Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Kis kezdőtőkével kis növekedés miközben a bakroll viszonylagos biztonságban van!
Ez igazából nem egy komoly stratégia de kezdőknek kis tőkével amíg belerázódnak használható.
A lényeg kétesélyes H-V fogadások élőben, félidőben vagy utána (hogy azért legyen valami ods) kis tétben. Tapasztalataim alapján ritka a hosszú bukó sorozat
ezért kevés lóvénál akár a bankroll 5-10%-a is fogadható. A nagyobb bajnokságokban 30% alatti a döntetlenek aránya (asszem a francia megüti a 30-at)
így ha kizárjuk a nagy pechsorozatot mint valószínűség akkor 1,5 körüli odsokkal (ennél többet csak 60.-70. vagy későbbi percben tett fogadásra ad) a
bankroll kis növekedése vagy nullszaldó simán tartható.
két alapszabály:
csak döntetlen állásnál a második félidőben fogadni (hogy legyen ods)
barátságos meccsek kizárva!
Még kiegészítem azzal, hogy az alaptétet 3-4 győztes meccs után felezem az első bukóig, (ez további védelem a bankrollnak)utána visszaállok, illetve két bukó után martingale. Én még nem tapasztaltam ezzel a szisztémával 5-ös negatív sorozatnál nagyobbat de azt is rossz taktikával hoztam össze.

...majd' elfelejtettem a legfontosabbat! Csak szóló fogadásokat szabad tenni, (ezért kell a félidőt megvárni) kötésnél meredeken növekedhet a sikertelenség aránya!

#1232 április 18, 2012, 11:52:32, Merovingi
Egyelőre elméleti szinten, de tervezgetek, finomítok egy technikát amit szeretnék veletek megosztani illetve kíváncsi vagyok a véleményetekre:
Nos, élőfogadás kell hozzá, és kétesélyes valami, én teniszt szoktam mert azt azért ismerem.
Vegyünk egy mérkőzést ahol mondjuk az állás 1,5 az egyikre, másikra meg kb 2,3 körül lesz. Az én ötletem a fordulók korlátozott számán alapszik, azaz hogy egy mérkőzésen túl sokszor nem fordít egymáson a két játékos, tehát az oddsok sem.
Nah most teszel 1,5 re--ha így marad végig vagyis ez a játékos vezet végig: nyertél.
másik eset:
Fordul a kocka, előnybe kerül ez ellenfél mert mondjuk második szettet elveszti a favorit és a 3. ban az esélytelenebbre fizetnek 1,5 körül mert továbbra is jól játszik--itt az előző tét dupláját teszed fel vagy egy kicsit többet ugye hogy nyerj is valamit (de bónuszpörgetéshez jó a duplája is) szintén nyersz ha nem fordít a  favorit.
Ha mégis fordít akkor megint duplázol. Érdemes nem a  mérkőzés elején kezdeni, mert akkor ugye kevesebb esély van fordítani már. Legjobb a döntőszettben. Lehet 1,33 as változattal is csinálni csak ugye értelemszerűen itt 3 szorozni kell minimum a téteket.
Lényege ennek hogy csak 1 végeredmény lehet, és mindig az lesz amit te utoljára tettél.

Kíváncsi vagyok mit szóltok ehhez.

Idézetet írta: Merovingi Dátum április 18, 2012, 11:50:03
Egyelőre elméleti szinten, de tervezgetek, finomítok egy technikát amit szeretnék veletek megosztani illetve kíváncsi vagyok a véleményetekre:
Nos, élőfogadás kell hozzá, és kétesélyes valami, én teniszt szoktam mert azt azért ismerem.
Vegyünk egy mérkőzést ahol mondjuk az állás 1,5 az egyikre, másikra meg kb 2,3 körül lesz. Az én ötletem a fordulók korlátozott számán alapszik, azaz hogy egy mérkőzésen túl sokszor nem fordít egymáson a két játékos, tehát az oddsok sem.
Nah most teszel 1,5 re--ha így marad végig vagyis ez a játékos vezet végig: nyertél.
másik eset:
Fordul a kocka, előnybe kerül ez ellenfél mert mondjuk második szettet elveszti a favorit és a 3. ban az esélytelenebbre fizetnek 1,5 körül mert továbbra is jól játszik--itt az előző tét dupláját teszed fel vagy egy kicsit többet ugye hogy nyerj is valamit (de bónuszpörgetéshez jó a duplája is) szintén nyersz ha nem fordít a  favorit.
Ha mégis fordít akkor megint duplázol. Érdemes nem a  mérkőzés elején kezdeni, mert akkor ugye kevesebb esély van fordítani már. Legjobb a döntőszettben. Lehet 1,33 as változattal is csinálni csak ugye értelemszerűen itt 3 szorozni kell minimum a téteket.
Lényege ennek hogy csak 1 végeredmény lehet, és mindig az lesz amit te utoljára tettél.

Kíváncsi vagyok mit szóltok ehhez.

Ez mind oké szerintem, de ha mondjuk teszed a dupla tétet és még se ő nyer akkor meg buktál nem?

Két dologban is látok nagyon-nagy bukkanót:
1. a tétemelés MINDIG buktához vezet előbb,vagy utóbb! Martingale-t el kell felejteni!
2.Murphy sosem alszik! Biztos hogy kifogsz előbb utóbb egy olyan meccset amikor 4-5x is változik az odds akkorát amit már nem tudsz tovább emelni,ezzel vissza is mutatok az 1.pontra: a tétemelést el kell minden formában felejteni ha jó fogadó akarsz lenni!  ;)

Idézetet írta: Merovingi Dátum április 18, 2012, 11:50:03
Egyelőre elméleti szinten, de tervezgetek, finomítok egy technikát amit szeretnék veletek megosztani illetve kíváncsi vagyok a véleményetekre:
Nos, élőfogadás kell hozzá, és kétesélyes valami, én teniszt szoktam mert azt azért ismerem.
Vegyünk egy mérkőzést ahol mondjuk az állás 1,5 az egyikre, másikra meg kb 2,3 körül lesz. Az én ötletem a fordulók korlátozott számán alapszik, azaz hogy egy mérkőzésen túl sokszor nem fordít egymáson a két játékos, tehát az oddsok sem.
Nah most teszel 1,5 re--ha így marad végig vagyis ez a játékos vezet végig: nyertél.
másik eset:
Fordul a kocka, előnybe kerül ez ellenfél mert mondjuk második szettet elveszti a favorit és a 3. ban az esélytelenebbre fizetnek 1,5 körül mert továbbra is jól játszik--itt az előző tét dupláját teszed fel vagy egy kicsit többet ugye hogy nyerj is valamit (de bónuszpörgetéshez jó a duplája is) szintén nyersz ha nem fordít a  favorit.
Ha mégis fordít akkor megint duplázol. Érdemes nem a  mérkőzés elején kezdeni, mert akkor ugye kevesebb esély van fordítani már. Legjobb a döntőszettben. Lehet 1,33 as változattal is csinálni csak ugye értelemszerűen itt 3 szorozni kell minimum a téteket.
Lényege ennek hogy csak 1 végeredmény lehet, és mindig az lesz amit te utoljára tettél.

Kíváncsi vagyok mit szóltok ehhez.

#1235 április 18, 2012, 13:55:19, Merovingi
Idézetet írta: anarsia Dátum április 18, 2012, 13:12:41
Ez mind oké szerintem, de ha mondjuk teszed a dupla tétet és még se ő nyer akkor meg buktál nem?

Nem mert utána meg megint arra teszek ami nyerésre áll.
tehát levezetem egy példával:
1,5--2,3
1,5 re teszek 100 at.
2,3--1,5/vagyis megfordult/
1,5-re teszek 200 at.
1,5--2,3 /ismét fordult az állás/
1,5-re teszek 400 at.
1,2--4 /nem bántom/
1,1--6 azaz továbbra is vezet akire utoljára tettem 400 at, így nem bántom.
1,05-9
és a végén már nem változik tehát nyertem.

Ezesetben tehát (100x1,5)+(400x1,5)=250 et nyertem, és 200 at buktam.


Egyedül akkor van gond amit laudrup mond, hogyha kifogok egy szokatlanul szoros mérkőzést , és sokszor fordul meg az állás, mert akkor előjön a martingale hátránya.
Viszont ha pl döntőszettben kifogsz egy tiebreaket...és tiebreak 0-0 nál kezdi el az ember, ott már tényleg nem szokott sokat fordulni. /itt viszont az a baj, hogy sokszor a bukik el is veszik ilyenkor már a fogadási lehetőségeket és akkor meg kalács :(/


Idézetet írta: csacsa44 Dátum április 18, 2012, 15:31:40
Hatalmas!  ;D  :great:

És sajnos így van :D
Vannak meccsek ahol csont nélkül kiváló ez a taktika. Nah de amikor nem...végigidegeskedhetem az egészet, uh valami máson gondolkozok inkább.
Szóval azt mondjátok hogy a tétemelés minden formáját lehetőleg kerüljem el? Kaszinó-múltamból kiindulva én is ezt tanácsolnám mondjuk magamnak...piros -feketézés ugye:D 19 szer egymás után piros az epic, és bizony itt sem zárja ki semmi...

Idézetet írta: Merovingi Dátum április 18, 2012, 15:43:39
Szóval azt mondjátok hogy a tétemelés minden formáját lehetőleg kerüljem el? Kaszinó-múltamból kiindulva én is ezt tanácsolnám mondjuk magamnak...piros -feketézés ugye:D 19 szer egymás után piros az epic, és bizony itt sem zárja ki semmi...

Nyugodtan fogadd meg laudrup kolléga tanácsát, igaza van.  ;)

Idézetet írta: csacsa44 Dátum április 18, 2012, 15:31:40
Hatalmas!  ;D  :great:
Off:
Rendszeresen szidom az öreget(ha él még egyáltalán),lehet keresek is egy Murphy-s viccgyüjteményt valahol!
De tény: akkor buksz a legtöbbet(és legtöbbször) amikor nagy pénzt raksz fel! Ezt pedig egyféleképpen kerülheted el:
ha kevés pénzt raksz fel egyszerre.
Erről pont most agyaltam a naplómban,nagyon nem is akarom magam ismételni:
de ha jó a stratégiád,és hozza az átlagoddshoz szükséges találati arányt,akkor nem kell tétet emelni!
Ha magas a találati arányod rakhatsz kicsit többet a bankodhoz képest(de 5-10%nál többet rakni gyilkos,és mindig bankcsődhöz vezet,mert ugye Murphy kegyetlenül odavág néha egy olyan pechsorozatot amire ember a földön nem számít!).
Fogadj egy adott téttel mondjuk egy hétig,aztán igazitsd a bankodhoz,majd megint egy hétig fogadj az így kapott téttel.

Idézetet írta: Tomasz Dátum április 12, 2012, 19:14:36

Üdv.

szeretném megkérdezni,hogy minimum mekkora oddsal érdemes játszani?

Nos...Ez mindenkinél változó. Régebben 1,5 köri oddsokra fogadtam, de ma már sokkal nagyobb (80-90%) pontossággal találom el a 2,5-3,2 közti oddsokat. rtelemszerűen itt már a tőke is lehet kisebb, de ez csak rutinosabb fogadóknak ajánlom.

Ami még nagyon fontos, hogy itt nem a teljes tőkéddel játszol, hanem mindig a tőke x%-ával, amit kitűzöl magad elé célnak. A készülő progamomban ez a stratégia lesz benne, valamint egy másik, ami sokkal hatékonyabb viszont abszolút tőkeigényes, valamint egy harmadik, ami az első 2 stratégia öszzekombinált változata. A harmadikat azért "fejlesztettem ki", mert így benne van a hatékonyság és a kevesebb tőke igénye, valamint így sokkal stabilabb is lett. Ez a stratégia még tesztelés alatt áll, eddig jól teljesít. Ezen kívül építek a programbaa olyat is, amival úgymond naplózhat is a felhasználó. havi és éves szintre lebontva követheti, vezetheti a tippeket, nyereségeket, bukásokat stb...

Kennychita!Nem kötekedni szeretnék,de hol a bizonyíték a 80-90 %-os találati arányodra ilyen magas szorzóknál?Ezt egyszerűen nem tudom elhinni,és tényleg nem kötekedni akarok,de szerintem ilyen nincs.A legnagyobb tippadó oldalak is kb 75%-os tippeket adnak,és közel sem ekkora oddsokkal,ha ez igaz várom a tippjeidet,és letesztelem élőben!

"...ma már sokkal nagyobb (80-90%) pontossággal találom el a 2,5-3,2 közti oddsokat..."

:D  :D  :D

kennychita!
Ha igaz amit írsz akkor Te a világ vezető tippmestere és multimilliomos vagy. Igaz? :redchug:

Idézetet írta: kennychita Dátum április 19, 2012, 17:16:22
Nos...Ez mindenkinél változó. Régebben 1,5 köri oddsokra fogadtam, de ma már sokkal nagyobb (80-90%) pontossággal találom el a 2,5-3,2 közti oddsokat. rtelemszerűen itt már a tőke is lehet kisebb, de ez csak rutinosabb fogadóknak ajánlom.

Ami még nagyon fontos, hogy itt nem a teljes tőkéddel játszol, hanem mindig a tőke x%-ával, amit kitűzöl magad elé célnak. A készülő progamomban ez a stratégia lesz benne, valamint egy másik, ami sokkal hatékonyabb viszont abszolút tőkeigényes, valamint egy harmadik, ami az első 2 stratégia öszzekombinált változata. A harmadikat azért "fejlesztettem ki", mert így benne van a hatékonyság és a kevesebb tőke igénye, valamint így sokkal stabilabb is lett. Ez a stratégia még tesztelés alatt áll, eddig jól teljesít. Ezen kívül építek a programbaa olyat is, amival úgymond naplózhat is a felhasználó. havi és éves szintre lebontva követheti, vezetheti a tippeket, nyereségeket, bukásokat stb...

És mennyibe fog kerülni a program?  :)