Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Ugy erzem csávó csak szorakozik. Szavakkal jatszadozik, nem ervel, jokat rohog... De lehet mindent az eletben jokedvuen tesz, meg soha nem tortent meg vele, hogy valamitol kedvetlen lett... Mellesleg, ekonomia ismer olyat is, hogy elegedettseg index...

Idézetet írta: drzdolik Dátum augusztus 15, 2017, 01:32:54
ez butaság, hogy 1.90 ről lemegy 1.80 ra, mert itt a fórumózók egymásnak adják a tippeket, itt max százezres tételek mozognak, egy orosz milliárdos ezekhez képest mennyivel játszhat szerintetek? :D

Ha egy adott irodánál egy adott piacon csak 50-100 euró a limit, akkor te is pont ugyanannyi pénzt tudsz feltenni, mint az orosz milliárdos.   ;)
Tegnap egy bónusz forgatásához egy 2.375 - 1.75-ös szorzópárt néztem ki, megtettem az 1.75-öt a maximummal, gondoltam lejátszom egy klón irodánál is, de mire oda beléptem - ez nem volt egy perc - már 1.5-re vágták vissza az 1.75-ös szorzót. Eközben a másik oldal szorzója 2.4 lett ugyanott, azaz irodán belül tudtam visszafogadni.

Értelemszerűen ott mozdulhatnak el kisebb tétek hatására is a szorzók, ahol a limitek eleve alacsonyabbak, az "orosz milliárdos" ezeken a piacokon nincs is jelen, mert nem az ő nagyságrendje.
Egy minket érdeklő vízilabda vagy női kézilabda piacon akár már tízezrekkel is meg lehet mozgatni a szorzókat, főleg a magyarokat kiszolgáló kisebb irodáknál (unibet, sportingbet, bwin, betclic... Már ha engednek egyáltalán ennyit feltenni), de még a pinnacle is egyből lejjebb vitte a szorzót, mikor egy kézimeccsre a maximális 200 eurót felraktam.
Ehhez hajnali 3-kor nem kell az orosz milliárdosok segítsége és nem is nagyon valószínű, hogy más is éppen akkor talál "manuálisan" arbot mondjuk a tippmixpro-val szemben.

Ugyan én a kockázatmentes dolgokat szeretem, de ehhez is ugyanúgy értékes szorzó kell, mint ha "hagyományos" sportfogadással akarunk nyereségesek lenni.
Ebben a megközelítésben: ha egy piacon az egyik iroda 1.9 - 1.9-es szorzópárt ad rendszeresen egy fogadástípusra, a másik meg 1.6 - 2.3-at ugyanarra, akkor valamelyik iroda téved. De lehet, hogy mindkettő.   :)
Ha az első látja jól, akkor nekünk a 2. irodánál "mindössze" a 2.3-as szorzókat kell pakolni következetesen ahhoz, hogy nyereségesek legyünk hosszútávon, hisz 50% körüli találati arányunk lesz.   

Minél többen fedezik fel ezeket a "hibákat" illetve eltéréseket, annál rövidebb életűek lesznek, miközben amit csak te ismersz, az akár évekig hozhat bevételt.
Arra mindenkit bátorítok, hogy a kedvenc sportágaiban keresse - főleg élőben - ezeket a piacokat!

Idézetet írta: Tomka Dátum augusztus 15, 2017, 07:54:18
pnzyfng

Még egy dolog és nem állok le veled tovább, a felfogásodon vitatkozni, mert csak oldalak óta feltartod a fórumot. Ahelyett, hogy a fórum címét követnénk...
Ha nem lenne nyereséges, az aktív tagok szarakodnának vele? Szerintem sokan pont nem.


szerintem sokan csak hobbiból csinálják.
de nem akartam senkit megbántani

http://www.worlds-greatest-gamblers.com/gamblers/horse-racing/alan-woods/

Neki sem működött a stratégiája. Mindig szerencséje volt a szemétládának. Úgy 20 éven át.  ;D :redchug:

#1849 augusztus 15, 2017, 19:50:45, pnzyfng
Idézetet írta: secretariat Dátum augusztus 15, 2017, 19:10:10
http://www.worlds-greatest-gamblers.com/gamblers/horse-racing/alan-woods/

Neki sem működött a stratégiája. Mindig szerencséje volt a szemétládának. Úgy 20 éven át.  ;D :redchug:

próbáld meg most megcsinálni ezt... :) a jelenben már nem lehet ilyen szinteket elérni.


próbálj meg most felhozni egy kólát a coca cola szintjére, vagy egy energiaitalt a redbull, monster szintjére. remélem érted a lényeget. az irodák már előrébb járnak, mint akkor régen

Látva a nagy aktivitást benéztem már, hátha valami érdemleges beszélgetés folyik itt a stratégiákról, de tévedtem.

Idézetet írta: pnzyfng Dátum augusztus 15, 2017, 19:47:07
próbáld meg most megcsinálni ezt... :) a jelenben már nem lehet ilyen szinteket elérni.


próbálj meg most felhozni egy kólát a coca cola szintjére, vagy egy energiaitalt a redbull, monster szintjére. remélem érted a lényeget. az irodák már előrébb járnak, mint akkor régen

Próbáltam. Keresd a lóverseny cikkeket a főoldalon. ;) Sántít nagyon a példád. Igen, az irodák sokkal előrébb vannak, mint 20-30 évvel ezelőtt. De nekünk sem a helyszínről és az újságokból kell az adatokat beszereznünk. 8) Mondjuk, ahogy látom hajthatatlan vagy, már eldöntötted, hogy szerinted mi van, máshogy pedig nem lehet, szóval nem foglak tovább győzködni. :redchug:

Kellene ide Admintól egy piros betűs beírás, hogy a világi faszságait mindenki tartsa meg magának, és vagy induljunk el egy értelmes irányba, vagy ne írjunk ide semmit.

Térjünk a lényegre: fogadási stratégiák!



szokott innen valaki jégkorong gólokra fogadni harmadokban?  én abban látok lehetőséged, csak még ki kell dolgozni valami stratégia szerűséget. gondolkodom egy KHL gól under stratégián is

Idézetet írta: pnzyfng Dátum augusztus 16, 2017, 17:18:07

szokott innen valaki jégkorong gólokra fogadni harmadokban?  én abban látok lehetőséged, csak még ki kell dolgozni valami stratégia szerűséget. gondolkodom egy KHL gól under stratégián is

Korábban MarkoPolo mintha utazott volna ebben. De azóta nem tudom, hogy mi a helyzet vele! :)

#1856 augusztus 21, 2017, 00:07:24, TiB
Mi a véleményetek erről a cikkről?

Tudd mondani, hogy állj!
,,Miért tarts szünetet még akkor is, amikor folyton nyersz? Mert hosszútávon megéri!"
A sportfogadók egy részének - ahogy a futballcsapatoknak is - vannak úgynevezett holtszezonjai.
Az ilyen, főleg nyárra eső hetekben alig rendeznek mérkőzéseket, nincs mire fogadni, így
különösebb erőlködés nélkül tudnak szünetet tartani. Azonban vannak olyanok, akik nem csak a
labdarúgás környékén nézelődnek, és mivel a baseball, kosárlabda, jégkorong vagy
teniszbajnokságok ilyenkor is dübörögnek, bizony nekik nem jut sok szabadság. Érdemes azonban
megfontolni, hogy néha kicsit megpihenünk, leállunk és mással foglalkozunk. Valószínűleg
mindenki érezte már úgy, hogy elege van, nem akar fogadni, vége. Ilyenkor tényleg jól jön a
pihenő. Íme néhány ok, amiért van értelme szünetet tartani:
Pihenés: Szüksége van az agyunknak a pihenésre, a folyamatos elemzés, informálódás és a
beérkező információk feldolgozása lefárasztja az embert. Mentálisan kiéghetünk, saját számaink,
eredményeink rabjaivá válhatunk.
Átlépni a veszteségeken: Teljesen emberfüggő, ki hogyan dolgozza fel a veszteségeket. Van, aki
legyint és elfogadja, hogy a sportfogadás velejárója a bukás, ám van, aki legszívesebben kidobná a
televíziót az ablakon. Egyértelmű tény, hogy vannak olyan sorozatok, amikor az ember bármire
fogad, nyer, de olyan is, hogy bármire fogad, bukik. Azt azonban tudjuk, hogy ha elvégeztük a
21
megfelelő munkát, ha nem változtattunk a stratégián, akkor a tippeknek egymáshoz nincs közük,
nincsenek kihatással egymásra, minden tipp önálló. A bukósorozatok azonban frusztrálttá, idegessé
tehetnek minket, amely megváltoztathatja a hozzáállásunkat.
Tanuljunk: Ha folyamatosan a sportfogadással vagyunk elfoglalva, elveszi az időnket az elemzés
és kutatás. Amikor viszont beiktatunk egy kis pauzát, van lehetőségünk olyan dolgokkal
foglalkozni, amelyek segíthetik munkánkat. Cikkeket olvashatunk, tanácsokat, működő
szisztémákat. Akár új stratégiákat fedezhetünk fel, amelyekkel még nyereségesebbek lehetünk,
amikor visszatérünk a kerékforgásba. A - reklám tilos - .com-on időről időre közlünk érdekes cikkeket
Sportfogadás Suli-sorozatunkban, amelyekből megtanulhatod, hogyan fogadj bizonyos
sportágakra.
Újra éhesek lehetünk: Fogadni jó buli, nyerni még jobb. Ugyanakkor ha már nagyon régóta benne
vagyunk a körforgásban, az étvágyunk is csökken. Örülünk a győztes tippeknek és a bankroll
növekedésének, de inkább csak természetesnek vesszük azt. Elemezni is jó dolog. Jó érzés, amikor
kinézünk egy tippet és a háttérinformációk megerősítik azt. Ezek az élmények csökkennek
fokozatosan, ha megállás nélkül csak fogadunk és fogadunk. Egy kis szünet után még nagyobb
lelkesedéssel vágunk neki a munkának, még eltökéltebbek vagyunk, hogy kifosszuk a ,,gonosz
bukmékereket".
Megtalálni a válaszokat: Ugye ismerős az érzés, hogy próbálunk rájönni valamire, de a válasz
egyszerűen nem akar beugrani? Aztán elmegyünk aludni, másnap reggel pedig úgy ébredünk, hogy
minden világos, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ugyanez történhet a
sportfogadásnál. Ha naponta adjuk egymás után a tippeket, talán észre sem vesszük, hol hibázunk.
Vagy ha tudjuk is, hogy elszúrtuk, nem tudjuk kijavítani azt. Egy kis relaxálás, és a válasz könnyen
beugorhat a fejünkbe, mintha mindig ott is lett volna.
A fentebb említett iránymutatások egy bizonyos stratégiát vázolnak fel, ettől természetesen profi
fogadók eltérhetnek, illetve idővel a kezdőknek is kialakulhatnak a saját módszereik. Mindenesetre,
ha ezeket az irányelveket követjük kezdetben, fogadási rutin nélkül is sikereket érhetünk el. A fent
felsoroltakból is láthatjuk, hogy a fogadásnak komoly lélektana van. Egy döntés meghozásakor
sok tényező befolyásolhatja az embert. A megfelelő lelki állapot igen fontos, nem kerülhetünk olyan
helyzetbe, hogy beszámíthatatlanná váljunk. Minden döntés előtt számoljunk el tízig, és próbáljuk a
lehető legreálisabban értékelni az eseményeket.

mondjuk ha én havonta 23% ot célzok meg hogy ennyivel növekedjen a beten lévő pénzem (úgy hogy nem fizetek hozzá, hanem nyereséggel). Akkor az évente 1200% (a pénz 12 szerese). Ha kihagyok, legyen 3 hónapot.  Akkor havonta 32%-kal kellene növekedni a bankomnak hogy ez a 12.00 / év jöjjön. Ez elég soknak tűnik. Persze ez nem így van hogy minden hónap 23%, csak nagy átlagban körübelülre mondom. Igaz a naplómat itt már nem vezetem, munka mellett nincs időm minden nap irogatni, de a füzetemben igen. És 3 hónap + néhány nap alatt sikerült tartani az 1.23 a harmadikont. Szóval itt a kérdés az hogy van e értelme akkor kihagyni 2-3 hónapot, pl nyáron a holtszezonban, vagy a decembert, ezek a legkritikusabbak.
Habár esetemben most az augusztus volt eléggé kritikus, ugyanis több vesztes fogadásom volt mint nyertek, de egy idő után az egységet duplára emeltem, így sikerült az 50% alatti találati aránnyal is pluszosnak lennem.
Ez a gondolat azért ötlött fel bennem, mert amikor mennek a "nagy ligák" akkor nagyon sok "tuti" meccset találok, most is voltak olyanok amiket nem játszottam meg, mert ugyanugy 3-4 naponta játszok egy szelvényt mint juni juliusban, csak az a különbség hogy akkor 2 óráig is tartott mire találtam olyan meccset amit érdemes volt megjátszani.
Most hétvégén húztam egy duplát, amin rajta volt egy élő meccs, a benfica, porto + a mostani real meccs. 4 es kötés
de kinéztem 2 mls-t gólra, a leicestert a brighton ellen, és +1.5 ről a stoke-ot hazaiba. Így most kicsit úgy érzem ezeket a tippeket buktam. És ugye ebből 3 tipp olyan volt hogy kapásból megmondom hogy az lesz.
Egy kínai vagy észt bajnokin viszont hosszas utánanézést igényel. Meg ugye a Premier League-ben én és a legtöbbünk szinte név szerint ismeri az összes csapat összes játékosát. Szóval lehet hogy érdemesebb lenne most megprögetni a történetet, nem sokkal csak egy kicsit, pl hétvégére 1 szelvény helyett nyugodtan mehet a 2, és amikor nincs ötletem akkor hagyni inkább az egészet.

A nálam okosabb, régebb óta benne lévő emberek véleménye érdekelne, bár tény és való én is már 7 éve csinálom ezt a dolgot. Hozzáteszem kb 1 éve van az hogy hosszú távlatokban gondolkozok. Előtte "hülyén" játszottam ilyen 12 es kötések meg stb. Szóval az utóbbi egy évben kezdtem el utána olvasni a dolgoknak. És igyekszek mindig valami újat tanulni.

De most itt a fő kérdés, hogy ennek a fentebbi cikkben leírt "szünetnek" van e értelme és haszna?

Szerény véleményem szerint az a cikk egy klisét klisére halmozó írás, konkrét és igazi segítség nélkül. Elpuffant néhány közhelyet, de valós megoldást nem kínál. Kezdjük azzal, hogy az agyunk folyton húzza az igát, még alvás közben is. Ha nyáron nem fogadsz, attól még az agyad nem megy el egy kiadós tengerparti nyaralásra. Az első igazi agypihenést mindenki megérzi, mert ilyenkor meghalunk és irány a temető. Az élet egy területébe belefásulás már érzelmi téma, ez történik a sportfogadásban is.

Logikátlanság nálam az is, hogy pihenést javasol, majd felveti, hogy a pihenés alatt új stratégiát ismerhetünk meg. Most akkor pihentessük a sportfogadást, vagy ne? Majd a hibáink megoldására alvást is javasol, mert amit egyik nap még nem tudunk, azt egy alvás után már tudni fogjuk. Ha az alvás termék lenne, ez király marketing lehetne hozzá. Holnap akár Einsteinként is ébredhetsz, csak aludj egy jót! Nem tudom ki írta ezt, de érdemes lenne nekifutnia még egyszer. Mindemellett a felvetés, hogy időnként pihentetni kell a fogadást nem hülyeség, mondjuk ez elég egyértelmű is. Szerintem a határ ott van, ahol egy racionális döntés helyett már érzelmi alapon döntesz. Ahhoz, hogy ezt rendesen el tudd különíteni, önismeretre van szükség, mert ki van csukva, hogy egy klisés rossz írás jobban ismerjen téged, mint te önmagad.

Pnzyfng, remélem tényleg értelmes választ szeretnél kapni, nem pedig csak húzni az időmet. Hosszabban kifejtem ezt neked.... a jégkorong overt, az egész linkről (mert hirdetés lenne kiírnom) és csapatáról a véleményemet...

Réges régen, úgy a 2010-as évek elején rátaláltam egy tippmix csoportra a facebook-n. Olyan emberek osztották a tippeket és az észt, akik felvállalták magukat, képpel, autóval (nem a 120 milliós Ferrarival a képen), barátokkal. Ez önmagában szerintem sokat jelentett, hiszem manapság már elég kevés az, aki a pofájával vállalja a dolgokat. Persze volt VIP csoport is és őket kiemelendő lehetett is velük nyerni, ha ingyen, ha VIP-ben volt az ember.
Röviden tehát egy normális csoport volt, amit érdemes volt követni. Jöttek azonban a szájhősök illetve az életkörülmények miatt elfogytak a régi tagok, az újaknak pedig csak a szája volt már csak nagy, teljesítmény nem nagyon volt, így a süllyesztőbe kerültek. Itt jegyezném meg, hogy volt egy srác (Laci), aki mindig két kosár döntetlen rakott egy papírmixen 1000 Ft-t és 100e kaszálgatott, az más kérdés, hogy előfordult sokszor, hogy megosztotta az egyik szelvényét, majd amikor egy másik jött, akkor arra verte a mellét. Na őt pont nem kedveltem....

Jégkorong overben nem ilyen egyszerű gólokra vadászni, mint a cikk. És nem is nevezném ezt stratégiának, mert azt nem írta pontosan le. Ezt azért írom, mert én is játszottam egy ideig. Véleményem az, hogy itt is érdemes kialakítani valamilyen kritériumrendszert és leszűrni a mérkőzéseket. Ilyen például, hogy valamelyik csapat jóval esélyesebb legyen, mondjuk az esélyesebb odds: 1.5 alatti. Ezekből érzékelhető, hogy várhatóan ők fognak jobban menni. Ha van stream, akkor kövesd a mérkőzést, ha nincs akkor marad a live statisztika. Szerintem - amit főként fogadtam - az első negyed 0-0 után a másodikban lesz már legalább egy gól. Persze erre kellett várni, mert egy jó ideig 1.5-n tartják a határt.
De, mint a fociban is egy 0-0 után a másodikban simán lejöhet az over 1.5, ez itt is igaz.
Ezen a tájékon volt pár hoki overem: https://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,12013.510.html