Neteller

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Az egyik netelleres számlámat nem használtam 9hónapja és ezt küldték  :D
Urgent: Your account requires attention    

"Dear XXXXX XXXXX,

Our records indicate that the last transaction made with your NETELLER Account was on 11/07/2014. Your current account balance is 0.2 USD.

Your account has been inactive for over 13 months. If you do not use your account by the 15th of next month, the following actions will be taken:

    We will apply an administrative fee of up to $30 (30 USD) to the remaining balance in your account.
    We will close your Reward Points account and any points will expire.
    If your account continues to be inactive, we will charge the administration fee every twelve months up to a total of three times (we will not, however, cause you to go into a negative balance).
    If we have charged three consecutive administrative fees and/or your account has been inactive for 38 months in total, your account will be closed, your agreement with us terminated and your card cancelled."

Töltöttem rá Abaqossal 5$, amit tovább is küldtem egy irodába :)
Így megnyugodtak ;D Egy évig pihi...

A vásárlás ingyenes a kártyával, ugye? A pénzlevétel meg 4Euro/levétel.

Idézetet írta: ncis88 Dátum szeptember 14, 2015, 19:55:41
A vásárlás ingyenes a kártyával, ugye? A pénzlevétel meg 4Euro/levétel.

Pontosan. :)

https://www.neteller.com/en/fees

Belépéssel másnak is van gondja a mai nap folyamán?

Idézetet írta: nightisdark Dátum szeptember 17, 2015, 14:44:59
Belépéssel másnak is van gondja a mai nap folyamán?

Kipróbáltam, nekem sem működik, a member.neteller.com oldalt nem is tölti be.

Volt már, hogy próbálkoztatok befizetni pénzt valamelyík helyi Erste bankfiókban?
Én tegnap voltam, igaz értetlenül néztek rám először de sikerült, kaptam nyugtát is a befizetésről és kérdeztem azt hogy mikorra várhatom a pénzt a neteller fiókomon. Azt mondták azonnal fent van, na mondom szupi akkor fogadhatok is.
Na most ennek már egy napja hogy nem érkezett meg a számlámra a pénz...
Mit tegyek? Ez még is olyan utalásnak számít mintha pl. az Otp-s számlán keresztül utalok Netellerre?

Idézetet írta: Lacikaa21 Dátum szeptember 18, 2015, 14:57:47
Volt már, hogy próbálkoztatok befizetni pénzt valamelyík helyi Erste bankfiókban?
Én tegnap voltam, igaz értetlenül néztek rám először de sikerült, kaptam nyugtát is a befizetésről és kérdeztem azt hogy mikorra várhatom a pénzt a neteller fiókomon. Azt mondták azonnal fent van, na mondom szupi akkor fogadhatok is.
Na most ennek már egy napja hogy nem érkezett meg a számlámra a pénz...
Mit tegyek? Ez még is olyan utalásnak számít mintha pl. az Otp-s számlán keresztül utalok Netellerre?

Amennyiben a közlemény rovatban feltüntetted az azonosítódat, és előtte  a Netelleren is elindítottad a befizetést, akkor 72 órán belül jóváírják.

Idézetet írta: Lacikaa21 Dátum szeptember 18, 2015, 14:57:47
Volt már, hogy próbálkoztatok befizetni pénzt valamelyík helyi Erste bankfiókban?
Én tegnap voltam, igaz értetlenül néztek rám először de sikerült, kaptam nyugtát is a befizetésről és kérdeztem azt hogy mikorra várhatom a pénzt a neteller fiókomon. Azt mondták azonnal fent van, na mondom szupi akkor fogadhatok is.
Na most ennek már egy napja hogy nem érkezett meg a számlámra a pénz...
Mit tegyek? Ez még is olyan utalásnak számít mintha pl. az Otp-s számlán keresztül utalok Netellerre?

Közlemény rovatba beírtad az azonosítód?

Persze a Referencia számom be lett írva. Nem kaptam meg most se. Valami köze lehet ennek a tegnapi sok sikertelen csatlakozáshoz tippelve valami bajra?

Nem hiszem el. Már 2 és fél napja hogy nem érkezett meg a pénzem. Írtam is nékik de semmi...
Most ez a szombati nap nem számít bele a munkanapokba és lehet hogy majd hétfőn kapom meg?
Valakinek van valami hasonló tapasztalata?
Valaki beszélt már velük? Nekem kell őket hívni vagy ők hívnak? Ha én őket az mennyibe kerül?
Nem nagyon vagyok megelégedve velük!

#296 szeptember 19, 2015, 19:31:39, SPF Admin
Idézetet írta: Lacikaa21 Dátum szeptember 19, 2015, 18:40:54
Nem hiszem el. Már 2 és fél napja hogy nem érkezett meg a pénzem. Írtam is nékik de semmi...
Most ez a szombati nap nem számít bele a munkanapokba és lehet hogy majd hétfőn kapom meg?
Valakinek van valami hasonló tapasztalata?
Valaki beszélt már velük? Nekem kell őket hívni vagy ők hívnak? Ha én őket az mennyibe kerül?
Nem nagyon vagyok megelégedve velük!

Szombat az sehol nem munkanap.

Itt próbáltad?

https://help.neteller.com/app/ask

Igen írtam nekik. Nem értem. Amikor a Magyar bankszámlámról utaltam akkor a következő nap rajta volt. Most meg egyből Erstében töltöttem fel!
A kifizetés is ilyen sok időt vesz igénybe? Érdemes bankkártyát csináltatni és úgy felvenni a pénzt?
Ki hogy csinálja? Mekkora összeget egyszerre és hol veszitek ki?

Idézetet írta: Lacikaa21 Dátum szeptember 19, 2015, 18:40:54
Nem hiszem el. Már 2 és fél napja hogy nem érkezett meg a pénzem. Írtam is nékik de semmi...
Most ez a szombati nap nem számít bele a munkanapokba és lehet hogy majd hétfőn kapom meg?
Valakinek van valami hasonló tapasztalata?
Valaki beszélt már velük? Nekem kell őket hívni vagy ők hívnak? Ha én őket az mennyibe kerül?
Nem nagyon vagyok megelégedve velük!
Hívd fel őket skypeon, az nagyon olcsó pár cent... percenként, csak olyan rossz lesz a vonal hogy visszahívnak a saját mobilodon ;)
Ha szerencséd lesz bent van az a magyarul tudó hölgy is aki segített  :ok:

Idézetet írta: Lacikaa21 Dátum szeptember 19, 2015, 20:02:12
Igen írtam nekik. Nem értem. Amikor a Magyar bankszámlámról utaltam akkor a következő nap rajta volt. Most meg egyből Erstében töltöttem fel!
A kifizetés is ilyen sok időt vesz igénybe? Érdemes bankkártyát csináltatni és úgy felvenni a pénzt?
Ki hogy csinálja? Mekkora összeget egyszerre és hol veszitek ki?

A Neteller Erste számlájára pár órán belül munkaidőben akkor is rákerül, ha utalod a pénzt, így egy picivel gyorsabb volt, hogy személyesen mentél, de igazából ez csak a Neteller magyarországi gyűjtőszámlája, ami még nem jelenti azt, hogy a számládra kerül egyből a pénz.
Szerintem nincs ez a része automatizálva illetve nem figyelik online folyamatosan a beérkező tételeket, csak mondjuk naponta (és csak munkanapokon), így az sem lenne meglepő, ha csak hétfőn vagy kedden írja valaki jóvá a számládon a befizetést.
Addig nem érdemes aggódnod.

Kifizetésnél a költségeket is mérlegelned kell a gyorsaság mellett:
- kiutalásnál 7,5 eurós fix költséggel számolhatsz, ami kisebb tételek esetében nagyon drágává teszi, általában még az is olcsóbb (sokszor ingyenes), ha inkább a fogadóirodától közvetlenül utaltatsz a magyar bankszámládra
- a kártyás kp felvét 4 euró, alacsony összegeknél ez is komolyabb teher

A netellered is forint? Ha nem az, akkor váltási költségekkel is számolhatsz, ilyen esetekben érdemes a transferwise vagy egy hasonló "pénzváltó" közbeiktatása.