Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

Majd David Luiz, Marcelo vagy Thiago Silva lőnek gólokat!  :P

A holland sztároknak van már egy vb ezüstérme, nem tudom, mennyire motiválja őket egy bronz.
A brazilok meg hazai pályán nem tehetik meg, hogy nem teszik oda magukat.
Mondjuk pont így futhatnak bele a holland kontrákba... Bár az a narancsosoknál is felmerülhet, hogy náluk ki fog gólt lőni, mikor simán elvoltak helyzetek nélkül is a teljes kiesés szakaszban.

A braziloknak egy nappal több pihenőjük volt és ha Fred nem játszik, a szurkolók sem lesznek ellenük. 

Mondjuk van Gaal lehet, hogy csak altat, de szerintem már húzna inkább Manchesterbe...

Brazília - Hollandia

Világbajnoki bronzéremért lépnek pályára a csapatok, tehát azt lehetne mondani, hogy a világfoci egyik legrangosabb mérkőzéséről van szó, ám nem ez a helyzet. Már évtizedek óta lehet tudni, hogy ez az egyik leginkább felesleges mérkőzés, ami a labdarúgás nevű sportágban létezik. A FIFA is tudja ezt, de a pénzbevétel miatt  mégis ráerőlteti ezt a mérkőzést a vb-elődöntőt elbukó, s emiatt érthetően csalódott válogatottakra. Egyszerűbb lenne mindkét csapatot bronzéremmel jutalmazni, s nem megrendezni ezt az érintettek többsége által egyáltalán nem kívánt találkozót, de a FIFA háza táján a pénz beszél. És, mint tudjuk, a pénz nagy úr.

Tovább: http://vb2014.com/brazilia-hollandia/

Idézetet írta: fole Dátum július 10, 2014, 20:05:40
Ha belépek egy elit társaságba, illedelmesen köszönök, bemutatkozom, és megkérdem az öreg rókákat, beszéhetek-e?
Nem csak úgy: Szerintem meg...
Ezek a mai fiatalok... ;)

köszönöm, hogy elolvastad a hsz-mat :-) csak ennyi

Akkor is sok gólos meccs lesz  :)

Idézetet írta: csabax Dátum július 11, 2014, 19:18:30
Brazília - Hollandia

Világbajnoki bronzéremért lépnek pályára a csapatok, tehát azt lehetne mondani, hogy a világfoci egyik legrangosabb mérkőzéséről van szó, ám nem ez a helyzet. Már évtizedek óta lehet tudni, hogy ez az egyik leginkább felesleges mérkőzés, ami a labdarúgás nevű sportágban létezik. A FIFA is tudja ezt, de a pénzbevétel miatt  mégis ráerőlteti ezt a mérkőzést a vb-elődöntőt elbukó, s emiatt érthetően csalódott válogatottakra. Egyszerűbb lenne mindkét csapatot bronzéremmel jutalmazni, s nem megrendezni ezt az érintettek többsége által egyáltalán nem kívánt találkozót, de a FIFA háza táján a pénz beszél. És, mint tudjuk, a pénz nagy úr.

Tovább: http://vb2014.com/brazilia-hollandia/


2006-ban is jó meccs volt a 3-ik helyért és szintúgy 2010-ben is ;) nem tudom mi a gond ezzel

Csak a túlfizetett, nyafogó sztárocskáknak lehet gond egy harmadik helyért küzdeni, normális sportembernek nem igazán.

Idézetet írta: benson Dátum július 11, 2014, 23:04:08
Csak a túlfizetett, nyafogó sztárocskáknak lehet gond egy harmadik helyért küzdeni, normális sportembernek nem igazán.
Igen, de ezek a túlfizetett nyafi sztárok gyakorlatilag végigdolgozták a nyári szabadságukat  és mire hazaérnek már javában tart az alapozás/felkészülés a klubidényre, amit kvázi hullaként kell majd végigtolniuk.
Én sem örülnék (persze eszem ágában sincs sajnálatot kelteni, de ennyi empátiát bárki megérdemel - akár a fizetésének nagyságától függetlenül is). Soha sehol nincs értelme a bronzmeccsnek (kivétel talán egy olimpia) szvsz, hogy semleges nézőként néha jó meccset is lehet látni köztük az pusztán a mi szerencsénk.

Idézetet írta: junglefever Dátum július 11, 2014, 23:21:48
Igen, de ezek a túlfizetett nyafi sztárok gyakorlatilag végigdolgozták a nyári szabadságukat  és mire hazaérnek már javában tart az alapozás/felkészülés a klubidényre, amit kvázi hullaként kell majd végigtolniuk.
Én sem örülnék (persze eszem ágában sincs sajnálatot kelteni, de ennyi empátiát bárki megérdemel - akár a fizetésének nagyságától függetlenül is). Soha sehol nincs értelme a bronzmeccsnek (kivétel talán egy olimpia) szvsz, hogy semleges nézőként néha jó meccset is lehet látni köztük az pusztán a mi szerencsénk.

Ez a hívatása. Az országának tartozik azzal, hogy játszik. Punktum. A szurkolót nem érdekli, hogy az alapozása mikor kezdődik és mennyit nyaralt  ;). Tegye ki a szívét a címeres mezért. Robben meg ne sírjon, mert ha jobban akartak volna támadni és nem 6 védővel védekezni, akkor most  nem sírna...

Ui: pályára fog lépni...

Idézetet írta: junglefever Dátum július 11, 2014, 23:21:48
Igen, de ezek a túlfizetett nyafi sztárok gyakorlatilag végigdolgozták a nyári szabadságukat  és mire hazaérnek már javában tart az alapozás/felkészülés a klubidényre, amit kvázi hullaként kell majd végigtolniuk.
Én sem örülnék (persze eszem ágában sincs sajnálatot kelteni, de ennyi empátiát bárki megérdemel - akár a fizetésének nagyságától függetlenül is). Soha sehol nincs értelme a bronzmeccsnek (kivétel talán egy olimpia) szvsz, hogy semleges nézőként néha jó meccset is lehet látni köztük az pusztán a mi szerencsénk.

Hát én sem fogom ezeket sajnálni. Ez a munkájuk, és annyi pénzért, amennyit ők keresnek, igazán egy szavuk sem lehet. Mivan akkor azokkal, akik egész évben 8-10 órát dolgoznak naponta, és van egy évben 2 hét szabijuk? A fizetéstüket meg ne is említsem... Meg hát nem kötelező a válogatottság, tudhatják, hogy ez ezzel jár.

Idézetet írta: junglefever Dátum július 11, 2014, 23:21:48
Igen, de ezek a túlfizetett nyafi sztárok gyakorlatilag végigdolgozták a nyári szabadságukat  és mire hazaérnek már javában tart az alapozás/felkészülés a klubidényre, amit kvázi hullaként kell majd végigtolniuk.
Én sem örülnék (persze eszem ágában sincs sajnálatot kelteni, de ennyi empátiát bárki megérdemel - akár a fizetésének nagyságától függetlenül is). Soha sehol nincs értelme a bronzmeccsnek (kivétel talán egy olimpia) szvsz, hogy semleges nézőként néha jó meccset is lehet látni köztük az pusztán a mi szerencsénk.

Nyári szabadság... Hadd ne soroljam egyesek mit áldoznak fel egy olimpiai éremért, mégsem nyafiznak.

Pont hogy inkább bronzmeccseket kéne játszani és nem döntőket, mert a kisebb tét miatt azok jóval "lazábbak" és nem agyonvédekezett 0-0-ás meccseket hoznak.  :)
Szóval a sportág szebbik arcát mutatják és még szórakoztatóbbak is.

Nekem alapból mindegy, ki nyeri az aranyat és ki a bronzot (ha éppen nem fogadok rá), én csak jó meccseket szeretnék látni.
Erre meg szombaton több esély van.

1990 óta a vb döntők gólátlaga: 1.333
a bronzmeccseké:  4.0

Brazília - Hollandia

Foci VB 2014 - Bronzmérkőzés
Időpont: Július 12, 22:00 (magyar idő szerint)
Helyszín: Nemzeti Stadion (Brazíliaváros)
Közvetítés: m1
Egymás elleni mérleg (győzelem – döntetlen – vereség):  3 – 5 – 3
Játékvezető: Djamel Haimoudi (algériai)

Világbajnoki bronzéremért lépnek pályára a csapatok, tehát azt lehetne mondani, hogy a világfoci egyik legrangosabb mérkőzéséről van szó, ám nem ez a helyzet.

Olvasd el a mérkőzés beharangozóját, illetve tippelj a mérkőzésre, s 15.000 forintot nyerhetsz:


Vélemények? Tippek?

És tényleg úgy néz ki felforgatják a csapatokat. A braziloknak alighanem jót tesz majd hogy nincs a kezdőben Hulk vagy Fred, a hollandoknál meg remélem Van Torghelle Persie nem játszik, bekerül Depay és Hunti. Aztán hajtsanak. Azért a hollandok mit nem adtak volna egy bronzmeccsért a torna előtt egy ilyen szedett-vedett csapattal. A braziloknak meg alap hogy itt maximumon kell pörögni.

Hajrá Hollandia!  ;D  :beerchug:

#853 július 12, 2014, 12:35:55, Knapp
Azért akik legalább egy bronzmeccsen pályára léphetnek a vb-n 6 meccsnyi padozás után, azok ezt aligha bánják.

Az egészen biztos, hogy a FIFA miatt kellett volna kiköltöznie a hollandoknak és nem azért, mert a FIFA már előbb lefoglalta arra az időszakra a szállodát?!
Próbálták volna a németeket kirakni a frissen felhúzott falujukból!  :D


Idézetet írta: Knapp Dátum július 12, 2014, 12:28:24
Azért akik legalább egy bronzmeccsen pályára léphetnek a vb-n 6 meccsnyi padozás után, azok ezt aligha bánják.

Az egészen biztos, hogy a FIFA miatt volna kiköltöznie a hollandoknak és nem azért, mert a FIFA már előbb lefoglalta arra az időszakra a szállodát?!
Próbálták volna a németeket kirakni a frissen felhúzott falujukból!  :D

Ez nekem is feltűnt  ;D Főleg hogy másodjára játszanák el velük. Szerintem valamelyik okos holland vezető a ludas, amelyik foglal.

Amúgy egyszerű, építeni kell egy saját falut, és ez döntőt is ér  ;)