Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

A vb ismét arról szól, hogy lebőgnek a túlértékelt európai csapatok, amelyek maximum egy másik európai ellen képesek királykodni.
Ebből élnek a fogadóirodák is.
Az, hogy a többi kontinens válogatottjait nem látjuk 4 évig, attól még ők is készülnek / fejlődnek ám.   ::)

Idézetet írta: Knapp Dátum június 20, 2014, 20:56:30
A vb ismét arról szól, hogy lebőgnek a túlértékelt európai csapatok, amelyek maximum egy másik európai ellen képesek királykodni.
Ebből élnek a fogadóirodák is.
Az, hogy a többi kontinens válogatottjait nem látjuk 4 évig, attól még ők is készülnek / fejlődnek ám.   ::)

"Ismét"?

4 éve éppen nem erről szólt... például. Egyébként meg a "legnagyobb tábor" az európai. Nyilván arányaiban onnan várható több meglepetés.

franciák adnak egy kis iskolát  ;D

Mekkora birka csapat ez a svájci  ;D Mintha a frankok Luxemburggal játszanának  ;D

Az meg a másik hogy miért nem állnak vissza Hitzfeldék? Egyenlíteni úgy esélyük sincs hogy akkor kapnak gólt kontrából amikor Benzemáék akarják  :D Akkor nem jobb lenne megúszni 3-4 kapott góllal? Mennek a marhák a vágóhídra  ;D Vagy lehet hogy nem tudják hogy a gólkülönbség dönt?  ;D

A Frank megint emelkedni fog :D :D

Idézetet írta: alexthebest Dátum június 20, 2014, 21:45:22
Az meg a másik hogy miért nem állnak vissza Hitzfeldék? Egyenlíteni úgy esélyük sincs hogy akkor kapnak gólt kontrából amikor Benzemáék akarják  :D Akkor nem jobb lenne megúszni 3-4 kapott góllal? Mennek a marhák a vágóhídra  ;D Vagy lehet hogy nem tudják hogy a gólkülönbség dönt?  ;D

Pont azért mentek, mert a gólkülönbség dönt. Persze nem lettek előrébb, mint a félidőben, de legalább láttunk 4 gólt.

Idézetet írta: TiB Dátum június 20, 2014, 21:10:16
A játékosmegfigyelők látják, amit mi nem. Ha ők jót látnak, akkor azt mi is fogjuk látni. Akiket nem látunk, és valóban jók lesznek, azoknak a száma elenyésző. Minden más a BL-hez, a hosszú idényhez, a jobbak rossz formaidőzítéséhez köthető. Már nem 1950 van, a játékosmegfigyelők nem csak a vébén dolgoznak ;)

Lényegesen összetettebb kérdés ez, mintsem hogy lerendezzük azzal, hogy az olaszok és estébé többiek túlértékeltek.


A játékosmegfigyelőknek nincs köze ahhoz, hogy a fogadók többsége, akik az európai top bajnokságokat nézik hétről-hétre (nem csak az európai nézők ám), az európai válogatottakat "túlértékelik". 
A szorzókban nem a játékosmegfigyelők véleménye van benne, hanem a fogadóké.  :)

Sportfogadás szempontjából nézve az európai csapatok szorzóiban általában nincs érték, ezt én nem bonyolítanám.
(az olaszok pl. szökő évente nyernek nem európai csapat ellen meccset. Új-Zéland, Paraguay, Elefántcsontpart, Uruguay, Mexikó, USA, Nigéria, Haiti, Costa Rica. Mi a közös bennük? Egyiket sem tudták megverni esélyesként az elmúlt 4 évben, sőt... Nem hiszem, hogy mindegyik meccs bunda volt.  :)  )



Idézetet írta: szumos Dátum június 20, 2014, 21:08:16
"Ismét"?

4 éve éppen nem erről szólt... például. Egyébként meg a "legnagyobb tábor" az európai. Nyilván arányaiban onnan várható több meglepetés.

A kontinensek lényegében egymás ellen játszanak a csoportkörben, mivel mindenhol legalább 3 különböző régió van képviselve.
Elméletileg egyszerre minden európai csapat továbbjuthatna a 16-ba, hisz maximum kettő "europen" (hehe) van egy csoportban, mégis 2010-ben csak 6 csapat ment tovább és 7 esett ki a csoportkörben Európából, most is ekörül lehet az arány.
4 éve volt néhány európai top csapat, amely ezt az erőviszony változást elfedte.

Az európai csapatok száma a legjobb 16-ban vb-ken:
1986: 10
1990: 10
1994: 10
1998: 10
2002: 9
2006: 10
2010: 6
2014:

Most akár még 11 csapat is továbbmehet. Ha mégis csak 6-7 lesz belőle, akkor az már tendencia.  :)

A túlértékelt csapatokról volt szó. 4 éve egy várakozáson aluli európai teljesítmény volt... Éppen az olaszoké... A többiek kábé az elvárt összteljesítményt nyújtották. Túlzónak tartom az általánosítást ezért.

 
Idézetet írta: szumos Dátum június 20, 2014, 23:27:51
A túlértékelt csapatokról volt szó. 4 éve egy várakozáson aluli európai teljesítmény volt... Éppen az olaszoké... A többiek kábé az elvárt összteljesítményt nyújtották. Túlzónak tartom az általánosítást ezért.

Ne általánosíts! Én nem vártam jobb teljesítményt az olaszoktól sem 4 évvel ezelőtt, sem ma!  :D

Ha nem képes egy csapat nyerni más focikultúrák ellen (vagy csak ritkán), akkor azért hajlamos vagyok abból következtetéseket levonni.
A csapatok statisztikáit meg lehet nézni és azt is, hogy milyen szorzók mellett milyen eredmények születtek.

Nem akarok senkit meggyőzni, csak jeleztem, én abban találtam értéket, hogy megveretem az európai csapatokat más kontinensek válogatottjaival.  :)

Ez TiBnek is szól...
Bizony pontpontpont.   ;D

Idézetet írta: benson Dátum június 20, 2014, 22:57:55
Pont azért mentek, mert a gólkülönbség dönt. Persze nem lettek előrébb, mint a félidőben, de legalább láttunk 4 gólt.

Én nem bántam mert legalább pörgött a meccs, de ha svájci vagyok akkor szidtam volna a válogatottat. Ugyanis a gól lehetősége szinte csak a francia kontrákban volt benne. Mázli hogy a végén kettő beakadt, amúgy engem igazoltak volna. A helyükben háromgólos hátrányban beparkoltam volna a buszt  ;D

Nagyon erős Honduras, de csak a pályán kívül :)



Idézetet írta: TiB Dátum június 20, 2014, 19:40:36
Meggyőződésem egyébként, hogy egy bundát láthatunk épp. ;)

Egy fogadásom volt a meccsre, hogy lesz legalább 4 lap. Megnéztem a Osses rövidtávú statját ( http://www.football-lineups.com/referee/388/ ), 72 százalékban hozta a négy lapot, ennek ellenére 1.90-es szorzó volt 3.5 overre. Ezt tenni kellett, nem volt kérdés. A feleségemmel néztem a meccset, az első félidőben - anélkül, hogy bármit is mondtam volna - háromszor hangzott el a szájából, hogy a bíró befolyásolva van. Be is volt, mint utólag kiderült.  ;)


Foci VB 2014: Németország - Ghána

Brazília az egyetlen ország, amely nem hiányzott még soha világbajnokságról, mégis Németország játszotta a legtöbb mérkőzést világbajnokságokon. A portugálok elleni találkozó volt a Nationalelf 100. mérkőzése vb-ken, és ez a gyönyörű jubileum egy 4-0-ás győzelemmel párosult. Müllerék nagyon meggyőzőek voltak, Ghána viszont vereséggel nyitott USA ellen, így kevés esélye maradt a továbbjutásra.

Mérkőzéstipp: Tippelj az előzetes alján a kimenetelre, az első gólszerzőre, illetve az első gól pontos idejére, s 1.500 forintos Unibet bónuszt nyerhetsz! Tippelj ITT!

Tippek? Vélemények? Bejöhet?  ;D

Foci VB 2014: Argentína – Irán

Elérkeztek a második körhöz Messiék is, akik ezúttal egy könnyebbnek ígérkező feladat elé néznek, mint legutóbb. Irán csapata ugyan szerzett egy pontot Nigéria ellen, de semmi értékelhetőt nem tudott felmutatni.

Mérkőzéstipp: Tippelj az előzetes alján a kimenetelre, az első gólszerzőre, illetve az első gól pontos idejére, s 1.500 forintos Unibet bónuszt nyerhetsz! Tippelj ITT!

Tippek? Vélemények? Bejöhet?  ;D