Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

És ezt a belga válogatottat tartják sokan titkos esélyesnek?! Nevetséges...

Mekkora egy lepkefing csapat ez a Korea eddig. Nevetséges amit csinálnak. 

Idézetet írta: oakland23 Dátum június 22, 2014, 20:51:30
Egyébként pedig jó lesz a korea-algír meccs, én a 3.5 overrel 1000 Ft-ra 5000-et nyerek. És ti?

Két kérdés:

1. Ki a fasz az informátorod?

2. Te is megtetted vagy csak engem ugrattál be? (Én 2,5 gól fölöttel is visszabiztosítottam 2,7-ért, én már nem veszítek :) )

Idézetet írta: Cavalorn Dátum június 22, 2014, 21:27:09
És ezt a belga válogatottat tartják sokan titkos esélyesnek?! Nevetséges...

Nem volt lenyűgöző játék? Nem. Ott vannak a VB-n? Igen. Nyertek? Igen. Továbbjutottak? Igen. Itt nem fanyalog senki, örjöngenek a tereken, az utcákon. A kivetítős helyek előtt megálltak az autósok megnézni a gólt, az autósok dudálnak, mindenki kürtöl, ünnepel.

1. Nem a szépségbe kell belehalni.

2. Ha a Magyarok kijutnánk valahova, akkor is csak a fanyalgás lenne! Eredménytől függetlenül! (Lásd pl. férfi kéziválogatott, a negyedik hely is csalódás volt. Most hogy ki se jutottak a VB-re, nemzethalál van.)

Sokszor leírtam már, otthon ez a fajta pozítív gondolkodás hiányzik. És ha így folytatódik, akkor még tényleg sokáig nem változik semmi.

Idézetet írta: oakland23 Dátum június 22, 2014, 20:51:30
Nem lenne jobb egy Parma-Atalanta 8-8, mint egy 0-0...

A sportértéke ugyanannyi lenne, vagy esetleg kevesebb.   :)
Mondjuk engem pontosan ugyanannyira érdekelne a meccs...  ;D

Van olyan oldal ahol a játékvezetok statjait meg lehet kapni?



Idézetet írta: Lacapi Dátum június 22, 2014, 21:53:18
Nem volt lenyűgöző játék? Nem. Ott vannak a VB-n? Igen. Nyertek? Igen. Továbbjutottak? Igen. Itt nem fanyalog senki, örjöngenek a tereken, az utcákon. A kivetítős helyek előtt megálltak az autósok megnézni a gólt, az autósok dudálnak, mindenki kürtöl, ünnepel.

1. Nem a szépségbe kell belehalni.

2. Ha a Magyarok kijutnánk valahova, akkor is csak a fanyalgás lenne! Eredménytől függetlenül! (Lásd pl. férfi kéziválogatott, a negyedik hely is csalódás volt. Most hogy ki se jutottak a VB-re, nemzethalál van.)

Sokszor leírtam már, otthon ez a fajta pozítív gondolkodás hiányzik. És ha így folytatódik, akkor még tényleg sokáig nem változik semmi.

Nekem nincs is bajom azzal, hogy továbbjutottak. Szar volt a játékuk, de legalább végül eredményre vezetett. Viszont az utóbbi hónapokban minden VB-vel foglalkozó műsorban azt taglalták, hogy a belgák ilyen jók, meg olyan jók, meg hát titkos esélyesei a VB-nek. Ehhez képest ez a játék, amit mutattak, egy nagy nulla. Könnyű csoportban voltak, és továbbmentek. Megnéztem volna őket egy Németország vagy Ghána ellen...

Megértem, hogy véded őket, mivel hát ott élsz. Én nem is a továbbjutásuk érdemét vitattam, de a várthoz képest ez a produkció akkor is egy nagy nulla. Az ember nem is várna mást, mit hogy az egész ország örjöngjön továbbjutás után, szóval ebben semmi meglepő nincs.

Aztán a csoportkör után cáfoljanak rám.

Idézetet írta: Cavalorn Dátum június 22, 2014, 22:12:33
Nekem nincs is bajom azzal, hogy továbbjutottak. Szar volt a játékuk, de legalább végül eredményre vezetett. Viszont az utóbbi hónapokban minden VB-vel foglalkozó műsorban azt taglalták, hogy a belgák ilyen jók, meg olyan jók, meg hát titkos esélyesei a VB-nek. Ehhez képest ez a játék, amit mutattak, egy nagy nulla. Könnyű csoportban voltak, és továbbmentek. Megnéztem volna őket egy Németország vagy Ghána ellen...

Megértem, hogy véded őket, mivel hát ott élsz. Én nem is a továbbjutásuk érdemét vitattam, de a várthoz képest ez a produkció akkor is egy nagy nulla. Az ember nem is várna mást, mit hogy az egész ország örjöngjön továbbjutás után, szóval ebben semmi meglepő nincs.

Aztán a csoportkör után cáfoljanak rám.

Csoportkörből a továbbjutás a feladat, jól játszani majd az egyenes kiesésnél kell. Azért kurva nehéz ám egy hónapon keresztül formában maradni. Nézd csak meg a digókat, általában éppen, hogy csak továbbmennek a csoportból, aztán pedig meg szoktak táltosodni. Röviden: a jó formát időzíteni is tudni kell...

Idézetet írta: misk@ Dátum június 22, 2014, 22:24:33
Csoportkörből a továbbjutás a feladat, jól játszani majd az egyenes kiesésnél kell. Azért kurva nehéz ám egy hónapon keresztül formában maradni. Nézd csak meg a digókat, általában éppen, hogy csak továbbmennek a csoportból, aztán pedig meg szoktak táltosodni. Röviden: a jó formát időzíteni is tudni kell...

Tisztában vagyok ezzel, ezért is remélem, hogy végül rámcáfolnak.

Lehet pakolni az X-et Németország - USA meccsre. A két jóbarát, Löw és Klinsmann, lezsíroznak egy döntetlent és szépen ketten továbbmennek.  ::)

Idézetet írta: Cavalorn Dátum június 23, 2014, 01:57:42
Lehet pakolni az X-et Németország - USA meccsre. A két jóbarát, Löw és Klinsmann, lezsíroznak egy döntetlent és szépen ketten továbbmennek.  ::)
Nézve Klinsi arcát a második portugál gól után (a döbbenet és a düh kellemes elegye ült ki rá másodpercek alatt) szerintem piszkosul meg akarja verni a németeket ezek után, bár a 16 között a belgák csoportjából nem kaphatnak verhetetlen ellenfelet se így-se úgy. Majd a kezdőcsapatuk alapján kiderül rámennek-e a döntetlenre a németek (elvileg a gólkülönbség miatt ők valszeg már nem nagyon eshetnek ki innen).

Idézetet írta: TiB Dátum június 22, 2014, 22:23:08
Prandelli mondta a vébé előtt, és nagyon igaza van. Nem lehet egy egész vébét végig bomba formában végignyomni. Szerintem ez annyira helytálló, hogy olyan lesz végül nyertes, aki most szenvedve jut tovább. Ezen okfejtés miatt például hollandok, franciák kilőve nálam. Az egészet a belgák miatt hoztam fel, mert még van bőven esélyük meglepetés csapattá válni, bár hovatovább már megvan a meglepetés csapat: Costa Rica. Olyan simán radíroztak le három igazán esélyes csapatot, hogy kizárhatjuk a szerencse szót, mert színtiszta tudással és akarással küldték haza az angolokat és az olaszokat (vagy urukat).

Knapp erre hozni fog egy ultimate ellenérvelést. Tippre, még éjfél előtt ;D

Elnézést, sörözéssel színesítettem a vb menetrendemet, így elmaradt a gyors válasz.  :D

Egyébként valóban nem szokott a vb-győztes 7 meccsen keresztül bomba formában játszani, de a belgák aligha azért halványabbak, mert az elődöntőben akarnak a topon lenni.  :)
(biztos a spanyolok is jók lettek volna a kieséses szakaszban, ha igaz az okfejtés. hehe)

A belgák egy meccsen bárkit megverhetnek, de ha ezzel a játékkal 8-ba jutnak, az a vb színvonalát fogja minősíteni.
Eddig sikerült elkerülniük a dél- és közép-amerikai csapatokat, majd a 16 között kiderül az USA ellen, hogy mennyit érnek.

Idézetet írta: Knapp Dátum június 23, 2014, 03:22:07
(biztos a spanyolok is jók lettek volna a kieséses szakaszban, ha igaz az okfejtés. hehe)

Az okfejtés igaz, csak nem szabad megfordítani. Vagyis: abból, hogy a későbbi világbajnok menet közben produkál gyengébb játékot (de pontszámilag ez nem nagyon látszik meg!), nem következik, hogy bármelyik, rosszul rajtoló (totálisan betliző) csapat odaérhet a végén.

Idézetet írta: Knapp Dátum június 23, 2014, 03:22:07
A belgák egy meccsen bárkit megverhetnek, de ha ezzel a játékkal 8-ba jutnak, az a vb színvonalát fogja minősíteni.
Eddig sikerült elkerülniük a dél- és közép-amerikai csapatokat, majd a 16 között kiderül az USA ellen, hogy mennyit érnek.

A vb színvonalára szerintem eddig egy szavunk sem lehet, főleg a legutóbbi vb-hez képest. Ezt 1-2, eddig gyengébben muzsikáló csapat 8-ba kerülése nem tudja érdemben befolyásolni, főleg meg minősíteni. Minden vb-n volt és lesz is olyan csapat, melyet sokan fanyalogva fogadtak a továbbjutásukat illetően. A sorsolásról nem ők tehetnek (nyilván az lenne a legigazságosabb és egyben "legkivitelezhetetlenebb", ha mindenki játszana mindenkivel). Másrészt egy könnyebbnek mondott sorsolás önmagában még kevés, hozni is kell a meccseket, és ez még a kicsik ellen sem mindig könnyű. Az, hogy papíron van egy erősorrend, semmit nem számít. A focit nem papíron játsszák.