OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#3165 július 05, 2016, 08:49:22, Alibi
Érdekes ez a buzitéma olyan mint a politika, sosem lesz kiegyezés. De hátha válaszolsz pár kérdésre. Az első hogy ha a "fejletlenebb" országokba büntetik őket miért nem ott tüntetnek? És mennyiben fejletlenebb M.O. nál Katar vagy az Emírségek vagy Szingapúr? És végül is mi a cél? Minek tüntetnek olyan országokban ahol házasodhatnak, örökbefogadhatnak? Mit akarnak még? Hogy aki akkor is azt mondja hogy én nem értek ezzel egyet azt büntessék? Büntessék a heteroszexualitást a korábbi sérelmeikért cserébe? Ha már vonul akkor Ő miért nem tartja tiszteletben más emberek vallását, világnézetét? Miért imitál maszturbálást egy kereszttel, anélkül nem ismernék el a jogait? Miért sérti ezzel azt a közel 6  millió embert az országban akik hívőnek vallják magukat? Mert nekik a kereszt jelent valamit. De ha valaki esetleg leköp, megtapos stb egy szivárvány zászlót akkor aztán... közösség elleni izgatás meghurcolás. Amugy pedig pozitívan van diszkriminálva a felvonulásuk. Próbáld ki hogy egy tangába kimész a hősök terére egy nővel és ott sétálgatsz, nekiállsz kefélést imitálva enyelegni. Na azonnal bent találnád magad. Ja és ha olyan nagy ezekre az igény az országban és akkora a táboruk akkor miért kell a felvonuláson résztvevők 60- 70% át külföldről ide importálni?

Idézetet írta: Knapp Dátum július 05, 2016, 01:36:29
Tudom, tudom, te sem kerestél még rá soha leszbiző csajokra a neten, mert ugye az árt a családnak...   ;)

Szerintem nem napi szinten vonulnak fel. 
Bár mondjuk ez nem csak egy felvonulás, hanem egy 10 napos fesztivál, ami kicsit többről szól a magamutogatásnál...

Apránként vívtak ki maguknak a melegek közel egyenlő jogokat, éppen a nyilvánosság és önmaguk felvállalásának segítségével, s még most is van miért "küzdeniük".
Ha megnézed, a világ fejletlenebb részén sok helyen még mindig büntetik a homoszexualitást, nálunk is így volt ez bő 50 évvel ezelőttig.
És egyáltalán nem tűnik visszafordíthatatlan folyamatnak, főleg az elmúlt évek leépülését látva.
Ez ellen a nyilvánosság az egyik megoldás.

De a jogaik bővítése/megtartása mellett az a fontosabb része a dolog, hogy ha lassan is, de elfogadottá teszik a társadalom számára, hogy elég sok olyan ember él köztünk, aki a saját neméhez vonzódik.
Konkrétan szerintem ez nem a felvonulókról szól, hanem azokról a tízezrekről, akik a mindennapjaikban hazugságban élnek, a barátaik és a szüleik előtt is titkolva a másságukat.

Aki felvonul, az már elfogadta, felvállalja magát és szerintem helyesen teszi, ha ebben segít a hozzá hasonlóaknak.
Aki először-másodszor-tizedszer fújól, köpköd, az is megszokja egy idő után. Legalábbis a többségük. Aki nem szokja meg, annak meg majd a gyerekei lesznek elfogadóbbak.

Ezzel érdemes megbarátkozni, mert a te haverod vagy éppen a gyermeked is lehet meleg.   ;)
(még a csajod is, de ezt tényleg nem kívánom neked.)

Az más kérdés, hogy főleg a kezdetekben a melegek közül is elsősorban az exhibicionisták vonultak, akik a hétköznapokban egyébként is felvállalták a másságukat vagy kifejezetten ebből is éltek.
Nekik nem volt veszíteni valójuk a nyilvánossággal.
Ennek ellenére nem azonosítanám a Capella polgárpukkasztó travijaival a melegeket, mint ahogyan sokan teszik.
Szerencsétlen fotósoknak is egyre többet kell vadászniuk "felháborító" felvonulókra a sokezres tömegben...

Szerintem az a heteroknak is hasznos lenne, ha a médiában nem kéne nőfaló macsóknak beállítani a hótmeleg x(x)-faktorokat, csak mert a társadalom még nem elég felkészült az igazságra...
De azt sem hiszem, hogy a bujkáló melegek ne tudnának hasznosabb tagjai lenni a társadalomnak, ha végre a görcsölés helyett hasznosabb dolgokkal foglalkozhatnának.

(egyébként engem az sem zavarna, ha 5 millió magyar férfi vallaná magát melegnek holnaptól, mivel a "kordonon kívül rekedve" elképesztően megnőnének az esélyeim a génállományom továbbörökítésére...   ;)  )





Ha meg Lajos nem politizál, mikor Obamáról, az USÁ-ról, a "felbújtott" tanárok sztrájkjáról, a migránsokról mond véleményt vagy éppen Drábik úr zsidózós összeesküvés-elméleteit népszerűsíti, esetleg a hazai jobboldal sajátos családértelmezése mellett "érvel" vagy a "liberális agymosásra" panaszkodik (ez az elmúlt pár hét termése), akkor nem tudom, hogy mi a politizálás...    ???
A melegek elleni kampány is mindig a magát jobboldalinak mondó politikai oldal sajátja nálunk, de ez már csak hab a tortán, önmagában ettől nem is akadtam volna ki.

Engem abszolút nem zavar, ha ezek is helyet kapnak az oldalon, de eddig az offtopic-ba a vicces, érdekes dolgok miatt volt érdemes benézni, és nem mások frusztrációi és tév(?)képzetei miatt.

Ha ilyen faszságokra  érdekességekre vagyok kíváncsi, akkor nézem az Echo Tv-t vagy olvasom a Magyar Hírlapot, esetleg a kurucinfot, ahonnan eleve vándorútra indulnak ezek a csodák.

Persze azt is tudomásul veszem, hogy a fórumszabályzatot nem sérti, ha elmondom én is a véleményemet a Lajos által említett témákról.   :)
A drábik féle vonal, meg a rokefeller-rotshild dolog felette áll annak a bábszínháznak, amit politikának hivnak.
Egyébként azért kérem ki magamnak a poltikzálást, mert engem aztán tényleg hidegen hagy az a szint

Idézetet írta: Alibi Dátum július 05, 2016, 08:45:36
Érdekes ez a buzitéma olyan mint a politika, sosem lesz kiegyezés. De hátha válaszolsz pár kérdésre. Az első hogy ha a "fejletlenebb" országokba büntetik őket miért nem ott tüntetnek? És mennyiben fejletlenebb M.O. nál Katar vagy az Emírségek vagy Szingapúr? És végül is mi a cél? Minek tüntetnek olyan országokban ahol házasodhatnak, örökbefogadhatnak? Mit akarnak még? Hogy aki akkor is azt mondja hogy én nem értek ezzel egyet azt büntessék? Büntessék a heteroszexualitást a korábbi sérelmeikért cserébe? Ha már vonul akkor Ő miért nem tartja tiszteletben más emberek vallását, világnézetét? Miért imitál maszturbálást egy kereszttel, anélkül nem ismernék el a jogait? Miért sérti ezzel azt a közel 6  millió embert az országban akik hívőnek vallják magukat? Mert nekik a kereszt jelent valamit. De ha valaki esetleg leköp, megtapos stb egy szivárvány zászlót akkor aztán... közösség elleni izgatás meghurcolás. Amugy pedig pozitívan van diszkriminálva a felvonulásuk. Próbáld ki hogy egy tangába kimész a hősök terére egy nővel és ott sétálgatsz, nekiállsz kefélést imitálva enyelegni. Na azonnal bent találnád magad. Ja és ha olyan nagy ezekre az igény az országban és akkora a táboruk akkor miért kell a felvonuláson résztvevők 60- 70% át külföldről ide importálni?
Nagyon szépen megírtad, én a lisztérzékenységgel próbáltam ecsetelni hogy más is érezheti magát kirekesztettnek. A demokráciát exportáló USa barátainál Katar vagy az Emírségek stb lehtetlen az ilyen, nemhogy a nagykövet vonulásával


Idézetet írta: afrikailajos Dátum július 05, 2016, 09:20:40
Nagyon szépen megírtad, én a lisztérzékenységgel próbáltam ecsetelni hogy más is érezheti magát kirekesztettnek. A demokráciát exportáló USa barátainál Katar vagy az Emírségek stb lehtetlen az ilyen, nemhogy a nagykövet vonulásával

Pont az a lényeg, hogy bizonyos szempontból mindenki besorolható egy kisebbséghez, pont ezért nem kéne primitív, sunyi módon kampányolni semmilyen kisebbség ellen!    ;)
IQ és empátia függvényében ez azért megérthető.

Statisztikailag annál előítéletesebb egy ember, minél alacsonyabb iskolai végzettségű, minél kisebb településen él, minél vallásosabb és minél kevésbé reál beállítottságú. (az átlagról van szó, nyilván rengeteg kivétel akad)
Erre jól rá lehet játszani.
2013-ban bő 10%-a a magyaroknak nem látott volna szívesen a szomszédjában menekültet. (akkor még a romákat "kellett" utálni)
Szerinted ez az arány mára mekkora?

Ez politikai indíttatású agymosás, amit te is támogatsz az itteni tevékenységeddel.
A te buzizásodnak, sorosozásodnak, tanárellenességednek (van egyáltalán gyereked?!) is lesz politikai haszonélvezője, szóval ne szerénykedj!    ;)
(főleg, mikor a politikából élő médiumokra raksz be ide linkeket)
Hja és a politizálás nem azt jelenti, hogy nyíltan beállsz egy párt mögé és szidod a másikat, hanem hogy a közügyekkel foglalkozol. (szerintem keveritek a pártpolitikával)

Drábik meg annyira felette áll mindennek, hogy még egy közgazdasági szakközepes érettségije sincsen!    ;D
Annyira hiteles "közgazdász", hogy lehet adományokat küldeni az alapítványának!  :)

"Ha úgy gondolod, hogy szeretnél egy kamatmentes pénzrendszert, és van rá módod, hogy felajánlj valamennyi pénzt hozzá, akkor kérjük, hogy támogass minket, melyért nagyon hálásak lennénk."

Szóval ő nem akar kamatot fizetni más pénzére, hogy használhassa azt, mert ugye ez ellenkezik az elveivel, de az adományaidat szívesen elfogadja!   ;)

Idézetet írta: Alibi Dátum július 05, 2016, 08:45:36
Érdekes ez a buzitéma olyan mint a politika, sosem lesz kiegyezés. De hátha válaszolsz pár kérdésre. Az első hogy ha a "fejletlenebb" országokba büntetik őket miért nem ott tüntetnek? És mennyiben fejletlenebb M.O. nál Katar vagy az Emírségek vagy Szingapúr? És végül is mi a cél? Minek tüntetnek olyan országokban ahol házasodhatnak, örökbefogadhatnak? Mit akarnak még? Hogy aki akkor is azt mondja hogy én nem értek ezzel egyet azt büntessék? Büntessék a heteroszexualitást a korábbi sérelmeikért cserébe? Ha már vonul akkor Ő miért nem tartja tiszteletben más emberek vallását, világnézetét? Miért imitál maszturbálást egy kereszttel, anélkül nem ismernék el a jogait? Miért sérti ezzel azt a közel 6  millió embert az országban akik hívőnek vallják magukat? Mert nekik a kereszt jelent valamit. De ha valaki esetleg leköp, megtapos stb egy szivárvány zászlót akkor aztán... közösség elleni izgatás meghurcolás. Amugy pedig pozitívan van diszkriminálva a felvonulásuk. Próbáld ki hogy egy tangába kimész a hősök terére egy nővel és ott sétálgatsz, nekiállsz kefélést imitálva enyelegni. Na azonnal bent találnád magad. Ja és ha olyan nagy ezekre az igény az országban és akkora a táboruk akkor miért kell a felvonuláson résztvevők 60- 70% át külföldről ide importálni?

Ezeket komolyan kérdezed?
Egyrészt nálunk nem tüntetnek, felvonulnak. Hogy miért teszik, leírtam már.
Ahol eleve büntetik őket, ott a szabadságukat vagy éppen az életüket kockáztatják ezzel, nálunk "csak" negatív reakcióknak teszik magukat.
Másrészt a megközelítésed szerint itthon jogosan tüntethetnének, mert ugye nálunk nem házasodhatnak és az örökbefogadásnál is érik őket hátrányok. (és a logikád szerint az is helyes, ha ide jönnek olyan országokból, ahol már ezeket elérték!   ;)  )

A fejlettség az egyéni szabadságjogokra vonatkozik, természetesen nem gazdaságilag értettem.
Sok mindent evidenciának tartunk, miközben elég lenne megnézni, hogy a nőknek vagy akár szegényeknek mennyivel kevesebb joga 50-100-150 évvel ezelőtt a "civilizált" világban is.

A melegek között is vannak bunkók és olyanok is, akik a sérelmeiken nem tudnak átlépni.
A vicc, a jópofaság és az otromba provokáció között is mindenkinél máshol van a határ, de szívesen fogadom a statisztikáidat azzal kapcsolatban, hogy mondjuk az idén felvonuló több ezer emberből hány maszturbált kereszttel!


Szerintem meg a felvonulók fele nem is buzi, csak divatból vonul fel :D

Idézetet írta: vmlinuz Dátum július 06, 2016, 19:40:25
Szerintem meg a felvonulók fele nem is buzi, csak divatból vonul fel :D

na most akkor felvetődik a kérdés, h Ghastly meg Caesar vajon melyik oldalon volt?  ::) ::)

Bocs hogy offolom az offtopicot, de hát miez, alig lendíti a karját, az meg fekszik, mint kurva a műszakban. Fehér pólós mire előveszi a bézbóz ütőt, már rég vége a fightnak. ;D

! No longer available

Idézetet írta: hubika88 Dátum július 06, 2016, 19:52:07
na most akkor felvetődik a kérdés, h Ghastly meg Caesar vajon melyik oldalon volt?  ::) ::)

Mi van hubika, megint nem kódólták le a wifit aztán pizsi időben randalírozol a neten...szégyelljed magadat..és még terelsz is,mikor mindenki tudja hogy te jársz ilyen felvonulásokra a CR mezedben...

#3175 július 07, 2016, 23:46:46, Milan
Idézetet írta: Knapp Dátum július 05, 2016, 01:36:29
Tudom, tudom, te sem kerestél még rá soha leszbiző csajokra a neten, mert ugye az árt a családnak...   ;)

Szerintem nem napi szinten vonulnak fel. 
Bár mondjuk ez nem csak egy felvonulás, hanem egy 10 napos fesztivál, ami kicsit többről szól a magamutogatásnál...

Apránként vívtak ki maguknak a melegek közel egyenlő jogokat, éppen a nyilvánosság és önmaguk felvállalásának segítségével, s még most is van miért "küzdeniük".
Ha megnézed, a világ fejletlenebb részén sok helyen még mindig büntetik a homoszexualitást, nálunk is így volt ez bő 50 évvel ezelőttig.
És egyáltalán nem tűnik visszafordíthatatlan folyamatnak, főleg az elmúlt évek leépülését látva.
Ez ellen a nyilvánosság az egyik megoldás.

De a jogaik bővítése/megtartása mellett az a fontosabb része a dolog, hogy ha lassan is, de elfogadottá teszik a társadalom számára, hogy elég sok olyan ember él köztünk, aki a saját neméhez vonzódik.
Konkrétan szerintem ez nem a felvonulókról szól, hanem azokról a tízezrekről, akik a mindennapjaikban hazugságban élnek, a barátaik és a szüleik előtt is titkolva a másságukat.

Aki felvonul, az már elfogadta, felvállalja magát és szerintem helyesen teszi, ha ebben segít a hozzá hasonlóaknak.
Aki először-másodszor-tizedszer fújól, köpköd, az is megszokja egy idő után. Legalábbis a többségük. Aki nem szokja meg, annak meg majd a gyerekei lesznek elfogadóbbak.

Ezzel érdemes megbarátkozni, mert a te haverod vagy éppen a gyermeked is lehet meleg.   ;)
(még a csajod is, de ezt tényleg nem kívánom neked.)

Az más kérdés, hogy főleg a kezdetekben a melegek közül is elsősorban az exhibicionisták vonultak, akik a hétköznapokban egyébként is felvállalták a másságukat vagy kifejezetten ebből is éltek.
Nekik nem volt veszíteni valójuk a nyilvánossággal.
Ennek ellenére nem azonosítanám a Capella polgárpukkasztó travijaival a melegeket, mint ahogyan sokan teszik.
Szerencsétlen fotósoknak is egyre többet kell vadászniuk "felháborító" felvonulókra a sokezres tömegben...

Szerintem az a heteroknak is hasznos lenne, ha a médiában nem kéne nőfaló macsóknak beállítani a hótmeleg x(x)-faktorokat, csak mert a társadalom még nem elég felkészült az igazságra...
De azt sem hiszem, hogy a bujkáló melegek ne tudnának hasznosabb tagjai lenni a társadalomnak, ha végre a görcsölés helyett hasznosabb dolgokkal foglalkozhatnának.

(egyébként engem az sem zavarna, ha 5 millió magyar férfi vallaná magát melegnek holnaptól, mivel a "kordonon kívül rekedve" elképesztően megnőnének az esélyeim a génállományom továbbörökítésére...   ;)  )

Ha meg Lajos nem politizál, mikor Obamáról, az USÁ-ról, a "felbújtott" tanárok sztrájkjáról, a migránsokról mond véleményt vagy éppen Drábik úr zsidózós összeesküvés-elméleteit népszerűsíti, esetleg a hazai jobboldal sajátos családértelmezése mellett "érvel" vagy a "liberális agymosásra" panaszkodik (ez az elmúlt pár hét termése), akkor nem tudom, hogy mi a politizálás...    ???
A melegek elleni kampány is mindig a magát jobboldalinak mondó politikai oldal sajátja nálunk, de ez már csak hab a tortán, önmagában ettől nem is akadtam volna ki.

Engem abszolút nem zavar, ha ezek is helyet kapnak az oldalon, de eddig az offtopic-ba a vicces, érdekes dolgok miatt volt érdemes benézni, és nem mások frusztrációi és tév(?)képzetei miatt.

Ha ilyen faszságokra  érdekességekre vagyok kíváncsi, akkor nézem az Echo Tv-t vagy olvasom a Magyar Hírlapot, esetleg a kurucinfot, ahonnan eleve vándorútra indulnak ezek a csodák.

Persze azt is tudomásul veszem, hogy a fórumszabályzatot nem sérti, ha elmondom én is a véleményemet a Lajos által említett témákról.   :)

Knapp, az, hogy én mire keresek rá az interneten az az én privát ügyem, s köze nincs a családnak, meg vallásnak, meg mittomén minek.

Manapság a fiatal srácokat hamarabb kategorizálnám lányként, mint fiúként, s akkor te azt mondod, hogy hagyjuk az ilyen felvonulásokat szó nélkül?
Hova fajul ez a világ?

Személyes véleményem, hogy az aki saját neméhez vonzódik, az kőkemény betegségben szenved, vagy egyszerűen csak divatból teszi ezt.

A felvonulással a melegséget reklámozzák. Tiszta marketing. Mert az divat, mert az menő.

Köszönöm, én nem kérek belőle.

Veled ellentétben én szívesebben megküzdök azzal az 5 millióval a csajért!

De mondom, nem vagyunk egyformák. Neked az a véleményed. Engem meg a hideg is kiráz már ha csak rájuk gondolok.  :cya:

ui. Arról meg gondoskodok, hogy a gyerekem/gyerekeim megfelelő neveltetésben részesüljenek, s hogy tudják hol a helyük a társadalomban.

Idézetet írta: Knapp Dátum július 05, 2016, 01:36:29
Tudom, tudom, te sem kerestél még rá soha leszbiző csajokra a neten, mert ugye az árt a családnak...   ;)

Látom teljesen feleslegesen magyarázunk. Úgy ahogy Milan magánügye mire, kire keres rá az interneten úgy az is hogy ki kivel él szexuális életet (egy egészséges fokig, értsd pl pedofília) a négy fal között szintén magánügy. De nektek támogatóknak és a felvonulóknak folyamatos hivatkozási pont: a JOG. Akkor nézzük a jog oldaláról (előre bocsájtom semmilyen jogi végzetségen nincs csak a józan paraszti eszem) Azt hogy minek nevezed a vonaglásukat vonulásukat mindegy ugyanis a gyülekezési tv alá esik ugyhogy nevezheted felvonulásnak, demonstrációnak, kiállásnak, lobbizásnak. Az szándékegység a lényeg. Ha én 5 haverommal holnap sétálgatok a raskóné háza előtt csöndben egy táblával mert unom az alternatív linkek keresgélését az ugyanaz a kategória. De megkérdezem még egyszer: milyen jogokat akarnak még azokban az országokban ahol mindent megkaptak? És igen szivárogjon be 20-30 buzi valamelyik USA szövetséges arab államba és ott követeljék a jogaikat. Nem itt kell arcoskodni 2 dupla rendőrsorfal meg 3 párhuzamosan lezárt utca mögött. De egyébként úgy látom ti se tudjátok milyen jogok kellenének még, próbálok segíteni. Ha valamelyikkel nem értesz egyet jelezd. A sokat használt kulcsszavakat kiemelem.

- mivel a mozgalom sok országban van jelen, nemzetközi ezért a kivívott jogoknak is annak kell lennie. nem lehet az egyes országok kénye-kedvére bízni. Ezért az ENSZ emberi jogi nyilatkozatát úgy kell módosítani hogy a tagországok jogrendjébe illeszteni lehessen. Vannak benne utalások de egyértelmüsíteni kell erre a témakörre.
- a társadalmak legkisebb egységeitől felfelé minden területen érvényt kell szerezni a jognak:

Egyének: természetesen mindenki választhassa meg a nemét és a választást a törvények maximálisan támogassák. Életszerű példa: holnaptól úgy döntök nő akarok lenni. Nem kell megmagyaráznom semmit szabad ember vagyok. Ha átmegyek az uszodába és utána a női zuhanyzóba szeretnék tusolni és ezért bármi hátrány érne(uszodából kizárnak, megvernek bármi) azt a törvény keményen büntesse.

Családok: ha ma valaki megkérdezi az 5 éves lányomat a fiú-lány kapcsolatról ezt fogja mondani (dióhéjban): a lányoknak nunijuk a fiuknak kukijuk van. Anya hasából bújtam ki ahova pedig apa segített bemenni mikor nagyon pici voltam. Apa a szerelmem(erről próbáljuk lebeszélni. még pár év és tud különbséget tenni szülő iránti és más szerelem között) de egy fiuhoz fogok férjhez menni akibe szerelmes leszek és szülök kisbabát. Na az ilyen szülői nevelést a családsegítőkön keresztül üldöznie kell az államnak mert a gyerekben erősítik a (újabb kulcsszó) nemi sztereotípiákat[/b] ami egyenes út a homofóbia felé.

Környezet: átvenni és fejleszteni kell a fejlett svédeknél terjedő gender-semleges oktatást. A lényege hogy óvodákban, iskolákban nem szabad az öltözködéssel, játékokkal, szóhasználattal vagy bármivel érzékeltetni a nemek közti külömbséget. Nincs fiu-lány mosdó, fius vagy lányos játék, ruházat. Az ,,édesanya" és az ,,édesapa" ezentúl nem használtatik, helyette az ,,egyes számú szülő" és ,,kettes számú szülő" elnevezést kell használni. A társadalmi és biológiai nemek megkülönböztetésén alapuló nézet az egyenlőség szellemiségében értelmetlennek tartja a nemek megkülönböztetését, és az egyénre bízza a döntést, hogy melyik nemhez tartozónak vallja magát. Ezeket az elveket kell érvényesíteni minden nyílvános helyen. Összefoglalva: a jognak küzdeni kell a nemi sztereotípiák ellen.

Államok: amelyik ország nem hajlandó a jogrendbe építeni azok ellen a nemzetközi közösség erejével kell fellépni. Ebbe minden belefér (gazdasági embargó, kizárás a nemzetközi szervezetekből, NATO megszállás, bármi.) Mégiscsak az alapvető emberi jogokról van szó! Természetesen ha valaki úgy dönt hogy orvosi beavatkozással meg kívánja változtatni az elsődleges vagy másodlagos nemi jellegét azt minden esetben ingyen TB által finanszírozva tehesse meg. Ha valaki szegény attól még nem lehet pl nőként egy férfi testben élnie egy életen át mert az súlyos traumához vezet.

na kb gondolom ezeket szeretnék elérni. Jó uton vagytok egyébként mert a fent leírtak jó része valós dolog. Nem linkelgetek a gugli a barátod(barátnőd?)

Liberté, Égalité, Fraternité!

Idézetet írta: Milan Dátum július 07, 2016, 23:44:42
ui. Arról meg gondoskodok, hogy a gyerekem/gyerekeim megfelelő neveltetésben részesüljenek, s hogy tudják hol a helyük a társadalomban.

Igazából az a kérdés, hogy boldog emberként élhetnek-e teljes életet vagy a szüleik elvárásainak kell megfelelniük.   ;)

Most melegnek lenni betegség vagy divat?
Mondjuk olyan szempontból mindegy, hogy egyiket sem tudod befolyásolni. Arra is csak minimális befolyásod lesz, hogy hogyan öltözködjön és hogy milyen zenét hallgasson, hát még arra milyen kicsi, hogy kivel smároljon...

Ha meg egy lányos fiút látsz, akkor jusson eszedbe, hogy hetero szülők gyermeke ő is.   :P

Idézetet írta: Alibi Dátum július 08, 2016, 01:10:22
De egyébként úgy látom ti se tudjátok milyen jogok kellenének még, próbálok segíteni.

Köszi, de ha el akarok mondani valamit, akkor általában sikerül, így felesleges a számba adnod a fentieket!  :)
Leírtam, miért vonulnak fel, bármikor újra elolvashatod.

A gyakorlatban nem azok a problémák, amelyeket te írsz! Nemváltás?! Ne bohóckodj már! A melegek 1%-át sem érinti, még egy transzvesztita sem akar ilyet...
A társadalmi előítéletek leküzdése az elsődleges.

Na meg itthon mondjuk olyan gyakorlati problémák vannak, hogy pl. meleg párok is fogadhatnak örökbe gyereket , de csak az egyiküket ismerik el szülőnek. (valójában azokból a jellemzően idősebb, problémásabb roma gyerekekből választhatnak, akik több hetero örökbefogadó párnak sem kellettek...)
Vagy leszbikus kapcsolatban élve nem kérhetsz mesterséges megtermékenyítést, de egyedülállóként igen, azaz ha letagadod az élettársi kapcsolatodat. Ezekben mi a logika?

De az is pár héttel ezelőtti fejlemény, hogy megpróbálták a regisztrált élettársi kapcsolatban élőktől elvenni a jogot, hogy a másik halála után automatikusan örökölhessenek. Miért is kell erre törekedni? Csak nem megtetszett valakinek a katolikus egyház gyakorlata, ahol a cölibátussal biztosítják, hogy ne legyen "konkurense" az egyháznak, ha öröklésről van szó?   ::) 

A melegek a házasságkötésért is részben azért küzdenek, hogy ilyen sunyi módszerekkel ne lehessen utólag elvenni a már megszerzett jogaikat.
Ha már múltkor felhoztad Katart, amely szerinted fejlettebb ország nálunk, akkor megemlítem, hogy ott pont a napokban született ítélet egy szexuális erőszak ügyében: a feljelentő holland hölgyet egy év felfüggesztett börtönre ítélték házasságon kívüli szex miatt!   ???  (a megerőszakolót szintén házasságon kívüli szexért 100 ostorcsapásra ítélték és kap még plusz 40-et, mert alkoholt fogyasztott...)
Aki a 2022-es foci vb-re ellátogatna, az azért készüljön fel!  :)

A nők is lépésről-lépésre harcoltak ki a férfiakéval közel azonos jogaikat a civilizált világban, ez az út "vár" a különböző kisebbségekre is. Majd megszokjuk ezt is, nem kell aggódni.

Na de hagyjuk, túl sokat jár az eszetek a melegeken!
Csütörtöktől úgyis jön a hidegfront.  :)

Azt egyébként tudtátok, hogy Drábik "tanár úr" szerint Petőfi Sándor valójában Széchenyi István fia, csak a szabadkőművesek nem hagyják, hogy ez kiderüljön? (nem csak a hazai politikai életben, hanem a Magyar Tudományos Akadémiánál is mindenki szabadkőműves!! Ezt is tőle tudom. Szerinte Petőfi is az volt valószínűleg, mert olyan szavakat használt, hogy "világszabadság"...)
És mi még Gönczin kacagtunk évekig...     :P




Kim Kardashian az új mobil mogul van a Forbes címlapján. Ezen a ponton, nagyjából 17 másodpercre ledobta az ékszíjat az agyam. Azért került ez az eszes nő a címlapra, mert kitalált egy játékot, ami kaszál. "Sokat gondolkoztam, és a karrierem után a tech világában akarok elhelyezkedni. Játékokon nőttem fel, és egyszer megkérdeztem Kanyét, hogy csinálhatnék-e egy videójátékot? És ő azt mondta, hogy igen!" - erősen közelítünk a világvége felé azt érzem, na mindegy, aztán még ezt is mondta: "Nagyon érzem ezt a dolgot. Nemrég dobtam ki a piacra a Kimojicat is, ami egy másik ötletem volt. Nagyon sok ötletem van, nem tudok leállni". Na és akkor ő kábé ennyire került bele a számtech világába: "Van egy nagy számítógépem (tehát nagy számítógépe van, nagy), de nem tudnám megmondani, mikor használtam utoljára. Mindig a telefonomon lógok".

RIP Világ

Idézetet írta: Knapp Dátum július 06, 2016, 15:45:18
Pont az a lényeg, hogy bizonyos szempontból mindenki besorolható egy kisebbséghez, pont ezért nem kéne primitív, sunyi módon kampányolni semmilyen kisebbség ellen!    ;)
IQ és empátia függvényében ez azért megérthető.

Statisztikailag annál előítéletesebb egy ember, minél alacsonyabb iskolai végzettségű, minél kisebb településen él, minél vallásosabb és minél kevésbé reál beállítottságú. (az átlagról van szó, nyilván rengeteg kivétel akad)
Erre jól rá lehet játszani.
2013-ban bő 10%-a a magyaroknak nem látott volna szívesen a szomszédjában menekültet. (akkor még a romákat "kellett" utálni)
Szerinted ez az arány mára mekkora?

Ez politikai indíttatású agymosás, amit te is támogatsz az itteni tevékenységeddel.
A te buzizásodnak, sorosozásodnak, tanárellenességednek (van egyáltalán gyereked?!) is lesz politikai haszonélvezője, szóval ne szerénykedj!    ;)
(főleg, mikor a politikából élő médiumokra raksz be ide linkeket)
Hja és a politizálás nem azt jelenti, hogy nyíltan beállsz egy párt mögé és szidod a másikat, hanem hogy a közügyekkel foglalkozol. (szerintem keveritek a pártpolitikával)

Drábik meg annyira felette áll mindennek, hogy még egy közgazdasági szakközepes érettségije sincsen!    ;D
Annyira hiteles "közgazdász", hogy lehet adományokat küldeni az alapítványának!  :)

"Ha úgy gondolod, hogy szeretnél egy kamatmentes pénzrendszert, és van rá módod, hogy felajánlj valamennyi pénzt hozzá, akkor kérjük, hogy támogass minket, melyért nagyon hálásak lennénk."

Szóval ő nem akar kamatot fizetni más pénzére, hogy használhassa azt, mert ugye ez ellenkezik az elveivel, de az adományaidat szívesen elfogadja!   ;)
az a helyzet amit én írok azt Te a magyarországi vagy bal vagy jobb, el kell donteni kategóriába sorolod, és keresed hozzá az ideológiát.
én sem nem vagyok magyar állampolgár, sem nem lakom magyararoszágon, a politikát (beleértve a magyaroszágit is) pedig ívben leszarom
igen a drábik elég kókler, de ha csak azt veszed ki a mondanivalójából hogy szabadkomuvesség, akkor már mehetsz tovább, van más forrás is, beírhattam volna pl Raffayt, aki egy elismert ember de kevesen ismerik munkásságát, jutubon szépen beszél a szabadkomuvességrol, stb stb, mert minden innen indul ki, a politikusok, a tuntetok csak csicskák nekik, eszkozok...