A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: curpy82 Dátum április 23, 2021, 12:30:21
Elvileg kapni fogsz. Kérdés, hogy mikor. A családom februárban és március elején voltak pozitívak+kórház. Eddig még nem kaptak. Vadon Jani egyszer mesélte a rádióban, hogy ő akkor kapta meg, amikor már csak 2 nap volt az érvényességéből. Itt is előnyt élveznek akik oltattak, mint ezentúl mindenben. Pedig az összes diszkriminálás egy hibás felvetésen alapul, mégpedig: aki nincs beoltva, az egy fertőző beteg. Buszon, vonaton, munkában ülhetnek együtt 8-12 órát beoltottak s nem beoltottak, csak fürdőben, színházban, focimeccsen(szabad levegőn) NEM.

De honnan tudjak hogy gyogyult vagyok? Mert lejart az antszes karantenem? Vagy igy random ellenorizgetik az emberek betegsegtortenetet es akinel volt covid feltuntetve aztan nincs ott hogy elhalalozott annak kuldenek? Hat nem lenne egyszerubb valami telefonszamot, emailt letrehozni ahol jelezni lehetne a kartya iranti igenyt? Esetleg felhivnanak es telefonon adategyeztetes utan felvennenek a kartya listara?

Mukodik. Egy idopontra tobb lehetoseg is van, s minimalis idokoz van ket idopont kozott is.
https://www.eeszt.gov.hu/hu/web/guest/covid-oltas-idopontfoglalas

Gondolkodtam, hogy mitől van nálunk ennyi halott.

Egy dolgot csináltunk másképp, mint más: alig teszteltünk. Pedig ha lett volna sok ingyenes teszt, akit kiszűrtek volna, nagy százalékban otthon is maradt volna (persze függ az IQ-tól, de nagy százalékban).

Töredéke lenne a fertőzött/halott.

Kövérek is vagyunk, de szerintem ez a fő ok. A ratyi Gulyás G..i. még most is azr kommunikálja, hogy az oltás ér valamit, a teszt nem. Egyrészt ez faszság, másrészt amikor nem volt vakcina, teszt volt.

Be kellett volna rántani pár milliárdot faszságok helyett, és ingyen tesztelni orrba-szájba.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 23, 2021, 14:49:12
De honnan tudjak hogy gyogyult vagyok? Mert lejart az antszes karantenem? Vagy igy random ellenorizgetik az emberek betegsegtortenetet es akinel volt covid feltuntetve aztan nincs ott hogy elhalalozott annak kuldenek? Hat nem lenne egyszerubb valami telefonszamot, emailt letrehozni ahol jelezni lehetne a kartya iranti igenyt? Esetleg felhivnanak es telefonon adategyeztetes utan felvennenek a kartya listara?

Figyi tényleg, Te kórházban voltál
Gondolom van zárójelentésed, adniuk kellett. Szerintem azzal be kellett volna menni a háziorvoshoz, és ő intézi a kijelentést. Engem ő írt vissza a karanténból...Lejárt a 10 nap és jelezni kellett, hogy mikor van meg a tünetmentes  3 nap, s akkor a háziorvos intézte az adminisztrációt.
Ilyet csináltál?


En karanten kotelezettseg nelkul jöttem ki a korhzabol. En gyogyult covidosnak szamitottam, mivel a karantenem lejart, es napok ota nem volt covidos tunetem. Se laz, se kohoges, se etvagytalansag, se almatlansag, semmi. Mindossze faradekony voltam de ez posztcovid.

Van zarojelentesem, a haziorvosnak nem kellett, vagyis az asszisztensnek. Amikor mentem hozzajuk, tobbek kozott a tp papirert, akkor en mar jeleztem hogy nem vagyok karantenban, ezt az orvosom mondta hogy nem kell. (igaz teszt nem volt, de mint mondtam total tunetmentes voltam 1hete legalabb.) csak a tudom allapota miatt tartottak bent.

Az EESZT govos újítás, az oltás időpont-, és helyszínfoglalással, egészen modern dolog. Meg vagyok lepődve, hogy az OV-rezsim ezt engedi :D

Idézetet írta: TiB Dátum április 23, 2021, 20:25:00
Az EESZT govos újítás, az oltás időpont-, és helyszínfoglalással, egészen modern dolog. Meg vagyok lepődve, hogy az OV-rezsim ezt engedi :D
majd ha Pfizerrel is megy, akkor én is meg fogok lepődni.

Idézetet írta: zbking Dátum április 23, 2021, 21:10:58
majd ha Pfizerrel is megy, akkor én is meg fogok lepődni.

Mert az nem választható? Azt hittem van mindenféle vakcina, nem néztem át rendesen.

Akkor így már érthető, irányítás abba az irányba (vakcinába), amibe ők szeretnék. Pedig elsőre tetszett, most meg már idegesít ;D

Idézetet írta: TiB Dátum április 23, 2021, 21:18:03
Mert az nem választható? Azt hittem van mindenféle vakcina, nem néztem át rendesen.

Akkor így már érthető, irányítás abba az irányba (vakcinába), amibe ők szeretnék. Pedig elsőre tetszett, most meg már idegesít ;D
Csak a kínai bélsárral lehet.

En beregisztraltam. Kornyezetemben szinte mindenki szputnyikot kapott, egy-ket pfizeresrol tudok csak. Szoval a kinai mellett is lesz egy pipa.  :)

https://telex.hu/koronavirus/2021/04/24/akit-kulfoldon-oltottak-nem-kaphat-vedettsegi-igazolvanyt

Ezen döntést mentén haladva, akkor annak sincsen jogosultsága, aki külföldön, ottani állampolgárként (nekünk külföldi) kapta a védőoltást és az igazolást. Zseniális. Vagy ők más elbírálás alá esnek majd?

Dagadt napi 110 halottnal zart a multkor.

Most 205 halottnál nyitottunk.


Csehországban 9 halott volt.

Ez nem csak a kövérségen múlik, hanem a tesztek hiányán.

A sok teraszozó insta majom közül hányan ölik meg az apjukat/anyjukat a hazahurcolt szarral?

Tegnap a rómain voltak vagy 2 ezren, mindenki maszk nélkül, csak hogy a Malac tudjon teltházas EB-t rendezni.

Birkák vagyunk, meg is érdemeljük.

Valószinűsítem, hogy az emberek többsége a kormány bukását kívánja itthon, de én most úgy vagyok vele, jobb lenne a következő hetekben pozitív híreket kapni és remélem, hogy nem következik be az, ami Cipruson. Ott pár héttel ezelőtt nyitottak, először teraszok és miegymás, de most ott tartanak, hogy hétfőtől minden be fog zárni, mert óriási méreteket öltött az ország lakosságához képest a fertőzés. Meglepődve tapasztaltam, hogy ismerőseim/barátaim többsége felelősen viselkedett tegnap, volt, aki friss oltottként (első oltás) sem ment teraszozni, azt mondta, kivárja a május végét, mikorra lesz védettsége a második dózistól.

Pont azt a csoportot engedték szabadjára, akik nincsenek beoltva, akiknél alig látszik a fertőzés, cserében mennek mindenfelé és terjeszthetik a betegséget. Lehetséges, hogy épp a 20-30 és 40 évesekkel kellett volna kezdeni, nyitás esetén így most nyugodt lehetne mindenki. A ciprusi példa aggasztó, ahogyan a tegnapi képek és beszámolók is. Úgy voltam vele, nem foglalkozom a témával, de azért elgondolkodató, hogy több ezren buliztak szinte mindenhol. Egyfelől megértem, mert normális esetben (amikor tényleg nincsen vírus) én is mentem volna szórakozni, de ez nem az. Azért is bízom benne, hogy nem eszkalálódik a helyzet, mert ez most emberéletekbe kerülne...

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 25, 2021, 10:38:07
Valószinűsítem, hogy az emberek többsége a kormány bukását kívánja itthon, de én most úgy vagyok vele, jobb lenne a következő hetekben pozitív híreket kapni és remélem, hogy nem következik be az, ami Cipruson. Ott pár héttel ezelőtt nyitottak, először teraszok és miegymás, de most ott tartanak, hogy hétfőtől minden be fog zárni, mert óriási méreteket öltött az ország lakosságához képest a fertőzés. Meglepődve tapasztaltam, hogy ismerőseim/barátaim többsége felelősen viselkedett tegnap, volt, aki friss oltottként (első oltás) sem ment teraszozni, azt mondta, kivárja a május végét, mikorra lesz védettsége a második dózistól.

Pont azt a csoportot engedték szabadjára, akik nincsenek beoltva, akiknél alig látszik a fertőzés, cserében mennek mindenfelé és terjeszthetik a betegséget. Lehetséges, hogy épp a 20-30 és 40 évesekkel kellett volna kezdeni, nyitás esetén így most nyugodt lehetne mindenki. A ciprusi példa aggasztó, ahogyan a tegnapi képek és beszámolók is. Úgy voltam vele, nem foglalkozom a témával, de azért elgondolkodató, hogy több ezren buliztak szinte mindenhol. Egyfelől megértem, mert normális esetben (amikor tényleg nincsen vírus) én is mentem volna szórakozni, de ez nem az. Azért is bízom benne, hogy nem eszkalálódik a helyzet, mert ez most emberéletekbe kerülne...

Elsumákolják majd, hogy nincs összefüggésben a mostani nyitással, de egyébként számomra is meglepő, hogy egy adott héten gyászban az ország, a következő héten meg országos buli (gyakorlatilag!).