Jégkorong VB 2016

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Jégkorong VB 2016: Ki lesz a végső győztes?

Oroszország
5 (13.2%)
Kanada
17 (44.7%)
Finnország
9 (23.7%)
Svédország
2 (5.3%)
Csehország
0 (0%)
Magyarország
4 (10.5%)
más
1 (2.6%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: május 15, 2016, 07:16:12

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 16, 2016, 14:08:16
Nekem egy ilyen dupla kombi ment ma 888sporton:

Draisaitl pontszerző + Ovechkin pontszerző @2.00

Draisaitl jött, Ovechkin viszont nem, úgyhogy ez bukó most, de ennél sokkal nagyobb baj hogy kikaptunk drámai csatában a németektől, pedig volt esélyünk, nem is kevés akár nyerni is ma amit nem gondoltam volna.

Sokkal többet kaptam a magyar válogatottól ezen a vb-n, mint vártam.
Korcsolyázásban, erőnlétben, taktikailag nem is vagyunk olyan messze az "A" csoporttól...

Emlékeztek még, mikor a divízió 1-ben, ha két egymást követő napon játszottunk meccset, a másodikon mindig milyen tompák voltunk? Most meg a 7. meccsen is úgy mentünk, támadtunk le az ellenfél harmadában, mint ha erre pihentünk volna rá már napok óta.

Ami még nagyon tetszik, hogy ez is ugyanolyan szerethető csapat, mint amelyik Szapporóban ért a csúcsra (már egy sornyi játékos sincs a keretben abból az időből, ráadásul ma játszott Vas Márton is utoljára a válogatottban), ugyanúgy hajtanak és vetődnek a korongokba a fiatalok és a honosított játékosok is.
Annak örülök a legjobban, hogy a jelek szerint a következő 5-10 évben is lesz CSAPATUNK, amelynek szurkolhatunk!  :)

Azért nagyon jót tenne a bennmaradás és jövőre újabb 7 ilyen szintű meccs...
Ráadásul Franciaországban vagy Németországban még több magyar lenne a lelátókon.   :P

Május 17., kedd:

11:15   Czech Republic - Switzerland   1.71   5.11   3.66
   
11:15   USA - Slovakia   1.43   5.84   5.37
   
15:15   Belarus - France   1.84   4.44   3.46
   
15:15   Latvia - Norway   2.64   4.31   2.24
   
19:15   Canada - Finland   1.67   4.80   3.98
   
19:15   Russia - Sweden   1.59  5.08   4.37


Tippek, vélemények?

Idézetet írta: Nezocsa Dátum május 16, 2016, 21:01:04
Most akartam írni, hogy nálam a szlovákok szétestek és holnap zakó de nagy. Erre ütünk egy gólt hajrááá magyarok
A hazai sajtó nem ad sok esélyt nekik,de itt csak az amerikaiak veszithetnek.Más lenne,ha itt lennének a szlovákok legjobbjai,de a viszályok után egy tisztes helytállásban bizom,igaz én elfogult vagyok,hisz itt élek és 85-től minden vb-t nézek és ugyanolyan szenvedéllyel drukkolok nekik meg a cseheknek azóta is,hisz még Csehszlovákiában születtem anno...Sajnos generációváltás történt mindkét csapatnál és Satanok meg Jágr féle hokisták nem születnek minden nap.

Mennyire más ez a vb, hogy ott vagyunk. Nagy szívvel, akarattal és CSAPATTAL, mind a jégen, mind a lelátón.Nagy betűs RESPECT ezeknek a játékosoknak. :beerchug:
Elindultunk egy Kisstadion Fradi-Dózsa hógolyó csatából, most meg már az A csoportos vb-n a top 5-t leszámítva partiba vagyunk. Mindezt pár száz játékos háttérrel. Az megnyugtató, hogy Sapporó óta nincs megrekedés a sportágban, az első aranycsapat után jönnek az reménységek folyamatosan.

A bírók nyomják az amcsikat rendesen!

Idézetet írta: knosy Dátum május 17, 2016, 12:19:20
A bírók nyomják az amcsikat rendesen!
nyomják is, ha a tótok nem adják le 2-0 után a fehéroroszoknak, akkor tutira bent maradunk
fujj

Idézetet írta: fili76 Dátum május 16, 2016, 20:47:12
Szerintem meg akarnak,miért ne akarnának.Többször irtam a német kiscsapat hokiban,nekik teljesen mindegy,hogy a csehek,oroszok vagy a svédek fogják legyőzni Őket a legjobb nyolcban,már ez is siker.Persze egy meccsen nekik is lehet hatalmas mázlijuk,de majd kiderül,remélem nem lesz.Örüljenek,hogy jövőre VB-t rendezhetnek.Jó lenne megnyomni ezt az utolsó harmadot és nem kikapni.Dánok hozzák a kötelező győzelmet,érdekes lehet még ez a cseh-svájc párharc.Holnap ugyanúgy nyerhetnek a szlovákok is,minden probléma ellenére,fontos lesz,hogy ki lövi majd ott is az első gólt.Én nálam Szlovákia+ 2,5 hendivel megy.
A tipp simán jött,de egy hajszálon múlott és meg lehetett volna a győzelem,de igy a hosszabbitás 59másodpercében.....Nagy kár érte,de legalább a csehek megnyerték a csoportot.Ne legyen igazam,de a fehéroroszok az esélyesek,jó lenne egy francia meglepetés azon a meccsen is.

Az biztos, hogy a magyarok megmutatták mire képesek mind a jégen játékban mind a lelátón szurkolásban!
Óriási amit produkáltunk! Minden tiszteletem a játékosoké és a szurkolóké! :beerchug:
Fantasztikusak voltunk! :great: Erőben, akaratban, taktikában, gyorsaságban, mindenben megálltuk a helyünket, egy meccset (egy harmadot) se alibiztünk le bárki is volt az ellenfél! :ok:
Sajnos lehet ez is kevés lesz a bent maradáshoz pedig "ha pontozásos" sportág lenne simán kiütöttük volna a fehéroroszokat! Nekünk minden meccsen volt kiemelkedő harmadunk és a finn, fehérorosz, német meccseken pedig egyenesen első osztályú teljesítmények voltak! Addig a fehéroroszok szinte végig alárendelt hokit játszottak azt az 1 szlovákok elleni utolsó harmadot leszámítva! Én is azt mondom a gerinctelen szlovákok "leadták" azt a meccset!! És most a másik "szimpatikus" csapat a csigazabáló francia fogja leadni a meccset! :crazy: Bár ne lenne igazam!! :noway:

Estére valami megérzés? Egymásnak mennek a nagyok, vagy alibiznek egyet?

A franciáknak nem sok üzleti érzékük van... Jövőre kik fogják megtölteni az arénát, a fehérorosz szurkolók???  :crazy:
A búcsú ellenére többet kaptam, mint vártam. Jó volt látni, hogy egyenrangú ellenfelei voltunk a mezőny nagy részének.  :ok:

A szlovákok nem adták le a meccset nem volt miért leadni,hiszen igy nem jutottak be a legjobb nyolc közé.Ha már leadta valaki akkor a franciák,bár szörnyen gyenge csapat,remélem ki is esnek jövőre otthon,igaz megint 2gyengécske csapat felkerült,úgyhogy ez ilyen ördögi kör lesz.Pár nappal ezelőtt is irtam,én a fehéroroszoktól sokat vártam,Kalyuznytől,meg a Kostycin testvérektől,de ennyire gyenge szereplést nem,ki tudja mi lehetett a gond,hiszen majdnem otthon játszhattak.A tippjeim mindkettő bejött,de estére nincs tippem,max Ovecskinnek már ideje lenne gólt lőnie.Szerintem teljesen mindegy,hogy most kikapnak-e vagy sem,hiszen jóval erősebbek,mint a többiek,az oroszoknak majd az elődöntőben-döntőben kell verni a svédeket,a kanadának éppúgy,most akár ki is kaphatnak ez semmit nem számit.Ha nem drukkolnék egyik csapatnak sem,akkor ahogy az emberek nagy része Kanada-Oroszország döntőt akarnék,igy persze nem.Ez a két csapat messze  a többiek felett áll,akik meglephetik Őket azok a finnek,ahogy irtam a vb elején is.A cseh-usa érdekes meccs lesz a cseheknek nem igazán fekszik az amerikaiak stilusa,remélem rám cáfolnak,és nyernek,mert ha Ők is kiesnek számomra véget is ér a vb.

Én úgy gondoltam az esti meccsek előtt, hogy hosszabbítást senki nem akar majd, felesleges energiapazarlás! Az oroszok márcsak a hazai pálya miatt is és hogy elkerüljék a finn-kanada párost tuti nyernek (jobbak is).... a másik meccsen úgy éreztem nem kapnak ki a finnek (sőt akár nyerhetnek is) de nem raktam meg a győzelmüket.... én hülye!! :bash:
pedig milyen szorzó volt... és természetesen nyerni fognak!!! >:( :ok: :redchug:

Idézetet írta: Experte Dátum május 17, 2016, 20:33:19
Én úgy gondoltam az esti meccsek előtt, hogy hosszabbítást senki nem akar majd, felesleges energiapazarlás! Az oroszok márcsak a hazai pálya miatt is és hogy elkerüljék a finn-kanada párost tuti nyernek (jobbak is).... a másik meccsen úgy éreztem nem kapnak ki a finnek (sőt akár nyerhetnek is) de nem raktam meg a győzelmüket.... én hülye!! :bash:
pedig milyen szorzó volt... és természetesen nyerni fognak!!! >:( :ok: :redchug:
Egy kis apróért megjátszhattad volna.Ha igy marad orosz-német,finn-dán,kanada-svéd és az már előbb eldőlt,hogy cseh-usa meccsek lesznek.A csehek csütörtökön 15:15-től játszanak.Meglepődnék,ha az első két meccsen a favorintok nem nyernének minimum 3góllal.Kanada-Svéd érdekes lehet,de Kanadára tippelek egyértelműen,bár nem kedvelem Őket,ahogy az oroszokat sem.Cseh-Usa meccsről irtam,teljesen kiegyenlitett az egymás elleni meccsek alapján is.3-2-3. 

Idézetet írta: fili76 Dátum május 17, 2016, 18:42:18
A szlovákok nem adták le a meccset nem volt miért leadni,hiszen igy nem jutottak be a legjobb nyolc közé.Ha már leadta valaki akkor a franciák,bár szörnyen gyenge csapat,remélem ki is esnek jövőre otthon,igaz megint 2gyengécske csapat felkerült,úgyhogy ez ilyen ördögi kör lesz.Pár nappal ezelőtt is irtam,én a fehéroroszoktól sokat vártam,Kalyuznytől,meg a Kostycin testvérektől,de ennyire gyenge szereplést nem,ki tudja mi lehetett a gond,hiszen majdnem otthon játszhattak.A tippjeim mindkettő bejött,de estére nincs tippem,max Ovecskinnek már ideje lenne gólt lőnie.Szerintem teljesen mindegy,hogy most kikapnak-e vagy sem,hiszen jóval erősebbek,mint a többiek,az oroszoknak majd az elődöntőben-döntőben kell verni a svédeket,a kanadának éppúgy,most akár ki is kaphatnak ez semmit nem számit.Ha nem drukkolnék egyik csapatnak sem,akkor ahogy az emberek nagy része Kanada-Oroszország döntőt akarnék,igy persze nem.Ez a két csapat messze  a többiek felett áll,akik meglephetik Őket azok a finnek,ahogy irtam a vb elején is.A cseh-usa érdekes meccs lesz a cseheknek nem igazán fekszik az amerikaiak stilusa,remélem rám cáfolnak,és nyernek,mert ha Ők is kiesnek számomra véget is ér a vb.

Én a finneknek drukkolok, remélem megnyerik  :) De ha nem akkor is igen jó kerettel érkeztek ide, akárhova elérhetnek.