bankkártya

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: szumos Dátum december 27, 2012, 17:23:51
Kártyás kifizetés csak Visa-ra van. Mastercardra nincs.
Áll most egyébként a bál a visa, az állam és a bankok között (Magyarországon), mert a Mastercard és a Visa között egyenlőtlenek a feltételek. A bankok többet szakítanak a Mastercarddal (ha azt használjuk), ami közvetve, de nekünk szívás. Ezért nem nagyon szeretnek Visa-t ajánlgatni. Sőt leveszik a repertoárról.
Azért egy próba lázadást megér a bankodnál, hogy visát kaphass. Ha nem kaphatsz, hagyd ott őket, ha nem teheted, akkor maradnak az alternatív megoldások. (kiutalás, skrill, stb.).  :(
Egyébként nem átutalásnak fogja számolni a tranzakciót, hanem visszautasítja, vagy nem engedi. Már ha megpróbálsz mastercardra kártyás kifizetést kérni...

Ezt alá tudom támasztani, mert nekem az egyik kártyám Visa volt, de a lejáratkor a csere alkalmával már MasterCardot kaptam.

Minden esetre nem értem mi ez a nagy különbség a visa és a mastercard között.. Hogy visára kilehet utalni MS-re meg nem... valaki tudja az okát?

Ezt, ha jól tudom a kártya szolgáltatója szabja meg. A mastercard döntött így Magyarországgal kapcsolatban.  :noway:

Idézetet írta: szumos Dátum december 27, 2012, 17:23:51
Kártyás kifizetés csak Visa-ra van. Mastercardra nincs.
Áll most egyébként a bál a visa, az állam és a bankok között (Magyarországon), mert a Mastercard és a Visa között egyenlőtlenek a feltételek. A bankok többet szakítanak a Mastercarddal (ha azt használjuk), ami közvetve, de nekünk szívás. Ezért nem nagyon szeretnek Visa-t ajánlgatni. Sőt leveszik a repertoárról.
Azért egy próba lázadást megér a bankodnál, hogy visát kaphass. Ha nem kaphatsz, hagyd ott őket, ha nem teheted, akkor maradnak az alternatív megoldások. (kiutalás, skrill, stb.).  :(
Egyébként nem átutalásnak fogja számolni a tranzakciót, hanem visszautasítja, vagy nem engedi. Már ha megpróbálsz mastercardra kártyás kifizetést kérni...

Köszi, akkor jól sejtettem.
Erről én is hallottam, jobban mondva egy riportot láttam pár hónapja a tévében ezzel kapcsolatban amiben azt kifogásolta a VISAt képviselő fél, hogy erőszakos árpolitikával megpróbálja teljesen kiszorítani, ellehetetleníteni a helyzetüket a Mastercard, úgy en bloc, nem csak itthon.
Ezért nem csodálkoztam rajta én sem ahogy láttam szép lassan kikopni a kínálatból a VISA kártyákat, sajnos.

Vagy bankváltás lesz vagy marad a moneybookers, ami az eddigi ingyenességgel összehasonlítva nem túl kecsegtető, bár talán még mindig olcsóbb mint a banki átutalás. :(

A VISA kártyának meg befizetésnél van hátránya, több bank VISA kártyájával nem fizethetsz be játék oldalakra, illetve az ilyen kártyával a skrillhez befizetett pénzt sem tolhatod tovább az irodákhoz.

Egyébként meg háboroghat a VISA, de ahogy értelmezem, nagyrészt ők voltak a "hülyék".
Túl alacsonyan határozták meg azt a jutalékot, amelyet az elfogadóhely bankja fizet a kibocsátó banknak a kártyahasználatok esetén. (nem a VISÁnak, hanem a vásárló és a kereskedő bankja egymásnak)
Így egy bank háromszor annyit keres, ha MasterCardot ad az ügyfelei kezébe, mint ha VISÁt adna.
Igazából az elfogadóhelyeknek (bankoknak) kéne tiltakozniuk, de nincsenek abban a helyzetben, hogy MasterCard tulajdonosokat elzavarjanak.  :)

A kártyám ebben a hónapban, 2013/1 lejárattal lejár,
ennek ellenére, amíg nem érvényesítem az újat, január 31ig még tudok kifizetést kezdeményezni rá és meg is érkezik, jól gondolom?

Idézetet írta: zsani74 Dátum október 19, 2007, 08:57:12
Sziasztok!
Szeretnék én is fogadni, de a K&H bankos VISA kártyámmal nem lehet. Nem fogadja el a rendszer. Kérlek titeket, ajánljatok nekem Bankot, illetve kártyatipust, amit ezen az oldalon használni tudok! S.O.S! Köszönöm
1. CIB 2. Raiffeisen

Bármelyik jó, a többit felejtsd el.

Idézetet írta: Knapp Dátum december 27, 2012, 22:38:07
A VISA kártyának meg befizetésnél van hátránya, több bank VISA kártyájával nem fizethetsz be játék oldalakra, illetve az ilyen kártyával a skrillhez befizetett pénzt sem tolhatod tovább az irodákhoz.

Egyébként meg háboroghat a VISA, de ahogy értelmezem, nagyrészt ők voltak a "hülyék".
Túl alacsonyan határozták meg azt a jutalékot, amelyet az elfogadóhely bankja fizet a kibocsátó banknak a kártyahasználatok esetén. (nem a VISÁnak, hanem a vásárló és a kereskedő bankja egymásnak)
Így egy bank háromszor annyit keres, ha MasterCardot ad az ügyfelei kezébe, mint ha VISÁt adna.
Igazából az elfogadóhelyeknek (bankoknak) kéne tiltakozniuk, de nincsenek abban a helyzetben, hogy MasterCard tulajdonosokat elzavarjanak.  :)
Van még egy hátránya a Visanak magasabb az éves díja ,bár egy évben egyszer ki lehet bírni :ok:

Idézetet írta: Wonder68 Dátum január 03, 2013, 14:20:23
Van még egy hátránya a Visanak magasabb az éves díja ,bár egy évben egyszer ki lehet bírni :ok:

A skrilles MasterCard-om éves díja 10 euró, az axás (sportfogadáshoz használhatatlan) VISA kártyámnak meg nincs éves díja, gyártásnál lett volna egyszeri 2000 ft, de éppen ingyen cserélték chipesre a régit...
Mondjuk az AXA is leállt idén január 1-től a VISA kártyák kibocsátásával, az enyém viszont még jó 2015-ig.  :)
Régebben sem tapasztaltam, hogy a VISA drágább lett volna, gondolom, ez is az utóbbi időszakban változhatott, hogy legalább így kompenzálják az elmaradt bevételt, ha nem MasterCardot használsz.  :)
(na meg ezzel lehetett sugallni, hogy ne a VISÁt válaszd...)



Üdv.
Tegyük fel ha mindig tudnák pénzt termelni sportfogadással,akkor sem lenne gond,ha bankkártyás utalást csinálnák állandóan.
Már ugy értem ha bankkártyán kérném ki mindig a pénzt.
Csak az adózás végett kérdem, illetve a nem adózás végett :)
Vagy egy idő után a banknak feltünik hogy állandóan utalnak nekem azt szól a navnak?

A hamarosan bekövetkező szabályozás után adómentesek lesznek a nyeremények.

Nem tudja valaki hogy ha lejár a bankkártya, akkor új bankkártyaszámot, meg azt a CVC kódot kapok? Mikor utoljára hosszíbbítattam még inkább tippmixen toltam ???

Idézetet írta: alexthebest Dátum március 01, 2013, 19:35:50
Nem tudja valaki hogy ha lejár a bankkártya, akkor új bankkártyaszámot, meg azt a CVC kódot kapok? Mikor utoljára hosszíbbítattam még inkább tippmixen toltam ???
Újat!

Hát nekem ersténél csak a cvc volt új,a többi maradt.

Általában kártyaszáám marad, cvc, lejárati dátum változik.