Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Idézetet írta: tutisanya Dátum április 28, 2015, 21:50:29
Sziasztok!!!   Pl. ez is egy jótippelési stratégia...... :)
http://www.tipplap.hu/tippek/tippmixeles-egy-nagyon-kulonleges-megkozelitesbol-aranymosas-palyazati-anyag-2013-02-27

Ez nem a reklám helye, de hátha........     Jó szemezgetést!!!!!     

Ez valami trollkodás akar lenni?

Idézetet írta: tutisanya Dátum április 28, 2015, 21:50:29
Sziasztok!!!   Pl. ez is egy jótippelési stratégia...... :)
http://www.tipplap.hu/tippek/tippmixeles-egy-nagyon-kulonleges-megkozelitesbol-aranymosas-palyazati-anyag-2013-02-27

Ez nem a reklám helye, de hátha........     Jó szemezgetést!!!!!     

ezt a baromságot...

Idézetet írta: tutisanya Dátum április 28, 2015, 21:50:29
Sziasztok!!!   Pl. ez is egy jótippelési stratégia...... :)
http://www.tipplap.hu/tippek/tippmixeles-egy-nagyon-kulonleges-megkozelitesbol-aranymosas-palyazati-anyag-2013-02-27

Ez nem a reklám helye, de hátha........     Jó szemezgetést!!!!!     

Hja, de tilos hozzá nyelveket tanulni, mert az "away" és az "unentschieden" bekavarhat.

Idézetet írta: tutisanya Dátum április 28, 2015, 21:50:29
Sziasztok!!!   Pl. ez is egy jótippelési stratégia...... :)
http://www.tipplap.hu/tippek/tippmixeles-egy-nagyon-kulonleges-megkozelitesbol-aranymosas-palyazati-anyag-2013-02-27

Ez nem a reklám helye, de hátha........     Jó szemezgetést!!!!!     

Ennyi erővel inkább lottózzon az ember...  :noway:

Ide tenyleg mar csak valami guru hianyzik, aki a farokporgetessel tudja josolni a focieredmenyt...

#1730 június 04, 2015, 18:23:49, levitv
Sziasztok!
Bocsi ha esetleg már volt ez, de ma a következő dolog jutott eszembe:

Tegyük fel, hogy 2 kimeneteli lehetőség közül választhatunk, és mind a 2-nek 2,01 feletti az oddsa.
Ha egyforma tétet rakok mind a 2-re, akkor biztos, hogy nyerni fogok?

(A nyeremény nagyságától tekintsünk el  ;D )

Idézetet írta: levitv Dátum június 04, 2015, 18:20:08
Sziasztok!
Bocsi ha esetleg már volt ez, de ma a következő dolog jutott eszembe:

Tegyük fel, hogy 2 kimeneteli lehetőség közül választhatunk, és mind a 2-nek 2,01 feletti az oddsa.
Ha egyforma tétet rakok mind a 2-re, akkor biztos, hogy nyerni fogok?

(A nyeremény nagyságától tekintsünk el  ;D )

Egy irodán belül ilyet biztosan nem találsz. Olyat már inkább hogy 1,8 - 1,8  ;D

Olyat azért lehet látni, ahol 3 lehetőség van és mind 2.0 fölötti  :) Abból mondjuk kiválasztom a két legerősebbet?.

Idézetet írta: levitv Dátum június 04, 2015, 18:54:42
Olyat azért lehet látni, ahol 3 lehetőség van és mind 2.0 fölötti  :) Abból mondjuk kiválasztom a két legerősebbet?.

Lehet. De előbb nézz körül, és játékpénzzel nyomd. Hidd el nem olyan egyszerű az.

Mivel pont a legkisebb szorzóra nem teszel, legnagyobb eséllyel az fog bekövetkezni, ilyenkor mindkét téted elbukod. Olvasgass a sport arbitrázs topikban (vagy úgy egyáltalán a neten a sport arbitrázsról) és sok kérdésre választ kapsz!

Idézetet írta: levitv Dátum június 04, 2015, 18:54:42
Olyat azért lehet látni, ahol 3 lehetőség van és mind 2.0 fölötti  :) Abból mondjuk kiválasztom a két legerősebbet?.

Ez nem ugyanaz, mint amit először írtál.  :)
Itt nincs biztos nyeremény, viszont az első példádnál van.
Különböző irodák használatával bőven találsz ilyen lehetőségeket, az előnyeiről és a nehézségeiről az arbitrázs vagy surebet szavakra keresve találsz bővebb információt akár ezen a fórumon is.

Köszönöm, utánanézek.

valaki próbálkozott már 10 perces szögletekkel?0,5 overre gondolok,kb 1,5ös van rá mindig
a meccs- és időpont választás nem tudom hogy lenne célszerű,de be kell látni,hogy több fantázia van benne manapság mint a gólokra fogadásban
pl itt van svédország-montenegro,félidőben 4-3 a szögletarány
van mondjuk 10 ezer ft-od
50-60-ra raksz 500ft-ot,ha nincs szöglet
60-70-re raksz 1500ft-ot,ha nincs szöglet
70-80-ra raksz 4500at ha itt sincs akkor bekaphatják a faszt

persze ez csak egy példa,sokféleképp lehet
azt azért el kell ismerni,hogy elég kicsi az esélye,hogy 4-3 arány után fél óra alatt 1 se essen le

Sziasztok!

Nehéz megszólalni 117 oldal elolvasása után, annyi minden van a fejemben, hogy órákig lehetne leírni ide.
Rengeteg okos gondolattal találkoztam, voltak persze amik hasonlóak voltak, de ezeket nagyon jó volt leírva olvasni, más szemszögből nézve látni. Mivel ezt a fórumrészletet olvastam "csak" ezért itt sokszor emlegették visszatérő kollégaként jaaas, benson, szumos, almeno, ab-aevo de most nem emelnék ki senkit, rengetegen írtak és ez jó.
Láttam még "Tomori" programozó is volt, aki a statokat valamilyen rendszerbe foglalta. Nagyon jó volt így rendszerben látni a dolgokat, gondolkodtató leírásokat. Fent vagyok néhány "fészbúkos" csoportban, de mivel ott mindenki "beír" és egy idő után már nem lehet fizikailag nyomon követni az eseményeket. Aki tudja miről van szó, úgyis tudja. Na meg a fizetős tippoldalak... Erről is lehetne cseverészni sokat. A legtöbben ott néha csak olyan fogadók, na nézzük mi a mai kínálat dobjuk meg 100 X-el aztán majd csak lesz valami. Nos a saját tapasztalatom, hogy 3-4 db 1,20-as meccsből szinte 1 db mindig elmegy (klasszikus duplázó). Úgye nem beszélünk nagy oddsról, tehát elvileg tuti. de NEM! Ezt is hosszan lehetne kifejteni az oddsokat... Én is csináltam statokat, mint mindenki, olvastam Bookie Bustert, egyéb kalkulációkat, bankroll, money management.  Igazából nem az a lényeg hány meccset találok el, hogy 50-60-70 %-os az ember, hanem az, hogy az a bizonyos jószág mekkora hasznot termel. Lehet elmegy 4 nagy oddsu szelvény és az 5. szelvény behozza az előző 4 veszteségét és még az 5. alaptétét + ezen felül az 5. profitját. Ez ugye stratégiafüggő. Úgy látom a fogadásban  mindenki egy kicsit olyan magányos farkas, mert hát ő majd tudja (mert ő mindenkinél jobban tudja :) Nem, ez nem erről szól szerintem. Mivel hihetetlen nagy a kínálat, egyedül ezt lehetetlen csinálni (jó lehet nyerő rövid távon, de hosszú távon mindenképpen bukó) Persze nem azt mondom, hogy a másik véleményére kell adni, de érdemes megnézni, hogy ő látja, avagy ő miért azt teszi, mert lehet az ő stratégiájába, úgy van belekalkulálva, amin először nagyot nevetnek a kívülállók, mert nem értik, miért azt tette, megvan az oka.) Tuti meccs nincs, hisz az életed se alakul rózsásan, egyszer lent, egyszer fent, ha csak apuka-anyuka nem tolt alád lakást, házat, kocsit lovastul (Ferrari) :) szóval remélem értitek.  Elnézést, nem tudom ki hány éves de én most letegezem, mert így könnyebb. Mindenki a saját szíve/feje után megy mert ugye a statisztika ezt mutatja. Példa (nem valós, csak érzékeltetni akarom). Reál Madrid otthon, oh tuti, hogy nyer, előtte 5 meccsen minimum 2-3 góllal nyert most is tuti. Persze a számok szerint igen, de van egy fránya bíró aki nem adott meg egy gólt, vagy épp ellenkezőleg megadott az ellenfélnek egy lesgólt az ellenfélnek, vagy a 93. percben 11-est kap a vendég, berúgja :( A Wawrinka - Djokovics meccs oddsai alapján ki az abszolút esélyes. Hát persze. Megint elment ugye? Miért, mert hittünk a szívünknek (számoknak), ami érthető mert a "napi rutin" szerint cselekszünk és azok a "rohadt számok" is ezt mutatták (csak illusztrálom), hogy már 12 meccs óta veretlen, meg ma nem bal lábbal kelt fel, kisfia született, megvan a szponzori pénz, új edzője van... Ezek mind sztereotípiák. Ha megyek az utcán és egymást követően szembe jön velem 5 gyönyörű hajú és arcú szőke hableány, (nagyon-nagyon boldog vagyok :) mennyi a valószínűsége, hogy a 6. is ugyanilyen lesz, de ez is sokaknak ismerős...
Hosszasan el lehetne erről diskurálni, aziránt érdeklődnék, hogy ki mennyire ásta bele magát a ,,sportfogadás"  rejtelmeibe, van-e valamilyen stratégia amit követ, vagy rendszer amiben gondolkozik, vagy amolyan "na tegyük meg a mai tutit" alapon, mint sok ember játszol..? (jó tudom nem az utóbbi) Szerintem ez a sportfogadás is ugyanolyan munka ha valaki becsülettel csinálja. Néha azon gondolkozom hogy egy adott évad adott csapatára kellene ráállni, mondjuk azok döntetlenjeire. Tudom hosszú idő és megfelelő cash is kell hozzá, de papíron jön csak a nagy kérdés mikor kell megállni. (magyarul mikortól nem fog abban az évadban döntetlent játszani) De erről mint minden másról szívesen beszélgetek pro-kontra.

Nem tudom nekem 3-4 db 1.30-as tippből átlagban 1 db elmegy. (Nem azért mert rosszul tippelek, a csapatok nem hozzák az eredményt) A gond a szórással van, hogy adott esemény mikor következik be, mert ha 1 szelvényen megy el mind a 3 akkor az "jó" de ha 3 db szelvényen megy el 1-1 db, na az nagyon bosszantó.
Rengeteget tudnék pro-kontra felhozni, ezért szívesen veszek minden építő jellegű kritikát (a lükeséget nem szeretem, amúgy az életben az emberek 10 dologból mégha 9 pozítiv is volt és csak 1 negatív (legyen az bármi), akkor azt az 1-et jegyzik...de azt nagyon)
Ha van valami okos gondolatod, szívesen vennék akár egy személyes (csoportos) találkozót, (sajnos a mai emberek elbújnak a gép mellé, mert ugye onnan könnyen lehet "kiabálni", de ha meg olyanra kerül a sor összehúzzák mindenüket :) ) kérlek írd meg. Ha szóban könnyebb érdeklődj privátban, visszahívlak. Idézek valakit "Csapatban érdemes szerintem rendszert fejleszteni, sporthoz és elemzéshez értők egyaránt kellenek a megfelelő tapasztalattal, így rengeteg idő megspórolható"
Szerintem a tények adottak, a cél ugyanaz, csak magunkon múlik... A fogadási naplókat még nem igazán olvastam, tudtok esetlegesen olyan konkrét személyt, aki írja (akár nap mint nap) és hát hogy is mondjam fogadási nyelven profitot termel? :)

Üdvözlettel Robi

Üdv!

Csak egy ötlet:

Single fogadások, egységnyi téttel, egyszerű value (pozitív várható értékű fogadás) képzési módszerrel:

Csapaterősséget képezek, felosztom a tabellát 3 részre (Erős-Közepes-Utolsó csapatokra), és előzetesen megnézem, hogy több szezonon át mit játszottak egymással az egyes csoportokba tartozó csapatok. Az eredményekből minden kategóriához tartozni fog egy % (pl. ha első csoportba játszó csapat játszik az utolsó csoportba tartozókkal otthon, akkor kb. 75-80%-ban nyer az első csoport csapata).
Ahhoz, hogy kialakuljon az adott évi csapaterősség, mondjuk megvárom az őszi idényt, és az őszi idény tabellája alapján osztom fel a csapatokat a 3 csoportba.
Aztán magát a single fogadásokat a tavaszi idényre kezdem el, az alábbiak szerint:

Az egyes kategóriákhoz tartozó %-t összehasonlítom az adott meccshez tartozó oddsal (illetve az abból képzett %-kal), megállapítom mekkora a várható érték (value) nagysága, beállítok egy várható érték határt, ami alatt mondjuk nem játszom meg az adott meccset. Tehát a várható érték határ feletti értékű tippeket játszom csak meg.
Megfigyelésem alapján az egyes kategóriák %-i érdemben nem változnak az évek során.
Nyilván ez egy egyszerű value képzési módszer, többféle beállítási lehetőséggel.
Van olyan bajnokság, ahol jobban működik, van ahol kevésbé, próbálgatni kell, meg visszatesztelni, hogy mely value határ értékkel az optimális az adott bajnokság, illetve ki lehet próbálni a saját EKU értékek alapján, vagy több bajnokságból képzett EKU értékek alapján.

Mellékelek egy táblát szemléltetésnek (példa idei olasz bajnokság). Csak a zöld a kitöltendő!

Üdv,  :cya: