Neteller

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Az eurós, dolláros netelleréről, akinek van hozzá bankkártyája, az a transferwise oldalon keresztül olcsón és egész gyorsan kiutaltathat forint bankszámlára pénzt.

Nekem 1 munkanap alatt összesen 0,5% költséggel (tehát eurónként 1,5 ft "buktával") ment át a középárfolyamhoz képest.

Külön témában írtam róla részletesen, mivel nem csak erre használható:
http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,11824.0.html

Idézetet írta: Knapp Dátum december 13, 2014, 14:22:32
Az eurós, dolláros netelleréről, akinek van hozzá bankkártyája, az a transferwise oldalon keresztül olcsón és egész gyorsan kiutaltathat forint bankszámlára pénzt.

Nekem 1 munkanap alatt összesen 0,5% költséggel (tehát eurónként 1,5 ft "buktával") ment át a középárfolyamhoz képest.

Külön témában írtam róla részletesen, mivel nem csak erre használható:
http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,11824.0.html

Arról egyébként lehet tudni valamit, hogy ha $ netellerről ittohn veszek le kártyával forintot, akkor mit von le és, hogy váltja a $-t Forintra?
Egyébként szerintetek mivel járnék jobban. $-ban fogadok, lekérem netellerre és onnan bankkártyával forintot kiveszek vagy akár a te általad említett oldalon keresztül bankszámlára kérek ki pénzt, vagy $-t kikérek skrill Forint alapú számlámra és onnan bankkártyával felveszek forintban?

Nem vagyok 100%-ban biztos, de ha dolláros kártyával veszel fel forintot, akkor azt euróban fogja lekérni és az eurót váltja majd a Neteller át dollárba. Úgy tudom unión belül ez igy működik. Akárhogy, szerintem a Knapp által javasolt transferwise a legjobb ilyen esetre, bár én még nem próbáltam az ünnepek miatt.

Idézetet írta: roberrtto Dátum december 22, 2014, 09:35:51
Arról egyébként lehet tudni valamit, hogy ha $ netellerről ittohn veszek le kártyával forintot, akkor mit von le és, hogy váltja a $-t Forintra?
Egyébként szerintetek mivel járnék jobban. $-ban fogadok, lekérem netellerre és onnan bankkártyával forintot kiveszek vagy akár a te általad említett oldalon keresztül bankszámlára kérek ki pénzt, vagy $-t kikérek skrill Forint alapú számlámra és onnan bankkártyával felveszek forintban?

Ha a skrill vagy a neteller számla/kártya miatt van deviza váltás is, akkor az biztosan többe kerül, mint 0,5%, ami a transferwise költsége.
Illetve a bankkártyás kp felvételnek is van költsége, míg ha forint számlára érkezik a pénzed és belefér a havi ingyenes kettőbe, akkor ezt is megúszod.
(legutóbb azért is utaltam a párom számlájára, mert nekünk így összességében havi 4 ingyenes kp felvételünk van, amibe mindig beleférünk, ha odafigyelünk)

Persze az a hátránya, hogy így van látható pénzforgalom a magyar bankszámlánkon, bár ilyenkor a transferwise magyarországi bankszámlájáról érkezik a pénz a számlánkra, ami aligha szúr szemet, hacsak nem milliós összegekről van szó.

Idézetet írta: Knapp Dátum december 22, 2014, 11:03:49
Ha a skrill vagy a neteller számla/kártya miatt van deviza váltás is, akkor az biztosan többe kerül, mint 0,5%, ami a transferwise költsége.
Illetve a bankkártyás kp felvételnek is van költsége, míg ha forint számlára érkezik a pénzed és belefér a havi ingyenes kettőbe, akkor ezt is megúszod.
(legutóbb azért is utaltam a párom számlájára, mert nekünk így összességében havi 4 ingyenes kp felvételünk van, amibe mindig beleférünk, ha odafigyelünk)

Persze az a hátránya, hogy így van látható pénzforgalom a magyar bankszámlánkon, bár ilyenkor a transferwise magyarországi bankszámlájáról érkezik a pénz a számlánkra, ami aligha szúr szemet, hacsak nem milliós összegekről van szó.

Értem.
Hát igazából a bankszámlára utalást végső esetben szeretném csak bevetni, de a másik olvtárs amit írt, nem igazán tetszik. Hogy elöször a $-t átváltja euróra, aztán meg forintra. Ez igy baromi költséges. Lehet skrill-t próbálom emg inkább igy, ott talán egyszeri váltási költség van csak. ($-ról Forintra)

Idézetet írta: roberrtto Dátum december 22, 2014, 12:09:03
Értem.
Hát igazából a bankszámlára utalást végső esetben szeretném csak bevetni, de a másik olvtárs amit írt, nem igazán tetszik. Hogy elöször a $-t átváltja euróra, aztán meg forintra. Ez igy baromi költséges. Lehet skrill-t próbálom emg inkább igy, ott talán egyszeri váltási költség van csak. ($-ról Forintra)

Ha dollárt utaltatsz a forint skrill számládra, akkor eleve ott van egy váltás (3,99% költség), mikor pedig kártyával felveszed a pénzt, akkor jön a következő, mivel a kártyád biztosan nem forint alapú!

Ha rendszeresen számítasz kiutalásokra irodáktól, akkor az iroda pénznemét szinkronba kell hozni a pénztárca pénznemével. (én ezért használok forint skrillt és eurós netellert is), különben a ki és befizetéseknél nagyon sokat buksz.
Ehhez képest a "hazautalás" költsége már nem is olyan jelentős.


Idézetet írta: Knapp Dátum december 22, 2014, 12:37:01
Ha dollárt utaltatsz a forint skrill számládra, akkor eleve ott van egy váltás (3,99% költség), mikor pedig kártyával felveszed a pénzt, akkor jön a következő, mivel a kártyád biztosan nem forint alapú!

Ha rendszeresen számítasz kiutalásokra irodáktól, akkor az iroda pénznemét szinkronba kell hozni a pénztárca pénznemével. (én ezért használok forint skrillt és eurós netellert is), különben a ki és befizetéseknél nagyon sokat buksz.
Ehhez képest a "hazautalás" költsége már nem is olyan jelentős.

Köszönöm a részletes választ itt is ott is.
Még egy utolsó kérdés.
Ha skrill-t átkérem $-ra, akkor melyik éri meg jobban? Skrillről vagy netellerről levenni kártyán az USD-t Forintban.

Idézetet írta: roberrtto Dátum december 22, 2014, 13:12:28
Köszönöm a részletes választ itt is ott is.
Még egy utolsó kérdés.
Ha skrill-t átkérem $-ra, akkor melyik éri meg jobban? Skrillről vagy netellerről levenni kártyán az USD-t Forintban.

Igazából az nem világos, hogyha netellerem $ alapú és veszek ki netelleres kártyával pénzt itthon, akkor csak $-ról váltja át Forintra, vagy előbb $-ról euróra, majd forintra?
Pénz lekérésnél jól megszivatott neteller, $-t kértem le $ számlára, a $-t meg átváltotta leutalásnál forintra, igy kétszer ment az átváltás, mert ugye a bankom forintban kapta meg a pénzt.

Forint alapú Netellerem van, de át szeretném váltani eurósra. Nyitottam egy új számlát, szóval már csak egy telefonos ellenőrzés kellene. Azt mondták, e-mailen hogy tudnak biztosítani magyar tolmácsot, de amúgy erről nem mondtak, semmi konkrétat.
Egyszerűen hívjam fel őket, és kérjek magyar tolmácsot, vagy e-mailen beszéljek le egy időpontot velük? Hogy zajlik ez? Miket fognak kérdezni?

Idézetet írta: dert Dátum január 22, 2015, 21:16:34
Forint alapú Netellerem van, de át szeretném váltani eurósra. Nyitottam egy új számlát, szóval már csak egy telefonos ellenőrzés kellene. Azt mondták, e-mailen hogy tudnak biztosítani magyar tolmácsot, de amúgy erről nem mondtak, semmi konkrétat.
Egyszerűen hívjam fel őket, és kérjek magyar tolmácsot, vagy e-mailen beszéljek le egy időpontot velük? Hogy zajlik ez? Miket fognak kérdezni?

felhívod őket,kérsz tolmácsot és vagy azt mondják hogy visszahívnak ha előkerítették vagy várnod kell 1-2 percet és ott is van.

Ötletek, hogy miért nem sikerül Visa Electron kártyáról befizetnem hozzájuk?
Kártya még unvalidated most akartam hitelesíteni, de Skrillre például problémamentesen megy a befizetés, tehát nem tudom mi lehet a gond. Neteller már eurós, bankszámlám forintos, a kártya adatoknál is ezt írtam be.   


"Dear, [email protected]

Seems that your IP address / Browser was changed or someone else is trying to access your account! Please carefully read the information below to learn more about your online security.

We notices suspecious login activity from the following IP addresses to your account

84.117.67.18
188.26.169.162
92.84.31.189

For your protection , We have temporary deactivated your account to active your account click button below and complate process. "

Ezt kaptam most egy adathalász szartól, vigyázat, egyre trükösebbek. E-mail címen szólítanak meg, suspecious (suspicious helyett), complate (complete helyett)...


A Netellernél már nem dolgoznak? Nem működik befizetés, nem tölt be az oldal.

Az éjjel óta nem megy az oldaluk nekem :( Szerencsére a kártya használható.

Kártyám nincs, viszont némi pénzem van náluk és használni is szeretném jobbik esetben...  :(