Tour de France 2022 Tippjáték - Szabályzat

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: LosGabos Dátum július 04, 2022, 22:39:16@Admin , elszámoltatok valamit.
@MessiÁs nyertes tippjei 1.57 és 2.90 volt, az 57 mp és 3 p 10 mp, összesen 4' 07"
@york11  nyertes tippjei mindkétszer 1.83 volt, ami 2x 1 p 23 mp, összesen 2' 46"

Megvan a hiba, köszi, hogy jelezted.  :ok:

Idézetet írta: Orsolya Dátum július 05, 2022, 09:04:09Tour de France 2022 - 3. szakasz nyertese: @Latzka

Nyereménye 2000 forint Skrillen keresztül.

Először is köszönöm! :)

Másodsorban tegnap este írtam egy kicsit hosszabb 'Laztkás hozzászólást' a játékkal és a kiértékeléssel kapcsolatban, amit végül nem küldtem el :-X ;D

Igazából egyenértékűnek gondolom @MessiÁs 2. szakaszos indoklását az enyémmel, így javasolnám az ő tippjének felértékelését. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor az én tippem/nyereményem 500 Forintosra történő leértékelését.
A korrektség tőlem ezt kívánja, hogy ezt leírjam; a többi pedig már nem rajtam múlik :cya:

Megadtuk a teljes nyereményt az eddigi összes nyertesnek, hogy ne legyünk mi a gecik, úgyis azok vagyunk.  ;D

Megmondom oszinten eloszor meglepodtem es zavart de kb 5perc utan rajottem hogy jogos volt, ennel valoban lehetett volna kicsit bovebben indokolni. Szal en fullra elengedtem.  :great:

"8. Indoklás nélküli vagy elfogadhatatlan indoklásos tipp esetén az esetleges nyeremény 1000 forint."

Megemeltük az indoklás nélküli nyereményt 1000 forintra.

Javasolt a tipp indoklása, de nem kötelező.

Idézetet írta: Admin Dátum július 05, 2022, 10:43:37Megadtuk a teljes nyereményt az eddigi összes nyertesnek, hogy ne legyünk mi a gecik, úgyis azok vagyunk.  ;D

Nem ízék vagytok, hanem szuperek! :great: Most már tiszta sor, aki indoklást ír az tegye oda magát.
Annyi, hogy bicónál jóval nehezebb dolga van még azoknak is, akik éve óta követik a kerékpársportot. Azért egy sprint szakaszon kb. lehet bármi, hegyes szakaszokon tkönnyebb lesz nekünk és biztos javulnak majd az indoklások minősége.
Még egyszer köszönöm a rugalmas és jófej hozzáállásotokat! :ok:

Ja és ez lemaradt: a 3. szakaszért járó 2 000 Ft nyereményemet szeretném az ORG Adományalapjába felajánlani.
(@Admin jelezzem ezt majd újra a TdF játék végén?)

Idézetet írta: Latzka Dátum július 05, 2022, 13:53:19Ja és ez lemaradt: a 3. szakaszért járó 2 000 Ft nyereményemet szeretném az ORG Adományalapjába felajánlani.
(@Admin jelezzem ezt majd újra a TdF játék végén?)

Köszönjük szépen, hozzáadtuk.  :ok:

Most egy kicsit szamolgattam, es rajottem hogy az a baj ezzel az atvaltos modszerrel hogy egyrészt indokolatlanul bonyolult a sima nyertes odds osszeadas helyett es egy kicsit torzit a nagy oddsok fele.

Ha van valaki aki nagyon jol eltalal 9db 2,00es oddsot az osszeadva 18 pont lenne, ha valaki eltalal 6db 3as oddsot az szinten 18pont. Egysegnyi tettel tett foagadas eseten ez pont ugyanaz. A mi rendszerunkben azonban az elobbi csak 900mpet erne utobbi 1200at.
Mivel ugye csak az 1es odds feletti resz lesz masodperc igy aki tobb de kisebb oddsu tippet talal az mindannyiszor elbukja ezt a reszt. Aki kevesebb de nagyobb oddsot talal el azt kevesebbszer "bunteti" ez a rendszer.

Persze, barki tippelhet nagyobb oddsokra es torekedhet inkabb 6db nyertes 3as oddsra mint 9db 2esre. De nagyobb oddsoknal meg jobban latszik mire gondolok. 5nyertes 10es odds az 4500mp, 1 nyertes 50es odds viszont 4900mp. Egysegnyi tettel tett fogadas eseten, ha ugyanannyi ossz tipp van mindkettonel es ezek a nyeresi arányok akkor profit szempontjabol pont egalon lesz a ket oldal ,15db vesztes 5db 10es odds es a 19vesztes 1db 50es odds.  Az pont 30egyseg profit.Ebben a jatekban viszont utobbi erosebb( figyelmen kivul hagyva hogy kell 5nyertes odds, mert azert idoben eltalalt 50es odds melle nem nehez talalni utana 4db 1,50es h2h-et)

Értem, amit mondani akarsz, ugyanakkor ott van az is, hogy azokat el is kell találni. Beeshet egy-egy 15.00-ös szorzó, illetve valószínűleg lesznek az utolsó napokban "lövöldözések", viszont, aki eltalál egy 20.00-as szorzót, mellé még 5 db kisebbet, az szerintem meg is érdemli a győzelmet. Lehet vagtában tippelni kerékpárra, de az elmúlt négy szakasz alapján is látható, hogy általában az 1.50-2.50 közötti tippek jönnek főként, pedig akad bőven 3.00 feletti szorzó.

A másik, hat darab 3.00-4.00 közötti szorzó eltalálása bringában közel sem olyan egyszerű. Egyrészt a head-to-head piacon tényleg csak a komoly underdog tippeknél van 3.00-4.00 szorzó (mondjuk Jakobsen vs Hofstetter), ahol szinte biztos, hogy a favorit nyer (1.30-3.00-as oddspárok, de ezekből általában 1-2 van). A top3-as tippeknél pedig általában ez 2-3 versenyző szakaszonként (de olykor nincs is ilyen). Az, hogy ebből beesik hat egy háromhetesen, már önmagában csoda, ha pedig tényleg figyelünk, tényleg eltaláljuk, akkor az szimplán zseniális.

Megmondom őszintén, nem semmi, ha valaki behúz 9 db 2.00-2.50 körüli szorzót, de a realitás az, hogy erre 4-5 éve volt nagyobb esély, amikor közel sem volt még ennyire fejlett a piac. Tényleg ordas nagy szerencse kell hozzá, hogy egy kiválóan összeállított kínálatból jöjjön ennyi underdog tipp. Már a párok összeállításában is rendkívül sokat fejlődtek az irodák, volt pár verseny, ahol vezettem a head-to-head piac tippeit (kisebb többnaposok), meglepődtem, hogy tényleg alig volt hiba.

A kerékpár az, ahol érdemes eltekinteni a matektól, mert ez nem úgy van, mint a döntetlenek piaca, hogy 20-ből 5-6 alkalommal jön az iksz az esetek többségéből (egy meghatározott "döntetlenes" bajnokság esetében), bringában előfordul, hogy annyira jól lövik be a szorzókat végig, hogy 20-ból jó, ha egy alkalommal beesik. A fenti okfejtés arra vonatkozik, hogy valaki tényleg úgy tippel, hogy látott már bringaversenyt, tudja, kik a versenyzők, nem rábökött a kínálatból egy versenyzőre.

Mondok egy példát: tavalyi Tour de France sprintek. Hat mezőnyhajrá volt, amiből 4 alkalommal Cavendish nyert. Első még meglepetés, de utána már sima favorit. Dobogóra fogadás? Oké, de Philipsen hat darab top3-at hozott el, először meglepetés, de utána már nem. Szóval, marad egy hely kiadó, ahol találgathatsz, de közel sem biztos, hogy három Bouhanni top3-at tippeltél, ha igen, akkor már harmadik alkalommal nem kaptál rá 3.00-át meghaladó szorzót. A piac is igazít ilyenkor.

Nézzük a hegyi etapokat erről a versenyről, amiből hét darab volt. Az első mindig lutri, hogy hazaér-e egy szökés, ha igen, akkor kik lesznek benne. Többi hegy szintén kérdéses, hiszen onnantól azon múlik minden, mennyire akarnak az összetett favoritok szakaszt nyerni. Ha egymásra figyelnek, akkor hazaérhet 5-6 szökés is. Tavaly pont így történt, összességében 5 szökés ért haza. Mollema az, akivel lehetett volna szakítani top3 tekintetében, de összességében 14 különböző dobogósról beszélhetünk. Mennyi az esélye, hogy ebből 3-4 alkalommal eltalálunk egy nagyobb szorzót? Szinte semmi. Ott volt még a két Pogacar győzelem, de ott a top3-at nem 3.00+-os szorzón mérik... Vingegaard két dobogója talán 2.00-3.50 közötti volt, először...

Szóval érdemes így nézni a kerékpársportot, aki tehát nagy szorzót tesz és eltalálja mondjuk hatszor a 3.50-et, megérdemli az első helyet, mert rendkívül nehéz dolga van, nehezebb, mint annak, aki 1.80-as tippekkel nyomja le a 21 szakaszt.

Nem a nagy oddsokkal van "bajom". Sot nem is mondom hogy bajom van ezzel, vagy a jelenlegi pontozassal.
Hisz ahogy irtad is, megerdemli aki eltalal egy 20as oddsot es melle 4kisebbet. Ezt nem is vitatom. De ugy is nyerhet ez a 20as odds hogy az "osszeados modszerrel" szamolunk. Nyilvan en is fogok majd tippelni olyan nagy oddsra ahol varok(remelek,szeretnek) egy szokes hazaerest.

Nem tartom igazsagtalannak ezt a pontozast, vagy rossznak hisz az elejetol igy jatszunk igy mindenkire ugyanaz vonatkozik. Csak ravilagitottam hogy ha egysegnyi tetkent kezelunk minden tippet, akkor nem biztos hogy a legnagyobb roi fog nyerni. Tehat nem biztos hogy az aki amugy a legnagyobb profitot generalna a tippjeivel.

Tour de France 2022 Tippjáték - Összesített toplista (5. szakasz után)

grof19    15' 00"
firgabácsi 14' 27"
Latzka    9' 00"
MessiÁs    6' 37"
york11    6' 36"
LosGabos 4' 37"
Powell    3' 30"
BvB_09    2' 40"
AgotPSF    2' 10"
peshark    1' 00"

Tour de France 2022 Tippjáték - Összesített toplista (6. szakasz után)

grof19   15' 00"
firgabácsi 14' 27"
Latzka   9' 00"
LosGabos 7' 12"
MessiÁs   6' 37"
york11   6' 36"
LosGabos 7' 12"
Assassin 4' 10"
Powell   3' 30"
BvB_09   2' 40"
AgotPSF   2' 10"
Hajdunorbert891' 12"
Peshark   1' 00"

Tour de France 2022 Tippjáték - Összesített toplista (7. szakasz után)

firgabácsi 15' 25"
grof19   15' 00"
Szigo   13' 20"
Latzka   10' 50"
york11   9' 56"
LosGabos 7' 12"
MessiÁs   6' 37"
Assassin 5' 10"
Powell   3' 30"
BvB_09   2' 40"
Hajdunorbert89 2' 19"
AgotPSF   2' 10"
Peshark   1' 00"

Tour de France 2022 Tippjáték - Összesített toplista (8. szakasz után)

grof19   20' 50"
firgabácsi 15' 25"
Szigo   14' 45"
Latzka   12' 50"
york11   9' 56"
Assassin 7' 15"
LosGabos 7' 12"
MessiÁs   6' 37"
Giggs   5' 25"
Hajdunorbert89 3' 39"
Powell   3' 30"
BvB_09   2' 40"
AgotPSF   2' 10"
Peshark   1' 00"