SPF "Maradj Lúzer" Tippjáték Teszt

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Milan Dátum július 09, 2013, 11:46:47
Most térjünk egy picit vissza a játékra.

Szerintetek érdemes egy hasonló játékot indítani? Gondolok arra, hogy ugyanúgy működne, mint a "Maradj Talpon", olyan szempontból is, hogy egyszer kellene jelentkezni, s egyszer lehetne szerepelni. Az lenne a nyertes, aki a legtöbb "vesztes fogadást" eltalálta.

Vélemények?

Nekem tetszett a játék (azt kivéve, hogy nem nyertem meg :D).

A sok újrakezdés miatt valóban eléggé követhetetlenné vált, viszont ha ez a lehetőség nem lett volna megengedett két tippig jutottak volna a győztesek, 2.00 fölötti oddsokat kellett eltalálni sorozatban, ami azért nem egyszerű.
Ha bővebb lesz a választék többen is játszani fognak, így mondjuk nagyobb lesz az esély a hosszabb sorozatokra.
Szóval támogatom a játékot, de:
- ne legyen újrakezdés és
- bármilyen sportágból lehessen tippelni.

Nekem sem jön be ez a játék, ezért sem indultam el és nem is tervezem.

Gratulálok Jenci84-nek!!   :ok:

Ha újraindul a játék, én meg fogom ismét próbálni.
Ez most tényleg áttekinthetetlen volt kicsit, de ha nem lesz újrakezdés és napi 1 tippet lehet max., tenni, akkor tisztul majd a kép.

Azt mondjuk kötelezővé tenném, hogy két sorban megindokoljuk vagy legalább megmagyarázzuk, hogy mire is tippelünk valójában, így a témába tévedőknek egyértelmű lenne, hogy miről is szól a tippünk. (illetve maga a játék)

Ezt a játékot akár egyetlen tippel is meg lehet nyerni, ha azonnali kiesés van, ezért a pénzdíj minimumaként a legalább hármas szériát előírnám.
(persze ha Milanék bírják anyagilag, hogy 3 naponta új játék indul, akkor oké, de így jó eséllyel hamarosan ez lesz a legjobban fizető játék az orgon. hehe)

A Maradj talponban is kiesik a mezőny fele-harmada két nap alatt, itt még gyorsabban hullanak majd a résztvevők (kevesebb induló, magasabb követelmények...), így félő, hogy egy játék sem tart majd túl sokáig.

Két dolgot tartanék megfontolandónak:
- ne kelljen minden nap tippelni (vagy korlátlan időre meg lehessen szakítani a sorozatot vagy legyen bizonyos számú "passzolási" lehetőség, amikor jegelhetnénk a sorozatunkat)

- ha hosszabb időtávú játékban gondolkodunk, akkor lehet mondjuk négyhetes ("havi") játékot is indítani, benne 4 db heti játékkal.
Hétfőnként mindenki újrakezdhetné a sorozatát, a "havi" ranglistára pedig a legjobb eredménye kerülne fel.
A heti nyertes kapna esetleg spf pontokat, a havi legjobb meg a pénzdíjat vinné.
(vagy a hibátlan, 7 találatos hétért lehetne adni egyből pár euró  "jackpotot" )

Lehet, hogy lennének 7-nél hosszabb sorozatok, de ebben nem nagyon bízom...



Oszinten megmondva, es ne vegyetek tamadasnak, en ennek az egesznek nem latom raciojat. Addig stimmt, keressunk luzert. Mondjuk neki 1,7 szorzoig valassz meccset ami tuti elmegy. Minel tobbszor zsinorban, annal jobb. De akkor miert a elment osszoddsot kell a vegen szamolni? Hiszen az ellenoddsok jottek!!! Milan, te is azzal kezdted a versenyt, hogy 1,7 szorzonak ellenoddsa 2 felett van... Pont azer nem lehet szorozni azt a oddsot ami elment!

Idézetet írta: AC_28 Dátum július 09, 2013, 20:51:28
Oszinten megmondva, es ne vegyetek tamadasnak, en ennek az egesznek nem latom raciojat. Addig stimmt, keressunk luzert. Mondjuk neki 1,7 szorzoig valassz meccset ami tuti elmegy. Minel tobbszor zsinorban, annal jobb. De akkor miert a elment osszoddsot kell a vegen szamolni? Hiszen az ellenoddsok jottek!!! Milan, te is azzal kezdted a versenyt, hogy 1,7 szorzonak ellenoddsa 2 felett van... Pont azer nem lehet szorozni azt a oddsot ami elment!

És, akkor mit javasolsz, hogy írjanak a játékosok ellenoddsot is?

Mi van akkor, ha valaki a döntetlent választja vesztes tippként, akkor melyiket írja be, a hazait, vagy a vendéget?

Úgy gondolom egyesek nagyon elvesztik a fonalat, nem nagyon értik itt a dolgokat...de bárcsak tévednék.

Bocs. lehet én vagyok hülye, de nem az lett volna a lényeg, hogy olyan 1,20-as tippeket tegyünk, ami elbukik?
teszem azt egy Serena Williams - nevenics 1,15 - 4,2. Játszom Szerena győzelmét 1,15 és elbukja, nyer nevenincs. Akkor továbbjutok. Vagy én is félreértettem...  :o  ::)  :-\

Idézetet írta: Milan Dátum július 09, 2013, 21:26:42
És, akkor mit javasolsz, hogy írjanak a játékosok ellenoddsot is?

Mi van akkor, ha valaki a döntetlent választja vesztes tippként, akkor melyiket írja be, a hazait, vagy a vendéget?

Úgy gondolom egyesek nagyon elvesztik a fonalat, nem nagyon értik itt a dolgokat...de bárcsak tévednék.

Csak szoltam. Magad is tudod, hogy szinte mindennek van ellenodsza. A dontetlent nem valszthassa  vesztes tippkent Milan, mer meg a felidei is 2 felett van, hat meg a FT odds 3 felett... Szoval ha a luzer versenynek ertelme legyen, akkor termeszetes, hogy a leglegluzerebbek ellen kell fogadni. Nem tudom magam vilagosabban kifejezni sajnalom. Gondoltam hogy ervelni fogsz tudni, de ok, le lehet zarni azzal is, hogy el vagyok tevedve... Nincs se harag, se sertodes...

Vagy meg egy probalkozas. egy normalis versenynek a lenyege nem csak az hogy X- ember liheg a X euros elso dijert, hanem a forum is profital belole, mert az olvasok latjak - XY jo tippelo., megeri a tippjeit rakni. Es a Luzer talpalo se alapjaba rossz otlet, de hat ott mas a lenyege, es a olvaso pont akkor profital, ha lassa ,,mit ne rakjon" :)

Idézetet írta: Lacapi Dátum július 09, 2013, 21:39:43
Bocs. lehet én vagyok hülye, de nem az lett volna a lényeg, hogy olyan 1,20-as tippeket tegyünk, ami elbukik?
teszem azt egy Serena Williams - nevenics 1,15 - 4,2. Játszom Szerena győzelmét 1,15 és elbukja, nyer nevenincs. Akkor továbbjutok. Vagy én is félreértettem...  :o  ::)  :-\

De, pont ez a lényeg.

De rangsorolásnál is pont ez a lényeg, azért vesszük figyelembe, a legkisebb oddsokat, mert azt jóval nehezebb vesztesként közölni.

Adok egy pl.

Valakinek van sorozatban 3 vesztes tippje, oddso: 1,70 - 1,70 - 1,70
A másik játékosnak pedig ugyancsak 3 vesztes tippje van, az oddsok viszont: 1,40 - 1,50 - 1,20

Akkor nem logikus, hogy a második nyer, mivel jóval rizikósabbak a tippjei, legalábbis az oddsok alapján?


Idézetet írta: Milan Dátum július 10, 2013, 09:46:34
Adok egy pl.

Valakinek van sorozatban 3 vesztes tippje, oddso: 1,70 - 1,70 - 1,70
A másik játékosnak pedig ugyancsak 3 vesztes tippje van, az oddsok viszont: 1,40 - 1,50 - 1,20

Akkor nem logikus, hogy a második nyer, mivel jóval rizikósabbak a tippjei, legalábbis az oddsok alapján?

De teljesen logikus, én is így gondoltam. Örülök, hogy mégsem én vagyok a hülye  ;D


Hogy egy picit enyhítsek a dolgon átneveztem a játékot... ;D

Illetve elindult az e heti:

http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,10332.0.html