Kosár-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Látszott h komolytalan az egész meccs.. Itt a tervük az volt, h megnyomják az első negyedet, szép nagy "behozhatatlan" előnyt kialakítanak és utána eljátszogatnak, passzolgatnak, dobálgatnak, lazsálnak.. Ez is lett a vége.. Kb letojták azt is h a 2-ik negyedet az Argentínok hozták, mert tudták úgy is nyerik a meccset.
A 3-ik negyedben nagyobb  amerikai tűzet vártam (25-21-nél), de végülis nem kellett többet beleadniuk :)

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 22, 2012, 23:47:52
Igazat adok Tőrös Balázsnak abban, hogy az azért látszik, hogy ha nem tudnak rohanni, és az ellenfél zónázik ellenük, akkor adódnak náluk gondok. A brazilok és az argentínok is ezt csinálták, sikerült is 90 pont alatt tartaniuk őket. Persze edzőmeccsek alapján nem kell komoly következtetéseket levonni.
Persze én se vonok le komoly következtetést viszont a dél-amerikai csapatokkal és a zónával komoly gondjaik voltak.Amúgy lehet csak én éreztem ezt bele a mai meg a brazilok elleni meccsbe de mintha erőlködne ez a a csapat..Aggresszív játék néhol felesleges dobások és olyan nyögvenyelős játék.Pisti erről mi a véleményed?

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 22, 2012, 23:56:38
Persze én se vonok le komoly következtetést viszont a dél-amerikai csapatokkal és a zónával komoly gondjaik voltak.Amúgy lehet csak én éreztem ezt bele a mai meg a brazilok elleni meccsbe de mintha erőlködne ez a a csapat..Aggresszív játék néhol felesleges dobások és olyan nyögvenyelős játék.Pisti erről mi a véleményed?

Egyetértek veled, vannak gondjaik ezzel a játékkal, de úgy gondolom nem annyira jelentős mértkékben...
A brazíl meccset nem láttam, de itt az Argentínok ellen nem is akartak játszani... Ezért érezted nyögvenyelősnek a játékot, kb az se érdekelte őket, hogy bemegy-e a kosár vagy nem..
Szerintem inkább pihentek, aludtak, szórakoztak, barátnőztek volna egyet a meccs helyett

Idézetet írta: midi Dátum július 23, 2012, 00:04:13
Egyetértek veled, vannak gondjaik ezzel a játékkal, de úgy gondolom nem annyira jelentős mértkékben...
A brazíl meccset nem láttam, de itt az Argentínok ellen nem is akartak játszani... Ezért érezted nyögvenyelősnek a játékot, kb az se érdekelte őket, hogy bemegy-e a kosár vagy nem..
Szerintem inkább pihentek, aludtak, szórakoztak, barátnőztek volna egyet a meccs helyett
Persze ez teljesen logikus de nehogy azt gondoljuk hogy az ellenfeleik is fullon játszottak.kb amcsik hoztak olyan 20-25%ot ellenfelik 60%at.Argentínokba is van még több úgy érzem plusz ők olimpiákon nem szoktam rosszul teljesíteni.Brazilokba is van még szerintem.Ezektől függetlenül amcsik toronymagas esélyesek és szerintem ezt csak ők veszíthetik el ha nem veszik komolyan az egészet vagy csak félgőzzel mennek mert az ellenfeleik meg fogják érezni a vérszagot ha látnak egy kis esélyt a sikerre.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 22, 2012, 23:56:38
Persze én se vonok le komoly következtetést viszont a dél-amerikai csapatokkal és a zónával komoly gondjaik voltak.Amúgy lehet csak én éreztem ezt bele a mai meg a brazilok elleni meccsbe de mintha erőlködne ez a a csapat..Aggresszív játék néhol felesleges dobások és olyan nyögvenyelős játék.Pisti erről mi a véleményed?
Szerintem sem csak és kizárólag szórakozásból játszottak így, volt ebben erőlködés is, pl. a zóna ellen. Azért azt már túlzásnak érzem, hogy ha pl. 1 negyed vagy egy félidő nem úgy sikerül nekik, ahogy várjuk, akkor az csak azért történhetett, mert szórakoztak, nem vették komolyan stb. Az ellenfeleiknél is vannak kiváló játékosok, akik, ha rövidebb időszakokra is, de igenis tudják dominálni azt adott periódust. Vegyük pl. a brazilok elleni meccset. Utolsó meccsük volt hazai közönség előtt, kint volt az elnök is, minden adott volt egy fiesztához. A meccsük előtt a női válogatottjuk erőt demonstrált a brazilok ellen, és meggyőződésem, hogy a fiúk is erre készültek, de egyszerűen nem ment nekik. Persze kiemelkednek, meg ezt az olimpiát csak ők veszíthetik el, de azért kisebb-nagyobb periódusokat már tudnak dominálni a jobb ellenfeleik is, akkor is, ha éppen nem szórakoznak Bryanték.
Kobe kijelentése pedig már most látszik, hogy nem állja meg a helyét, miszerint ez a csapat verné a 92-es tényleges Dream Teamet, Jordannel, Magic Johnsonnal, Birddel, Pipennel, Barkleyval stb. A nagy öregek körbe is röhögték ezt a nyilatkozatot:
http://sportgeza.hu/2012/london/cikkek/korberohogtek_a_dream_team_tagjai_kobe-t/


Valaki tud valami alternatív jegyszerzési lehetőséget a Team USA bármelyik olimpiai meccsére? A netes oldalon már rég elfogyott, viszont ilyen árakon nem szabad kihagyni egy ilyen lehetőséget. Jah és persze nem fekete vételre gondoltam :D

Megkezdte a felkészülést a közelgő Európa-bajnoki selejtezőkre a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amely hétfőtől Pécsen edzőtáborozik. Rátgéber László szövetségi kapitány tizenhét játékossal vágott neki a munkának.
"A horvátok kiemelkednek a csoportunkból, amelyben a második helyet célozzuk meg, ez automatikus továbbjutást jelent – nyilatkozott Rátgéber. - A négy legjobb harmadik helyezett is tovább kerülhet, az sem lenne baj, ha ilyen úton jutnánk ki az Eb-re. Nagy harc lesz, a kosárkülönbség is fontos, ezért minden dobott és kapott pontnak jelentősége lesz. Azért jövünk kétszer is Pécsre, mert a városvezetés idecsábított bennünket, aminek örülünk, a segítőkészséget köszönjük."

A válogatott pénteken és szombaton Pécsen, a svédekkel játszik edzőmérkőzést. A Lauber Dezső Sportcsarnok két Eb-selejtezőnek is otthont ad majd: augusztus 27-én Ciprus, 30-án pedig Ukrajna ellen vív mérkőzést a csapat, amely Ausztriával és Horvátországgal van még egy csoportban.

A spanyol Manresában légióskodó Hanga Ádám - akinek játékjogát lefoglalta a San Antonio Spurs a tavalyi NBA-amatőrbörzén - várhatóan keveset játszik majd a hétvégi felkészülési meccseken.

"Múlt hétfőn éles fájdalmat éreztem a jobb talpamban a délutáni edzés alatt. Sokáig nem tudtuk, hogy mi okozza" - írta hétfőn este Facebook-oldalán a játékos. "A szerdai MRI vizsgálat egyértelműen nem mutatta ki, hogy mi a baj. Több orvosnál is jártam, pénteken újabb MRI-t készítettek. Szerencsére nincs baj, aminek nagyon örülök! A Spurstől Alex Lloyd edző is csatlakozott a válogatotthoz, és már rögtön tudtuk is használni a segítségét. A leleteket kiküldtük San Antonióba, és elsőként ők nyugtattak meg, hogy nincs komolyabb baj! Nagy kő esett le a szívemről. Külön szeretném megköszönni Béres doktor úrnak a segítségét! A hétvégén nem hiszem, hogy sokat fogok játszani, majd Rátgéber szövetségi kapitány eldönti."


Az Európa-bajnoki selejtezők programja:
augusztus 15.: Ukrajna-Magyarország, Dnyipropetrovszk 19 ó
augusztus 21.: Magyarország-Ausztria, Szombathely 19 ó
augusztus 24.: Horvátország-Magyarország, Eszék 20 ó
augusztus 27.: Magyarország-Ciprus, Pécs 19 ó
augusztus 30.: Magyarország-Ukrajna, Pécs 19 ó
szeptember 5.: Ausztria-Magyarország, Schwechat 20:20 ó
szeptember 8.: Magyarország-Horvátország, Szombathely 19 ó
szeptember 11.: Ciprus-Magyarország, Nicosia 20:30 ó

Ma a Debrecen után Spanyolország - USA

Itt már nem lesz bohóckodás, a 2 legnagyobb esélyes csap össze egymással! Jó meccs lesz!!  :great:

Idézetet írta: gerry Dátum július 24, 2012, 20:04:05
Ma a Debrecen után Spanyolország - USA

Itt már nem lesz bohóckodás, a 2 legnagyobb esélyes csap össze egymással! Jó meccs lesz!!  :great:
De azért igyekeznek majd nem bemutatni a taktikai repertoár minden elemét. A spanyolok biztos készülnek majd valamivel meglepni az amerikaiakat az olimpián, ebből ma nyilván nem fogunk semmit látni. Ettől függetlenül látványos, jó meccset várok, ami nem dől el az 1. negyedben.

Így másfél meccs után nálam a női kosár felejtős lett fogadás szempontjából. Tiszta kabaré  :redchug:

Idézetet írta: oakland23 Dátum július 28, 2012, 12:58:52
Így másfél meccs után nálam a női kosár felejtős lett fogadás szempontjából. Tiszta kabaré  :redchug:

Nem nézem a Kanada Orosz meccset de érdekelne mi megy ott, 30-24 a félidőben  :D 24 pont az oroszoktól az kemény, sztem megfordítják, gondolom eddig semmi sem jött nekik össze, nem hiszem, hogy ennyire jó a Kandaiak védekezése!

A Fortunawinen a Magyarország-Svédország férfi felkészülési meccsen 1,47-tel adják a mieink sikerét. Ez a nap ajándéka! Tegnap már játszottunk velük, akkor Hanga és Trotter nélkül is 21 ponttal vertük őket. Addig tegyétek még nem veszik le 1,10-1,15-re, ami kb. a valós értéke lenne. Na ezért szeretem én ezt az irodát. :D

Az Oroszok csak nyertek, 50-40 ről 53-58 lett a vége!!!! Ezt a Kanadaiak jól el...ták  :D