akkor jön a lényeg! A következő meccsen (Győr-Siófok) nem 200.- a várt profitunk, hanem 200+500(az eddigi veszteség). így kapjuk meg, hogy 700/(1,5-1)=1400 forint a tétünk. Így ha nyerünk, akkor a tiszta profit megvan, és olyan mintha előtte nem is fogadtunk volna.
Kis szorzóknál rohamosan tud nőni a tétek mértéke, ezért is javaslom a szerény 2%-ot!

Hirtelen ez az a stratégia ami szerintem sokaknak testhezálló, használható, de megkérek mindenkit, hogy mielőtt pénzt fektetne bele, nézze meg papíron vezetve, hogy neki is megfelel-e így ahogy van, esetleg módosítson rajta, csökkentse vagy növelje a várt profit mértékét ízlése szerint. Csak akkor fektessen bele pénzt, ha tesztelte és saját kedvére alakította (amennyiben ez szükséges).

Remélem tudtam valakinek segíteni és nem bántottam meg senkit :angel:
(A példameccsek és szorzók a fejemből pattantak ki, ezért elég valószínű, hogy nem találjátok meg  ;D)

Ezen kívül van még egy pár "stratégiám", amit inkább a jártasabbaknak ajánlanék. Jelenleg írok egy kis segédprogramot, ami szelvénykitöltésben, számolásban, stb. segít, valamint az általam ismert, használt, kipróbált és kialakított "stratégiák"-at is tartalmazza leírással együtt.

Meglátásokat, hozzászólásokat, esetleg általam nem ismert, működő stratégiákat is szívesen fogadok, és szabadidőm függvényében reagálok :D

Sok Sikert Mindenkinek!

Ui.: Sry a kisregényért ::)


Üdv.

szeretném megkérdezni,hogy minimum mekkora oddsal érdemes játszani?

Idézetet írta: Tomasz Dátum április 12, 2012, 19:14:36

Üdv.

szeretném megkérdezni,hogy minimum mekkora oddsal érdemes játszani?

Hello!

Attól függ, hogy mekkora alapbankkal rendelkezel, és hogy mennyit akarsz nyerni egy tippel, illetve hogy ha az első tipp nem jön be akkor hányszor emelheted meg a szintet.

Pl.:  200-at akarsz nyerni 2,00-s oddson

1.szint 200 (alaptipp)
2.szint 400
3.szint 800
4.szint 1.600
5.szint 3.200
6.szint 6.400

összesen tehát 12.600 bankra van szükséged, de ha úgy gondolod hogy az 5. tipp után tutira bejön egy akkor elég 6.200 is.

ha 200-at akarsz nyerni mondjuk 1.5 oddson, akkor az 5 szintig már 16.600 bank kell.

Idézetet írta: spitfire Dátum április 13, 2012, 09:07:01
Hello!

Attól függ, hogy mekkora alapbankkal rendelkezel, és hogy mennyit akarsz nyerni egy tippel, illetve hogy ha az első tipp nem jön be akkor hányszor emelheted meg a szintet.

Pl.:  200-at akarsz nyerni 2,00-s oddson

1.szint 200 (alaptipp)
2.szint 400
3.szint 800
4.szint 1.600
5.szint 3.200
6.szint 6.400

összesen tehát 12.600 bankra van szükséged, de ha úgy gondolod hogy az 5. tipp után tutira bejön egy akkor elég 6.200 is.

ha 200-at akarsz nyerni mondjuk 1.5 oddson, akkor az 5 szintig már 16.600 bank kell.

szerintem nagy bankrollal ez játszható. 100ezerre gondoltam:-)

végig olvastam a belinkelt naplódat és szeretném megkérdezni,hogy akkor szakitottad e az egy millát?

Idézetet írta: spitfire Dátum április 13, 2012, 09:07:01
Hello!

Attól függ, hogy mekkora alapbankkal rendelkezel, és hogy mennyit akarsz nyerni egy tippel, illetve hogy ha az első tipp nem jön be akkor hányszor emelheted meg a szintet.

Pl.:  200-at akarsz nyerni 2,00-s oddson

1.szint 200 (alaptipp)
2.szint 400
3.szint 800
4.szint 1.600
5.szint 3.200
6.szint 6.400

összesen tehát 12.600 bankra van szükséged, de ha úgy gondolod hogy az 5. tipp után tutira bejön egy akkor elég 6.200 is.

ha 200-at akarsz nyerni mondjuk 1.5 oddson, akkor az 5 szintig már 16.600 bank kell.

először is : Ana Ivanovic :  :-*  :-*  :-*

másodszor: én is martingale párti vagyok, próbálkoztam is elég sokat, buktam is elég sokat : :bash:

-azzal semmiképp nem értek egyet, hogy a teljes bankodat kockáztatod, azaz van 12 600 Ft-od, buktál az 5.szintnél 6 200-at, aztán felteszed a maradék összes pénzedet. Ez nem járható út, mert ha van 1 200 000 Ft-od, buktál 620 000-et, nyilván nem fogod feltenni a maradék 640 ezredet. Ebből következik, hogy már a kezdetnél harmadolni , felezni vagy negyedelni kell a rendelkezésre álló bankodat. Innentól kezdve pedig százalékosan a hozam nem annyi, mint amennyi.

-harmadszor: 2,5 5os hozammal csináltál két hónapban 27 840 Ft nyereséget Ehhez kb 90-110 nyerő sorozat kellett, azaz napi 2-3. Ezt megfontoltan elég nehéznek, de nem lehetetlennek tartom.

Sok sikert kívánok, figyellek és szurkolok neked:  :ok:


Idézetet írta: Timanid Dátum április 13, 2012, 19:35:43
először is : Ana Ivanovic :  :-*  :-*  :-*

másodszor: én is martingale párti vagyok, próbálkoztam is elég sokat, buktam is elég sokat : :bash:

-azzal semmiképp nem értek egyet, hogy a teljes bankodat kockáztatod, azaz van 12 600 Ft-od, buktál az 5.szintnél 6 200-at, aztán felteszed a maradék összes pénzedet. Ez nem járható út, mert ha van 1 200 000 Ft-od, buktál 620 000-et, nyilván nem fogod feltenni a maradék 640 ezredet. Ebből következik, hogy már a kezdetnél harmadolni , felezni vagy negyedelni kell a rendelkezésre álló bankodat. Innentól kezdve pedig százalékosan a hozam nem annyi, mint amennyi.

-harmadszor: 2,5 5os hozammal csináltál két hónapban 27 840 Ft nyereséget Ehhez kb 90-110 nyerő sorozat kellett, azaz napi 2-3. Ezt megfontoltan elég nehéznek, de nem lehetetlennek tartom.

Sok sikert kívánok, figyellek és szurkolok neked:  :ok:

akkor neked is jó az izlésed  :beerchug:
teljesen igazad van a bank felezés/negyedelésben, de amikor az ember kis bankkal indul neki akkor eleinte kénytelen nagyobb kockázatot vállalni, amíg nem jut el egy bizonyos összegig, aztán felezi/negyedeli a bankot.
most hirtelen nem számoltam utána ennek a 27000 nyereménynek, de mondjuk 2% nyereséggel (10.000-nél 200) mondjuk 25-ös nyerő szériával 50% nyereséggel lehet zárni, ami 10.000-nél 5.000 tiszta nyereséget jelent.
Félre ne érts nem mondom hogy könnyű, sőt... de számomra ez volt az amire az tudtam mondani, hogy úgy ahogy megfelelő.
Neked is sok sikert!!!

(amúgy sry, nem akarom itt szét offolni a topicot a naplommal, csak felhoztam példaként kennychita hozzászólásához)