Bajnokok Ligája Fogadások 2018/19

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerinted ki nyeri idén a BL-t (a csapatok mellett a szorzók szerepelnek)?

Fc Barcelona - 2.50
6 (35.3%)
Liverpool - 3.60
6 (35.3%)
Tottenham - 5.20
0 (0%)
Ajax - 5.30
5 (29.4%)

Összes szavazó: 16

Szavazás lezárva: április 28, 2019, 12:18:15

Idézetet írta: TiB Dátum május 08, 2019, 21:42:58
Nagyon tuti lesz ez a Pool - Ajax döntő, már most sajnálom a vesztes felet. Nálam mindkettő megérdemelné!

2012-ben nyert utoljára underdog, ők is az utolsó pillanatban tudtak egyenlíteni azon a meccsen. Sajnos nem kérdés, ki nyer most...

Aki kedd delutan tette a Pool-Spurs dontot...  ;D

Na így viszont van remény, a Spurs képes lehet még megfogni valahogy a Pudvát, az Ajaxnak biztos nem sikerült volna.

Ejnye, milyen jól kaszált most valaki (igaz Gianni?).  :D ;D

Valahogy sorsszeru, h az Ajax kiutotte a nagyokat, megszerette a vilag oket, majd elbuknak otthon amikor mar tenyleg mindenki mogottuk allt.

Ebben a korben a 3-0-as elony inkabb atok volt.

Idézetet írta: TiB Dátum május 08, 2019, 21:42:58
Nagyon tuti lesz ez a Pool - Ajax döntő, már most sajnálom a vesztes felet. Nálam mindkettő megérdemelné!

Tuti lett  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 08, 2019, 21:51:53
Aztán csodálkozunk az ilyen egysoros velős, magvas és mértékadó kommentek után, hogy az embereknek a kedvük is elmegy a fórumokra való írástól.  ;D

Szerintem sokan es szivesen olvassuk amiket  irsz , meg az sem baj ,ha reszrehajlo (velemenyem szerint) , en nem szeretem a Liverpoolt de amit jatszottak es ahogy porogtek ... BL elodontoben mecskozben nem alszunk (4 gol)  ezt most megerdemeltek, ugy mint a Spurs is.  Gratula Oaknak  :ok: André Onana sargalap tippjehez , koszi.

Idézetet írta: Bucak77 Dátum május 09, 2019, 00:13:22
Tuti lett  ;D

😀

Félidő után már nem is néztem, azt hittem sima Ajax lesz.

Le a kalappal az angol csapatok előtt!

Idézetet írta: TiB Dátum május 09, 2019, 06:03:55
Félidő után már nem is néztem, azt hittem sima Ajax lesz.
Idézetet írta: TiB Dátum május 07, 2019, 23:18:03
Mondom magamnak full felesleges nézni a visszavágót, ez bezsákolva. ;D Erre ott egy négy null az eredmenyek. comon, nem semmi. Le a kalappal a Liverpool előtt!

Akkor kijelenthetjük, hogy az év két legjobb meccsét kihagytad?  :laugh:

Idézetet írta: BaXee Dátum május 09, 2019, 09:21:53
Akkor kijelenthetjük, hogy az év két legjobb meccsét kihagytad?  :laugh:

Igen, pontosan ez történt :D

Le se merem írni milyen meccseket néztem helyettük. Év balfasza címre erős pályázó vagyok.

Idézetet írta: TiB Dátum május 09, 2019, 09:25:33
Igen, pontosan ez történt :D

Le se merem írni milyen meccseket néztem helyettük. Év balfasza címre erős pályázó vagyok.
Szerintem addig mindig jó lesz, amíg nem a Darwin-díjra adod be a pályázatot.  :)
:beerchug:

Idézetet írta: sunik29 Dátum május 09, 2019, 00:41:06
Szerintem sokan es szivesen olvassuk amiket  irsz , meg az sem baj ,ha reszrehajlo (velemenyem szerint) , en nem szeretem a Liverpoolt de amit jatszottak es ahogy porogtek ... BL elodontoben mecskozben nem alszunk (4 gol)  ezt most megerdemeltek, ugy mint a Spurs is.  Gratula Oaknak  :ok: André Onana sargalap tippjehez , koszi.

Nem gondolom részrehajlónak, szerintem totál tárgyilagos... Gondolj bele, az 56. percig (Wijnaldum második góljáig) önerőből hány helyzetet dolgozott ki a Pool? Volt egy Robertson lecsettenő lövés, meg egy "majdnem jó" centerezés... semmi több... Ha nem rúgat velük Alba az 5. percben gólt, lehet még most is 0-0.... de rúgatott... Aztán ha belövi Alba a két ziccerét, eszébe nincs az embereknek jól játszó Poolról beszélni... de kihagyta mindkettőt... és még ezek után is simán nyeregben volt a csapat, szépen telt az idő, a Pool feladta volna előbb utóbb... erre a második félidő elején is rúgatunk velük egy gólt, na náá, hogy Alba... 2-0 volt úgy, hogy egy kidolgozott helyzete nem volt Klopp csodacsapatának. A harmadik volt az első normális akciógól, onnantól viszont megrogyott a Barca, a végén meg jött az a csiki-csuki focisuli frenetikus gól az alvó védelem orra előtt... ciki...  :wall:

Remélem De Jong és De Ligt betömi a tátongó lyukakat... bár kéne egy támadó is, mert Messi valóban nagyon egyedül van, és sajnos egyelőre magának nem tud ziccerpasszt adni  ;D

A döntőben minden Arsenal szurkoló a Liverpoolnak szurkol, kivéve Greipelt.  ;D

de Ligt következő állomására kíváncsi vagyok, Raiola miatt nem merném kijelenteni, h fix Barca lesz.

Idézetet írta: sunik29 Dátum május 09, 2019, 00:41:06
Szerintem sokan es szivesen olvassuk amiket  irsz , meg az sem baj ,ha reszrehajlo (velemenyem szerint) , en nem szeretem a Liverpoolt de amit jatszottak es ahogy porogtek ... BL elodontoben mecskozben nem alszunk (4 gol)  ezt most megerdemeltek, ugy mint a Spurs is.  Gratula Oaknak  :ok: André Onana sargalap tippjehez , koszi.

Egyértelmű, hogy elismerés illeti a Liverpoolt, óriási meccset játszottak, ami viszont fontosabb számukra ennél, hogy nem csak megérezték a vérszagot, hanem mentek és megalkuvást nem tűrően küzdöttek. Kellett szerencse is, de egy ilyen kiélezett párharcban ez nem árt. Azért is írtam, hogy nem éreztem összességében annyival jobbnak a Poolt, mert mindkét csapat előtt számtalan helyzet adódott. Poolnak is idegenben, hogy már akkor szorosabbá tegye, ahogyan a Barcának is mindkét meccsen, hogy lezárja a párharcot.

Ilyen egy jó BL párharc, ahol tényleg nüanszok döntenek. Most a Barca volt a rosszabbik végén, ez van. Elhitték, hogy a bab is hús, ez mindig rossz mentalitás. És ha már a mentalitás, látható volt az elmúlt években, hogy a Barca nagy sikerei egy valamin múlnak: mennyire motivált Messi a mérkőzés napján. Ebben egyértelmű, hogy Cristiano Ronaldo előtte jár, hiszen ő bármikor képes 90 percen át motivált lenni, argentinnál ez helyzetfüggő.

Idén a BL-győzelem érdekelte, ment is előre miatta, aztán a visszavágón azt vette észre, hogy balfasz hibák miatt úszik el minden. Nem felmenteni akarom, mert ugyanúgy hibás a kiesésért, mint mondjuk Suárez, de az is igaz, hogy ő a lehetőségekhez mérten megtett mindent. Három behemóttal a nyakában pedig még ő sem világsztár, főleg, ha már a mérkőzés elején földbe döngölik őt párszor.

Amikor viszont Messi motivált és a társak hozzák az átlagos szintet, akkor a Barca verhetetlen. Elég csak megnézni az Atlético elleni bajnokit vagy a Liverpool elleni odavágót. Utóbbin mérkőzés előtt tartott kis beszédet, felment a pályára, végig küzdött, hátrament védekezni, akarta a sikert. Ilyenkor ő elnyűhetetlen. Tico ellen is addig ment, amíg gólt nem rúgott. Azonban, ha ez nincs meg, akkor az egész csapatnak annyi. Mindenki lézeng.

Ezért is fontos, hogy milyen csapat van a két világsztár mögött. A Real Madridnál anno Ronaldo mögé összeraktak egy kiváló keretet, védelemben három kiváló játékossal, egy óriási bravúrokra képes kapussal, két világklasszis szervezővel. Elől pedig egy olyan focistával, aki képes elnyomni a saját játékát és feláldozni Ronaldo kedvéért, akiben ennél jóval több lenne. Plusz volt egy luxuscsere (legalábbis sérülései és egyéb dolgai miatt Zidane annak használta), aki ha úgy tartja kedve, akkor eldönt egy BL-döntőt vagy lefutja a Barcelona védelmét.

Barcának is elég megnézni a 15-ös vagy a 11-es csapatát... Klasszisok tömkelege, akik megkönnyítették Messi helyzetét: Xavi, Puyol, Iniesta, Neymar, Suárez, Dani Alves, David Villa stb., kár ezt firtatni. Velük egyértelmű, hogy könnyebb BL-t nyerni, főleg, ha megoszlanak a terhek. Más az, ha nem neked kell szó szerint mindent csinálnod. Látható volt, hogy Ronaldo eligazolt a Juventushoz, nem volt meg az a csapat, amihez szokott, egyből csak egy negyeddöntő jött össze. Messinél ez 3-4 éve tart.

Mi sem bizonyítja jobban a csapat és a megfelelő taktika fontosságát, hogy 2016-ban Ronaldo nélkül nyerték meg az Eb-döntőt a portugálok. Megverték a jóval tehetségesebb francia válogatottat, pont a legnagyobb klasszisuk nélkül, aki korszakalkotó játékos. Mi történik Messi nélkül az argentin válogatottal? Egy lószar az egész. Olyan játékosokból áll, akik csak hátráltatják őt, egy valaki van vele megközelítőleg egy szinten és ez Di María.

Évek óta nincsen normális szövetségi kapitányuk, aki egy taktikát felvázolna, jó eséllyel Messit kérdezik, hogy mit szeretne játszatni a többiekkel. Amikor baj van, akkor nem tudtak belenyúlni a meccsekbe az edzők, mondjuk nehéz is, mikor Higuain vagy Dybala szintű társak vannak, kapuban meg az a Sergio Romero, aki utoljára a 2012/13-as szezonban védett 20 bajnokinál többet egy évben, azóta mindössze 20 sikerült neki 7 év alatt. Röhej.

Most mi történt? Jött az a Scaloni, aki amúgy videóelemző volt, nulla első számú edzői tapasztalattal, de jó haver. Bohócok tömkelege volt az elmúlt években a válogatott körül Argentínában, de Messi így is elvitte őket a világbajnoki döntőig és ott sem sokon múlott, hogy egy korszakos német válogatottat megverjenek. Hány olyan játékost tudunk mondani, aki a hátán cipelve szinte egymaga bevigyen világbajnoki döntőbe egy országot vagy a BL-ben négy közé a klubját?

Talán Zidane volt az utolsó 2006-ban, de neki is olyan társai voltak, mint egy prime Thierry Henry, Patrick Vieira, Claude Makélélé, Lilian Thuram. Egy szárnyait bontogató Franck Ribéry, egy olyan David Trezeguet, aki abban az évben 23 góljával olasz bajnoki címhez segítette a Juvét (amit aztán később elvettek tőlük). Ha Zidanet nem vesszük, akkor Maradona volt az utolsó ilyen játékos, de az más korszak volt.

Szóval igen, van itt Messi seggnyalás, heti szinten, mint ahogyan sok mindenről másról is szó esik. Sajnálom Messit, mert tényleg úgy lesz lassan beállítva, mint egy lúzer, közben olyan dolgokról megfeledkeznek az emberek, hogy ő nem évi 4-5 meccsre készül és játszik jól, hanem konstans jól teljesít egy szezon során.

Én is sokszor felhoztam a Ronaldóval való összehasonlítást, mert ez a divat. Összemérni, ki a jobb, miben jobb, mennyivel. Ronaldót kiváló csatárnak tartják, amivel maximálisan egyet is értek. Ő a világ legjobb csatára, ez kétségtelen. Tökélyre fejlesztette a fejelési technikáját és az üres területekre való bemozgását. Nagyon érzi.

Messi más típusú játékos, ő komplexebb, viszont, ha mindenáron össze akarjuk őket hasonlítani, akkor Messinél azt a szezont érdemes figyelembe venni, amikor Ronaldóhoz hasonlóan ő is first option lett gólszerzés terén és mindenki alá dolgozott. Ez a 2011/12-es évad volt, ahol 60 meccsen 73 gólt rúgott klubszinten. Ilyenre senki sem volt képes, ezért is mondom azt, hogy mi történt volna, ha pályafutása prime éveiben csak a gólszerzéssel kell törődnie, nem kell előkészítenie. Mi történt volna, ha ugyanolyan szerepkörbe játszik az elmúlt 4 évben egy megfelelő kerettel, mint Ronaldo?

Valószínűleg sejtjük a választ, főleg annak fényében, mennyire megtanult szabadrúgást lőni Messi. Ez nem olyan dolog, amit egyik évről a másikra ilyen szintre lehet emelni. Ezért is világklasszis. Lehetséges, hogy előrébb tolja a lasztit 2 méterrel, de ő még akkor is beveri 27-ről. Tisztában volt vele, hogy kell valami új fegyver, mert nagyon egypólusú lett a csapat. Okosan megtanulta ezt is, így nem merik már őt annyira felrúgni sem. Büntetőt ellenben nem tud rúgni, az Ronaldo területe, Messi technikája inkább 16 méteren kívülről érvényesül. 

Az is igaz viszont, hogy nem árt, ha van egy másod és harmad minőségi opció. Ezért is tudtak 15-ben BL-t nyerni, mert Neymar óriási segítség volt, ahogyan Suárez is. És ha már nagy döntők és fontos meccsek. Itt Messi mindig szóba kerül, mint aki betlizik. Teljes joggal, rajta ment már Copa América finálé, de sosem esett szó Ronaldo teljesítményéről.

Eb-döntőt már ecseteltem, hogy nélküle nyerték. Van 5 BL-győzelme, ami óriási teljesítmény. 2008-ban ő szerezte meg a vezetést, de aztán a büntetőpárbajban kihagyta a tizijét. Ott van der Saron múlott a siker. 2014-ben Di María és Ramos játszott óriásit, utóbbi révén egyenlítettek, hosszabbításban már 3-1-es állásnál lőtt gólt Ronaldo büntetőből a 120. percben, ami irreleváns a végkimenetel szempontjából. 2016-ban okkal lett a meccs embere Sergio Ramos. Rendes játékidőben ő góljával szerezték meg a vezetést, 3-3-as állásnál a büntetőknél ő lőtte be a negyediket, míg a Tico kihagyta, majd Ronaldo zárta le a meccset. 2017-ben egyértelmű vezér volt, két gólt lőtt, meccs embere, kiváló játékot mutatott be. 2018-ban Bale és Benzema nyerték meg a Realnak.

Ahhoz, hogy Messi nyerjen még egy BL-t, el kell igazolnia a csapattól, mert szerintem ez a liverpooli vereség (és az elmúlt négy év kiesései) mély nyomot hagytak bennük. Ezt egy teljesen új generációval lehet áthidalni. Átgondolva a meccseket, látva, hogy mire volt képes az Ajax, azt kell mondanom, hogy Erik ten Hag egy ok miatt nem lenne jó edző a Barcelonához: jelenlegi keret erre alkalmatlan. Az Anfield Roadon a 70. perc környékére fizikálisan meghaltak a játékosok, pedig az egész szezon során jól osztották be az erejüket. Itt volt egy hetük pihenni, de így sem bírták a Pool tempóját.

Egy olyan edző, aki számára elsődleges a futójáték, rengeteg mozgás, nem tud megfelelő teljesítményt nyújtani egy olyan klubnál, ahol lelassult a játék és egy személy technikai képzettségén múlik a siker. Erik ten Hag sikeres edző lehetne a Barcánál, de a Messi-éra utáni időszakban. Egy korszakban, ahol futójátékos van elől (Dembélé, Malcom), kreatív középpályások (Frenkie de Jong, Arthur) és labdabiztos védők. Ehhez viszont fel kell fognia a vezetőségnek, hogy nem idén kéne hozni őt. Lehet jót tenne, ha tényleg a Bayernhez menne 1-2 évre.

És a végére pedig, persze, van részre hajlás a részemről, ezt minek is tagadni. Úgy gondolom, hogy aki szurkol egy vagy több csapatnak, annál ez létező jelenség. Sőt, még azoknál is minimális szinten, akik csak az épp aktuálisan trendi klubbal szimpatizálnak. Kiírtam magamból mindent ebbe a topicba, szóval nem kell aggódni a többi heti féloldalas Valverde/Messi nyalástól, megkímélek mindenkit a továbbiaktól.  ;D