Férfi Mérkőzések Beszámolói

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Férfi Mérkőzések Beszámolói

Ebben a témában lehet írni a férfi teniszmérkőzések beszámolóit!

Köszönjük, s sok sikert!  :ok:

Nikolay Davydenko-Tomas Berdych  2-1(4-6;7-6;6-0)

Tegnap sikerült 3 mérkőzést is megnéznem és nagyon megérte mert érdekes,izgalmas meccsek voltak.Berdych-ék meccse volt az első.Mindketten nagyon motiváltan és ehhez mérten jó adogatójátékokkal kezdtek.A cseh az egész első játszmában remekül adogatott és jól is játszott már szinte wimbledoni formáját idézte.Davy ezzel szemben sok ki nem kényszerített hibát ütött és az adogatásai is visszaestek csak idő kérdése volt egy Berdych break, ami 5-4-es cseh vezetésnél el is jött.A második játszma ott folytatódott ahol az első abbamaradt a cseh hozta az adogatását majd jött az orosz és jöhetett volna a Berdych break....de nem jött.
Helyette jött 3 orosz break labda és jöhetett volna a Davy break....de itt sem jött.
Innentől kezdve vált igazán izgalmassá a meccs.Míg Berdych-ről szakadt a víz és egy hosszú labdamenet után alig kapott levegőt addig az orosz úgy nézett ki mint aki akkor kezdi a bemelegítést.....
Ez azt eredményzte hogy a cseh első szervái alaposan visszaestek és kiegyenlítettebbé vált a meccs.Az orosz még mindig rengeteget bénázott  olyan labdákat csapott el amit egy tavalyi Davydenko még egy ping-pong ütővel is beütött volna.Emiatt az volt az ember érzése hogy ezt a meccset Berdych még egy lábon ugrálva is behúzza.
De nem.Az orosz ugyanis mikor bajban volt kitalálta(nagyon okosan) hogy a T-vonal mellé üti a szerváit amit a cseh képtelen volt lereagálni,egy idő múlva már láthatóan ideges is volt emiatt(meg én is).Davy ezekkel szervákkal folyamatosan kihúzta magát a bajból de Berdych láthatóan egyre fáradt és ezzel eggyütt a hibáinak a száma is nőtt így hiába szerzett a tie breakben mini előnyt nem tudta megtartani.
Így a harmadik játszmában a  fejben és fizikálisan is kikészült cseh semmit nem csinált.

Roger Federer-Radek Stepanek  2-0(6-4;6-3)

Ez volt az a meccs ami sima 2-0-nak tűnt és az is lett.Igazából túl sokat írni nem érdemes róla mert az eredmény hűen tükrözi a meccs képét.
Federer hetek óta bombaformában szinte legyőzhetetlennek tűnik és ami nagyon fontos nála hogy hihetelenül motivált.Ez tegnap is látszott nagyon szépen teniszezett és nagyon hatékonyan.Igaz Stepanek próbálta megzavarni szerva-röpte játékkal ami nem volt rossz ötlet-főleg hogy a cseh jól is játszotta-hisz Federer gyakran nem vagy rosszul tudott elütni mellette olyan jól zárta a szögeket.Ennek ellenére egy mákszemnyi esélye nem volt a svájci ellen.Federer mikor kellett oda tette magát és megcsinálta a breakeket.Ennyi.
Federer még nem nyert Párizsban ami plusz motiváció és Djoko kiesésével én nem látom senkiben azt az erőt amivel egy így játszó Federert meg lehetne verni.


Andy Murray-Marin Cilic  2-1(7-6;3-6;6-3)

Ez volt tegnap a nap záró meccse és elég sokáig tartott de megérte fennmaradni.Bár elég sok volt a hiba a meccsen de így is nagyon izgalmas volt.
Cilic nagyon összekapta magát a meccsre és keményen,agresszívan játszott amivel meglepte a brittet.Jól szervált és a labdamenetekben is jó volt,próbált nyerőket ütni amik általában jöttek is.Murray ezekkel nem nagyon tudott mit kezdeni de ami a nagyobb baja volt hogy a szervái sem ültek igazán.Így jött egy Cilic break majd jött a szokásos Cilic-féle töketlenség és máris egyenlő.Tie-break következik 4-0 ra megy a horvát jól játszik,ő adogat ,persze bukja.Murray fordít 7-6.Cilic egy idióta.
A második játszma hasonló volt az elsőhöz itt viszont a horvát megtartotta a breaket.Meglepő.....
A harmadik játszma elején a britt gyorsan breakel és nehézségek nélkül behúzza a meccset.
Cilic kezében volt a meccs ha nem ekkora balfasz meg is nyeri.Murray nagyon lagymatagon ütögetett és szarul is szervált.Monfilssal játszik ma,én meccs előtt egy fillért nem raknék Murray-re....

Köszönjük Suugger a beszámolókat!  :beerchug:

Davydenko v Llodra        0:2(5:7;1:6)     

A mérkőzés elején Llodra magabiztosabbnak tűnt, mégis Davydenko tudott előbb brékelni, de Llodranak sikerült visszavenni majd a lélektani előnyt kihasználva meg is nyerte az első szettet, a második szettben pedig nem volt kérdés, hogy ki a jobb Llodra magabiztosan nyerte meg.
Llodra egy-két kivételtől eltekintve magabiztosan hozta a szerváit, a hálónál a tőle megszokott módon kiválóan teljesített.

Federer v Melzer 2:0(6:1;7:6)
Federer nagyon motiváltan játszott, első szettet nagyon könnyen nyerte, mondjuk ebben partner volt Melzer is, aki bűn rosszul játszott(Federernek gyakorlatilag nem kellett nyerőt ütnie, mert Melzer vagy a hálóba, vagy kiütötte a labdákat.). Fedex 20 perc alatt lerendezte az első szettet, köszönhetően a sok ásznak és az első adogatásai után nyert pontoknak. Második szettben Federer visszavett, egyúttal ellenfele is feljavult, így tiebreakban dőlt el a mérközés. Sok mindent nem lehet erről a meccsről írni, Fedex esélyeshez méltóan győzött.

Murray v Monfils 1:2(2:6;6:2;3:6)
Murray szokásosan kezdte a mérkőzést(az öltözőben ragadt). Monfils brékelt és emellett magabiztosan hozta az adogatásait, ekkor úgy tűnt, hogy két szettben is vége lehet. Tőle szokatlanul jól adogatott és koncentráltan játszott. Így eldőlt az első szett. A második szettben Murray korán brékelt, ekkor Monfils sokat hibázott és rosszul fogadott. Majd jött még egy brék és behúzta a szettet (kommentátor szerint Murphy:D) Andy. A harmadik szettre szerintem elfáradt Murray, szokatlanul sokat hibázott és fejben is feladta, adogatásait nagyon nehezen hozta, vagy úgy se. Döntő szettben Monfils sokkal jobban koncentrált, látszott, hogy hazai közönség előtt nyerni akar(bíztatták is rendesen,néha túlságosan is).

Tegnap nem volt erőm leírni, vagyis hülye vagyok :D az már ma volt. Sajnos lemaradtam a csütörtöki tenisz meccsekről, így ezeket nem láttam. De feljöttem a fórumra és elolvashattam a mérkőzés beszámolókat itt, amit utólag is köszönök Suugger-nak. Ennek köszönhetően tisztába lehettem, ki milyen formában van, ez a megtett fogadásaim eredményein is meglátszott. Alul csatoltam a fogadásokat.
Úgyhogy tartozok jó néhány sörrel Suugger-nak :beerchug:.
Ezentúl én is írok majd beszámolókat. Lehet, hogy nem lesznek tökéletesek,de megpróbálom majd ;). Talán másoknak is hasznos lesz majd.
Azonfelül remélem mások is írnak majd ide. :cya:

Idézetet írta: motocrossman Dátum november 13, 2010, 08:35:48
Tegnap nem volt erőm leírni, vagyis hülye vagyok :D az már ma volt. Sajnos lemaradtam a csütörtöki tenisz meccsekről, így ezeket nem láttam. De feljöttem a fórumra és elolvashattam a mérkőzés beszámolókat itt, amit utólag is köszönök Suugger-nak. Ennek köszönhetően tisztába lehettem, ki milyen formában van, ez a megtett fogadásaim eredményein is meglátszott. Alul csatoltam a fogadásokat.
Úgyhogy tartozok jó néhány sörrel Suugger-nak :beerchug:.
Ezentúl én is írok majd beszámolókat. Lehet, hogy nem lesznek tökéletesek,de megpróbálom majd ;). Talán másoknak is hasznos lesz majd.
Azonfelül remélem mások is írnak majd ide. :cya:

Itt az első pozitív eredmény!

Most már csak az kell, hogy egyre többen írjanak, mert nagyon hasznos lehet mindenki számára! Csak így tovább fiúk/lányok!  :beerchug:

Idézetet írta: motocrossman Dátum november 13, 2010, 08:35:48
Tegnap nem volt erőm leírni, vagyis hülye vagyok :D az már ma volt. Sajnos lemaradtam a csütörtöki tenisz meccsekről, így ezeket nem láttam. De feljöttem a fórumra és elolvashattam a mérkőzés beszámolókat itt, amit utólag is köszönök Suugger-nak. Ennek köszönhetően tisztába lehettem, ki milyen formában van, ez a megtett fogadásaim eredményein is meglátszott. Alul csatoltam a fogadásokat.
Úgyhogy tartozok jó néhány sörrel Suugger-nak :beerchug:.
Ezentúl én is írok majd beszámolókat. Lehet, hogy nem lesznek tökéletesek,de megpróbálom majd ;). Talán másoknak is hasznos lesz majd.
Azonfelül remélem mások is írnak majd ide. :cya:

Örülök hogy segítettem,azért is írtam őket.
Én is köszönhetek már jó pár nyereményt a fórum írásainak.
Persze ha lesz időm akkor majd fogok még írni.
A nyerményhez pedig gratula :beerchug:

Soderling v Llodra    2-1(6-7;7-5;7-6)

Valami elképesztő meccset játszottak, az első szettben mindketten hozták simán az adogatásaikat olyannyira, hogy senkinek sem volt brék labdája, a tei brékben nem volt kérdés hogy ki nyer, Llodra 7-0 ra nyert!!!
A második szettben ott már volt lehetőség a brékre, de senki sem tudott egészen a 6.játékig akkor Söderling brékelt és ezzel megnyerte a 2.szettet.
A harmadik szett legelején rögtön brékelt Söderling amit Llodra vissza tudott venni, onnantól Llodra már magabiztosan hozta a szerváit, Söderlingnek azonban a 6 játékban volt gondja, ugyani már Llodrának meccs labdája is volt(összesen 2), de Söderling tudta hozni, a tei brék itt izgalmas volt Söderling rögtön minibrékkel indított amit Llodra vissza tudott venni, majd 6-6os állásnál nem tudta hozni a sajátját és Söderling kiszerválta a győzelmet jelentő pontot.

Szerintem Llodra nem érdemelt vereséget, sőt!! jobban játszott, a hálónál kiváló volt, és sokszor olyan labdákat mentett meg amit szinte lehetetlen volt.


Alekszander Kudrjavcev - Adrian Mannarino

Mondom belenézek már egy challenger meccsbe amit terembe játszanak úgyse nagyon láttam még ilyet... ahogy bejött a stream, rögtön elkapott a röhögőgörcs. Eszembe jutott a régi általános iskolás termünk... kb úgy néz ki ez is ahol játszanak fűszerezve 10-15 nézővel vagy legyen 30. A "T" vonalnál nem is ült vonalbíró :o  Különleges volt a hangzása ennek a teremnek... Kudrjavcev ahogy odabaszta az ütőt nagyon jól szólt, azt nem értem mire fel volt idegbeteg amikor nyerésre állt. Mannarinot amikor a 2. szettben is brékelte idióta orosz ellenfele akkor a francia megkínálta a padlót egypár ütéssel. Röccsent az ütő, élmény volt nézni. Kb 15 percet néztem a meccsből de feldobta a napom. Azt eddig is tudtam, hogy challenger szutykokra felesleges fogadni...ezek után meg főleg elkerülöm.

Robin Söderling - Andy Murray
Eredmény: 2-6, 4-6

Nem gondoltam volna, hogy Murray ennyire jó lesz. Az azért várható volt, hogy a hazai közönség inspirálni fogja és lesz kedve játszani. Kaplár F és Taróczi szerint Söderling jól játszott...hát szerintem meg valaki akkor játszik jól, ha a be is tudja fejezni a pontokat. Nem játszott katasztrofálisan rosszul, mert sok játékos ellen elég lett volna sok ütése, de ha kell még egy 4.-5. ütés is akkor egy ilyen szintű játékostól elvárható, hogy megcsinálja. Ettől függetlenül azt jó volt látni, hogy pár ütésén kívül sok nagy out-ot nem ütött. Az adogatását össze kell szednie majd a köv. meccseire, mert anélkül semmi esélye sem lesz. Murray jól adogatott, szenzációsan védekezett és emellett amikor alkalma volt rá remekül támadott. Többször is meghúzta a fonákegyenesét amire a svéd mozdulni sem tudott. Az hogy volt a játékába egy olyan periódus amikor megingott az mindenkinél van. Ha így folytatja Murray akkor komolyan számolni kell vele, főleg azért, mert most látszik rajta az elszántság...

Beszúrtam rosco kolléga kimentett statját! Köszönet érte!!


valaki letudná írni pár sorban hogy mi történt a Troicki/Zimonjic vs Clement/Llodra találkozón a 2. szett után?