NBA Offseason 2011

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



NBA: LOCKOUT!



Nem vezettek eredményre a tárgyalások a tulajdonosok és a játékosok szakszervezete között, így a liga már hivatalosan is bejelentette, hogy életbe lép a lockout, vagyis kizárják a játékosokat. A 2011/12-es idény veszélybe került, akár a teljes szezon elmaradhat.


Manhattanben került sor az utolsó tárgyalássorozatra a felek között a kollektív szerződés (CBA) vitás pontjaival kapcsolatban, és amint arra korábban számítani lehetett, az álláspontok közti különbség túl nagynak bizonyult, egyetlen pillanatnyi esély sem volt a megegyezésre.

Bár David Stern, az NBA komisszárja (képünkön) pár nappal ezelőtt még reménykedett, hogy a jelenlegi CBA határidejét sikerül kitolni, és így folytatódhatnak a tárgyalások, végül ebben sem volt egyezség, így az NBA egy utolsó, három órán át tartó, eredménytelen egyeztetés végén, már az érvényes kollektív szerződés lejárta előtt bejelentette a lockoutot.

Legutóbb 1998-ban volt példa arra, hogy kizárták a játékosokat az NBA-ből. Akkor végül csak a következő év januárjában sikerült dűlőre jutniuk a vitázó feleknek, és 50 mérkőzésből álló alapszakaszt rendeztek.

Mindez azt jelenti, hogy a négy amerikai profiliga közül jelenleg kettőben van érvényben lockout: az NFL még márciusban döntött a játékosok kizárásáról.


(Sport TV)

Pár átigazolási hír:

A Cleveland Omri Casspiért és egy 2012-es 1. körös lottery védett pickért Sacramentoba küldte Hicksont.

Nene kilépett a szerződéséből, így szabadügynökké vált.

A Dallas-szal frissen bajnoki címet nyert Tyson Chandler is valószínűleg megméretteti magát a szabadügynök piacon.

Megvannak az első Európába igazoló játékosok...

Ha folytatódik a lockout, akkor Deron Williams érkezik a Besiktasba, de több, mint valószínű, hogy Zaza Pachulia is vele tart. Azért a DWill-Iverson-Pachulia trió európai szinten elég erősnek mondható...  ???

Idézetet írta: th3PR0j3ct0r Dátum július 07, 2011, 20:53:24
Megvannak az első Európába igazoló játékosok...

Ha folytatódik a lockout, akkor Deron Williams érkezik a Besiktasba, de több, mint valószínű, hogy Zaza Pachulia is vele tart. Azért a DWill-Iverson-Pachulia trió európai szinten elég erősnek mondható...  ???
Nem tudom, hogy Iverson a Besiktas játékosa-e még, mert miután odaszerződött lenyomott vagy 15 meccset és megsérült, emiatt hazautazott kezeltetni magát és úgy egyeztek meg a Besiktassal, hogy a rájátszásra visszatér. Ebből nem lett semmi, már nem lépett pályára többet a szezonban, igazoltak is mást a posztjára. Lehet, hogy csak a felépülése húzódott el, de nem csodálkoznék ha beleunt volna a török kalandba. Nem értem egy D. Williamsnek mi a vonzó a Besiktasban, nem hinném, hogy nagyobb európai csapatoknál sokkal kevesebb pénzt kapna, na, de ő tudja.
Egyébként amik így hirtelen eszembe jutnak: Barreát vinné a Barcelona, Rudy Fernandezt a Real, Ibaka visszatérne a Manresához (itt fog játszani Hanga Ádám is), Arroyo olasz csapatokkal tárgyal, Batum pedig hazatérne. Nowitzkit is szeretné hazavinni a Bayern München vezetősége, akik szeretnék a kosárcsapatukat is felvirágoztatni. Állítólag Nowitzki sem zárkózna el a dologtól, bár ez már régebbi hír.
Amare Stoudemire és Kobe Bryant pedig részt venne a kínai túrán.

Mennyei Játszótérről:
"Az első fecskék elkezdtek szállingózni az Öreg Kontinensre. DeJuan Summers a Montepaschi Siena játékosa lesz a következő két évben. A Pistons fiataljának ügynöke elmondta, hogy a Siena Európa egyik legjobb csapata, Summers magas szintű meccseket tud játszani az olasz első osztályban, illetve az Euroligában is és játékban tudja tartani magát a lockout idején is.
Carl Landry-t szintén Olaszországból csábítják, konkrétan az AJ Milano.
Sonny Weems lehet a következő NBA játékos, aki ténylegesen alá is ír, mert a hírek szerint közel áll a megegyezéshez a Zalgiris Kaunas-szal és nagyjából 1.4 millió dollárt fog keresni adózás után egy év alatt.
David Lighty sokáig nem szomorkodott, hogy nem draftolták és az olasz Cantu csapatához szerződött.
Nicolas Batum is kacsintgat az Európa felé, őt a francia Nancy kereste meg és a játékos elmondta, hogy nem akar 3-4 hónapot kosárlabda nélkül tölteni, ha ez azzal jár, hogy aláír az Euroliga rendszeres résztvevőjéhez és a francia első osztály egyik legjobb csapatához, akkor kész megtenni a lépést.
Amare Stoudemire viszont nagy valószínűséggel mégsem megy Kínába Bryantékkel, mert túl nehéz elintézni a biztosítását."

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 07, 2011, 21:47:57
Nem tudom, hogy Iverson a Besiktas játékosa-e még, mert miután odaszerződött lenyomott vagy 15 meccset és megsérült, emiatt hazautazott kezeltetni magát és úgy egyeztek meg a Besiktassal, hogy a rájátszásra visszatér. Ebből nem lett semmi, már nem lépett pályára többet a szezonban, igazoltak is mást a posztjára. Lehet, hogy csak a felépülése húzódott el, de nem csodálkoznék ha beleunt volna a török kalandba. Nem értem egy D. Williamsnek mi a vonzó a Besiktasban, nem hinném, hogy nagyobb európai csapatoknál sokkal kevesebb pénzt kapna, na, de ő tudja.
Egyébként amik így hirtelen eszembe jutnak: Barreát vinné a Barcelona, Rudy Fernandezt a Real, Ibaka visszatérne a Manresához (itt fog játszani Hanga Ádám is), Arroyo olasz csapatokkal tárgyal, Batum pedig hazatérne. Nowitzkit is szeretné hazavinni a Bayern München vezetősége, akik szeretnék a kosárcsapatukat is felvirágoztatni. Állítólag Nowitzki sem zárkózna el a dologtól, bár ez már régebbi hír.
Amare Stoudemire és Kobe Bryant pedig részt venne a kínai túrán.

Én úgy tudom, hogy két éves szerződést írt alá. Persze a feltételeket nem ismerem, de ezekszerint elméletben még van szerződése... Hogy mi a valóság, azt valszeg Iversonon kívül senki sem tudja  ;D .

Idézetet írta: th3PR0j3ct0r Dátum július 07, 2011, 22:54:06
Én úgy tudom, hogy két éves szerződést írt alá. Persze a feltételeket nem ismerem, de ezekszerint elméletben még van szerződése... Hogy mi a valóság, azt valszeg Iversonon kívül senki sem tudja  ;D .
Az biztos. ;D Amilyen öntörvényű simán eltudom képzelni, hogy a 2 éves szerződése dacára beintett a törököknek, de majd nemsokára úgyis kiderül. :)

Iverson már "beintett" a törököknek. Ő már hetekkel ezelőtt bejelentette, hogy vissza szeretne térni az NBA-be. Gondolom simán 2 évre igazolta le a Besiktas, de úgy, hogy mehet, amikor akar.

Iverson ismét az elit ligában?
Mindig is szerettem a játékát, hisz egyedi stílusa és tehetségének is
köszönhette, hogy többszörös gólkirály lett az orjások az elit ligában.
Ám csapatjátéka, és viselkedése miatt igencsak sok edzőnek fájt a feje  tőle.
Nem hinném, hogy fel tudná venni a versenyt a mai generációval, hisz lássuk
be többeknek se ment jóval 30 felett, de cáfoljon rám.

Ám a minap láttam egy más sportág egykori királyát, ki nem vette észre,
hogy a kor már ellene dolgozik és nincs szégyellnivalója az embernek, ha
nem küzd a kor ellen..(Roy Jones Jr.)


Az egy dolog, hogy Iverson szeretne újra az NBA-ben pattogtatni, de nem véletlenül kötött ő ki Törökországban...nem kellett már sehova az NBA-ben. Ha meg nem lesz szezon eltudom képzelni, hogy megint elmegy valahova haknizni, aztán 10-15 meccs után "lesérül".

OFF: Hát igen Roy Jones Jr. a tipikus példája annak, hogy vannak, akik nem tudják időben abbahagyni. Kb. 8 éve vissza kellett volna vonulnia, azóta a saját nimbuszát rombolja folyamatosan. Fénykorában a világ legjobbja volt, most meg önmaga paródiája, elmegy kiüttetni magát olyanokkal, akikből fénykorában 1 kézzel is hülyét csinált volna. Mindezt úgy, hogy súlyos egyensúly zavarai vannak....csak nehogy úgy járjon, mint Ali.

Yao Ming visszavonult.

Shaq a TNT közvetítőcsapatát erősíti tovább, elméletileg kommentátor lesz, de azt még nem tudni, hogy hány meccsnél fog dolgozni..



Naccerű!!! Nem sikerült ma sem megállapodniuk, így november 30-áig egész biztos nem kezdődik az idény...pedig állítólag a tulajok és játékosok álláspontjai nagyon közel voltak egymáshoz, és már csak részletkérdésekben kellett volna megegyezniük. POPCORN TIME

Idézetet írta: Lord Dátum október 29, 2011, 01:28:58
Naccerű!!! Nem sikerült ma sem megállapodniuk, így november 30-áig egész biztos nem kezdődik az idény...pedig állítólag a tulajok és játékosok álláspontjai nagyon közel voltak egymáshoz, és már csak részletkérdésekben kellett volna megegyezniük. POPCORN TIME

Sajnos még mindig a BRI split a nagy kérdés... Egyik fél sem akar engedni... Játékosok 52 , tulajok 50... Nem lesz egyhamar megegyezés. A tulajok engedtek pár dologból a rendszerrel kapcsolatos egyezkedések során, de amikor a BRI szóba került, akkor megrekedt a tárgyalás. Most sztem hetekig megint nem lesz előrelépés, pedig már ez is nagy szó volt...