Neteller

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


#345 április 23, 2016, 12:27:10, Knapp
Idézetet írta: ncis88 Dátum április 23, 2016, 00:44:55
Majdnem biztosan mondom hogy nem. Hiszen az egyenleget sem tünteti fel ha kérsz bizonylatot, csak azt hogy mennyi pénzt vettél le.

Kösz, még egyszer sem használtam sem vásárlásra, sem kp felvételre (így is megéri az évi 10 eurós kártyadíj, mert tudom használni a transferwise oldalán euró eladáshoz), nyáron külföldön viszont jól jönne a kártya, de nem akarok túl sűrűn belépegetni a neteller számlára az egyenleg megtekintése miatt.
Nem lenne egy önfeledt nyaralás, ha "biztonsági okokból" zárolnák a számlát, mert nem a megszokott IP címről lépegetek be...


Még az eszembe jutott, hogy az egyik forint bankkártyámnál régebben automatától (illetve az automaták üzemeltetőjétől) függött, hogy megnézhettem-e az egyenleget.
Az Euronet ATM-eket is érdemes ilyen szempontból megnézni, mert az más kategória, mint az OTP.

Azért nem fogják zárolni a számládat, mert külföldi IP-ről lépsz be, de az előfordulhat, hogy a jelszó mellett még valami extra biztonsági elem is kell, pl. captcha vagy a regisztrált bankszámlaszámod utolsó 4 számjegye. Én Skrillnél ezeket tapasztaltam külföldi IP cím használatakor. Lehet, hogy van mobil appjuk is, amivel még egyszerűbb az egyenleg lekérdezése.

Idézetet írta: Knapp Dátum április 23, 2016, 00:34:57
Netelleres bankkártyánál működik az egyenleg lekérdezés funkció az ATM-eknél?
Próbálta már valaki valahol? (Akár a pesti OTP-s euró automatáknál, akár külföldön.)

Köszi!

Nem tudod lekérdezni ATM-en, de nem is értem, miért ott akarod.

2012-ben kértem a Netellertől kártyát, 3 évig volt érvényes remekül működött.

Tavaly automatikusan küldték az újat, 2018-ig jó, egy ruppót nem kértek érte.
(Mastercard debit kártya)

Idézetet írta: Irtis Dátum április 23, 2016, 12:40:20
Azért nem fogják zárolni a számládat, mert külföldi IP-ről lépsz be, de az előfordulhat, hogy a jelszó mellett még valami extra biztonsági elem is kell, pl. captcha vagy a regisztrált bankszámlaszámod utolsó 4 számjegye. Én Skrillnél ezeket tapasztaltam külföldi IP cím használatakor. Lehet, hogy van mobil appjuk is, amivel még egyszerűbb az egyenleg lekérdezése.

A Skrill akkor is képes hetekre zárolni a számlát, ha a számlád közelébe sem mész, igazából ez a félelmem alapja.  :)
Igen, a plusz biztonsági elemet tőlem is kéri mindig, mikor nem a megszokott gépről, IP-ről lépek be.

Egyébként már a gmail is megtagadja a belépést, ha "gyanúsnak" találják a belépési kísérletet.
Múltkor zenmate bekapcsolva maradt, úgy próbálkoztam "külföldről", nem is engedett be, helyette figyelmeztető emailt küldött a gyanús kísérletről.
Na most hasonló (?) esetben a skrill zárolta a számlákat az újraazonosításig. Ez nem hiányzik, különösen a hetekig tartó levelezgetés.


Idézetet írta: Debra Dátum április 23, 2016, 14:37:12
Nem tudod lekérdezni ATM-en, de nem is értem, miért ott akarod.

2012-ben kértem a Netellertől kártyát, 3 évig volt érvényes remekül működött.

Tavaly automatikusan küldték az újat, 2018-ig jó, egy ruppót nem kértek érte.
(Mastercard debit kártya)

Leírtam, miért ATM-nél szeretném.  :)
Ehhez még hozzátehetem azt is, hogy mobilról vagy tabletről magasabb költségekkel vagy éppen megbízhatatlan wifi hálózatokon keresztül nem annyira szívesen mászkálnék fel a netre.

Azért valószínűleg más is használhatja az ATM-es egyenleg lekérdezéseket, ha ezt valamiért a szolgáltatók egy része hajlandó támogatni. (persze bizonyos szempontból az "internet előtti" időket idézi, mikor fizetésnap reggelén a legközelebbi automatánál kezdtem a napot.    :P   )

Abban mondjuk igazad van, hogy a netellernél nincs éves kártyadíj, a skrillel keverhettem, ki tudja, miért...


Sziasztok,

Nyitnek szamlat, netellernel is , problemam illetve kerdesem az lenne, lattam mar a topic elejen hogy felmerult de hogy hogy lett megoldva az vagy nem lett beirva vagy elkerulte a figyelmem, szoval ugye, tettem be penzt kartyarol, es most hogy aktivalni kellene a kartyat netellernel keri azt hogy alitolag megadott valami 4 szamjegyet viszont en azt nem talalom sot interneten ha belepek a bankban es megnezem a forgalmat ki sem hozza a netelleres terhelest ( pedig a penzt levette ) otp, miert nem lathato a tobbi kozt hogy megtalaljam a kodot amit ker vagy hol keressem ? Miert nem lathato ez a terheles ? Esetleg bankban erdeklodjek ?

Sziasztok!

Nekem olyan problemam lenne, hogy regebben mikor  regisztraltam beallitottam valami kodos szart, es mikor beirom a felhasznalonevem es a jelszavam, masodik lepesnek me kihozza hogy irjak be valami kodot(two step authenticator)...csak ezzel egy baj van, vennem kellett uj telefont, es nem tudom mit kene csinalnom. Irtam Neteller supportnak, semmi ertelmeset nem tudtak valaszolni, a FAQ-s szarjaikat kuldtek, de  abba nincs semmi arrol,  hogyha "elveszett" a  two step authenticatoros cucc...

Valaki valami otlet?

telefonra töltsd le a play áruházból a google hitelesítőt.

Idézetet írta: RedMunchen Dátum május 21, 2016, 09:30:37
telefonra töltsd le a play áruházból a google hitelesítőt.

Letoltottem, es  ? Nem csinal semmit...

Sziasztok!

Hogy lehet pénznemet váltani Neteller számlán?

És aki kártyával fizet (effektíve bárhol az országban), annak nem veszteséges az egész a folyamatos euro - forint váltás miatt?

Idézetet írta: LanMaffia Dátum június 02, 2016, 20:33:16
Sziasztok!

Hogy lehet pénznemet váltani Neteller számlán?

És aki kártyával fizet (effektíve bárhol az országban), annak nem veszteséges az egész a folyamatos euro - forint váltás miatt?

Nem lehet sajnos.
Az a veszteség a konverziós díj  (1.75%), amit pénzfelvételkor kell kifizetni. :)


Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy nem rég igényeltem Net+ kártyát.Az számlán van pénzem,de eddig 5 ATM utasitotta el. :'(
Tudna valaki olyan ATM-et amely biztosan elfogadja?Győr környékén?Köszönöm.


Idézetet írta: kkkkkk Dátum június 06, 2016, 17:23:12
Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy nem rég igényeltem Net+ kártyát.Az számlán van pénzem,de eddig 5 ATM utasitotta el. :'(
Tudna valaki olyan ATM-et amely biztosan elfogadja?Győr környékén?Köszönöm.

Egyik sem utasíthatja el, nem ott lehet a hiba.

A kártya aktiválva van?
Helyes a megadott PIN kód?
Az összeg mellett, amelyet felvennél van fedezet a váltás és a pénzfelvétel költségére is a számlán?

Idézetet írta: Tomka Dátum június 02, 2016, 21:23:21
Nem lehet sajnos.
Az a veszteség a konverziós díj  (1.75%), amit pénzfelvételkor kell kifizetni. :)

Az 1.75% az csak a készpénzfelvétel költsége, a váltás költsége/vesztesége még ehhez jön hozzá...

A kártya aktiv.A pin kód jó.Az egyenlegnél jóval kisebb összeggel próbálkoztam, igy a fedezethiány nem lehet akadály....