adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: krekacst Dátum július 18, 2016, 21:45:05
Most hogy van, a NAV-nál nem kötnek bele, hogy tiltott szerencsejátékból van a nyeremény?
mekkora nyereménytől kell bejelenteni? Eddig kisebb összegeket vettem ki, amivel ha jól tudom nem foglalkoznak.

ez engem is érdekelne :)

Idézetet írta: milcity Dátum november 08, 2016, 17:02:39
ez engem is érdekelne :)

Remek. Akkor itt az idő egy picit visszaolvasni ebben a témában. Nem kell sokat lapozgatni.  :ok:

Idézetet írta: SPF Admin Dátum november 08, 2016, 17:14:15
Remek. Akkor itt az idő egy picit visszaolvasni ebben a témában. Nem kell sokat lapozgatni.  :ok:

Visszaolvastam és nem adózik senki se  :) ;D

Idézetet írta: milcity Dátum november 08, 2016, 17:26:28
Visszaolvastam és nem adózik senki se  :) ;D

Ezt így kijelenteni egy picit erős. Adózni ugyebár szégyen, s emiatt sokan nem vallják be.  :cya:

Idézetet írta: SPF Admin Dátum november 08, 2016, 17:34:12
Ezt így kijelenteni egy picit erős. Adózni ugyebár szégyen, s emiatt sokan nem vallják be.  :cya:

te szoktál?  :o

Idézetet írta: milcity Dátum november 08, 2016, 17:36:11
te szoktál?  :o

Semmi kozod hozza... Ahogy a jo tarsasagban nem kerdezzuk meg egymastol ki mennyit keres, ugy az adozas tema se zavarjon. Ha nem adohivatalnoki troll vagy persze...


Nekem csak az a fura az egészben, hogy ha nyersz abból leadózól x %-ot, de ha veszítesz azt nem számolhatod el mint költség, tehát ha nullszadós vagy, akkor tulajdonképpen fizetsz a semmiért, ha legálisan csinálod ezt az egészet?  :crazy: :redchug:

Idézetet írta: whitedragon Dátum november 09, 2016, 12:00:13
Nekem csak az a fura az egészben, hogy ha nyersz abból leadózól x %-ot, de ha veszítesz azt nem számolhatod el mint költség, tehát ha nullszadós vagy, akkor tulajdonképpen fizetsz a semmiért, ha legálisan csinálod ezt az egészet?  :crazy: :redchug:

Sz..r törvény, sz..r politikusok.

Én úgy tudom hogy a befizetéseidet leírhatod. Tehát ha mondjuk befizetsz 10 ezret és kiultatsz 30 ezret mondjuk a bankszámládra akkor 20 ezer forint után kell adóznod, a 40%-át ha jól tudom.

Sziasztok!
Bankkartyaval fizettem be Bet365-re igy csak azzal is tudom a kifizetest igenyelni.
Ezt az ado dolgot mennyire veszik komolyan? Ha havi szinten 50 vagy akar 100, 150 ezer Ft-ot fizetnek vissza a bankkartyamra foglalkoznanak vele?  :(
Eddig nagyon jol megy a sportfogadas, tudtam, hogy par eve bejott egy ilyesfajta csavar a rendszerbe de sajat hulyesegembol nem olvastam nagyon utana csak most, hogy ki szeretnek fizetni valamennyit, azt hittem semmi komoly  :-\  :bash:
Van valami megoldas a kikerulesre vagy ha csak siman leutalom akkor sem lesz belole problema?
Valakinek van tapasztalata? Keresett mar meg valakit a NAV? Kell emiatt aggodnom, vagy utaljam le a pcsba es vehetem a karacsonyi ajandekokat?  ;D
Koszonom szepen a valaszokat!

Persze, megint egy egbol pottyant ember aki fizetni ,,szeretne". Hat tudod mi? Menj fizesd be, erdeklodj a hatosagoknal, azok utan hogy megtalaltad a ,,csavart". Ismerek egy sportforumot, ahol egyenes bannt kapsz ha penzrol beszelsz es a tetek nem egysegekben vannak kiirva. Lehet a gumiszoba torlese utan amit nagyon kvittelek, mert az alpari volt, jo lenne az adozas temat is bezarni. Nem adunk tanacsot abban ami elvileg es gyakorlatilag torvenyellenes. PONT.

Pár 100 ezer Ft leutalása senkinek nem fog feltűnni, és nem lesz bajod, ha nem vallod be. Persze elvileg a törvény szerint be kéne, de ezt senki sem teszi meg (főleg, mert teljesen életszerűtlen a szabályozás). Akkor lehet gond, ha vagyonosodási vizsgálat indul ellened, de ok nélkül nem indítanak ilyet. Ha meg nagyon félsz, akkor vedd fel a pénzt Skrill vagy Neteller kártyával, és akkor annak nem lesz nyoma.

Idézetet írta: AC_28 Dátum december 15, 2016, 05:41:41
Persze, megint egy egbol pottyant ember aki fizetni ,,szeretne". Hat tudod mi? Menj fizesd be, erdeklodj a hatosagoknal, azok utan hogy megtalaltad a ,,csavart". Ismerek egy sportforumot, ahol egyenes bannt kapsz ha penzrol beszelsz es a tetek nem egysegekben vannak kiirva. Lehet a gumiszoba torlese utan amit nagyon kvittelek, mert az alpari volt, jo lenne az adozas temat is bezarni. Nem adunk tanacsot abban ami elvileg es gyakorlatilag torvenyellenes. PONT.

Valami van a dologban. Havonta mindig megjelenik egy-egy személy, ugyanazokkal a kérdésekkel. Mintha beépített emberek lennének. Lehet, hogy ez csak a véletlen, de akkor is.  ;D

Idézetet írta: gecsee17 Dátum december 15, 2016, 00:09:08
Sziasztok!
Bankkartyaval fizettem be Bet365-re igy csak azzal is tudom a kifizetest igenyelni.
Ezt az ado dolgot mennyire veszik komolyan? Ha havi szinten 50 vagy akar 100, 150 ezer Ft-ot fizetnek vissza a bankkartyamra foglalkoznanak vele?  :(
Eddig nagyon jol megy a sportfogadas, tudtam, hogy par eve bejott egy ilyesfajta csavar a rendszerbe de sajat hulyesegembol nem olvastam nagyon utana csak most, hogy ki szeretnek fizetni valamennyit, azt hittem semmi komoly  :-\  :bash:
Van valami megoldas a kikerulesre vagy ha csak siman leutalom akkor sem lesz belole problema?
Valakinek van tapasztalata? Keresett mar meg valakit a NAV? Kell emiatt aggodnom, vagy utaljam le a pcsba es vehetem a karacsonyi ajandekokat?  ;D
Koszonom szepen a valaszokat!

A jövedelem utáni adót be kell fizetni, s akkor Karácsonykor boldogan, s főleg nyugodtan ülsz.

Tehát kérdésedre a válasz: kell adót fizetni!  :ok: