Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2014, 20:44:42
Nem láttam a meccset, ezért kérdezném, Irán miért érdemelt volna győzelmet? Volt az argentínok javára súlyos játékvezetői tévedés?

Nem. De 3 komoly helyzet is kimaradt iráni oldalon, viszont Messiék csak ötlettelenül tologatták a bogyót.

Idézetet írta: bendehal Dátum június 21, 2014, 20:24:43
Azért 1x2 kivűl vannak még opciók, ne legyünk ennyire sablonosak.


Igaza van ab_aevo - nak    , jött a statisztika !  Az ,hogy sokan elvakultak az argentinoktól az egy dolog  a másik dolog meg a következő az Iráni statból kifolyólag :  2.5 gól alatti meccset játszanak  2.40 jött  (6 meccs óta ez náluk a trend)  Nem lő mindkettő csapat gólt  jött  én nem raktam de az utóbbi 6 ból 5 meccsükön jött  . Ha Irán eredményéhez 2 gólt hozzáadunk akkor nyer Irán  (AH) + 2   jött   2.00 oddson   az Irániak 14 meccs óta hozzák ezt a fogadási opciót.  Az argentinoknak az utóbbi 6 meccsükből csak 2 volt 2,5 gól felett  és szerintem csak azért volt 1.14 az Argentin győzelem oddsa  mert a jó nép meg volt győződve az Argentinok több gólos győzelméről. 

Szóval a többi opcióra  is jó volt a statisztika mert jött  persze természetesen nem mindegyikre.

Idézetet írta: benson Dátum június 21, 2014, 20:44:42
Nem láttam a meccset, ezért kérdezném, Irán miért érdemelt volna győzelmet? Volt az argentínok javára súlyos játékvezetői tévedés?
Egy büntetőt pl nem kaptak meg az Irániak, mikor Dejagaht elkaszálták.
Meddő mezőnyfölény volt, de a végére már lassan a komolyabb helyzetek számában behozták Messiéket. Amúgy pedig hősiesen védekeztek, az 1 pontot minimum megérdemelték volna, dehát igazságtalan játék ez a foci.

Idézetet írta: bendehal Dátum június 21, 2014, 20:24:43
Azért 1x2 kivűl vannak még opciók, ne legyünk ennyire sablonosak.

Persze csak unom, hogy minden meccsen ha van egy erős favorit és nem nyernek legalább 3-0-ra akkor jön a nagy felbárodás, szitkózdás, hogy ez bunda illetve megint csak a fogadóirodák nyertek. A fogadóirodák nem csak meglepetéskor nyernek, ők arra törekszenek, hogy a tétek kiegyensúlyozottak legyenek és minél kisebb kockázatuk legyen.
Én baromira unnám ha minden meccsen a favorit nyerne 3-0-ra.


Szerintem nem érdemeltek volna győzelmet az irániak, az tény, hogy Argentína nagyon szarul játszott saját magához képest, de nem volt kevesebb helyzetük mint Iránnak, mezőfölény illetve még egy gólt is rúgtak. Miért kellett volna nyerjen Irán? Csak azért, mert Argentina szarabb volt mint a várt, nem azt jelenti, hogy az ellenfélnél is szarabbak voltak.

Idézetet írta: alexthebest Dátum június 21, 2014, 20:49:37
Nem. De 3 komoly helyzet is kimaradt iráni oldalon, viszont Messiék csak ötlettelenül tologatták a bogyót.

Ez nem az a sport, ahol a szándékot is pontozzák. A kimaradt helyzeteknek is okai vannak (mint mindennek): pontatlan volt a támadó, vagy a kapus jól tette a dolgát. A foci egy végtelenül egyszerü játék: gólra játszák. Akkor is ezt mondanám, ha Irán egy potyagóllal nyert volna, tucatnyi kimaradt argentín helyzet mellett.

Idézetet írta: stdavid Dátum június 21, 2014, 21:04:01
Egy büntetőt pl nem kaptak meg az Irániak, mikor Dejagaht elkaszálták.

Ha ugyanarra a szituációra gondolunk, akkor a védő elrúgta a labdát előle, még akkor is ha nem telibe találta a labdát, az pedig nem büntető

Sokkal okosabban, taktikusabban játszott Irán, nagyobb  helyzetei voltak. Mezőnyfölény? Ha azzal nyerni lehetne a spanyolok minden meccset nyernének  :) manapság divatos kifejezéssel azt is mondhatnám, átadták a területet. Tehát jobbak voltak az én szememben. Tény hogy gólra játsszák a focit, ezért elmaradtak a pontok.

Ja és ez igy is van rendjén. Ez nem pontozásos sport, ezért szeretjük.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 21, 2014, 21:21:04
Ha ugyanarra a szituációra gondolunk, akkor a védő elrúgta a labdát előle, még akkor is ha nem telibe találta a labdát, az pedig nem büntető
Hiába piszkálja el a labdát, ha utána elkaszálja a lábát attól az még tizenegyes.

Az volt a durva, hogy az argentinoknak nem volt kidolgozott helyzetük!
Szenvedni lehet egy ilyen meccsen, de nem tudom, mi volt a terv a tömörülő védelem ellen.


Idézetet írta: stdavid Dátum június 21, 2014, 21:38:53
Hiába piszkálja el a labdát, ha utána elkaszálja a lábát attól az még tizenegyes.

Akkor minden kapus kifutásra, mikor megfogja a labdát és a csatár átesik rajta, 11-est kéne adni.   ;)

Idézetet írta: Knapp Dátum június 21, 2014, 21:41:17
Akkor minden kapus kifutásra, mikor megfogja a labdát és a csatár átesik rajta, 11-est kéne adni.   ;)
Ne komolytalankodjuk már el :D Tök simán kilépett volna, ha nem akasztja..


Idézetet írta: stdavid Dátum június 21, 2014, 21:38:53
Hiába piszkálja el a labdát, ha utána elkaszálja a lábát attól az még tizenegyes.

Én evvel nem értek egyet. Ha a védő elrúgja a labdát, akkor utána nyugodtan áteshet rajta a csatár. Mikor valaki becsúszik, elviszi a labdát, minden esetben átesik rajta a csatár, mégis szép mentésnek hívják nem büntetőnek. Vagy amit Knapp említett, az sem komolytalankodás hanem pont egy ugyanilyen eset.

Teljesen más, mikor felszabadítanak, de itt nem történt meg, Dejagah előtt maradt a labda, az íve se változott. Belepöckölt épphogy a védő, de ezzel semmit se ért el.
Azzal szabadított fel, hogy felrúgta a támadót. :D

Idézetet írta: stdavid Dátum június 21, 2014, 22:03:09
Teljesen más, mikor felszabadítanak, de itt nem történt meg, Dejagah előtt maradt a labda, az íve se változott. Belepöckölt épphogy a védő, de ezzel semmit se ért el.
Azzal szabadított fel, hogy felrúgta a támadót. :D

Egész biztos vagy benne, hogy a szabálykönyv szerint azt kell vizsgálnia a sporinak, hogy hová került a labda a szerelés után?!   

Ugyanazzal a mozdulat volt "szabálytalan", amivel előtte elrúgta (érintette) a labdát.
Szerintem akkor lenne igazad, ha "pluszban" a rosszul sikerült felszabadítási kísérlet után lett volna egy másik rúgó mozdulat is.