Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum január 06, 2013, 13:08:16
Az igaz, hogy rossz témába írt, mert a stratégiáról nem tudunk meg semmit, de azt egyébként megértem, ha valaki nem akarja megosztani a titkait.

Akkor csücsüljön a stratján és gyüjtögesse hozzá a tőkét.  ;D

Idézetet írta: nasgur Dátum január 06, 2013, 09:44:00
Hogy kicsit visszatereljük a topicot a Fogadási Stratégiákra.

Az lenne a kérdésem foglalkozik/foglalkozott e már valaki betfairen azzal hogy csak és kizárólag arra vadászik mikor pl: (Malaga- Real Madrid) a Malaga megszerzi a vezetést ekkor a Reál oddsa nyílvánvalóan megugrik még ha nem is sokkal de megfog ugrani, ekkor megrakni a Reált és mikor jön az egyenlítés layelni. pl mint itt: http://www.eredmenyek.com/merkozes/As8mGs7k/#osszefoglalas

Mostanában elég gyakori hogy a kisebbik csapat rúgja az első gólt, de a végén szinte sose tudja behúzni hanem max X lesz.

Pár példa:

- http://www.eredmenyek.com/merkozes/ClHxLWhH/#osszefoglalas
- http://www.eredmenyek.com/merkozes/IRe36XwO/#osszefoglalas
- http://www.eredmenyek.com/merkozes/fNZbqOdq/#osszefoglalas
- http://www.eredmenyek.com/merkozes/tYKpdADP/#osszefoglalas
- http://www.eredmenyek.com/merkozes/GzVlQ3pd/#osszefoglalas


Tudom rengeteg ellenpéldát is lehet találni. De ha az ember a top bajnokságok top csapataira játsza ezt, lehet hogy kilehet belőle hozni egy kis pluszt.


Ha esetleg valaki játszik így, vagy van véleménye azt szívesen fogadnám.

Ennek szerintem több gyenge pontja is van. Csak néhány, ami így hirtelen eszembe jut: az underdog szerez még egy gólt; a favorit csak a meccs olyan kései szakaszában egyenlít, h még így is magasabb lesz rá a back szorzó, mint amikor még hátrányban volt; kiállítás a favorit részéről.
Ahhoz, h megállapítható legyen az, h működhet-e a dolog, ahhoz tudni kellene, h a múltban (mondjuk 2-3 év) mennyi olyan mérkőzés volt, ahol az underdog szerezte meg a vezetést az erős favorit ellen, ezen mérkőzések során hányszor jött egyenlítés, vagy fordítás, és átlagban ez mennyi pip esést eredményezett. Az így kapott adatokat kellene összevetni a veszteség-oldallal, és csak így lehetne elmondani azt, h van-e a dologban ráció. Persze, ez most csak egy "nesze semmi, fogd meg jól" vélemény volt.
Azonban az elképzelésed nagyban hasonlít a "favorit gólt kap" - stratégiához. Szerintem ha nekiállsz tesztelni az elképzelésedet, érdemes lenne párhuzamosan mellette ezt is számolni. Azaz kiírod a napi erős favoritok meccseit, megnézed, mit fizet az, ha gólt kapnak, és futtatod ezt a szálat is. Egy idő után lehet összegzést vonni, h melyikre hány egység tét ment, és mit mutat a ROI.   

Idézetet írta: Thomaschan Dátum január 06, 2013, 13:30:10
Akkor csücsüljön a stratján és gyüjtögesse hozzá a tőkét.  ;D

Szerintem pont ezt csinálta. Próbál befektetőket találni, de közben nem mond el semmit a stratégiájáról. Ha valóban működik az elképzelése, esetleg vmi rést használ ki, akkor jobban is teszi, ha nem teszi azt közzé, mert ha túl sokan szállnak rá az elképzelésére, akkor a piaci lehetőségek nagyban beszűkülnek, ez pedig az Ő profit-lehetőségének a csökkenését eredményezi.
Mindenesetre szerintem lovasz hozzászólása nem volt problémás. Vannak olyanok, akik elérhető közelségbe teszik a "tutit", azaz előfizethetsz/megvásárolhatod/bérelheted azt, teszem azt havi 10-20k HUF-ért. Az ilyeneket én is támadni szoktam, főleg bizonyítás nélkül, mert ez sok hülyének lehet mézesmadzag. Azonban lovasz nagybefektetőket szólított meg, azok meg úgyis tudják, mit tesznek a pénzükkel.

Ismered azt a mesét mikor megy az egyszeri sportfogadó az erdőben és összetalálkozik egy vén banyával?
- Ha háromszor magadévá teszel elárulom neked a tuti módszert...

Köszönöm Jaaas a véleményt. Jövőhéten átcsoportosítok egy kis aprót betfaire és indul a teszt, külön naplóban fogom vezetni csak ezt a fogadási módszert aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.

Idézetet írta: Thomaschan Dátum január 06, 2013, 19:40:04
Ismered azt a mesét mikor megy az egyszeri sportfogadó az erdőben és összetalálkozik egy vén banyával?
- Ha háromszor magadévá teszel elárulom neked a tuti módszert...

Nem hiszem, hogy létezik ez a mese, mindenesetre nem túl szellemes.

Idézetet írta: nasgur Dátum január 06, 2013, 19:43:20
Köszönöm Jaaas a véleményt. Jövőhéten átcsoportosítok egy kis aprót betfaire és indul a teszt, külön naplóban fogom vezetni csak ezt a fogadási módszert aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.

Nem szeretnék beleszólni, de nálam a teszt az nem azt jelenti, h rögtön pénzt is áldozok rá. Azt hittem, Te is csak papíron tervezed az írást, azért mertem ajánlani a másik módszert is.

Idézetet írta: Thomaschan Dátum január 06, 2013, 19:40:04
Ismered azt a mesét mikor megy az egyszeri sportfogadó az erdőben és összetalálkozik egy vén banyával?
- Ha háromszor magadévá teszel elárulom neked a tuti módszert...

Nem, nem ismerem, de szívesen meghallgatom.

Idézetet írta: Jaaas Dátum január 06, 2013, 19:51:51
Nem szeretnék beleszólni, de nálam a teszt az nem azt jelenti, h rögtön pénzt is áldozok rá. Azt hittem, Te is csak papíron tervezed az írást, azért mertem ajánlani a másik módszert is.


Ami papiron megy az a valóságba megbukik. EZ a tapasztalatom:) Nem tudom szerintem van benne fantázia minden képen élesbe fogom kipróbálni. max 100euroval.

Idézetet írta: nasgur Dátum január 06, 2013, 19:58:14

Ami papiron megy az a valóságba megbukik. EZ a tapasztalatom:) Nem tudom szerintem van benne fantázia minden képen élesbe fogom kipróbálni. max 100euroval.

Ebben igazad van, de jelenleg ettől nem kellene félned, hiszen nincsen mozgási lehetőséged, fixen meghatároztad azt, h milyen beszállási pontjaid vannak. Az egyetlen "lehetőséged" a lezserségre az, ha a kiszállóidat ereszted tovább. Tehát mondjuk pénzben csak az egyenlítésig vársz, vagy kiállításig az ellenfélnél, szóval egy olyan eseményre, ami jelentősebb mértékben nem befolyásolja a szorzókat, legalábbis nem annyira, mintha a fordításra mennél rá. Persze, ne érts félre, nem szeretnék beleszólni a dolgaidba ;) Sok sikert!

Jaaas és Attischa köszi a válaszokat.Kicsit utána néztem és holnaptól énis próbálok valami hasonló indexet csinálni és meglátom mire megyek vele illetve hogy sikerül.Lehet majd bővítem a statokat mert abból van bőven.

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 06, 2013, 23:32:14
Jaaas és Attischa köszi a válaszokat.Kicsit utána néztem és holnaptól énis próbálok valami hasonló indexet csinálni és meglátom mire megyek vele illetve hogy sikerül.Lehet majd bővítem a statokat mert abból van bőven.

Sok sikert! :beerchug:

Idézetet írta: nasgur Dátum január 06, 2013, 19:58:14

Ami papiron megy az a valóságba megbukik. EZ a tapasztalatom:) Nem tudom szerintem van benne fantázia minden képen élesbe fogom kipróbálni. max 100euroval.

Szerintem helyesen teszed, hogy pénzzel kezded. Más döntéseket hozunk, ha tudjuk, hogy nincs tét.
Persze egy "komfortos" összeget kell választani alaptétnek, aminek érzed a súlyát, de még nem nyomaszt.
És persze előre fel kell álítani a moneymanagment szabályokat, hogy aztán legyen mit megszegni!   ;D


Idézetet írta: Thomaschan Dátum január 06, 2013, 19:40:04
Ismered azt a mesét mikor megy az egyszeri sportfogadó az erdőben és összetalálkozik egy vén banyával?
- Ha háromszor magadévá teszel elárulom neked a tuti módszert...


Ismerem...
De nekem nem árult el semmit a banya!   :-\



Idézetet írta: nasgur Dátum január 06, 2013, 19:58:14
Ami papiron megy az a valóságba megbukik. EZ a tapasztalatom:) Nem tudom szerintem van benne fantázia minden képen élesbe fogom kipróbálni. max 100euroval.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 07, 2013, 01:34:43
Más döntéseket hozunk, ha tudjuk, hogy nincs tét.

Érdekes dolgokat írtok itt. Ha kidolgoz valaki egy stratégiát, pontos, egyértelmű szabályokkal, amely mindig megmondja, hogy mikor mit kell csinálni (vagyis minden helyzetet kezel), akkor egyrészt döntéseket már nem kell hoznia menet közben (legfeljebb annyit, hogy mikor mennyi profitot vesz ki a rendszerből), másrészt tök mindegy, hogy papíron, vagy élesben csinálja, az eredmény ugyanaz. A stratégia "nem tudja", hogy őt most élesben nyomják, vagy csak tesztelik, így kitolni sem tud a fogadóval. Ezt csak az ember, mint leggyengébb láncszem próbálja bemesélni magának, az érzelmei által, amit persze ki kell zárni.

Idézetet írta: benson Dátum január 07, 2013, 08:39:49
Érdekes dolgokat írtok itt. Ha kidolgoz valaki egy stratégiát, pontos, egyértelmű szabályokkal, amely mindig megmondja, hogy mikor mit kell csinálni (vagyis minden helyzetet kezel), akkor egyrészt döntéseket már nem kell hoznia menet közben (legfeljebb annyit, hogy mikor mennyi profitot vesz ki a rendszerből), másrészt tök mindegy, hogy papíron, vagy élesben csinálja, az eredmény ugyanaz. A stratégia "nem tudja", hogy őt most élesben nyomják, vagy csak tesztelik, így kitolni sem tud a fogadóval. Ezt csak az ember, mint leggyengébb láncszem próbálja bemesélni magának, az érzelmei által, amit persze ki kell zárni.

Pont ezt akartam írni én is. Ez akkor van ha az illető nem tartja be a saját szabályait, vagy nincsenek is pontos szabályai