Kosár-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerintem is ilyen 40 euró környékén fogják adni a napijegyeket, meg 75 körül a 2 naposat. Mondjuk ez egy belgának nem sok, kevesebb mint 1 napi bére, de itthoni mércével nézve azért kicsit sok 25 ezer forint egy 2 napos eseményre. Sajnos nem az átlagmagyarnak találták ezt ki. Jobban járunk, ha páholyos ismerősöket kérünk meg, hogy ott nézhessük - már amennyiben őket nem érdekli.


Szerintem is sok, majd meglátjuk mit találnak ki a szolnokiak.
Egyébként szerencsénk volt, hogy az Euroligában a női és a férfi nagydöntőt is Törökországban rendezik, mert emiatt nem kapta meg most a Besiktas a rendezési jogot. 60 millió ft-nak megfelelő eurót sem sajnáltak volna rá, ezzel pedig nem tudott volna versenyezni egy Szolnok, akiknek az egész éves szereplése került eddig összesen 60 millióba.
Lényeg, hogy végül ők kapták. A saját csarnokuk kicsi volt egy ilyen rendezvényre, és mivel Kósa rögtön a Ventpils kiverése után felajánlotta a Főnix Csarnokot, így született ez a megoldás. Remélhetőleg igazi szurkolók töltik majd meg a 8 ezres csarnokot és nem színházi nézők, ha már a szolnoki az ország egyik legjobb szurkolótábora, sőt nemzetközi szinten is letette a névjegyét, az ide látogató ellenfelek is csak elismeréssel beszéltek az itt tapasztalt hangulatról, atmoszféráról.

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum március 27, 2012, 16:49:13
Szerintem is sok, majd meglátjuk mit találnak ki a szolnokiak.
Egyébként szerencsénk volt, hogy az Euroligában a női és a férfi nagydöntőt is Törökországban rendezik, mert emiatt nem kapta meg most a Besiktas a rendezési jogot. 60 millió ft-nak megfelelő eurót sem sajnáltak volna rá, ezzel pedig nem tudott volna versenyezni egy Szolnok, akiknek az egész éves szereplése került eddig összesen 60 millióba.
Lényeg, hogy végül ők kapták. A saját csarnokuk kicsi volt egy ilyen rendezvényre, és mivel Kósa rögtön a Ventpils kiverése után felajánlotta a Főnix Csarnokot, így született ez a megoldás. Remélhetőleg igazi szurkolók töltik majd meg a 8 ezres csarnokot és nem színházi nézők, ha már a szolnoki az ország egyik legjobb szurkolótábora, sőt nemzetközi szinten is letette a névjegyét, az ide látogató ellenfelek is csak elismeréssel beszéltek az itt tapasztalt hangulatról, atmoszféráról.

Pedig nagyon nagy a valószínűsége, hogy színházi közönség lesz... Lásd a nagyobb focimeccseket (Loki BL szereplése, vagy EL szereplése)...

Idézetet írta: Tomihmv Dátum március 27, 2012, 17:41:15
Pedig nagyon nagy a valószínűsége, hogy színházi közönség lesz... Lásd a nagyobb focimeccseket (Loki BL szereplése, vagy EL szereplése)...
Szerintem is...lesz majd 2-3 ezer szolnoki, akik elvesznek a 8 ezres csarnokban. A többi nézőnek meg majd elmegy a kedve, ha elhúz a Besiktas. Mindegy, örüljünk, hogy sikerült Magyarországra hozni a Final Fourt.

Idézetet írta: Tomihmv Dátum március 27, 2012, 17:41:15
Pedig nagyon nagy a valószínűsége, hogy színházi közönség lesz... Lásd a nagyobb focimeccseket (Loki BL szereplése, vagy EL szereplése)...

Azért ez más. Ezek a csapatok olyan vonzóak lennének a divatdrukkereknek? Nem hiszem, de majd kiderül.

Magyarországon, hát még Debrecenben nincs akkora divatja a kosárlabdának mint a labdarúgásnak. Nekünk magyaroknak a foci marad a No.1. Ilyen szempontból kosármeccsre járni nem akkora sikk. Debrecenben még a Vadkakasok idején volt nagy kosárláz, most, hogy csak Factum van, visszaesett az érdeklődés. Szóval akkora hazai - debreceni - táborra szerintem nem lehet számítani. Főleg nem ilyen áron.

8 és 10 ezer forintba fog fájni egy jegy, és elvileg hétfőtől lehet majd megvásárolni őket Szolnokon illetve Debrecenben.


Hanga Ádám zsákolása lett a forduló legszebb jelenete a spanyol ACB ligában. :ok:

http://www.pixter.hu/video?id=34874

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum április 16, 2012, 16:40:07
Hanga Ádám zsákolása lett a forduló legszebb jelenete a spanyol ACB ligában. :ok:

http://www.pixter.hu/video?id=34874

Szép volt!  :beerchug:

Alicateban nyerni kell, és akkor még bejuthatnak a play offba! ( bár sztem nem sok esély van rá, ugyanis odahaza fogadják a Real Barca páros  >:( )


VÉGE HOWARD SZEZONJÁNAK


Az Orlando Magic centere, Dwight Howard bejelentette, hogy megműtteti a hátát, így ebben az idényben már nem lép parkettre. Howard így nem lesz ott az amerikai válogatottban a londoni olimpián sem.
,,Megpróbáltam végigjátszani a szezont, de csak rosszabb lett a helyzet" – magyarázta döntését az espn.com-nak a játékos, aki pénteken Los Angelesben fekszik kés alá. A 26 éves center elmondása szerint a felépülése előreláthatólag négy hónapot vesz igénybe.
Howard a sérülése miatt kihagyta az Orlando legutóbbi hat meccsét. A Magic jelenleg a hatodik helyen áll a Keleti főcsoportban, és Stan Van Gundy vezetőedző a múlt héten már kijelentette, felkészült rá, hogy az évad hátralévő részében Howard nélkül szerepelnek.

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum április 16, 2012, 16:40:07
Hanga Ádám zsákolása lett a forduló legszebb jelenete a spanyol ACB ligában. :ok:

http://www.pixter.hu/video?id=34874

Ez egy NBA-be illő zsákolás volt. :)

#191 április 25, 2012, 20:16:58, csacsi1899
Megy végül valaki a Final fourra Debrecenbe?
Én még mindig nem döntöttem el, hogy mi legyen...
A 8-10.000.- Ft-os jegyár végülis nem sok a 4 meccsért, de kettőnknek, úgy hogy 2szer 100 km utazás, úgy már rögtön 30.000.-

Mivel a Wizzair indít Debrecenből - Milánóba járatot decembertől, és most 6.900.- ért lehet oda-vissza foglalni illetékkel együtt. 30.000-ért már Milan meccsre lehet menni, Szabolcsból... :) két főnek... :)

Hali!
Szerintem ma a Pana úgy megveri a friss Euroliga győztes Olympiakost, hogy csak úgy füstölni fog! :)

Hali!
A kosárszakikat kérdezném, hogy ma mennyire vállalható egy Falco-Szolnok vendég tipp? :)

Idézetet írta: Szurki Dátum május 18, 2012, 15:52:27
Hali!
A kosárszakikat kérdezném, hogy ma mennyire vállalható egy Falco-Szolnok vendég tipp? :)

Nem vagyok szaki, viszont kérdésedre próbáltam megnézni, hogy az illetékesek mit várnak:

"Ma este negyed hétkor feldobják a labdát a szombathelyi Aréna Savariában, és megkezdődik a három győzelemig tartó bajnoki döntő, a trónkövetelő Falco KC és a címvédő Szolnoki Olaj KK között.
     Pór Péter, az Olaj KK szakmai igazgatója immár harmadik alkalommal döntőzik csapatával. Öt éve a Körmendet, míg tavaly az Albacomp csapatát verték a fináléban. Az előző két párharcban csapata volt a pályaválasztó, most azonban az alapszakaszgyőztes Falco KC-Szombathely gárdája kezdheti hazai pályán a bajnoki döntőt.

     - Egyértelmű, hogy a hazaiak mellett egy meccset idegenben is meg kell nyernünk - kezdte a szakember. - A Falco bizonyította az egész szezonban, hogy nem csak egyénileg alkotják jó játékosok, hanem csapatként is jól működik. Mindezt bizonyítva Kálmán László, aki az elmúlt években elsősorban a pontszerzésben jeleskedett, mostanság szórja a gólpasszokat társaink. Mellette a további kulcsemberek, a ponterős amerikai Chad Timberlake, és a jól képzett szerb center, Djordje Pantelics kikapcsolása lesz az egyik legfontosabb feladatunk. Emellett szemmel kell tartanunk a két Tamást, Willt és Harazint is, nem férnek bele a két csereember pontjai terveinkbe. Elsősorban meg kell akadályoznunk a gyors indításaikat, öt az öt elleni játékra kell kényszerítenünk őket. Szinte mindegyik mérkőzésüket láttuk videón, vagy a televízióban. A játékuk mellett felkészültünk a pokoli hangulatra is, ami minden bizonnyal fogad majd bennünket Szombathelyen. Az Albacomp elleni győzelem után két napot pihentünk, vasárnap már megkezdtük a felkészülést a bajnoki döntőre. Azt gondolom, hogy a munkát, amit elterveztünk, azt el is végeztük, felkészültünk a páros csatára.

     Báder Márton, az Olaj KK kapitánya: - Az Albacomp elleni 3-0-ás győzelmünket követően két napot pihentünk, majd volt időnk ideális feltételek mellett felkészülni a bajnoki döntőre - mondta a válogatott center. - Közben elemeztük vetélytársunk játékát, amely az elvárásoktól is jobban teljesített ebben a szezonban, hiszen megnyerte a bajnoki alapszakaszt. El kell ismerni, hogy jó csapatot alkotnak. Egy biztos, nagy párharcok lesznek mindkét oldalon, de azt gondolom, a csapatmunka fog majd dönteni a fináléban, Mind fizikálisan, mind rutinban jobbak vagyunk a szombathelyieknél, mellettük a hazai pálya előnye szól. Már az első, mai meccsen el akarjuk venni a vasiak pályaelőnyét. Természetesen azért dolgoztunk, és azon leszünk, hogy megvédjük címünket.

     Érdekesség, hogy Bence Tamás, a Falco KC mestere edzőként először vezényli csapatát bajnoki döntőben. Játékosként azonban már jó néhány fináléban szerepelt, többek között a '91-es döntőben, a ZTE színeiben, akkor azonban alulmaradt együttesével az Olajbányásszal szembeni párharcban.

     - Nem vitás, a párharcnak annak ellenére sem mi futunk neki esélyesként, hogy nálunk van a pályaelőny - vélekedett az Edző a Vas Népe honlapján. - Minden ellenfelünk mellett szól. Ám a pályán csak öt ember küzdhet öt ellen, akkor pedig el lehet tüntetni minden különbséget. Mert nem feltartott kézzel kezdünk bele a csatába. Ha már idáig eljutottunk, akkor megpróbáljuk folytatni a csodát, megpróbálkozunk a bravúrral. Ugyanis annak a Szolnoknak, amely megnyerte a Magyar Kupát és az EuroChallenge kupában is kiemelkedően szerepelt is vannak gyenge pontjai, és talán a stílusuk is fekszik nekünk. A rájátszásban eddig meccsről meccsre javultunk. És most is azt várom a fiúktól, hogy előrelépjünk, főleg támadásban. A védekezésünk elég jól működik, de támadásban a Sopron és a Körmend ellen mutatottnál többet kell nyújtanunk. Sokkal többet. Szerencsére nyomás nincs rajtunk, a vezetőség és a szurkolóink is elismerik az eddigi eredményeinket. Reménykedik mindenki a jó folytatásban. Ettől függetlenül mindent megteszünk azért, hogy a pályaelőnyünket megőrizzük. Amire szerintem azért van esélyünk, és a fiúk is hisznek ebben. Nagyon fontos az első meccs: ha nyerünk, akkor meglepjük ellenfelünket, és bejelentkezünk a bajnoki címért. Márpedig mi erre készülünk. Kálmán nagyon rossz állapotban van, Szanati, Harazin és Simon is vírusos betegséggel bajlódik, de mindenki játszani fog.

     Kálmán László, a Falco KC kapitánya: - Az alapszakaszt az első öt helyen záró gárdából nekünk van a legszűkebb költségvetésünk és - papíron - nekünk van a leggyengébb keretünk - kezdte a rutinos irányító. - De ez a csapat csapatként nagyon jó. Mindenki tudja, hogy mi a dolga, és maximális akarással, fegyelmezetten teszi a feladatát. A Szolnok ellen nem mi leszünk az esélyesek, de ez nem probléma, hiszen arra sem adtak nekünk sok esélyt, hogy alapszakaszt nyerjünk, hogy döntőbe kerüljünk. Márpedig, ha itt vagyunk, akkor mindent elkövetünk azért, hogy a csoda folytatódjon. Néhány napot pihentünk, aztán folytattuk az erőltetett menetet. Remélem, hogy addigra jobb állapotban leszek - igaz, legalább másfél hetet kellene pihennem a fájós könyökömmel. Arra pedig most nincs idő.

     Meszlényi Róbert, a soproni férfi kosárcsapat vezetőedzője hosszú évek óta él a sportágban. Sőt, azon kevés szakemberek közé tartozik, aki nemcsak férfi, hanem női csapattal is dolgozott már. A Soproni Postás hölgyeivel egészen bajnoki döntőig menetelt az évtized elején. Az utóbbi években azonban férficsapatokat irányított. Most annak a Sopronnak a vezetőedzője, amely csak egy öt szettes nagy csatában veszített a Falcóval szembeni negyeddöntőben. Vajon Meszlényi mester hogyan vélekedik a bajnoki döntő esélyeiről.

     - Testközelből éltem meg, hogy a szombathelyi együttes szívós, erős gárda, de nem sokon múlt, hogy mi jussunk tovább a párharcból - kezdte az edző. - Ha sikerült volna továbblépnünk, talán még a Körmendet is el tudtuk volna kapni. Bár ebbe a feltevésbe már benne van a "ha" szócska, ami nem játszik a mérkőzéseken. A vasiak oldalán áll a hazai pálya előnye. A Szolnoknak azonban erősebb a játékoskerete, cserepadon olyan kosarasok ülnek, akik máshol biztosan a kezdő ötösben szerepelnének. Ráadásul az EuroChallenge Kupában és az Albacomp ellen is bizonyították, hogy nem csak otthonukban, hanem idegenben is képesek a fontos találkozókat megnyerni. Mindez önbizalomban is sokat jelent náluk. Bár nem vagyok egy jóstehetség, de azt mondom, hogy az Olaj nyeri a bajnoki finálét, de az is biztos, hogy nem nullára."

forrás: http://www.szolnokiolaj.hu/

"Bencze Tamás együttesét már csak három győzelem választja el a mennyországtól. A Szolnokon át vezet az út a bajnoki címig.
Falco-SZOVA KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK

Aréna Savaria, péntek, 18:15
V.: Földházi T., Györffy P. A.. Frányó P. (Toók)

Várható kezdőcsapatok:

Falco: Kálmán – Timberlake – Will – Szabó Zs. – Pantelics.

Szolnok: Trotter – Mills – Horváth Á. – Nikolov – Báder.

Az A csoportos férfi kosárlabda bajnokság döntőjében az alapszakasz-győztes Falco-SZOVA KC Szombathely a címvédő Szolnoki Olaj KK-val csatázik. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

A találkozót a SportKlub TV élőben közvetíti.

– Én különösképpen már nem akarom méltatni a Szolnokot, hiszen azt megteszik helyettem az eredményei. Az EuroChallenge sorozatban négybe kerültek, a bajnokságban pedig olyan simán jutottak el a döntőig – legalábbis az eredmények alapján –, hogy senki nem kérdőjelezheti meg a továbbjutásuk jogosságát. Trotter kikapcsolása mindenképpen fontos dolog lesz, de rajta kívül is nagyon sok olyan játékosuk van, aki képes extrára. A legutóbbi, fehérvári meccsükön például Gay hatból hat hárompontost dobott. Ezekkel a dolgokkal versenyezni nem könnyű, de én azt gondolom, hogy mi becsülettel felkészültünk belőlük egyénileg is és csapatként is egyaránt. Sok olyan dologgal készültünk, amivel megfoghatjuk őket. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy egy vagy két ember kikapcsolása nem állítja meg a szolnoki gépezetet. Itt csapat szinten kell jól védekeznünk, akkor féken tudjuk tartani őket. Idén egyszer már megvertük őket itt az Aréna Savariában, bár azt hozzá kell tenni, hogy akkor 108 pontot dobtunk. Ez azért nem sokszor fordult elő velünk. Nagyon jól játszottunk, nagyon motiváltak voltunk, bár ezzel most sem lesz gond. Szerintem a mi stílusunk egyébként nem annyira fekszik a Szolnoknak, elég csak az ottani meccsre gondolni, ahol igazából nem dobtak túl sok pontot. Bár végig ők vezettek, de egy percre sem dőlhettek hátra. Én képesnek tartom csapatomat arra, hogy legyőzzük a Szolnokot – mondta Bencze Tamás.
A Falcónak van nagyobb veszíteni valója?

A Szolnoknak legalább egyszer mindenképpen nyernie kell az Aréna Savariában ahhoz, hogy megvédje címét a bajnokságban. Pór Péter, a vendégek mestere azt mondja, ha kell, háromszor is elutaznak Szombathelyre.

– Az alapszakasz-győztes otthonába utazunk, oda, ahol idén eddig csak egy csapat tudott nyerni. Ezek a tények mindenképpen tekintélyt parancsolnak. Úgy gondolom, hogy a szombathelyieknek van nagyobb veszíteni valójuk, de természetesen nem feltartott kézzel lépünk majd pályára. Kellő önbizalommal rendelkezünk, és szeretnénk megvédeni a bajnoki címünket. Tisztában vagyunk vele, hogy ez nem lesz könnyű. Nagyon egységes csapat a Falco, viszont ha kellett, többször is bizonyítottuk már mi is, hogy nagyon együtt vagyunk. Két jó csapat fog harcolni a fináléban, a meccseken egy-egy jó egyéni teljesítmény dönthet. Nehéz bárkit is kiemelni a vasiaktól, talán három kulcsemberük van: Pantelics, Timberlake és Kálmán, de a cserék közül is mindig hozzászól valaki, itt említhetném akár Will, akár Harazin nevét is, aki nagyon megszórt minket a Tiszaligetben. Nem tudom megtippelni, hogy hány meccses lesz ez a párharc, de ha kell, akár háromszor is elutazunk Szombathelyre – mondta Pór Péter."

forrás: http://falcokc.nyugat.hu/tartalom/cikk/falco_szolnok_donto_1_meccs