Kosár-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Blake Griffin nem lesz ott az Olimpián!
           
Szerdán Blake Griffin kisebb térdsérülést szenvedett a Team USA edzésén, mostanra azonban kiderült, hogy nagyobb a baj: bal térdében közepesen súlyos meniszkuszsérülése (porcleválás) van, amit csak műtéti úton lehet orvosolni.

A minap 5 éves, 93 millió dolláros szerződéshosszabbítást aláíró Griffin azonban szerencsés, bár valószínűleg okozott egy álmatlan éjszakát a Los Angeles Clippers vezetőinek. Artroszkópikus eljárással fogják holnap helyretenni a sérült részt, a lábadozási idő 8 hét, ami azt jelenti, hogy az októberi eleji edzőtábor kezdetére rendbe fog jönni.

Mint ismeretes, Griffin 2009-2010-es újoncévét kénytelen volt teljes egészében kihagyni, mert térdszalagszakadást szenvedett, és az idei rájátszásban is majdnem összeszedett egy súlyos térdsérülést.

Griffint a ma hajnali, Dominikai Köztársaság elleni felkészülési összecsapáson az idei draftelső, Anthony Davis helyettesítette, valószínűleg ő lesz a beugró az olimpián is. Érdekesség, hogy Dominika szövetségi kapitánya az a John Calipari, aki főállásban a Kentucky Egyetem vezetőedzője - és amelynek színeiben Davis idén NCAA-bajnoki címet szerzett.

1992-ben a Dream Teamben szerepelt utoljára végzős egyetemi kosaras Christian Laettner személyében az olimpián, de nem ez az egyetlen ok, amiért sokan már most a Michael Jordan-Magic Johnson-Larry Bird fémjelezte szupercsapathoz hasonlítják a mostani alakulatot. Ma hajnalban az ellen a Dominika ellen nyert a csapat 113-59-re, amely NBA-játékosokra épül, és néhány napja ki-ki meccsen maradt alul Nigériával szemben az olimpiai selejtezőtornán - amelyet a szakemberek egyhangúan tartanak minden idők egyik legszínvonalasabb tornájának. Dominika tehát egy hajszállal maradt le az olimpiáról, így az ott összegyűlt mezőnynek alaposan fel kell kötnie a nadrágot - ez az amerikai válogatott nem igazán tűnt tartalékosnak Dwight Howard, Derrick Rose, Dwyane Wade, Chris Bosh és most már Blake Griffin hiánya ellenére sem...


Team USA vs Dominican Republic [Exhibition Basketball]


Forrás: kezdo5.hu

Ukrajna - Magyarország   1.80   14.00   2.07   1.61   1.80   14.07.  17:00

A képlet egyszerű: aki nyer az továbbjut a csoportból és jövőre ott lesz a franciaországi Európa-bajnokságon.
Nálunk nyerni tudtak az Ukránok, de akkor nagy napot fogott ki 1-2 ukrán játékos! Iagupovanak és Alyoshkinanak minden beesett, valószínüleg sz.rt ettek meccs előtt, más meccsen meg sem közelítették akkor teljesítményüket! Ma nagyon bízom a csajokban, hogy nyerni tudnak, Quigley, Horti, Honti, Vajda, és a többieknek ezt a feladatot meg kell oldani, 2 feletti odds pedig több mint baráti! Sajnálhatjuk, hogy idehaza kikaptunk, mert akkor már tét nélküli lenne a mai, de ha vért izzadva is ma nyerni kell!!!!

Nálam ez fix vendég győzelem!!! Jobbak vagyunk, ezt a pályán is megmutatjuk!

Idézetet írta: gerry Dátum július 14, 2012, 08:41:43
Ukrajna - Magyarország   1.80   14.00   2.07   1.61   1.80   14.07.  17:00

A képlet egyszerű: aki nyer az továbbjut a csoportból és jövőre ott lesz a franciaországi Európa-bajnokságon.
Nálunk nyerni tudtak az Ukránok, de akkor nagy napot fogott ki 1-2 ukrán játékos! Iagupovanak és Alyoshkinanak minden beesett, valószínüleg sz.rt ettek meccs előtt, más meccsen meg sem közelítették akkor teljesítményüket! Ma nagyon bízom a csajokban, hogy nyerni tudnak, Quigley, Horti, Honti, Vajda, és a többieknek ezt a feladatot meg kell oldani, 2 feletti odds pedig több mint baráti! Sajnálhatjuk, hogy idehaza kikaptunk, mert akkor már tét nélküli lenne a mai, de ha vért izzadva is ma nyerni kell!!!!

Nálam ez fix vendég győzelem!!! Jobbak vagyunk, ezt a pályán is megmutatjuk!
Na nálam meg ez az a meccs, amire nem fogadok, csak egyszerűen szurkolni fogok a lányoknak. Ha a jobbik arcunkat mutatjuk, akkor győzhetünk. :)

Szépen kezdenek a lányok, én a meccs előtt beneveztem rájuk egy 10-es erejéig, remélem tartani fog a jó forma! :)



Ukraina-Magyarország 73-66  :noway: nagy csalódás, nem jutottunk ki az Eb-re  :(

Idézetet írta: gerry Dátum július 15, 2012, 10:45:32
Ukraina-Magyarország 73-66  :noway: nagy csalódás, nem jutottunk ki az Eb-re  :(

Hogy őszinte legyek, nem is sok keresnivalónk lett volna ott. Egy lélektelenül játszó együttes volt ez, bucira verték volna őket az EB-n. Már csak azt sajnálom, hogy kiment a fejemből, hogy tegyek egy kis aprót az ukránokra ...


A Sport TV-ben az amerikai válogatott


A Sport TV megszerezte a londoni olimpián induló amerikai férfi kosárlabda-válogatott utolsó két felkészülési mérkőzésének közvetítési jogát! A Team USA július 22-én, vasárnap a legutóbbi ötkarikás játékok bronzérmese,, Argentína, két nappal később a pekingi második Spanyolország ellen lép pályára Barcelonában.

Az amerikaiak magyar idő szerint ma hajnalban Las Vegasban 113-59-re verték a Dominikai Köztársaság válogatottját, majd Washingtonba utaztak, ahol jövő hétfőn Brazíliával játszanak. Az együttes kedden már Angliában lesz, ahol csütörtökön a britekkel mérkőzik meg, ezt követően utazik Spanyolországba.

Az Egyesült Államok-Argentína mérkőzést július 22-én 21:30 órától, az Egyesült Államok-Spanyolország találkozót július 24-én 22:30-tól közvetíti élőben a Sport1.


Forrás: sport1tv.hu

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 16, 2012, 09:28:40
A Sport TV-ben az amerikai válogatott


A Sport TV megszerezte a londoni olimpián induló amerikai férfi kosárlabda-válogatott utolsó két felkészülési mérkőzésének közvetítési jogát! A Team USA július 22-én, vasárnap a legutóbbi ötkarikás játékok bronzérmese,, Argentína, két nappal később a pekingi második Spanyolország ellen lép pályára Barcelonában.

Az amerikaiak magyar idő szerint ma hajnalban Las Vegasban 113-59-re verték a Dominikai Köztársaság válogatottját, majd Washingtonba utaztak, ahol jövő hétfőn Brazíliával játszanak. Az együttes kedden már Angliában lesz, ahol csütörtökön a britekkel mérkőzik meg, ezt követően utazik Spanyolországba.

Az Egyesült Államok-Argentína mérkőzést július 22-én 21:30 órától, az Egyesült Államok-Spanyolország találkozót július 24-én 22:30-tól közvetíti élőben a Sport1.


Forrás: sport1tv.hu

:great: :great: :great:
Remélem ma éjjel lesz stream a Brazilok elleni mérkőzésről is, ennek a csapatnak a meccseit nem lehet kihagyni  :smitten:


Az amerikai női válogatott olimpiai kerete:

Seimone Augustus, Sue Bird, Swin Cash, Tamika Catchings, Tina Charles, Sylvia Fowles, Asjha Jones, Angel McCoughtry, Maya Moore, Candace Parker, Diana Taurasi, Lindsay Whalen.
   

Ez egészen brutális. Nagyon keményen büntetni fognak. Úgy gondolom a női csapatuk jobban kimagaslik majd a mezőnyből, mint a férfi, bár ez már megszokottnak mondható. Egy nagyon jó napot kifogó ausztrálok megúszhatják 20 pontos vereség alatt, a többiekben nem igazán látom ennek a lehetőségét.

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 16, 2012, 18:39:09
Az amerikai női válogatott olimpiai kerete:

Seimone Augustus, Sue Bird, Swin Cash, Tamika Catchings, Tina Charles, Sylvia Fowles, Asjha Jones, Angel McCoughtry, Maya Moore, Candace Parker, Diana Taurasi, Lindsay Whalen.
   

Ez egészen brutális. Nagyon keményen büntetni fognak. Úgy gondolom a női csapatuk jobban kimagaslik majd a mezőnyből, mint a férfi, bár ez már megszokottnak mondható. Egy nagyon jó napot kifogó ausztrálok megúszhatják 20 pontos vereség alatt, a többiekben nem igazán látom ennek a lehetőségét.

Pont erre gondoltam, mikor megláttam. 1.08 van a végső sikerükre, de nem is ér többet. El nem tudom képzelni, hogy megverje őket valaki.


Most nézem az USA-Brazília női meccset. Ááá nagyon durva ez az amcsi válogatott. Úgy tettek 8 perc alatt 15 pontot közé rögtön az elején, hogy 2 napja még bajnokikat játszottak, és csak most álltak össze edzegetni...  Az ellenfél pedig nem valami futottak még kategóriás csapat, hanem Brazília, akiket ha dobogóra nem is, de azért az első 5-6-ba várnak a szakemberek. Birdék rögtön a labdafelhozatalnál agresszívan letámadnak, ezzel pedig nagyon sok rossz passzba, labda eladásba belekényszerítik a brazilokat, akik sokszor a félpályán se tudják áthozni a labdát. Teljesen mindegy, hogy ki játszik, mert a padon is WNBA sztárok ülnek. Szemeztem a -30,5-ös hendivel, de végül nem tettem, mert mégiscsak 2 napja találkoztak először az amerikaiak, de ezeknek mindegy, agyonvernek bárkit bármilyen állapotban...

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 17, 2012, 00:11:27
Most nézem az USA-Brazília női meccset. Ááá nagyon durva ez az amcsi válogatott. Úgy tettek 8 perc alatt 15 pontot közé rögtön az elején, hogy 2 napja még bajnokikat játszottak, és csak most álltak össze edzegetni...  Az ellenfél pedig nem valami futottak még kategóriás csapat, hanem Brazília, akiket ha dobogóra nem is, de azért az első 5-6-ba várnak a szakemberek. Birdék rögtön a labdafelhozatalnál agresszívan letámadnak, ezzel pedig nagyon sok rossz passzba, labda eladásba belekényszerítik a brazilokat, akik sokszor a félpályán se tudják áthozni a labdát. Teljesen mindegy, hogy ki játszik, mert a padon is WNBA sztárok ülnek. Szemeztem a -30,5-ös hendivel, de végül nem tettem, mert mégiscsak 2 napja találkoztak először az amerikaiak, de ezeknek mindegy, agyonvernek bárkit bármilyen állapotban...
Végül 99-67 lett.
A fiúk "csak" 80-69-re verték Brazíliát. Az 1. negyed után még 10 ponttal vezettek Barbosaék, aztán a 30 pontig jutó James vezetésével rákapcsoltak az amcsik, és végül magabiztosan, de a vártnál jóval kisebb arányban nyertek.

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 17, 2012, 07:18:02
Végül 99-67 lett.
A fiúk "csak" 80-69-re verték Brazíliát. Az 1. negyed után még 10 ponttal vezettek Barbosaék, aztán a 30 pontig jutó James vezetésével rákapcsoltak az amcsik, és végül magabiztosan, de a vártnál jóval kisebb arányban nyertek.
Rövid összefoglaló a meccsről:

Team USA Brazil highlights and recap