Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

Uru és kolumbiai edzőmeccsbe is belenéztem én az elmúlt napokban, azokon is elég visszafogottan gurigáztak, azon túl, hogy nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak. Szerintem nem érdemes ezekből következtetni bármire, jó ha 30% -on pörögtek ezen a csapatok.

Persze, hogy nem kockáztatnak egy edzőmeccsen, a VB előtt senki sem akar megsérülni, főleg azok nem akik nevezve is vannak ( :D ) .

Mindig ez megy. Talán legemlékezetesebb ilyen leszarom meccs a Torghelle mester duplájával nyert németek elleni derbi. Emlékszem mindenki előre mosta kezeit, mondván minden játékos kihajtja majd magát, mert be akar kerülni az EBs alapcsapatba. Aztán tudjuk mi lett  :D Az olaszok, meg a portugálok is alapból ilyen lazára veszik az összes barimeccset, de az angolok se szokták megnyomni a PL tempó gombot.

Ezekből leszűrni semmit sem lehet. Most már szegény Rossi is tudja aki élete szezonját futhatta volna, de közbejött egy újabb sérülés. Felépült, hajtott hogy ott legyen a bajnoki hajrában, majd a vb-keretben, és kezdett is a felkészülési meccsen. Aztán nemhogy kezdő csatár nem lesz, de nem is utazhat.

Idézetet írta: Sound Dátum június 02, 2014, 14:30:56
Nézegetem ezeket a felkészülési meccseket, és eléggé gázok az európai csapatok egyenlőre.
Láttam: Svájc-Jamaica, Németország-Kamerun, Anglia-Peru, Franciaország-Paraguay, Spanyolország-Bolívia, Svédország-Belgium meccseket.
Alapban kicsi a tempó, lassú és körülményes focit játszott mindegyik európai válogatott, kivétel egyedül Belgium.
Megnéztem a Mexico-Ecuador meccset, és leesett az állam. Akkor tempóban játszott mindkét csapat, mintha vb-döntőznének. És ők nem a top amerikai csapatok!
Nem tudom, hogy rossz a formaidőzítés, és ők túl korán pörögtek fel? Vagy az európaiak direkt ilyen visszafogottak? Az biztos, hogy egy egy hónapos tornát nem lehet csúcsformában végigjátszani!
Kicsit összezavarodott a realítás érzetem...


Az európai csapatoknál az jelenti a taktikus focit, hogy nem vállalják be az előre sprinteket és csak ritkán az egy-az-egy elleni szituációkat (talán a németek kivételek), ezért lettek nézhetetlenek az Európa-bajnokságok is.
Persze a dél- és közép-amerikaiak illetve az ázsiaiak játékában benne van, hogy "túlfutják" magukat és nem érnek vissza, de mentalitásban és futómennyiségben már egy ideje előrébb járnak, mint a "közepes" európai csapatok.

2010-ben a 13 európai csapat közül 6 élte túl a csoportkört, miközben elvileg mind továbbjuthatott volna a sorsolás alapján. (egy csoportban max. 2 európai csapat lehet a vb-n)
Idén kiderül, hogy ez kisiklás volt vagy tendencia lesz belőle.

Ahogy többen is írtátok, én is Holland búcsút várok a csoportmeccsek után, illetve az Angolokból én is kinézem, hogy akár 8-ba, 4-be is jutnak. Persze akkor sem lepődik meg senki, ha kihullanak, de azért szerintem a 8-ig elmennek.
Nálam Algéria a meglepetéscsapat, szerintem az oroszokat elpicsázzák, és akár még a csoportból is továbbmehetnek kis szerencsével!  :D

Angolul tanulnak a brazil örömlányok :)

Brazíliában gőzerővel készülnek a június 12-én startoló futball világbajnokságra. Az örömlányok is izgatottan várják a várhatóan mintegy 600 ezer turista érkezését, a kommunikáció megkönnyítésére gyorstalpaló angol tanfolyamokat kezdtek el.

A Rio de Janeiro közelében fekvő 2 és félmilliós Belo Horizontéban csap össze Costa Rica és Anglia csapata június 24-én. A városban hónapok óta tart a helyi prostituáltak szövetsége által szervezett angol nyelvtanfolyam. Ezen az alap angol szavak mellett a szaknyelvet is elsajátíthatják az ősi mesterség űzői. Tudásukat 2016-ban is hasznosíthatják majd, hiszen Brazíliában rendezik a nyári olimpiát is, amely szintén sok turistát vonz majd.   

Ha már meglepetéscsapatok. Itt van Bosznia. Ahogy elnézem őket most Mexikó ellen, kegyetlen kemény meccs lesz ez Messiéknek. Nem játszanak látványosan, de tudjuk hogy nagy tornákon ez nem is feltétlen vezet sikerre. Harcedzett, rutinos játékosok, akik nem ismernek kegyelmet és elveszett labdát, ez kell oda. Dzeko személyében pedig van egy olyan játékosuk aki bármelyik védelem ellen betalálhat. És még szurkolhatunk is nekik Besic miatt, amíg kint van kapja a pénzt a Fradi  ;D


Alig 8 nap maradt hátra a kezdő sípszóig, s mostantól minden nap bemutatunk egy-egy csoportot. Kezdjük tehát a házigazdák csoportjával, az A-csoporttal.

Foci VB 2014: Bemutatjuk az A-csoportot



Idézetet írta: Latzka Dátum június 03, 2014, 12:43:43
Angolul tanulnak a brazil örömlányok :)

Brazíliában gőzerővel készülnek a június 12-én startoló futball világbajnokságra. Az örömlányok is izgatottan várják a várhatóan mintegy 600 ezer turista érkezését, a kommunikáció megkönnyítésére gyorstalpaló angol tanfolyamokat kezdtek el.

A Rio de Janeiro közelében fekvő 2 és félmilliós Belo Horizontéban csap össze Costa Rica és Anglia csapata június 24-én. A városban hónapok óta tart a helyi prostituáltak szövetsége által szervezett angol nyelvtanfolyam. Ezen az alap angol szavak mellett a szaknyelvet is elsajátíthatják az ősi mesterség űzői. Tudásukat 2016-ban is hasznosíthatják majd, hiszen Brazíliában rendezik a nyári olimpiát is, amely szintén sok turistát vonz majd.

Mit mond a brazil táncosnő, ha elfogy az óvszer ?? - Számbááá!

Foci VB végső győztes:

Németország: 7x, 1 unit
Spanyolország: 7,5x, 1 unit
Dél-Amerika: 1,9x, 3 unit

Ha Németország nyer, akkor 2 unit nyereség
Ha Spanyolország nyer, akkor 2,5 unit nyereség
Ha dél-amerikai csapat nyer, akkor 0,7 unit nyereség

Mit gondoltok?

Idézetet írta: CaeSar Dátum június 04, 2014, 15:30:32
Foci VB végső győztes:

Németország: 7x, 1 unit
Spanyolország: 7,5x, 1 unit
Dél-Amerika: 1,9x, 3 unit

Ha Németország nyer, akkor 2 unit nyereség
Ha Spanyolország nyer, akkor 2,5 unit nyereség
Ha dél-amerikai csapat nyer, akkor 0,7 unit nyereség

Mit gondoltok?

Első blikkre jónak tűnik. Ezek a szorzók egy irodától vannak (bet365-nek tűnik) vagy adott esemény legjobb szorzói különböző bukiknál?

Idézetet írta: Latzka Dátum június 04, 2014, 16:12:53
Első blikkre jónak tűnik. Ezek a szorzók egy irodától vannak (bet365-nek tűnik) vagy adott esemény legjobb szorzói különböző bukiknál?

Bet365 oddsok. :ok:

Sziasztok!
Elnézve sok felkészülési mérkőzést(tudom nem alap) szerintem a "kis" csapatok okoznak majd meglepetést.
Számomra Angolok és  Németek játéka csalódás volt. Valóban ennyit tudnak? Üdv Pipi