Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Whiskey-s Dátum április 05, 2015, 02:59:31
Én ezt értem, hogy minél hosszabb a sorozat annál jobb, ugyanakkor nem létezik akkora bank ami ezt kibírná... Még az olyan fogadóirodáknál sem hinném, hogy megoldható, ahol nincs minimum tét, sem maximum. Kezdhetünk mondjuk 1ft-tal, na de akkor az átlag, amikor nem 20 meccs után jön csak egy döntetlen nem hoz szinte semmit. Ha pedig akár 500-1000ft téttel nyitunk, hát, a 10. körben már 256-512K a tét, s ez lehet ritka, de elég ha egyszer bejön s úszott több, mint 1 millió akár, s mint írtam 20 meccses X mentes széria is előfordult pl NHL-ben tavaly. Közösségi oldalak fogadócsoporjait figyelem rengeteget, ezzel a stratégiával most járnak a 7. körnél a Chicago meccsein, igaz az utolsó kettőnél az utolsó percben ment el a döntetlenük, de már igen meleg a pite, főleg azoknak akik csak elkezdték követni a tippstert, s nem feltétlen elég a bankjuk hozzá, már ha a tippster (aki mellesleg fizetős VIP csoportot működtet) egyáltalán megtette maga is amit kiírt, de ha így is van, profi létére esélyes, hogy több milliós bankja van hozzá, ha ilyenbe belefog...
akkor ha ilyen oldalakat figyeltek aki ilyen emelt téttel akar játszani, elég ha beszáll egy olyan körbe, ahol már a hetedik nyolcadok emelésnél vannak ott már várható a döntetlen..
és akkor rögtön úgymond 7 kör előnnyel indul a fogadó
ezeket le lehet csekkolni ha figylitek az ilyen oldalakat és ha jó a megérzésetek, akkor bele lehet ugrani közben

Ha a döntetlen magas szorzójából indulunk ki, akkor kézilabda és kosármeccsekre is lehet pakolgatni. így akár 10-20 meccset is ki lehet bírni tétemelés nélkül, ha elegendő 1 egységnyi profit.   ;D

A martingale arról szól, hogy sok (egyre több) pénzt kockáztatsz egyre kevesebb profitért. (az összes befektetett tőke százalékában egyre kevesebb a profit)

Pl. ha elkezdem kettes szorzókra a sorozatot, ha az első tippem egyből nyer, akkor a tőkémhez képest 100%-os profitom van.
Ha csak a 2. jön, akkor az összesen feltett 3 egységre 1 egység a profit, azaz 33% a plusz.
Nem részletezem, a 7. körben az összes befektetett 127 egységre ha 128 jön vissza, akkor az már csak 0,79%...
Ennyit simán elvisz egy forintgyengülés ezalatt.  :)

Leegyszerűsítve: egyre több pénzt kockáztatva egyre többet idegeskedsz, miközben egyre rosszabbul keresel.



Knapp leirta vilagosan. Akinek ezutan is megeri, hajra. A strategia fontos, de az egeszen legfontosabb az ami a legelejen van. A tipp. A kivalasztasa. Ha meg tudod talalni az ertekes value tippeket, akkor mar egyseges tettel is nyomhatod. Leegyszerusitve - a MIT a fontos, nem a HOGY.

Amit én még hozzá tennék ehhez az az,hogy tegyük fel valamilyen oknál fogva max 10es sorozatot foghatsz ki, de egy héten csak kb 3 meccs van, és mivel túl nagy téttel nem indulhatsz így rossz esetben egy hónapot kell várnod pár száz vagy 1-2 ezer haszonért, bár én egyszer végeztem számításokat és kb fél millás tőkével havi 100k körüli plusszal ki tudsz jönni rosszabb esetben is, csak akkor az kell hogy 10-nél ne fogj ki nagyobb x nélküli sorozatot

Azért döntetlenekből (pláne hoki) nem olyan bonyolult beszedni egy 10es bukó szériát, és máris ugrott fél milla...

ja azért mondom,ha valamilyen oknál fogva mégis 10-re korlátozódna akkor se lenne olyan nagy üzlet...,akkor már inkább havi 1 meccset megrakok 0,5 fölé 1,2 körüli szorzóval előben

de érdekelne,hogy szerintetek egy easy money stratégiához mennyire lenne jó ötlet nem döntetlent vadászni hanem pont az ellen rakni,pl fociban gyakran van,hogy valamelyik csapat összeszed 5-6 döntetlent(pl ma boa-atletico mg),és ezt megrakni 12-re 1,10 körüli oddsért
vagy ugyanígy hokiban,bár ott azért nem szoktak 5-ig elmenni,max 4-et láttam asszem
csak hát itt is az a gond mint rulettnél hogy a csapatokat/gépet nem érdekli hogy mi volt az előző meccsek/pörgetések eredménye

Szerintem ez az easy money sem életképes hosszútávon. Egy sima duplázáshoz 8 db 1,10-es odds kell. Azt hiszem épp itt a fórumon volt szó egy srácról, aki aprópénzből csinált milliókat, majd onnan bukta el. De ha van egy cél (mondjuk 20-30 körön át nyerni) és egy feszes kiválasztási mód akkor akár 1-1x sikerülhet is.

Én tegnap egy olyanon gondolkoztam el, hogy "semelyik fél nem nyer 1 gólnál többel". Ezt meg lehet csinálni ebből a három tippből: "A" csapat nyer 1 góllal, "B" csapat nyer 1 góllal, döntetlen. Szorzók: 4.00, 4.75, 3.40 - egy éjjeli meccs példájával. Ill. európai hendikep +2-vel is megjátszható mindkét oldal, így ha nem nyer 1 gólnál többel egyik sem, mindkettő nyertes lesz, de ha igen, az egyik még úgy is, ugyanerre a meccsre 1.083 és 1.18 volt az odds.
Itt a táblázat mutatja, az első változatra 3000 Ft-ot leosztva 975 Ft a profit, míg a másodiknál 388, de bukó esetén csak 1306 a veszteség. Vannak tipikusan olyan bajnokságok, csapatok, ahol nagy arányban ez a három kimenetel a jellemző a játékstílusból, taktikából adódóan.

Idézetet írta: szorzatos Dátum április 05, 2015, 16:15:24
Én tegnap egy olyanon gondolkoztam el, hogy "semelyik fél nem nyer 1 gólnál többel". Ezt meg lehet csinálni ebből a három tippből: "A" csapat nyer 1 góllal, "B" csapat nyer 1 góllal, döntetlen. Szorzók: 4.00, 4.75, 3.40 - egy éjjeli meccs példájával. Ill. európai hendikep +2-vel is megjátszható mindkét oldal, így ha nem nyer 1 gólnál többel egyik sem, mindkettő nyertes lesz, de ha igen, az egyik még úgy is, ugyanerre a meccsre 1.083 és 1.18 volt az odds.
Itt a táblázat mutatja, az első változatra 3000 Ft-ot leosztva 975 Ft a profit, míg a másodiknál 388, de bukó esetén csak 1306 a veszteség. Vannak tipikusan olyan bajnokságok, csapatok, ahol nagy arányban ez a három kimenetel a jellemző a játékstílusból, taktikából adódóan.


Szal az első esettel bő 30%-ot lehet profitálni? Egy argentin másodosztályú meccsnél ez kb mennyi lenne? Ez is olyan srat, hogy működik HA ha jó a kiválasztás.

Megnéztem egyet gyorsba, ott már csak 1.255 jön ki (előbb ugye 1.33 volt). Tehát mintha szerepelne egy olyan fogadási opció, hogy semelyik csapat nem nyer 1 gólnál nagyobb arányban: 1.255
Okosba lehetne profitálni belőle, egységnyi téttel szerintem nem érdemes, ahhoz nagyon magas találati arány kéne.

Kinek mi a véleménye ezekről az úgynevezett VIP csoportokról? Valaki tagja, vagy volt tagja ilyennek? Sok jót nem olvastam az ilyenekről, mégis érdekelne vannak-e tapasztalatok? Ezek napi free tippjeit nézve hatékonyak, ugyanakkor nyilván ezzel tudják magukhoz csal ni a potenciális vásárlót. Azon gondolkodom készítek egy statisztikát ezekről a napi free tippekről, kiszűröm a rossza arányokat, s persze körültekintően, nem vakon, de megjátszom a hatékonyabbak tippjeit. Mivel ugye ha csak egyet figyelek, de nem kívánok egy meccsen nagy pénzt kockáztatni, akkor nem éri meg csupán az egyiket figyelni.

Idézetet írta: Whiskey-s Dátum április 05, 2015, 19:04:09
Kinek mi a véleménye ezekről az úgynevezett VIP csoportokról?

Buta szerencsejátékos emberkékből húznak hasznot, számomra ez a sportfogadás TV-Shop-ja. Itt sokkal jobb tippek vannak ingyen.

nagyon regen kb 9 honapig csinaltam ezt en is. Marmint figyeltem a free tipp forgalmazokat, es nem mondanam megeri. sokan loditanak kicsit, es akik nem - nem kapod el mar olyan oddson a meccset amit ok irtak ki... Mast szerettem volna ebbol kihozni. Azt irod sokat fogsz figyelni, es tobb tipstertol fogsz rakni tippeket. Hat ez szerintem a pokolba vezeto ut. Miert? mert te fogod megvalogatni mit teszel oda - igy mar igazabol a sajat fejed szerint lesz a tippeles. Szerintem ha valaki maga nem boldogul, akkor kizarolag egy tipsztert kell figyelnie. rakni szorostol borostol tippjeit, mert akkor leszel plusszba (vagy minuszba) pont ugy mint o. Szerintem te nem vagy tisztaban a money managementel se. Ha keves a tipp akkor tobber kell rakni? miert? az egy vilagi tevedes, en jo páwára neha 2 honapot is kepes vagyok varni, es nem a hazam teszem ra... ugyanugy csak a bankom 5% rakom egy tippre es lenyegtelen naponta van ketto, vagy havonta egy tipp...

A money managementtel tisztában vagyok. S igen, azon magam is elgondolkodtam, hogy szerencsétlen esetben pont kihagyhatom akár a nyerő tippjeit is, s tehetem pont az összes bukót ha nem egy az egyben teszem amit ő. Ugyanakkor teljesen én sem vagyok hülye a sporthoz, sajnos az elmúlt években nem foglalkoztam vele, korábban viszont 0-24-ben csak sportot néztem, követtem mindent,  s a találati arányom sem volt oly rossz. Magában az ötlet, hogy nem egyedül fogok bele, azért született, mert a hosszú kihagyás után nyilván sok idő visszarázódni, elkezdeni követni újra mindent, tán könnyebb ha van egy iránymutatás, s akkor célzottan elemzek magam is adott meccset, amire valaki már odatette a voksát, s nem egy hatalmas kínálatból kezdek el keresgélni lehetőségeket. Több szempont is képben van, egyelőre csak figyelek, informálódom, tegnap délután óta végigolvastam e topicot is A-Z-ig, nem tervezek eszetlenül belevágni a dologba!

Szép kis lista, érdemes jégkorongra is megnézni... Az említett Chicago 12 meccsnél tart, tehát mikor a szóban forgó csoportban elkezdték tenni az X-et már 5-nél járt, mégis már duplázhattak tétet 7-szer... Ez nem épp életbiztosítás annak aki nem milliós bankkal vág bele...
A másiik dologgal kapcsolatban, tegyük fel, felosztom a bankom 5-10 részre akár, s mindegyikkel külön elkezdem tenni adott tippster napi tippjeit, ez változó, valaki kitesz 3-5 free tippet is naponta, valaki csak egyet. Nyilván, hangsúlyozom több hetes megfigyelés, statisztika után teszem a voksom egy adott tippsterre, s ahogy Ac is írta, mindent egy az egyben megtehetek, ahogy ők, csak nem egyre koncentrálva. Mivel ezek a free tippek az átlag találati arány fölött kéne legyenek esetükben (ha ez is csak 50-60% lenne, ki fizetne be a csoportjukba, hiszen akármilyen amatőr, csak oddsokat nézve, vagy épp a 3 esélyes meccseken is hasraütve szerencsével produkálhatna 50%-ot középtávon is akár). Így nincs benne a kockázat, hogy pont a jó tippjeiket szelektálom, s a rosszakat teszem meg. Ugyanakkor azért, ha valamennyire is képben van az ember szelektálni sem biztos, hogy hülyeség, erre legjobb példa a mostani EB selejtezőkör volt, ahol is 90%-a a csoportoknak tette az Olaszokat, én egy ft-ot nem tettem volna rájuk idegenben, szkeptikus voltam a hollandokkal kapcsolatban is, akiket szintén tutinak írt mindenki, végülis őket egy bulimixbe mégis tettem, hiba volt, csak azon ment el...