Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

Én szeretem Faragót, nagyon szoktam élvezni pl az nfles közvetítéseit.
Igen Méhesre gondoltam. Nálam is ő a legjobb.


Bajban vagyok a nevekkel.. Ki az aki Forma1et nyomot tavalyelőtt?? :DD Óriási.. Őt csak a vízilabda meccsen vagyok képes elviselni.

sztem is Méhes a legjobb, de a sport1-en van még Kassai-Tóth Csaba is, aki angol kupadöntőket, meg skót meccseket nyomja, ő is jó, vagy akár Hajdú B...

#242 június 18, 2014, 15:30:41, benson
Idézetet írta: ncis88 Dátum június 18, 2014, 15:11:38
Bajban vagyok a nevekkel.. Ki az aki Forma1et nyomot tavalyelőtt?? :DD Óriási.. Őt csak a vízilabda meccsen vagyok képes elviselni.

Mezei Dániel.

Nálam Hajdú B. viszi a prímet, a mellett hogy ért hozzá, még a humorral sem bánik fukarul.

Amúgy meg a panaszkodóknak üzenem: lehetne rosszabb is (pl. Knézy).

Azért Mezei a Német - Portugál megmondóembere volt...

31.perc, 0-1-nél, a szöglet előtt: nem lenne meglepetés az újabb német gól.

A szögletből lett 2-0...

37. perc: Pepe már rég állítatta ki magát mert elveszítette a fejét.

az ellentámadásnál Pepe (le)fejelt, és kiállt...

Meg volt neki még egy ilyen, de az most nem ugrik be, azt hiszem a 3. gól előtt, de az mtv felvételét nem tudom most megnézni. Szóval élő fogadásnál lehet érdeme lesz figyelni a csávóra! :D

Idézetet írta: ncis88 Dátum június 18, 2014, 15:11:38
Én szeretem Faragót, nagyon szoktam élvezni pl az nfles közvetítéseit.
Igen Méhesre gondoltam. Nálam is ő a legjobb.


Bajban vagyok a nevekkel.. Ki az aki Forma1et nyomot tavalyelőtt?? :DD Óriási.. Őt csak a vízilabda meccsen vagyok képes elviselni.

A spanyolul beszélő, illetve spanyol meccseket közvetítő meg a Farkas Norbi.

Egyébként az én kedvencem is Hajdú B., utána jön Faragó és Méhes.

Nálam, ha rangsort kellene állítani a Eurosport, Digi, Sport1. Az MTV-t inkább nem minősítem.
Itt a vb-n egyszerűen minősíthetetlen a kommentátorok felkészültsége. Értem én, hogy sokba került a jog, de azért erre is kellett volna energiát, pénz fordítani. Nem elég kizavarni 4 embert, azt old meg.

Csak ajánlani tudom a sport1-s Farkas Norbi közvetítéseit. Ő a spanyolos. Talán ott kezdődik egy közvetítés.

A leirt jogos kritikákon túlmenően (játékosok nevének nem ismerése stb) probléma az is, hogy nem objektiven tolmácsolják az eseményeket, hanem pl. szimpátia alapján, és elmondják azt is, hogy mit is kellene látni egy bizonyos szituációban. A merészebbek az edzői taktikát is véleményezik. De a hab a tortán, mikor nem a meccs történéseit közvetitik, hanem valamilyen történetet, érdekességet "mesélnek" el. A meccs kezdésekor pedig a rengeteg statisztikai adat felsorolása "akadályozza" a közvetítést. Ezt még A Hajdú B. - Faragó Ricsi duó tette divatossá, mikor "berobbantak" a riporteri élvonalba.

Az itteni "szakkomentátorok" most épp azt elemzik, hogy Holandia lehet nem is jut tovább a csoportkörökből. :crazy:

Idézetet írta: vmlinuz Dátum június 18, 2014, 17:45:09
Az itteni "szakkomentátorok" most épp azt elemzik, hogy Holandia lehet nem is jut tovább a csoportkörökből. :crazy:

És még a Zomborira vagy a Hegyi Ivánra mondják, hogy szar...  :laugh:

Idézetet írta: Winger Dátum június 18, 2014, 17:14:38
A leirt jogos kritikákon túlmenően (játékosok nevének nem ismerése stb) probléma az is, hogy nem objektiven tolmácsolják az eseményeket, hanem pl. szimpátia alapján, és elmondják azt is, hogy mit is kellene látni egy bizonyos szituációban. A merészebbek az edzői taktikát is véleményezik. De a hab a tortán, mikor nem a meccs történéseit közvetitik, hanem valamilyen történetet, érdekességet "mesélnek" el. A meccs kezdésekor pedig a rengeteg statisztikai adat felsorolása "akadályozza" a közvetítést. Ezt még A Hajdú B. - Faragó Ricsi duó tette divatossá, mikor "berobbantak" a riporteri élvonalba.

Annyira nem érzik a játékot (talán nem is szeretik), ezért rosszkor zúdítják ránk az "érdekességeket", különben nem lenne akkora baj.

Gyulai Miki (szerencsére ő sincs ott a vb-n) a német-örmény barátságos meccsen, miközben 20 perc alatt 6 (!) gól esett, unott hangon elemezgetett, ahelyett, hogy közvetített volna.
De hogy ne legyen off, Mezei Dániel meg a Chile-Ausztrália meccsen, az 1. félidőben, mikor már 2:1-re állt a meccs, kijelentette, hogy "lassan csordogál a mérkőzés".  :D
Néha olyan, mint ha ott lenne a kis közhelygyűjtemény a riporterállásban és az a szakma csúcsa, ha minél többet be tudsz csempészni a közvetítésbe.

Ebben a szakmában vajon van visszajelzés és szakmai előrelépési lehetőség?
Mindenki mondja a maga dumáját, jól vagy rosszul és nem is szabad foglalkozniuk a közönség visszajelzésével, mert mindenkinek nem fog úgysem tetszeni.
De vajon van-e olyan, hogy leülnek a riporterek és elgondolkodnak, hogy miért is használunk olyan értelmetlen kifejezéseket, hogy "100%-os ziccer"?

Most meg megint valami okos brekegi a meccset, ilyeneket hallok: fláár, fánpérszi és minden 2-ik percben présszing van.

Idézetet írta: Knapp Dátum június 18, 2014, 18:19:23
Gyulai Miki (szerencsére ő sincs ott a vb-n) a német-örmény barátságos meccsen, miközben 20 perc alatt 6 (!) gól esett, unott hangon elemezgetett, ahelyett, hogy közvetített volna.

Gyulai Mikinek a hokis közvetítései a jók.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum június 18, 2014, 17:45:09
Az itteni "szakkomentátorok" most épp azt elemzik, hogy Holandia lehet nem is jut tovább a csoportkörökből. :crazy:

És még igazuk is lehet  ;D

Idézetet írta: Cavalorn Dátum június 18, 2014, 18:34:37
Gyulai Mikinek a hokis közvetítései a jók.

Amikor ül mellette egy szakkommentátor, mert különben nem ért hozzá...

A Divizó 1-es vb-n is katasztrófa volt, amit művelt.
Nem ismeri a játékvezető kézjeleit, fingja nincs a késleltetett kiállításról, de még az sem tűnik fel neki, hogy az egyik kapu üres, ő találgatja, hogy honnan lesz a kiállítás.    ;D
Amikor meg beszólt az egyébként jó döntést hozó játékvezetőnek, hogy "ez nem a te napod, spori", az volt a mélypont.
Közvetítsen atlétikát inkább.

(nekem egyébként mindig álmosnak/másnaposnak tűnik)

Idézetet írta: alexthebest Dátum június 18, 2014, 19:02:34
És még igazuk is lehet  ;D

És tényleg ;D

Kíváncsi vagyok milyen szorzókat adnak a csoportból való továbbjutásra jelen állás szerint élőben bet365-nél.