Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: adamv.qwertz Dátum április 14, 2017, 18:54:57
Ha átlagban 50%-ot eltalálsz 2.50-nel, akkor semmi extra nem kell, csak egyenlő téttel tedd meg a tippjeid.

Koszi a hozzaszolast,ez igy szep ahogy van... de miert ne akarjon az ember tobbet? Mindig van valami plusz valakinek a fejeben.Nem? 

Ha stratégia alatt a tétemelést érted, akkor kezdj el más irányba gondolkodni, mert a tétemelés garantált csődhöz vezet előbb-utóbb. Okos ember más kárán tanul, felesleges az ilyen csodaszisztémákra az időt pazarolnod. Én is viszonylag hosszú ideig találtam ki és teszteltem ilyen tétemeléses stratégiákat, aztán végül mindig kiderült, hogy értelmetlenül baszom el az időm. Egyetlen működőképes sportfogadási stratégia van, mikor a bankodhoz képest fix téttel játszol, és hosszú távon többet nyersz, mint veszítesz.

Fogalmam sincs, hogy mekkora bankrollal rendelkezel erre a célra Sunik, de úgy gondolom, hogy egy tisztességes havi "bért" meg lehet termelni, ha ilyen 50%-os találati aránnyal rendelkezel 2.50-es szorzón, úgy ha egységes összeget raksz az összes tippre.

Szóval pár gyorsan kiszámolt adat (lentebb a képen részletesebben):
Összeszedsz egy 100 ezres BR-t, megfelelően menedzseled (7,5%-ot kockáztatsz belőle minden fogadásra), akkor havi 50 fogadás esetén megdupláztad a bankod (100 fogadás esetén pedig többet keresel, mint a havi nettó átlagbér).
Természetesen, ha megfelelően növeled a bankod és sikeres leszel, akkor még nagyobb profitra tehetsz szert.

A tétemeléses rendszer azoknak való, akik könnyen és viszonylag gyorsan el akarják bukni a bankrolljuk (de szerintem ezt mindenki tudja). Akik hosszútávban gondolkoznak, azok megtervezik a bankroll managementet, mert ez a sportfogadási karrier egyik alapja. Főleg akkor, ha van egy biztos stratégiájuk.

Másik megoldás lehet, az egységrendszer használata, azaz te külön meghatározod, hogy melyik fogadásra 1-10-es skálán hány egységet szánsz (itt azért egy tippre lehet nagyobb %-ot hagyni (10-15%) a teljes bankrollból, hiszen 10/10-es tipp kb egy évben 5-6 van). Persze ehhez nagy rutin kell, jól kell beárazni az adott eseményt és ez szerintem egy nagyon nehéz feladat, ha jól akarod csinálni.

Sziasztok!
Nem olvastam el mind a tobb 100 hozzaszolast ugyhogy bocs ha mar valaki kitalalta...
Felido/2.felido over fogadassal "foglalkozom" es nem szoktam fogadni 1,30-1,40es szorzokert, altalaban 1,72 a legkisebb amiert fogadok, de igy sok golrol lemaradok.
Arra gondoltam hogy a tetem elosztva pakolnam fol a fogadasra.
Vegyuk ugy hogy egy egyseg 10.000ft, pl igy osztanam el:
~15.perc: eleri az over 0,5 az 1,50et, folraknek ra 5.000ftot
~25.perc: 1,80 ekkor raknek 3.000ftot
~30.perc: 2.00 ekkor 1.000ftot
~41.perc: 4,33-6.00 ekkor a maradek 1.000 forintot.
Termeszetesen ha gol esik a 17.percben akkor utana mar nem raknek ra, akkor a profit 0,5 egyseg. Ha nincs gol akkor elment az 1 egyseg, lehet probalkozni masik meccsel.
Lehet ennek letjogosultsaga?

Ez olyan mintha egy bokszmeccs előtt arra fogadnék, hogy Béla kiüti Józsit 5000 Ft-ért.
Első menetben nem üti ki, ezért rakok még 3000-t rá, hogy kiüti.
Második menetben sem üti ki, ezért rakok rá még 2000-t, hogy kiüti.
...
Mindezt a végső gongszóig, amíg rá nem jövök, hogy vége a meccsnek és hogy itt senki senkit nem ütött ki. Számomra ez valami teljesen furcsa, fordított logika. (Ezzel pedig lehet, sokan nem értenek egyet, de én senkinek sem ajánlanám, hogy over 0,5 gólra fogadjon 1. félidőben live, ha nem nézi az adott meccset. Lehet, hogy gyalázat lassú a játék, fetrengenek, nincs folyamatos labdajáratás, nincs támadószándék, szar a pálya, hideg van, balhé van a lelátón, stb.)

Szerintem még jó lehet, mivel így annyi hogy nem egybe teszi fel a 10 ezret egy meccsen hanem megosztja a tétet és ha véletlen az utolsó 5-10 percbe esik a gól, ami azért viszonylag sokszor szokott az overesebb bajnokságokban, akkor sokkal többet nyer mintha egybe tette volna fel 1.5 oddsra. Igaz ha hamar esik a gól akkor kevesebbet nyer de szerintem egy próbát megér :)

Én elég sokat overeztem már és azt mondom, hogy ezzel óvatosan kell bánni. Ha ilyenre adod a fejed, akkor érdemes egy nagyobb statisztikát készíteni, hogy melyik intervallumban esnek a gólok.
Ha van olyan overes mérkőzés, amin nagyon érik a gól már az első 10 percben, de akkor még csak over 1.5-re van jó szorzó illetve goal Line 1.0 már elérhető. Itt inkább azt mondom, hogy a goal line 1.0-t, Goal line 0.75-el érdemes kezdeni a fogadást. Most egy kb példát írok egy finn vagy észt női bajnokság esetén.
14-15. perc goal line 1.0 1.8-as odds.
25-30. percben teszel még 0.5 re is, ha addig nem volt gól.
Egyéni véleményem szerint ez életszerűbb. Ha a 40. perc előtt beesik a gól, akkor még a goal line 0.75-t és az 1.0-t is kitudod venni plusszal.
Ha pedig már tétemeléseket akarsz a félidőben, akkor inkább csak kettőt ajánlok. Egyik az 1.5-ös majd olyan 1.9-es határon.

A másik dolog, hogy vidd le a szorzó határod... Mert számoljuk csak ki. Tegnap a Lyon és a Helsinki mérkőzésről is lemaradtam volna, ha tovább várok. Pedig, ha összeadod szépen lehetett vele nyerni.  ;)

Jó csinálod, szépen haladsz előre. Fejben még van mit fejlődnöd azt láttam, de ezzel a szép letisztult játékkal egy idő után a mérleg nyelve a plusz irányba fog billenni, nálam is így volt. Ne add fel! :)

Szép napot!
Tomka

Sziasztok!
Elkezdtem élesben játszani az innen "ellopott" ötleteket szűrve. Úgy tűnik működik... (táblázat)
Igaz csak 200.-al indítottam, de ha bejön, emelem a tőkét, vagy hozzányerem.  :)
Véleményeket, kritikákat megköszönöm!

Idézetet írta: VaLaci Dátum május 17, 2017, 08:55:46
Sziasztok!
Elkezdtem élesben játszani az innen "ellopott" ötleteket szűrve. Úgy tűnik működik... (táblázat)
Igaz csak 200.-al indítottam, de ha bejön, emelem a tőkét, vagy hozzányerem.  :)
Véleményeket, kritikákat megköszönöm!

Kifejtenéd pár mondatban, mi alapján választod ki a fogadásra szánt mérkőzéseket/eseményeket?
Köszi!
Sok sikert!  :cya:

#1779 május 20, 2017, 12:33:07, VaLaci
Idézetet írta: parczo Dátum május 20, 2017, 07:57:21
Kifejtenéd pár mondatban, mi alapján választod ki a fogadásra szánt mérkőzéseket/eseményeket?
Köszi!
Sok sikert!  :cya:

Két weboldal statisztikáit, ill. ajánlásait veszem alapul. Lehetőleg otthon játszó, 1,5 alatti meccset választok, és azon belül kikeresem a meccs kimenetelére a legkockázatmentesebb eseményt. Ezek rendszerint 1,4 körül vannak, de találtam már 2 fölött is.
Naponta 4-5 fogadásnál nem játszom többet, hogy a nyerés-vesztés izgalma elmúljon. :)
Tömören ennyi, de nyilván a valóságban ettől összetettebb. Van, hogy egy tipp 1-1,5 órát is igénybe vesz.
Csatoltam a most aktuális táblázatot...

Csináltam tegnap egy tipp-sort, aminek én is nagyon várom az eredményét. Ezekből max 5-öt fogok megjátszani, de még nem tudom melyiket.
Nagy valószínűséggel:
Bayern
Dortmund
Sevilla
PSG
A többi a táblázatban.

Idézetet írta: VaLaci Dátum május 20, 2017, 12:05:08
Két weboldal statisztikáit, ill. ajánlásait veszem alapul. Lehetőleg otthon játszó, 1,5 alatti meccset választok, és azon belül kikeresem a meccs kimenetelére a legkockázatmentesebb eseményt. Ezek rendszerint 1,4 körül vannak, de találtam már 2 fölött is.
Naponta 4-5 fogadásnál nem játszom többet, hogy a nyerés-vesztés izgalma elmúljon. :)
Tömören ennyi, de nyilván a valóságban ettől összetettebb. Van, hogy egy tipp 1-1,5 órát is igénybe vesz.
Csatoltam a most aktuális táblázatot...

Csináltam tegnap egy tipp-sort, aminek én is nagyon várom az eredményét. Ezekből max 5-öt fogok megjátszani, de még nem tudom melyiket.
Nagy valószínűséggel:
Bayern
Dortmund
Sevilla
PSG
A többi a táblázatban.

Mely oldalak statisztikáit/ajánlásait használod? (Ezzel talán nem sértjük meg a fórum szabályzatát...)
Milyen adatokat elemzel az egyes mérkőzéseknél?
Mi alapján választod ki, hogy a fogadást melyik piacon teszed?

Idézetet írta: parczo Dátum május 21, 2017, 22:46:56
Mely oldalak statisztikáit/ajánlásait használod? (Ezzel talán nem sértjük meg a fórum szabályzatát...)
Milyen adatokat elemzel az egyes mérkőzéseknél?
Mi alapján választod ki, hogy a fogadást melyik piacon teszed?

A tippmixpro és hatharom, de néha bevonom a focikatalogust.
A legelső, hogy kiszámolom a "valós" ODDS-ot. Ha csak kicsiben tér el az ajánlásoktól, keresem a következőt.
Azzal kezdek foglalkozni, amely közel azonos az ajánlással, vagy nagyon eltérő.
Ami ezután jön azt nehéz lenne megfogalmazni, mivel minden országra más szabályaim vannak, de mindenhol kerülöm a döntetlen gyanús meccseket.
Lényeg, hogy nem akarok szakértő lenni, csak hosszútávon pénzt keresni.  :)
Rendszerint a játék kezdete előtt, kb. egy órával fogadok. Ha nagy változás történt, kihagyom, esetleg megvárom az első negyedórát.
Ezen a hétvégén csúsztam 1 góllal, de még így sem rossz... (táblázat)

#1782 május 22, 2017, 19:20:15, parczo
Idézetet írta: VaLaci Dátum május 22, 2017, 08:45:19
A legelső, hogy kiszámolom a "valós" ODDS-ot.

Ezt milyen módszerrel, adatokkal számolod?

#1783 május 23, 2017, 10:10:05, VaLaci
Idézetet írta: parczo Dátum május 22, 2017, 19:11:02
Ezt milyen módszerrel, adatokkal számolod?

Idézet a gyűjtött anyagaimból:

Ki kell számolnod h mi lenne a valós szorzó az egyes csapatokra, és ehhez képest mit ad a fogadóiroda. A valós odds azt jelenti, h amennyiben az adott gárda a teljes szezonban úgy teljesitene mint eddig, akkor se nem vesztenénk velük, se nem nyernénk. Ezzel minden csapatra meghatározunk majd egy szorzó számot.

Vegyünk egy példát:

Colorado (2.19) – Los Angeles (1.78)

Eddigi össz meccsük/össz nyerés:

Colorado 0.432 (azaz a meccseiknek a 43%át nyerték meg)
Los Angeles 0.574

Most kiszámoljuk h az egyes csapatokra mekkora lenne a valós szorzó:
Mivel a Colorado a meccseinek a 43.2%-át nyerték meg, igy a teljes 100%ot elosztjuk ezzel a számmal, azaz:

1/0.432 = 2.31

Tehát a valós szorzó 2.31 lenne a Colorado-ra. Mivel a bukik 2.19-et adnak rájuk, ezért a Coloradora származtatott szorzónk száma :

2.19 – 2.31 = -0.12

Ugyanezt megcsináljuk a Los Angeles-re is. Azaz: 1/0.574 = 1.74. 1.78 – 1.74 = 0.04.
Miután ezt a két összeget megkaptuk, kiszámoljuk h mekkora a különbség a két szám között. Azaz: 0.04 – (-0.12) = 0.04 + 0.12 = 0.16. Ezzel a számmal megkaptuk azt, h érdemes- e megfogadni a meccset v sem. Akkor érdemes megrakni, ha ez a szám 1, v annál több, és az esélytelenebbre a szorzónk nem éri el a 3.5-öt.
Miután ezzel elkészültünk, kezdhetjük a 4es stratégiát.


Hétfőre csak egy meccset mertem bevállalni... (táblázat)

Idézetet írta: VaLaci Dátum május 23, 2017, 09:01:12
Ki kell számolnod h mi lenne a valós szorzó az egyes csapatokra, és ehhez képest mit ad a fogadóiroda. A valós odds azt jelenti, h amennyiben az adott gárda a teljes szezonban úgy teljesitene mint eddig, akkor se nem vesztenénk velük, se nem nyernénk. Ezzel minden csapatra meghatározunk majd egy szorzó számot.

Vegyünk egy példát:

Colorado (2.19) – Los Angeles (1.78)

Eddigi össz meccsük/össz nyerés:

Colorado 0.432 (azaz a meccseiknek a 43%át nyerték meg)
Los Angeles 0.574

Most kiszámoljuk h az egyes csapatokra mekkora lenne a valós szorzó:
Mivel a Colorado a meccseinek a 43.2%-át nyerték meg, igy a teljes 100%ot elosztjuk ezzel a számmal, azaz:

1/0.432 = 2.31

Tehát a valós szorzó 2.31 lenne a Colorado-ra. Mivel a bukik 2.19-et adnak rájuk, ezért a Coloradora származtatott szorzónk száma :

2.19 – 2.31 = -0.12

Ugyanezt megcsináljuk a Los Angeles-re is. Azaz: 1/0.574 = 1.74. 1.78 – 1.74 = 0.04.

Ez egy elég nyers módszer a "valós" odds kiszámításához...
Csatolva találsz egy excel táblázatot, melyet korábban készítettem kettő, illetve három kimenetelű események "valós" oddsainak kiszámításához. Ez sem a 100%-os "valós" odds, mert nem vesz figyelembe olyan tényezőket, mint sérülés, időjárás, stb. melyek szintén befolyásolhatják az oddsot, de talán "valósabb", mint a nyers módszerrel számolt.