Rob lovas naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Rob Agibaf Dátum október 08, 2009, 19:56:03
Idézetet írta: jaaas Dátum október 08, 2009, 17:24:43
Én nem vagyok (voltam) olyan nagy lovis, de a lay használata eddig nagyon tetszik, és szépen is profitáltam (mármint nem összegben, hanem %os szempontból).
Viszont ebben nem tudok segiteni sajnos. Én jelenleg csak ismerkedek a Rob által ajánlott oldallal, és még ma is csak AdrianMassey és RaceCard segitségével dobáltam össze a "tutikat" ;D Betfairen minden futam követhető, abban az esetben ha fogadtál rá ;)

A raceformot én nem is szoktam nézni, van bőven információ a főoldalon és a ló nevére kattintva a korábbi futások között, ami elindítja a gondolataimat.

A 11-es oddsszal nagyon elégedett vagyok, köszi, hogy követted, jaaas és persze gratulálok a szép tippsorhoz, amit ma is lehoztál. Csak így tovább! Holnap én is okoskodok majd egy kicsit!  

Az is tök jó, hogy kezd alakulni a lovasklubunk, lehet, hogy a következő fórumtalálkozó már a Kincsem-parkban lesz?   ;D

Szivesen, nincs mit ;) A gratulációt is köszönöm, de egyenlőre nem bizom el magamat a lovit illetőleg. Eddig szerencsém volt, várhatóan egyszer majd jön egy széria, amikor besül Adrian és a RaceCard, én meg bukok majd mint Kabát Peti keretszűkitésnél ;)

Idézetet írta: jaaas Dátum október 09, 2009, 10:38:39
Idézetet írta: Gery185 Dátum október 08, 2009, 20:06:25
Idézetet írta: Rob Agibaf Dátum október 08, 2009, 19:56:03
Az is tök jó, hogy kezd alakulni a lovasklubunk, lehet, hogy a következő fórumtalálkozó már a Kincsem-parkban lesz?   ;D

Mint az avataromból is kiderül közel áll a szívemhez a Kincsem Park :smitten:, de sajnos elég bizonytalan a hazai lóversenyzés jövője :-\, de ez egy más kérdés.. Unibeten már fogadtam a PMU-féle francia lovira,ma fél hossz választott el a kb négyszeres helyemtől... Szoktatok PMU-s francia lovira is tenni?? Mert ott van ügető is azt azért szeretem.

Én személy szerint nem tudom mi az PMU. Betfair-en nincsenek viszont francia versenyek ;)

Vannak francia versenyek is, de csak lassan kerülnek feltételre. Viszont piac alig van rá ;)

Nem hiába féltem Dentoni-tól. Az biztos h most megtanultam a nevét egy időre ;D Esélyt se adott Peligroso-val a mezőnynek :redchug:

összes tét: $86.4
kivett tőke: $101.56
profit: +$15.16

Kezdő bank: $50
Jelenlegi: $111.59
Profit: +$61.59

Sziasztok, gratulálok, attól függetlenül, hogy csak néhány napja kezdtétek el, már nagyon profin csináljátok.

Sok kérdésem felmerült ezzel kapcsolatban, előre is köszi a válaszokat:



Adrian massay oldalán a rating jelenti az értékelést, és minél nagyobb ez az érték, annál jobb a ló?
Azaz, azt várja az 1. helyre, aki a legnagyobb ratinget kapja nála?


Egyébként ez tényleg hihetetlen,  az 1. favoritot tényleg 1,7-es átlagszorzókkal adja, miközben 18 %-ban jönnek be csak?
Ha 1,7-es az átlagszorzója, akkor azt jelentené, hogy 100 %/ 1,7=59 %-ban kellene nyernie, ehhez képest hihetetlenül kicsi a 18 %.

Pontosan holo nézted ezt a statisztikát? Mi a linkje konkrétan ennek az oldalnak?

Ha ez így lesz hosszútávon is, akkor egyszerűen csak layelni kell a favoritokat.





,,Ezeket AdrianMassey és a betfair-en megtalálható Market és racecard  segitségével vettem ki."


Ha 1 futamot kiválasztok, akkor látom a racecardot, ebből miket olvasol ki? Tudsz csinálni képernyőkimentést és mellé, utána magyarázatokat?

A Market rész hol található, amit mondasz?




,,Eleonora-t pl a betfair csak harmadik helyre várja be!"

Ezt a szorzókból nézted, vagy van külön a betfairen belül egy olyan rész, ahol készít egy rangsort, hogy kit hova vár be.





,,Betfair RaceCard-ja is első helyre várja be Al Ghazal-t, ezért is hagytam ki. Remélem azért jön Neked"

Pontosan mit nézel a Racecardon, ezeket hol találod meg?







,,Megpróbálok egy kis kockázatot bevállalni, hogy menstem a napot valamelyest, ilyenkor szokott jönni a nagy bukta... Persze megszegem a saját szabályomat is, fölé megyek az oddsnak.

TOWCESTER 4:30   LAY   DARING RACER       


Nem részletezem túlságosan, a ló szar, eddig egy osztállyal lejjebb oktatták, most meg benevezik egy erősebb mezőnybe."



Ezt hol látod, hogy honnan nevezték be, illetve, hogy melyik erősebb, melyik gyengébb mezőny?





,,Ne nekem köszönd  Tudod mennyit értek a lovihoz, s mennyi tapasztalat van a hátam mögött  Ez a 3 nap....  Csak adrian és a racecard tippeit hasonlitom össze, megnézem adrianen a sebességeket, igy kikombinálom h ki nem nyerhet"



A min és a max részek alatt az 500 vagy 600-as számok a sebességet jelölik?



,,
A raceformot én nem is szoktam nézni, van bőven információ a főoldalon és a ló nevére kattintva a korábbi futások között, ami elindítja a gondolataimat."

Minek a főoldalán?







,,Rob, ha esetleg olvasod majd ezt a hszmet, ismét lenne egy kérdésem: mi az a Tote fogadás betfair-en? Plusz  mit gondolsz a 14.45ös york-i versenyről? Peligroso lay-elném, de Dentoni üli meg a lovat, és nem tudom mennyiben fogja ez befolyásolni a verseny kimenetlét. Betfair RaceCard-ja és Adrian sem várja be első 3ba, de félek Dentoni-tól."



Honnan tudtad, hogy Dentoni olyan jó, mi alapján?




Előre is köszi mindenkinek,


Zoli

Szia!

Néhány kérdésedre tudok választ adni, de inkább Rob-ot faggasd!

IdézetAdrian massay oldalán a rating jelenti az értékelést, és minél nagyobb ez az érték, annál jobb a ló?
Azaz, azt várja az 1. helyre, aki a legnagyobb ratinget kapja nála?

Igen.

IdézetEgyébként ez tényleg hihetetlen,  az 1. favoritot tényleg 1,7-es átlagszorzókkal adja, miközben 18 %-ban jönnek be csak?
Ha 1,7-es az átlagszorzója, akkor azt jelentené, hogy 100 %/ 1,7=59 %-ban kellene nyernie, ehhez képest hihetetlenül kicsi a 18 %.

Pontosan holo nézted ezt a statisztikát? Mi a linkje konkrétan ennek az oldalnak?

A Ladbrokestól kértem le a tavalyi lóverseny eredményeket, kiegészitve a különböző statokkal. Ott irták, (angol versenyeket figyelembe véve) h 1,7es az átlagszorzó a favokra, de a szórás nagy. Plusz kivették azokat a futamokat, ahol egyértelműen, szorzó alapján nem lehetett megállapitani az 1. favorit kilétét, azaz ha mondjuk volt a futamban két 8as szorójú ló, akkor azokat nem sorolták bele 1st fav-ba.

IdézetHa 1 futamot kiválasztok, akkor látom a racecardot, ebből miket olvasol ki? Tudsz csinálni képernyőkimentést és mellé, utána magyarázatokat?

A Market rész hol található, amit mondasz?

Csillagozzák a lovakat, 1.től 3.ig helyig rangsorolják Őket. Valamint ha már a RaceCard-on belül vagy, akkor ha rámész a ló melletti I gombra, akkor egy pár soros leirást ad a lóról. Market rész pedig a futamok mellett van, amit ha megnyitsz, láthatod h mennyi volt a ló SPje, ez h mozdult el, a tőke hány %a ment a lóra, és mekkora oddson volt utoljára párositás.

IdézetEzt a szorzókból nézted, vagy van külön a betfairen belül egy olyan rész, ahol készít egy rangsort, hogy kit hova vár be.

Ez a RaceCard, pontosabban a TimeForm, amit megtalálsz jobb oldalt a racecard menüben.

IdézetA min és a max részek alatt az 500 vagy 600-as számok a sebességet jelölik?

Igen.

IdézetHonnan tudtad, hogy Dentoni olyan jó, mi alapján?

Rob emelte ki.

Üdv





Köszi szépen!

A piacot tudom,/ csak nem tudtam, hogy arra gondolsz / máshol én is szoktam nézni, hogyan alakult az idő folyamán a szorzó,mely oddson történt a párosítás.

A többi kérdésre köszi a választ!

Egyébként az adrianon:

Melyik fontosabb: a minimum vagy a max sebesség, vagy a rating?

Esetleg a rangsorolásnál ratingbe már beleszámolja elvileg a fontosabb tényezőket, /így a sebességet is /?








Idézetet írta: jaaas Dátum október 10, 2009, 16:37:41
Szia!

Néhány kérdésedre tudok választ adni, de inkább Rob-ot faggasd!

IdézetAdrian massay oldalán a rating jelenti az értékelést, és minél nagyobb ez az érték, annál jobb a ló?
Azaz, azt várja az 1. helyre, aki a legnagyobb ratinget kapja nála?

Igen.

IdézetEgyébként ez tényleg hihetetlen,  az 1. favoritot tényleg 1,7-es átlagszorzókkal adja, miközben 18 %-ban jönnek be csak?
Ha 1,7-es az átlagszorzója, akkor azt jelentené, hogy 100 %/ 1,7=59 %-ban kellene nyernie, ehhez képest hihetetlenül kicsi a 18 %.

Pontosan holo nézted ezt a statisztikát? Mi a linkje konkrétan ennek az oldalnak?

A Ladbrokestól kértem le a tavalyi lóverseny eredményeket, kiegészitve a különböző statokkal. Ott irták, (angol versenyeket figyelembe véve) h 1,7es az átlagszorzó a favokra, de a szórás nagy. Plusz kivették azokat a futamokat, ahol egyértelműen, szorzó alapján nem lehetett megállapitani az 1. favorit kilétét, azaz ha mondjuk volt a futamban két 8as szorójú ló, akkor azokat nem sorolták bele 1st fav-ba.

IdézetHa 1 futamot kiválasztok, akkor látom a racecardot, ebből miket olvasol ki? Tudsz csinálni képernyőkimentést és mellé, utána magyarázatokat?

A Market rész hol található, amit mondasz?

Csillagozzák a lovakat, 1.től 3.ig helyig rangsorolják Őket. Valamint ha már a RaceCard-on belül vagy, akkor ha rámész a ló melletti I gombra, akkor egy pár soros leirást ad a lóról. Market rész pedig a futamok mellett van, amit ha megnyitsz, láthatod h mennyi volt a ló SPje, ez h mozdult el, a tőke hány %a ment a lóra, és mekkora oddson volt utoljára párositás.

IdézetEzt a szorzókból nézted, vagy van külön a betfairen belül egy olyan rész, ahol készít egy rangsort, hogy kit hova vár be.

Ez a RaceCard, pontosabban a TimeForm, amit megtalálsz jobb oldalt a racecard menüben.

IdézetA min és a max részek alatt az 500 vagy 600-as számok a sebességet jelölik?

Igen.

IdézetHonnan tudtad, hogy Dentoni olyan jó, mi alapján?

Rob emelte ki.

Üdv






Az igazat megvallva, nem tudom. Én úgy választok lovat, h a max sebessége vagy kevesebb vagy ugyanannyi, esetleg valamivel több legyen, mint 2-3 másik ló minimuma.  Az összesitett pontszámát nem is nézem a lovaknak, csak a min/max-ot, és a formát. Plusz miután Rob kiemelte Dentoni-t, igy Őt is nézem mindig, és ha látom, mostmár nem lay-elem.


Sziasztok, nagyon köszi, hogy felvetettétek ezt a témát, egyre jobban érdekel, mivel elég sok verseny lemegy 1 nap, tehát ha találnánk egy jó stratégiát, akkor ez hozhatna számunkra valamit.



Összefoglalom, amit tudunk:

A favoritokat kell layelni, illetve az esélyteleneket backelni.
Néztem erről statisztikákat az oldalon, és a favoritokra való backelés-nél 100 %-ot feltéve általában kevesebb jön vissza, míg a Layelés-nél több mint 100 %.

Olvasgattam az oldalt, szerintem a rating az átlagos összegzése a lónak, minél nagyobb ez az érték, annál jobb a ló, illetve a min. max is jó értékelési szempont, de kevesebb információt mond el, csak annyit, hogy az előző futamokon mennyi volt a legjobb és a legrosszabb teljesítménye.
Azonban lehet olyan is, hogy 2 lónak ugyanazok a min, max értékei, de az egyik 5-ször ment maximumon, 1-szer minimumon, a másiknál pedig fordítva, persze ez extrém eset, de inkább az általános értékelést kellene nézni.


Amit nem tudtunk pontosan a draw jelentése: Honnan indul a ló, ennek is nagy jelentősége van a versenyben, az oldalon kielemzi, hogy melyik versenyen milyen hatásai vannak annak, hogy valaki magas, közepes vagy kis számú részről indul.

Ezenkívül fontos lehet a zsoké és az edző is, mert bizonyos zsokék pl. a lovakkal jobb teljesítményt érnek el, mint egy másik. ember, ugyanazon paripákkal.



Amit Jaas írt, lehet figyelni a betfairen is a racecardot, a csillagokat.


Így jönnnek össze a tényezők.


Kérlek, ha valamit kifelejtettem, írjátok még hozzá, mert még a lóverseny témát én is csak mostanában kezdtem nézegetni, habár egyre jobban érdekel.


Köszi még egyszer Rob Agibaf-nak a téma elkezdését és persze Jaas-nak, aki hasznos ötletekkel járult hozzá a témához, illetve Adrian Massay-nek, aki szakértő tanácsaival ellát bennünket.

Fogjunk össze, legyen egy lóverseny klubunk, nekünk magyaroknak, osszuk meg információinkat egymással, hogy még jobbak legyünk.


Köszi,
Zoli







Idézetet írta: jaaas Dátum október 10, 2009, 17:48:27
Az igazat megvallva, nem tudom. Én úgy választok lovat, h a max sebessége vagy kevesebb vagy ugyanannyi, esetleg valamivel több legyen, mint 2-3 másik ló minimuma.  Az összesitett pontszámát nem is nézem a lovaknak, csak a min/max-ot, és a formát. Plusz miután Rob kiemelte Dentoni-t, igy Őt is nézem mindig, és ha látom, mostmár nem lay-elem.