SfGuru - Hogyan tovább?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Hogyan tovább?

A. Javaslat
36 (66.7%)
B. Javaslat
18 (33.3%)

Összes szavazó: 54

Szavazás lezárva: február 28, 2013, 10:52:03

Knapp ha jól értem arra próbálsz kilyukadni a hozzászólásod végén hogy a heti versenyeknek kisebb legyen a jelentősége pénzügyileg és ezeket a pénzeket inkább mentsék át a hosszútávú versenyekre mint pl : angol foci guru, kosárlabdaguru, hokiguru ???

Ez nekem egy nagy ötletnek tünik, ha ez igy lenne nem lenne boliviai foci elemzés + brazil kosárlabda. Mert ugye az adott héten belül ha nincs nyeremény vagy kisebb a nyeremény nem éri meg elrontani a hosszútávú versenyt egy olyan elemzéssel amihez lövése sincs a tipszernek. Igy mondjuk ki lehetne szürni szerintem a hobbi elemzőket, mert ha nincs pénz minden héten sokan abbahagynák a körmölést.

Amúgy lehet hülyeség de az egy hetes versenyek helyett nem lenne jobb egy kéthetes? Mégis hosszabb táv és jobban kialakulnának második hét végére a különbségek a versenyzők között.Így például amit a heti versenyre szántok pénzt azt a két heti verseny győztese illetve dobogósai kapnák meg..

#32 február 22, 2013, 12:35:37, Knapp
Idézetet írta: Kagawa Dátum február 22, 2013, 11:29:30
Knapp ha jól értem arra próbálsz kilyukadni a hozzászólásod végén hogy a heti versenyeknek kisebb legyen a jelentősége pénzügyileg és ezeket a pénzeket inkább mentsék át a hosszútávú versenyekre mint pl : angol foci guru, kosárlabdaguru, hokiguru ???


A heti (vagy két heti) versenyidőszak sem annyira szörnyű, ha elég nagy hozzá a mezőny és van elég díjazott hely. De most nem ez a jellemző.  :)

Igen, megoldás az is, ha havi versenyre megy a pénz, de az is, ha egy összevont heti versenyre, ahol bármilyen sportágra tippelhetsz.
Így lehetne a hét legjobb játékosait magasabban díjazni ugyanebből az összegből. (pl. 20-10-5 euró, az NB1 és BL díjazása nélkül is)
Ugyanakkor egy egyesített listán magasabb lesz az élmezőny pontszáma, ami a könnyű pénzre vágyókat is elriaszthatja illetve a sportágak is teljesen egyenjogúak egy közös Guruban, ami annak az esélyét is csökkenti, hogy bolíviai focira "kényszerből" szülessen elemzés.
(ha vasárnap este még választhatok egy bolíviai focimeccs, egy NHL vagy egy NBA meccs közül is, akkor jobb eséllyel születik abból értékes elemzés...)

Szerintem az oldal játékai közül a Guru igényli a legsokoldalúbb tudást (nem csak érteni kell a sportfogadáshoz, hanem át is kell tudni adni), ez a legidőigényesebb, ez lehet a látogatóknak a legérdekesebb, mégis anyagilag a legkevésbé tűnik megbecsültnek, pedig összességében nem kevés pénzdíj kerül kiosztásra.

(Kicsit egyébként a heti díjazás azt is üzeni, hogy tippelj nyugodtan bárhogyan, jövő hétfőn úgyis újabb esélyt kapsz.)

#33 február 22, 2013, 12:59:50, szumos
Szerintem ennek a "hogyan tovább kérdésnek" nem igen lesz mindenki számára kielégítő megoldása.

Jobban átgondolva ezt a bíráló csoport felállítását nem javaslom. Ez rohadt nagy meló lenne. Plusz rettentő időigényes. Arról nem is beszélve, hogy lehetetlen szubjektivitás nélkül csinálni.
Az előzetesben írt infókat leellenőrizni? Jajj! Ugyan ki vállalná ezt? Szigo ötlete egészséges lenne. Nyilván minden megoldásnál van pro és kontra, de a like-dislike, amit minden regisztrált használhat a lehető legkorrektebb megoldás lenne. Lennének visszaélések? Biztos, de hát ez egy közösség! A mi "vizsgánk" is lenne egyben, hogy tudjuk e korrektül, jó érzékkel használni azt a "gombot". Mert ha káosz alakulna ki (jó tippek lehurrogva, rosszak felértékelve, mindenki utál mindenkit, stb.), akkor azt jelenti mi magunk nem vagyunk életképes társaság! Azért kicsit bízzunk már magunkban. Ennyit a filozófiáról...
Szóval elég lenne egy kifejezetten gurura figyelő admin, aki odafigyel az olyasmire, hogy például Jóska már a 10. dislike-ot adja Emőkének, mikor a többiek jóval megosztottabbak Emőke elemzéseivel kapcsolatban... És esetleg figyelmeztetne, szankcionálna.

Aztán a versenyek eloszlása nekem mindegy. De! Ha elkezditek a hosszabb távra helyezni a hangsúlyt, akkor felesleges versenyt tartani! Osszátok szét azt a kis zsét 4-5 gurus között oszt' jóccakát'! Értem a felháborodást a minőség miatt. Nagy részével egyet is értek (nem minddel!). Viszont ezzel ki is lesz zárva mindenki a versenyből aki esetleg átlagos tippelő, de van neki egy-két hét jó periódusa és ez alatt néhány kiváló tippje.
Nincs gondom a hosszabb távval, de ha ezt tovább erőltetitek akkor kábé ugyanaz lesz, mint az első világháború után. Néhány jó pozícióban levő és erős fél majd jól eldönti, hogy kinek mi lesz a sorsa, de nekik mindenképp legyen jó!  >:(

Azt már inkább el tudom fogadni, hogy legyen két szint. Az alsóban mennyen minden hasonlóan az eddigiekhez oda kelljen elemezni mindenkinek, persze azokkal az ésszerű változtatásokkal amik most kiforrnak. Valamint legyen egy pro szint, ahova nem kell külön elemezni. Ez egy státus lenne, amit el lehet nyerni a hosszabb távú eredmények alapján. Aki a pro-ban benne van, az mindenképp díjazva lenne. Mondjuk egyszerre 5 pro lehetne és mind az öt pénzdíjban részesülne, persze különbözőben az a havi, kétheti, vagy heti eredménye alapján. Azt is el tudom képzelni, hogy a díj egy bizonyos teljesítmény függvénye lenne, nem egymás ellen játszanának.
A díjazás mehetne egy "újra felosztással". Szóval nem kerülne feltétlen többe. Például én megszüntetném az általam egyébként nagyon kedvelt különböző tornákra szóló gurukat. Elég ha sportonként szét vannak választva. Például én nagyon szeretem a kézilabdát, az nekem külön öröm ha van egy torna és jóval több elemzést tudok írni a kézilabda guru-ba. Például. Szóval nem biztos, hogy kellene külön guru a vb-nek, eb.-nek, stb. ... Persze jó hogy van, de egy nemesebb cél érdekében feláldozhatónak tartom.

Hogy mi alapján lenne valaki kiemelt elemző? Nem is tudom. Az biztos, hogy hosszabb távú eredményei alapján. Ha valaki viszont érkezik "lentről", akinek ebben az előre meghatározott intervallumban jobb eredményei vannak, mint a "leggyengébb" kiemeltnek, akkor jöhet a csere.
Például lehetne nézni az utolsó három havi eredményt, de minden hónapban. Tehát 1 hónapig biztosan pro lenne az illető, a következő hónap kiemeltjeit viszont az utolsó három hónap eredményei alapján határoznák meg. (Argentínában hasonló a kiesési rendszer a fociban).

Belemerültem a részletekbe, bocs.

A lényeg, hogy valamilyen szinten emeljük ki aki megérdemli, de ne tapossuk már el a "hurkákat" se és ne állítsunk fel pár emberen múló szubjektív értékelési rendszert. Akkor sem ha ez további surlódással is jár.

Nem kellene kötelezővé tenni a nevek szerepeltetését az elemzésekben. Előfordul olyan eset is, amikor egyik csapatból sem hiányzik meghatározó játékos. Van olyan, hogy mindkét csapat a legjobb összeállításában szerepel és leginkább a motiváció, pillanatnyi forma vagy egyéb tényező dönt a mérkőzés kimeneteléről. Ilyenkor csak azért kell megemlíteni egy mellékszereplő sérültet (nem meghatározó játékost, aki egészségesen is csak a kispadon kapna helyet), mert kötelezően szerepeltetni kell nevet az elemzésben? Vagy olyan mondat is legyen az elemzésben, hogy Messi, Cristiano Ronaldo, Falcao, Ibrahimovic, Cavani, Suarez, xy, stb. játékos valószínűleg gólt fog szerezni? Töltelékmondat és nem lenne szükség rá, de van benne név, s emiatt elfogadják az elemzést. Egy elemzés  játékosnevek nélkül is lehet hiteles. Természetesen nem árt, ha vannak benne nevek, de előfordulnak olyan esetek is, amikor nem szükséges neveket említeni az  elemzésben. Számomra nevek nélkül is hiteles lehet egy elemzés.

Idézetet írta: csabax Dátum február 22, 2013, 15:10:04
Nem kellene kötelezővé tenni a nevek szerepeltetését az elemzésekben. Előfordul olyan eset is, amikor egyik csapatból sem hiányzik meghatározó játékos. Van olyan, hogy mindkét csapat a legjobb összeállításában szerepel és leginkább a motiváció, pillanatnyi forma vagy egyéb tényező dönt a mérkőzés kimeneteléről. Ilyenkor csak azért kell megemlíteni egy mellékszereplő sérültet (nem meghatározó játékost, aki egészségesen is csak a kispadon kapna helyet), mert kötelezően szerepeltetni kell nevet az elemzésben? Vagy olyan mondat is legyen az elemzésben, hogy Messi, Cristiano Ronaldo, Falcao, Ibrahimovic, Cavani, Suarez, xy, stb. játékos valószínűleg gólt fog szerezni? Töltelékmondat és nem lenne szükség rá, de van benne név, s emiatt elfogadják az elemzést. Egy elemzés  játékosnevek nélkül is lehet hiteles. Természetesen nem árt, ha vannak benne nevek, de előfordulnak olyan esetek is, amikor nem szükséges neveket említeni az  elemzésben. Számomra nevek nélkül is hiteles lehet egy elemzés.

Ennek pont az lenne az eredménye amit el akarunk kerülni, hogy jönnének az írások a pakisztáni negyedik ligából olyan indoklással hogy tuti bejön mert a hazaiak jó formában vannak......

Idézetet írta: Kagawa Dátum február 22, 2013, 15:29:05
Ennek pont az lenne az eredménye amit el akarunk kerülni, hogy jönnének az írások a pakisztáni negyedik ligából olyan indoklással hogy tuti bejön mert a hazaiak jó formában vannak......

És mi van akkor, ha a pakisztáni negyedik ligás elemzésben nem csak azt írja, hogy tuti bejön, mert a hazaiak jó formában vannak, hanem megnézi, hogy melyik játékos szerzett néhány gólt az utóbbi időben és leírja a nevét?  :)

Idézetet írta: csabax Dátum február 22, 2013, 15:44:20
És mi van akkor, ha a pakisztáni negyedik ligás elemzésben nem csak azt írja, hogy tuti bejön, mert a hazaiak jó formában vannak, hanem megnézi, hogy melyik játékos szerzett néhány gólt az utóbbi időben és leírja a nevét?  :)

Éppen az történik mostanában... Ezért van arról beszélgetés hogy az ilyen ligákat ki kellene dobni a kínálatból. Viszont ha a nevek megemlitését kiveszed akkor még kevesebbett kell szórakozni a divat elemzőknek az ilyen elemzésekkel...

#38 február 22, 2013, 16:29:44, Szigo
Gyorsan két kérdéskör kapcsán én is véleményt nyilvánítanék.

Egyik az alsóbb ligák. Igen is kell, és maradjon. Ne mondja már nekem valaki, hogy a Barcelona - Real Sociedad meccsen meg tud gazdagodni, illetve nagyot tud kaszálni. A bukikat egy helyen lehet megfogni: ha olyan meccseket találsz, ahol az oddsok valami miatt elméretezettek. Ezt nem az első ligákban találod, hanem a kisebb és alsóbb osztályokban. A mai világban röpke percek alatt utána lehet nézni mindennek, nem csak a statisztikáknak. Igen is van létjogosultsága egy olasz harmadik ligának, egy török másodosztálynak, vagy mondjuk egy indiai bajnokságnak is. Külföldi oldalakon rendre kurva jó tippeket lehet találni innen, ezáltal pedig megindulhat az ötletkavalkád a fejünkben. Információ után kell fogadni, erről szól az egész sportfogadás. Az internet világában pedig a legkönnyebb az információt megszerezni, csak idő kell hozzá.

A másik, hogy nem rossz az, ha a hosszúságot felpontozzuk. Ez ötletnek nem rossz, mondjuk 500 karakterenként lehet szorzót alkalmazni a helyes tippek után.

Sok minden szóba kerül, de most csak arra térnék ki, hogy legyen-e arra korlát, hogy mennyivel hamarabb lehessen beküldeni egy elemzést. Teljesen elfogadom (hisz igaz :)) azt az érvet, hogy minél korábban van beküldve annál kevesebb pontos információt tartalmaz, de ott van az odds nagysága is, mint szempont. És itt nem arra gondolok, hogy több pontom/pontunk legyen a játékban, hanem esetleg más is meg tudja tenni a tippet élesben nagyobb oddson.
Konkrét példaként a Pápa - Fradit hoznám most, amire ha jól látom eddig 2 iroda kínál oddsot (bah és bwin) és hiába lesz 8 nap múlva, szerintem érdemes lehet tenni a V-t közel 2-es oddson; olyan nagy érdemi infó pedig ebben az esetben nem várható. Esetleg a vasárnapi meccsekre tennék csak valami szankciót, mert ott tényleg lehet, hogy taktikából foglal le valaki egy tippet.

Amíg ezt pötyögtem, addig Szigo mester hozzászólt és egyetértek vele, az alsóbb osztályú eseményeket nem venném ki; mondjuk ez engem inkább csak a challenger és ITF tornákban érint, de valaki ennek az elvetését is felvetette, amivel nagyon nem értek egyet.

Idézetet írta: Szigo Dátum február 22, 2013, 16:25:58
Egyik az alsóbb ligák. Igen is kell, és maradjon. Ne mondja már nekem valaki, hogy a Barcelona - Real Sociedad meccsen meg tud gazdagodni, illetve nagyot tud kaszálni. A bukikat egy helyen lehet megfogni: ha olyan meccseket találsz, ahol az oddsok valami miatt elméretezettek. Ezt nem az első ligákban találod, hanem a kisebb és alsóbb osztályokban.

Ehhez a témához csak annyit tennék hozzá hogy a bukikat nem is az alsóbb ligákon lehet megfogni, hanem a kosárlabdában illetve a teniszben. Miért? Mert mindenki a focinak él, az emberek 90%nak a fogadás egyenlő a focival. Pedig az úgy gondolom nem vitatott hogy a focit lehet a legnehezebben eltalálni.

A Guru kettébontása (jók kontra feltörekvők) sportágankénti csoportbeosztással (fociban 10-15, a többi játékba küldhető sportágaknál 5-10 fős keretek kialakítása) véleményem szerint kifizetődő lehet, a hónap végén pedig lenne egy szavazás, hogy ki marad az elit csoportban és ki jön fel a második vonalból. A nyereményelosztás az I. csoportban értelemszerűen magasabb lenne. (Van esély arra, hogy a bet365, mint korábban szponzorálja ezen játékokat?). A tipp beküldési határt meghúzni felesleges, mert a fociban vasárnap este 9 után ugyan már nincs értékelhető mérkőzés, de az amerikai kontinensen akkor indul be az élet.

Idézetet írta: RedMunchen2010 Dátum február 22, 2013, 17:58:56
A tipp beküldési határt meghúzni felesleges, mert a fociban vasárnap este 9 után ugyan már nincs értékelhető mérkőzés, de az amerikai kontinensen akkor indul be az élet.
Pontosan, ezzel az NFL ki is halna a Guruból.

Idézetet írta: Kagawa Dátum február 22, 2013, 17:34:14
Ehhez a témához csak annyit tennék hozzá hogy a bukikat nem is az alsóbb ligákon lehet megfogni, hanem a kosárlabdában illetve a teniszben. Miért? Mert mindenki a focinak él, az emberek 90%nak a fogadás egyenlő a focival. Pedig az úgy gondolom nem vitatott hogy a focit lehet a legnehezebben eltalálni.

Azért egymásnak ne ugorjunk már  :D Mindenki arra fogad, amire akar. Attól, hogy neked a tenisz megy, másnak meg a foci, attól nem kell valakit lenézni azért, mert focira fogad. Legyen az Barca-Sevilla, vagy Siófok-Pápa meccs.

Továbbra is azt mondom, szűrni kell a szart, és rendben megy majd minden. Milan, te meg zárd be lassan a topicot, mert tutira most a fejed fogod, hogy minek kellett megnyitni  ;D

Peace

Idézetet írta: Kagawa Dátum február 22, 2013, 17:34:14
Ehhez a témához csak annyit tennék hozzá hogy a bukikat nem is az alsóbb ligákon lehet megfogni, hanem a kosárlabdában illetve a teniszben. Miért? Mert mindenki a focinak él, az emberek 90%nak a fogadás egyenlő a focival. Pedig az úgy gondolom nem vitatott hogy a focit lehet a legnehezebben eltalálni.

Ehhez képest a foci erősen felül van súlyozva a díjazásban is, hisz ahhoz mindenki ért...

Ennyi erővel lehetne hetente 40 különböző kategória (pl. külön egy a brazil kosárlabdának is) 1-1 eurós díjalappal.
Más, fogadóirodákat szimuláló játékokban (tippjáték, spfkupa, betfair liga) sem az van díjazva, aki egy sportágban a legjobb (vagy néha a legkevésbé rossz...), hanem az, aki összességében a legeredményesebb az adott időszakban.

Ha egy olvasó focitippekre kíváncsi, akkor csak azokat olvassa majd el, ha meg úgy általában a fellelhető legjobb tippekre kíváncsi, akkor feltehetőleg nem érdekli annyira, melyik sportágból kell szorzót választani.

Nem nagyon értem, miért kell mondjuk a tenisz tippeket illetve tipstereket külön versenyeztetni másoktól, mikor jó tenisztippekkel egy közös Guruban ugyanúgy eredményesnek lehetne lenni.