Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában


Idézetet írta: iLogic Dátum november 05, 2014, 00:05:28
Egy szó: Arsenal.

Két szó: money management.
Amíg ezt valaki nem érti, addig felesleges sportfogadnia...
Nincs igyenebéd, ezt meg kell tanulni.

Sajnálom a srácot, de csupán idő kérdése volt, hogy ez mikor következik be.
Ha okos, akkor tanulni fog ebből a hibából, ha nem akkor újrakezdi és ugyanígy fog járni.

Van olyan buki ahol fel lehet tenni 29000 fontot egy meccsre?

Idézetet írta: iLogic Dátum november 05, 2014, 00:05:28
Megosztanék Veletek egy történetet, de lehet, hogy nem ebben a topikban kellene.
Egyik pókeres "barátommal" (személyesen nem ismerem, de nagyjából 7-8 éve folyamatosan beszélgetünk a versenyek alatt, e-mailben, és nagyjából egy hete skype-on is) régóta folytatunk eszmecserét a sportfogadásban rejlő lehetőségekről. Ő amondó volt, hogy felesleges pre-match tippelni, elég ha élőzünk. Emiatt Ő egy bizonyos easy-money stratégiát választott. Még mielőtt valaki megtámadna, leszögezném, nem tudom azt, hogy ez hivatalos elnevezés, vagy csak Ő használja így, épp ezért elmondanám, hogy miről is van szó.
A már-már biztosnak tűnő kimenetelre, alacsony szorzón, nagy téttel (az Ő esetében all-in-nel) rámegyünk.
Nagyjából 3 éve kezdte ezt el, szigorúan csak olyan meccsekre fogadva amiknek van presztízse és a TV közvetíti. Napi 2-3 mérkőzésnél többre nem rakott. 500 angol fontot fizetett be erre a célra, és 50000 fontot célzott meg.
Én leginkább Miatta kezdtem el abban hinni, hogy lehet ebből pénzt csinálni. Tegnap már ott tartott, hogy majdnem 29000 fontot rakhatott egy meccsre. Persze, mondhatjátok most azt, hogy ez lehetetlen, hogy csak bluffölt. De nekem állandóan elküldte azt, hogy mire fogadott, mindezt úgy, hogy a mérkőzés még ment. Tehát bizton állíthatom azt, hogy valóban sikerült ennyire felvinnie az 500-asát.
A múlt idő viszont helytálló. Egy szó: Arsenal. 1,015-es szorzón tette meg.
Nem tudom, hogy mit élhet most Ő át. Én remélem azt, hogy úgy éli meg, hogy csak az 500 fontja ment el. Ellenkező esetben ez a nap igen fájó lehet a számára. Azért lássuk be, 29000 font (kb 10 millió forint) nem egy kis összeg. Lehetne most károgni, hogy miért nem vette ki a pénz egy részét, meg hasonló baromságokkal előjönni. Tudom, hogy Őt (ha nem ismerném a pókerben elért sikereit, még mindig alapozhatnék az angol életszínvonalra) az 500 font kiesés nem fogja megrázni. Viszont 29000 font ott is 29000 font.
Olvastam itt is néhány új fórumtagtól, hogy majd ha lesz 10000 eurója, csak ilyen meccsekre fog rámenni. Íme, itt a bizonyíték, miért is éri meg az irodának kint hagynia a szorzókat.
Csak az a meccs biztos, aminek már vége van, vagy amit K. Zoltán annak tart. A többi leves.
Ha valakit eltántorít ez az iromány az easy-money-tól, megkérném, hogy igyon egyet a srác egészségére. Én ezt fogom tenni. Mondjuk nem esik nehezemre, de legalább indokom is van ;D.

A legkevésbé károgásra van ilyenkor szükség, de ezt én sem értem.
500-ból 50000-et csinálni ilyen szorzókkal irreális cél. Esélye vetekszik a hétvégi 200 forintos buliszelóéval. Éppen egy pókerestől meg végképp furcsa, hogy ezt nem ismerte fel. És nem 29000-nél, hanem még amikor eltervezte. Azért sajnálom.

#1623 november 05, 2014, 09:41:50, benson
Idézetet írta: sleve Dátum november 05, 2014, 08:46:15
Van olyan buki ahol fel lehet tenni 29000 fontot egy meccsre?

A Pinnacle AH limitjei pl. a mai BL-meccseken e körül vannak. Azok ráadásul nem alacsony oddsok, hanem többnyire 1,5-3 közöttiek. Bizonyos bukik nem közvetlenül a tétet, hanem a várható nyereményt korlátozzák, vagyis egy alacsony szorzó esetén náluk is előfordulhat ilyen nagyságrendű tétlimit. Más kérdés, hogy ennyit felrakni egy meccsre csak annak szabad, akinek még ilyen összeg elvesztése sem fáj igazán. Vagyis money managemenet, ez működik kicsiben és nagyban is.

Ha ez a srác fel tudja úgy fogni, hogy 500 font volt a tanulópénz és elfelejti ezt a halott stratégiát, akkor talán van keresni valója a sportfogadásban. Ha viszont még hetek múlva is ezen a bukáson sopánkodik (esetleg újra nekivág az easy money stratégiának), akkor egy életre el kell felejtenie (lásd aláírásom).

Idézetet írta: sleve Dátum november 05, 2014, 08:46:15
Van olyan buki ahol fel lehet tenni 29000 fontot egy meccsre?

A legutolsó fogadása a bet365-nél volt. Ott engedték. Volt olyan hete is, amikor ha talált valami fixet, akkor leugrott egy Coral irodába, és megtette készpénzben. Gondolom ott sem kifogásolták a téteket. Nem tudom hogyan működik ez, itt sokszor olvastam korlátozásról, Nála nem volt ilyen probléma.
Szerintem az lesz a válasz erre, amit benson írt.

Megnéztem a max. tétet egy 1,015-ös eseményre (Bilbao U19- Porto U19, 5.5 under), ott pl. most félidőben 56.700.000 forintot (nem, nem írtam el  :D) enged feltenni nálam. Szóval elvileg lehet ekkora oddsoknál 5-10 milliós téteket pakolni, de gyakorlatilag nem tudom, sose jutottam el odáig...   :D

Azért a bet és a pinnacle eléggé rugalmas a feltehető összegek tekintetében.
Amúgy sohasem értettem az ilyen "easy money" stratégiákat. Magyarul minimális oddsokra rakjuk fel az összes pénzünk, és várjuk, hogy mikor fogunk bukni. Ez a tipikus halálra ítélt játék. Előbb utóbb úgyis jön a bukás. Törvényszerű.
Ezért nem játszok ilyen stratégiával és ilyen minimális oddsokkal, mert ha bukok akkor inkább bukjak egy nagyobb szorzót és egy közepes/kisebb összeget, mint rohadt sok pénzt 1.05-ös oddson.

#1627 november 05, 2014, 13:45:02, georgeboyd
Nyilván buziság így elbukni, de az út jóval nehezebb felén (nyilván nem is a felén, most nincs kedvem kiszámolni, hogy 500-ról 29 ezerre felvinni mekkora része az egésznek, 29 ezerről 50 ezerre már töredéke) már túl volt a koma, így nyilván hitt benne, hogy odaér. Nem az a durva, hogy elbukott, hanem hogy csak most bukott el.
Éppen emiatt az arányok miatt butaság 20 ezernél nem szétkapni legalább kétfelé (de inkább 4 felé)

A fő hatása most fog kijönni a bulinak. Ezt nem nagyon lehet feldolgozni, ha az életszínvonalához mérten ez neki sok pénz. Drukkolok neki így ismeretlenül is, hogy ne bassza el az életét, mert meg fogja próbálni még, és mivel az eleje nyögvenyelős a kis összeg miatt, lehet, hogy nagyobb indulóval próbálja majd, pedig abszolút nem reális 500-ról 50 ezerre vinni, nem fog soha sikerülni, de ne legyen igazam.

(Most extrémnek tűnik elbukni egy 1,01-es oddsot, igazából naponta rengetegszer bukik, csak ugye nem rakunk ilyenekre, mert sokszor nem is lehet. (90.perc utáni 3 szöglet vagy 88.perc után 2 gól mind 50-100-as odds lenne, ha lehetne rá fogadni, annak az ellenoldala meg 1,01-1,02.)

Ha mindig 1,01-et rakott volna, akkor kb. 400 tipp, mire eljutott 25 ezerig. (410 tipp a 30 ezer kb.) És kb. 465-nél lett volna 50 ezernél.

Azért mondd meg neki, hogy legközelebb ha mondjuk 18 ezerhez ér, kapja szét háromfelé, mert kezdésről 6 ezerig eljutni 250 tippbe telik. Onnan 25 ezerig meg csak "150 tipp".

Nyilván voltak benne nagyobb oddsok is, de még így is egészen hihetetlen, hogy mondjuk lenyomott 300-350 tippet hiba nélkül.

Szerintem ez a stratégia is működhet, csak megfelelő money management, és nagyon erős személyiség kell, hogy fel tudjuk dolgozni, amikor néha vesztünk. Eleve be kell tervezni a bukást, előbb-utóbb úgyis jön. De ha nem all-in-t teszünk fel mindig, akkor újra lehet kezdeni a sorozatot. És ha valaki ezeket a szorzókat érzi, elméletileg miért ne érhetne el profitot? Hurkabálintnak volt egy hasonló naplója, ami nagyon sikerse volt. Igaz, ő 1,1 körüli szorzókat rakott. De a lényeg, hogy a sorozatai alatt többet nyert, mint amennyit bukott a ritkán előforduló vesztes szelvényein.

Idézetet írta: Irtis Dátum november 05, 2014, 14:42:15
Szerintem ez a stratégia is működhet, csak megfelelő money management, és nagyon erős személyiség kell, hogy fel tudjuk dolgozni, amikor néha vesztünk. Eleve be kell tervezni a bukást, előbb-utóbb úgyis jön. De ha nem all-in-t teszünk fel mindig, akkor újra lehet kezdeni a sorozatot. És ha valaki ezeket a szorzókat érzi, elméletileg miért ne érhetne el profitot? Hurkabálintnak volt egy hasonló naplója, ami nagyon sikerse volt. Igaz, ő 1,1 körüli szorzókat rakott. De a lényeg, hogy a sorozatai alatt többet nyert, mint amennyit bukott a ritkán előforduló vesztes szelvényein.
És akkor miért hagyta abba?

Idézetet írta: georgeboyd Dátum november 05, 2014, 13:39:11

(Most extrémnek tűnik elbukni egy 1,01-es oddsot, igazából naponta rengetegszer bukik, csak ugye nem rakunk ilyenekre, mert sokszor nem is lehet. (90.perc utáni 3 szöglet vagy 88.perc után 2 gól mind 50-100-as odds lenne, ha lehetne rá fogadni, annak az ellenoldala meg 1,01-1,02.)
Ha van kedvetek, a futbol24-en nézzétek meg ennek a meccsnek az eredményét..... Kb. ezt írtam feljebb....Ez milyen odds lett volna a 92.percben? Under 1,5 gól odds a 92.percben?

Over 0,5 védtem kettes oddson 5 ezerrel, az első meccs 2-2 lett, kupavisszavágó. A 92.percben elmentem szarni. A többi a futbol24-en.
Elég jól beesik mostanában, pedig ritkán rakok gólra. Ezzel együtt én is inkább aláírnám azt, hogy az ilyenek menjenek el a faszba, és az jöjjön simán, ha mondjuk a 70.percben kell még 2 szöglet a nyerőhöz.


1    Yes    FUS Rabat v DHJ El Jadida
(Both Teams to Score)    05/11/2014    None    13.00    Won
Stake:  5,000.00   Returns:  65,000.00   

Idézetet írta: georgeboyd Dátum november 05, 2014, 17:49:06
Ha van kedvetek, a futbol24-en nézzétek meg ennek a meccsnek az eredményét..... Kb. ezt írtam feljebb....Ez milyen odds lett volna a 92.percben? Under 1,5 gól odds a 92.percben?

Over 0,5 védtem kettes oddson 5 ezerrel, az első meccs 2-2 lett, kupavisszavágó. A 92.percben elmentem szarni. A többi a futbol24-en.
Elég jól beesik mostanában, pedig ritkán rakok gólra. Ezzel együtt én is inkább aláírnám azt, hogy az ilyenek menjenek el a faszba, és az jöjjön simán, ha mondjuk a 70.percben kell még 2 szöglet a nyerőhöz.


1    Yes    FUS Rabat v DHJ El Jadida
(Both Teams to Score)    05/11/2014    None    13.00    Won
Stake:  5,000.00   Returns:  65,000.00

Ez már nem szotyi pénz.  :D
Gratula!  :ok:

Érdeklődve olvastam az eszmecserét a kis odds, nagy odds témában. Alapvetően Irtis-el értek egyet ha megfelelően kezeli a bukást az ember lehet nyereséges egy easy money taktika. Itt a fórumon is volt már szép eredmény nézzétek meg Caps Lock naplóját. Az ember egyértelműen ott hibázott, hogy nem vette ki a pénzt. A tőzsdéseknél van egy olyan fogalom, hogy a profit realizálás. Ha elérte a nyereség azt a szintet amit előre meghatároztak kiszállnak, zárják a pozíciót. Na nem vagyok egy sorosgyuri ne bombázzatok befektetési tanácsért pü-ben.  ;D  Nyilván érdemes reális célt kitűzni mert való igaz hogy 500 ból 50K-t csinálni elég valószerűtlen. De csak csinált kb 175K-ból 10 Millát. Ki kellett volna venni 5 milliónál és újra kezdeni. Mert bukni fog csak nem mindegy mikor.

#1634 november 06, 2014, 01:43:05, iLogic
Idézetet írta: Alibi Dátum november 05, 2014, 22:17:36
Ha elérte a nyereség azt a szintet amit előre meghatároztak kiszállnak, zárják a pozíciót.

Ezen egyébként gondolkodtam manapság, hogy esetleg betfairen könnyebben megvalósítható lenne ez az easy-money, a kereskedési lehetőségnek köszönhetően. Mert az, ha egy sportfogadói irodánál 1,01-os szorzón nyerek, megegyezik azzal, mintha a betfairen két százados elmozdulásra játszanék, annyi eltéréssel, hogy akkor a betfairen minden lehetőség mellett meglenne az 1%-os profit. Én úgy érzem, ez lenne a megfelelő pozíció zárás.
Figyelgettem ma a piacokat betfairen. Teniszen például a szerváló játékosnak (férfiak esetében) meg se kell kezdenie a szervajátékot ahhoz, hogy ez bekövetkezzen, elég ha csak feláll a pályára. Persze a megfigyelésem gyenge pontja az, hogy csak egy nap alapján vontam le  a következtetést, ez meg igencsak kicsi minta.

Idézetet írta: Alibi Dátum november 05, 2014, 22:17:36
Ki kellett volna venni 5 milliónál és újra kezdeni. Mert bukni fog csak nem mindegy mikor.

Ő ezt tűzte ki célul, ezt akarta megvalósítani. Ma beszélgettem Vele, újrakezdte a sorozatot, ugyanúgy 500 fonttal, de jelenleg 1500 font csak a célja. Ha az sikerül, ismét 500 fonttal vág neki a dolognak, ismételten 50k-s céllal. A bet365 paddypower, willhill, ladbrokes és betfred ötös egyébként is egy halom bónusszal ajándékozta meg a játékáért, bár azok így sem fedezik az 500 fontos veszteségét. Egyébiránt higgadtnak tűnt, és engem személy szerint nagyon meggyőzött az az indoka, hogy csak az a pénz az Övé, ami a zsebében van. Ha befektetett 500 fontot, 50k fontos céllal, akkor addig 500 font vesztesége van, amíg nem éri el az 50k-t. Egyszerű gondolkodás (angoloktól ezt várja az ember), és ha végigvitte volna, egy csodás történet kerekedett volna ki ebből az egészből. Én tényleg szívből drukkolok Neki, és nagyon meglepett, hogy mennyire nem törte össze a 29k-s történet.