Kosár-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: F_Kazarian Dátum július 09, 2012, 14:03:51
Parkerrel kapcsolatban azért figyelembe kell venni, hogy belekeveredett a Chris Brown vs. Drake for Rihanna kocsmabunyóba és megsérült a szeme, amit meg is operáltak és lehet lemarad az olimpiáról.
Írták hogy nem marad le az olimpiáról mert vállalta így is a versenyt csak kérdés mennyit vett ez ki belőle.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 09, 2012, 12:37:41
Nem tudom Gordon játszik-e ha igen akkor hatalmas kérdés milyen formában van a scorer.

Gordon nem lesz, nem jelent meg az edzőtáborban még a felkészülés kezdetén, aztán onnantól nem is számítanak rá. Szerintem az oroszoké lesz az egyik legjobb európai csapat, ha nem futnak bele az amcsikba a negyeddöntőben, amit nem tartok valószínűnek, akkor ott lehetnek a 4-be. Egy klasszikus irányító kellene még oda, és kész is lenne a csapat, mert ugye Shved nem az, de valószínűleg ő fog ott játszani, mert Ponkrashov egész évben padozott a klubjában, sőt néha még oda se fért fel, teljesen formán kívül van, Bykov meg sérült. Fontos lehet az is, hogy Mozgov felépül-e, mert néhány napja az egyik meccsen lesérült, és azóta nem is játszott, mondjuk van még 3 hete.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 09, 2012, 14:22:31
Írták hogy nem marad le az olimpiáról mert vállalta így is a versenyt csak kérdés mennyit vett ez ki belőle.

Akkor jó, nélküle nem lenne ugyanaz ez a francia csapat, kösz az infót!  :ok:

Idézetet írta: F_Kazarian Dátum július 09, 2012, 16:58:01
Akkor jó, nélküle nem lenne ugyanaz ez a francia csapat, kösz az infót!  :ok:
Igen ez így van.Én még Noah játékát sajnálom pedig vele sokkal ütősebb lehetett volna ez a francia csapat :ok:

Köszi az infót Pisti :ok: Hát akkor mégnehezebb dolguk lesz a briteknek szerintem.Neked mi a véleményed a brazilokról? Mit gondolsz a spanyoloknál mennyire lesz érezhető Rubio hiánya?(idén nem kicsit robbant be az nba-be) Valahogy nem érzem most annyira ütősnek a spanyolokat mert Calderon nem volt épp top formába idén míg Navarro nagyon hullámzó volt a barcába.Pau Gasolról nem beszélnék mert sok fontos meccsen teljesen eltünt a Lakersben.Megmondom őszintén én inkább az Ibaka-Marc Gasol duót erőltetném....

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 09, 2012, 20:38:57
Köszi az infót Pisti :ok: Hát akkor mégnehezebb dolguk lesz a briteknek szerintem.Neked mi a véleményed a brazilokról? Mit gondolsz a spanyoloknál mennyire lesz érezhető Rubio hiánya?(idén nem kicsit robbant be az nba-be) Valahogy nem érzem most annyira ütősnek a spanyolokat mert Calderon nem volt épp top formába idén míg Navarro nagyon hullámzó volt a barcába.Pau Gasolról nem beszélnék mert sok fontos meccsen teljesen eltünt a Lakersben.Megmondom őszintén én inkább az Ibaka-Marc Gasol duót erőltetném....
Hmm a brazilok nekem sötét lovak, szerintem lesznek meglepő eredményeik mindkét értelemben, de ez tőlük nem is ritka. Ha végre képesek lennének kiegyensúlyozottan teljesíteni, akkor a keret alapján még 4 körül is ott lehetnének, de annyira sűrű ott a mezőny, hogy nüanszok döntenek majd a 3. és 7. hely között. Lehet 2.-7.-t kellett volna írnom, a spanyolokat se csak és kizárólag az USA győzheti le.
Rubio jó kérdés...bebizonyosodott, hogy az NBA stílus sokkal jobban fekszik neki, Európában az utolsó éve borzalom volt, a Barcelona is már csak padozott, minden statja romlott stb. A válogatottban eddig azért sosem alapemberként tekintettek, hanem inkább egy csodagyerekre, hatalmas tehetségre, kíváncsi is lettem volna rá, hogy az új Rubio mit mutat nem NBA közegben...
Calderon nem volt jó formában, de ő a válogatottban, otthoni közegben mindig többet tud mutatni, viszont hatalmas teljesítményt én se várok tőle. Navarroval kapcsolatban olyanokat olvastam, hogy nem 100%, hogy tudja vállalni az olimpiát, mert még a bajnoki döntőn megsérült a talpa, és azóta is csak szenved vele, de megpróbálják rögzítéssel és pihentetéssel megoldani. A palánk alatt biztosan jók lesznek, főleg, hogy a kis Gasol is felnőtt a bátyóhoz, és Ibakát is honosították. Pár percre meg Reyes is nagyon jól tudja majd tehermentesíteni őket, főleg védekezésben. Én biztos vagyok benne, hogy P. Gasol most már kevesebb szerepet kap, mint az eddigi világversenyeken (ami persze még most is jelentős játékidő lesz), az öccse és Ibaka pedig többet.
Nagy összeget én se tennék rá, hogy döntőznek, mert tényleg soka hasonló erősségű csapat, akik 1 meccsen bármire jók lehetnek. Láttuk az elmúlt világversenyeken, hogy 1-1 rossz meccs mindig becsúszik a spanyoloknak is, ha ez mondjuk a negyeddöntőben jön elő, akkor még éghetnek is, de az is lehet, hogy csak a Team USA fogja megállítani őket. Nehéz megjósolni.

Navarroról nem tudtam hogy kisebb sérülése van de lehet akkor ez visszavetheti kicsit.Llullnak akkor több játékperc juthat.Tényleg nehéz bármit is jósolni esetleg arra ki jut tovább a csoportból.Az viszont biztos hogy az amcsiknak ez a sok hiányzó hatalmas lehetőséget ad hogy a kelletténél is simábban megnyerje a tornát(bár kétle hogy így lenne).

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 09, 2012, 22:00:13
Navarroról nem tudtam hogy kisebb sérülése van de lehet akkor ez visszavetheti kicsit.Llullnak akkor több játékperc juthat.Tényleg nehéz bármit is jósolni esetleg arra ki jut tovább a csoportból.Az viszont biztos hogy az amcsiknak ez a sok hiányzó hatalmas lehetőséget ad hogy a kelletténél is simábban megnyerje a tornát(bár kétle hogy így lenne).
Az is biztos, hogy én csak akkor fogok az amcsiknak drukkolni, ha pénzem lesz rajtuk. Ez mindig is így volt nálam, alapjáraton nem tudok nekik drukkolni. Tudsz valamit arról, hogy a litvánoknál miért nem szerepelnek a Lavrinovic tesók? Valaciunas nagy tehetség (remélhetőleg azért majd pakolnak rá jó pár kg izmot Torontoban), de mellé még bőven elfértek volna Lavrinovicék, mondjuk Javtokas és Songaila helyett. Más szintet képviselnek, támadásban meg klasszisokkal jobbak, 15-15 pont bármikor simán bennük lenne.

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 10, 2012, 10:44:03
Az is biztos, hogy én csak akkor fogok az amcsiknak drukkolni, ha pénzem lesz rajtuk. Ez mindig is így volt nálam, alapjáraton nem tudok nekik drukkolni. Tudsz valamit arról, hogy a litvánoknál miért nem szerepelnek a Lavrinovic tesók? Valaciunas nagy tehetség (remélhetőleg azért majd pakolnak rá jó pár kg izmot Torontoban), de mellé még bőven elfértek volna Lavrinovicék, mondjuk Javtokas és Songaila helyett. Más szintet képviselnek, támadásban meg klasszisokkal jobbak, 15-15 pont bármikor simán bennük lenne.
Kristof Lavrinovic folyamatos sérüléssel bajlódott aztán azt hiszem december környékén még rá is sérült a Sienában és már tavaly is mondták hogy a sérülései hátráltatják a szereplését ezért nem biztos hogy részt vesz az olimpián.Azóta meg mondod őszintén nem tudom mi lett vele de szerintem még mindig sérülésekkel bajlódik.Dariusról meg még kevesebbet tudni.Annyit tudok róla hogy idén eléggé hullámzó volt a teljesítménye az orosz ligában.Hol nulla pont hol 15...De az tény hogy sokat lendíthetnének a litván csapaton.Valanciunassal kapcsolatban abszolút igazad van viszont a kérdés az számomra hogy ha pakolnak rá izmot akkor nem veszít-e dinamikájából.Én őt tartom a jövő egyik nagy centerének kiváncsian várom hogy mire lesz képes.(ha már az egyik kedvencemet Rubio-t nem láthatom az olimpián legalább a másik játszon jól  ;D)

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 10, 2012, 10:59:27
Kristof Lavrinovic folyamatos sérüléssel bajlódott aztán azt hiszem december környékén még rá is sérült a Sienában és már tavaly is mondták hogy a sérülései hátráltatják a szereplését ezért nem biztos hogy részt vesz az olimpián.Azóta meg mondod őszintén nem tudom mi lett vele de szerintem még mindig sérülésekkel bajlódik.Dariusról meg még kevesebbet tudni.Annyit tudok róla hogy idén eléggé hullámzó volt a teljesítménye az orosz ligában.Hol nulla pont hol 15...De az tény hogy sokat lendíthetnének a litván csapaton.Valanciunassal kapcsolatban abszolút igazad van viszont a kérdés az számomra hogy ha pakolnak rá izmot akkor nem veszít-e dinamikájából.Én őt tartom a jövő egyik nagy centerének kiváncsian várom hogy mire lesz képes.(ha már az egyik kedvencemet Rubio-t nem láthatom az olimpián legalább a másik játszon jól  ;D)
Ja értem, mostanában tényleg sokat bajlódtak sérüléssel, meg ugye már nem is fiatalok. Köszi az infót.
Én először tavaly nyáron láttam Valanciunast a litvániai U19-es vb-n (fogadtam is rájuk pár alkalommal), és a saját korosztályából elképesztő módon kitűnt, 25-30 pontokat szórt a legjobbak ellen is, egyszerűen tarthatatlan volt, pl. az amcsik sem tudtam mit kezdeni vele, utcahosszal nyerték is a vb-t. Szerintem is ő lesz a jövő egyik nagy európai centere. Kíváncsi vagyok mit alkot majd az NBA-ben.

Kicsit túl van értékelve Valanciunas szerintem. Azon az említett utánpótlás tornán is is figyelgettem, és tényleg hatalmasat játszott, de láttam többször a Rytasban, hát nem lehetett ráismerni. Mármint annyira gyenge volt. Személyikkel baja van állandóan, és amikor én láttam, nem nagyon csinált semmit. Meccsenként két-három alkalommal cibál egyet, felrobban a csarnok, aztán semmi hosszú percekig.

Európai center szerintem a tengerentúlon akkor sikeres, ha van repertoár, de Valanciunas egy fakezű gyerek, ne szépítsük, aki ha két méterre van a gyűrűtől akkor nem érzi jól magát. Európában, sőt ha azt nézzük, akkor a saját korosztályában azért tűnt ki, mert atletikus gyerek, de Amerikában mindenki az... Egyébként Kellerrel ue. a helyzet...

Szóval ha réteszik majd a pár kiló izmot, mert rá fogják, akkor lassul majd, dobni meg nem fog jobban. Én bízom benne, hogy lesz belőle valami, de félek tőle, hogy nem fog nagy karriert befutni az NBA-ben.

A jelenlegi litván csapatról meg két pozitív mondatot nem tudnék írni, pedig csípem őket. Remélem kellemesen csalódom majd bennük az Olimpián!

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 10, 2012, 11:11:54
Ja értem, mostanában tényleg sokat bajlódtak sérüléssel, meg ugye már nem is fiatalok. Köszi az infót.
Én először tavaly nyáron láttam Valanciunast a litvániai U19-es vb-n (fogadtam is rájuk pár alkalommal), és a saját korosztályából elképesztő módon kitűnt, 25-30 pontokat szórt a legjobbak ellen is, egyszerűen tarthatatlan volt, pl. az amcsik sem tudtam mit kezdeni vele, utcahosszal nyerték is a vb-t. Szerintem is ő lesz a jövő egyik nagy európai centere. Kíváncsi vagyok mit alkot majd az NBA-ben.
Igen azokat a meccseket énis néztem meg a Lietuvosban is láttam pár meccsét és  tudta dominálni az euro cupban is a nála tapasztaltabb centereket.Kérdés majd hogy fejben ott lesz-e.(és ez a fő kérdés mert nála ez a nagy probléma ahogy rytasban is láttam)
Másik akire kiváncsi leszek az Batum.Végre megmutathatja mire képes.Szerintem a jövő egyik legjobb európai sg-sf átmenete lehet.Idén a portlandben 14pontot átlagot és látszik rajta a fejlődés és még mindig csak 23éves.Pont miatta és Parker miatt lehetnek ütősek a franciák.

Oké Oak vannak dolgok amiben igazad van de ha megnézünk mondjuk egy Howardot vagy Bynumot azért láthatjuk hogy ők sincsennek toppon ha messzebb kell menni a gyűrűtől.Jó lehet védem mert a kedvenceim közé tartozik de szerintem sok nba csapatban simán kezdő lehetne mert nem hiszem hogy pl Robin Lopez vagy egy Haywood jobb center lenne nála.Ha fejlődik akkor szerintem simán dominálhat az nbaben is.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 10, 2012, 11:24:32
Igen azokat a meccseket énis néztem meg a Lietuvosban is láttam pár meccsét és  tudta dominálni az euro cupban is a nála tapasztaltabb centereket.Kérdés majd hogy fejben ott lesz-e.(és ez a fő kérdés mert nála ez a nagy probléma ahogy rytasban is láttam)
Másik akire kiváncsi leszek az Batum.Végre megmutathatja mire képes.Szerintem a jövő egyik legjobb európai sg-sf átmenete lehet.Idén a portlandben 14pontot átlagot és látszik rajta a fejlődés és még mindig csak 23éves.Pont miatta és Parker miatt lehetnek ütősek a franciák.
Batumnak nagyon jót tett, hogy hazatért a Nancybe a lockout idején, saját elmondása szerint is sokat fejlődött mentálisan, először került olyan szerepbe, hogy ő volt egy csapat vezére, tőle várták a nagy dolgokat, és ezeknek abszolút meg is tudott felelni, ez pedig nagyon feldobta őt. Én is nagyon jó teljesítményt várok tőle az olimpián.


Ma kezdődik az U20-as férfi Eb B divíziója, ahol a svájciakkal kezdünk. 2,60 van most a Bet365-ön a mieink sikerére, ami több, mint jó, tekintve, hogy Svájcot tartják a leggyengébb ellenfelünknek a 3 közül. Őket illene vernünk. A legjobb játékosok már a felnőtt bajnokságban bontogatják szárnyaikat, gondolok itt Mészáros Mátéra vagy a 2 paksira, Kerpel-Froniusra és Kovács Ákosra. Nem lehet kihagyni ilyen szorzón.
A csoport másik meccsén pedig a cseh győzelmet várok 1,90-ért. Tavaly is éppen hogy nem jutottak fel, kezdésnek a középcsapatnak számító finneket illene verniük. A finneket 1 emberes csapatnak tartják, van egy amerikai származású srác, aki dobál 25-30 pontokat, de a többiek meg sem közelítik a szintjét. Szóval magyar és cseh győzelmet várok, elég korrekt szorzókkal.