A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Azon gondoltam épp, hogy nem elég, hogy itt ez a covid...
Szerencsétlenségünkre olyan az eü rendszerünk amilyen...
De még tetézzük is a bajokat azzal, hogy láthatólag hülyék is vagyunk. Magam is azt hiszem, hogy tyű de okos vagyok, közben annyi eszem nincs hogy maszkot húzzak zárt térben...vagy akár ne is kontaktáljak senkivel se.
Szóval tényleg hülye vagyok/voltam ami alól az sem mentesít, hogy nyilvánvalóan bolondok háza az ország, s gyakorlatilag mindenki megőrült...

@Sound

Most nem akarok okoskodni, meg egyáltalán nem vagyok maszkellenes, viszont tudok olyan esetről, hogy amióta megjelent a járvány egy adott személy gyakorlatilag kivonta magát forgalomból x ideig, szóval mondhatni brutál karanténba vonult. A lehető legkevesebb érintkezés. X hónap után találkozott 2 ismerősével. Találd ki, ki lett beteg?

Mások meg mindennap emberek között nyüzsögnek, s semmi (szerencsére).

Szóval, igen, kell védekezni, de valahol kell találni egy aranyközéputat.

Apa vagy, te is jól tudod, hogy az "agyonhipozott" gyerekek betegszenek le a leghamarabb, aki meg "koszos", nem törlik másodpercenként nedves törlővel a gyerek kezét az meg elvan.  ;)

#722 március 26, 2021, 21:46:39, MessiÁs
5napja vagyok beteg, hol jobban érzem magam, hol kevésbé. Nem tudok 1oranal többet egyhuzamban aludni, és nem tudok enni. Egyszerűen  semmit. Ranezek valami ételre és rosszul leszek. Helyette sok folyadékot iszok.

De sajnos elojott a parázás. Néha ramjon hogy nem javulok, tehát romlik az állapotom. Vagyis telik meg a tudom a folyadékkal, kialakul a tüdőgyulladás mehetek kórházba stb.. Pedig nem vagyok egy parázos típus, de teljesen kikeszit ez a betegség. Van hbogom netflixes is, de nem tudom elfoglalni magam. Nem érdekel a fogadás sem.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum március 26, 2021, 21:31:20
5napja vagyok beteg, hol jobban érzem magam, hol kevésbé. Nem tudok 1oranal többet egyhuzamban aludni, és nem tudok enni. Egyszerűen  semmit. Ranezek valami ételre és rosszul leszek. Helyette sok folyadékot iszok.

Nehéz, de próbálj meg legalább lereszlt almát enni, vagy befőtteket. Elsőre majd biztos a hányinger kerülget majd, de kicsit energiát ad, például az almától lehet éhes is leszel.

1 hete melegszenyát tolok.
Egy szelet sonka tejföl lilahagyma bors. Folyamatosan tudnám enni, jó köhögésre, légszomjra.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum március 26, 2021, 21:31:20
5napja vagyok beteg, hol jobban érzem magam, hol kevésbé. Nem tudok 1oranal többet egyhuzamban aludni, és nem tudok enni. Egyszerűen  semmit. Ranezek valami ételre és rosszul leszek. Helyette sok folyadékot iszok.

De sajnos elojott a parázás. Néha ramjon hogy nem javulok, tehát romlik az állapotom. Vagyis telik meg a tudom a folyadékkal, kialakul a tüdőgyulladás mehetek kórházba stb.. Pedig nem vagyok egy parázos típus, de teljesen kikeszit ez a betegség. Van hbogom netflixes is, de nem tudom elfoglalni magam. Nem érdekel a fogadás sem.

Ezt nem csak neked, de mindenkinek ajánlom. Igazán nem nagy befektetés, de életmentő tud lenni:

https://www.emag.hu/pulzoximeter-pulzusmero-veroxigenszint-mero-keszulek-ujjra-csiptetheto-00355/pd/DGCKG2MBM/

Persze, úgy a legjobb ha tudod, hogy alapjáraton neked mekkora az oxigénszaturációd.

Jah, és nem utolsó sorban ha már lejár ez a mizéria, akkor nem árt egy adag Aspirin.  :ok:

Eszembe jutott egyébként..

De ami vicces, hogy miután leirtam ide, kb 30perc múlva jött valami jobban érzem magam érzés. Enyhült a kohoges, enni is tudtam..

Hihetetlen ez a hullámvasút.

Hogy vagytok betegek? Mindenki megvan?

9. Nap
Minden ok. Minimális köhögés. Hívott tiszti főorvos.Jövő héten szerda/csütörtökön felold a karantén alól. A többieket: gyerekek, kedvesem húsvét hétfőn...Jó hír, hogy kedvesem a 6. Napján szárnyal ahhoz képest ami volt. Nincs vége, rámegyünk a szövődmények elleni harcra: tüdő gyulladás, Szívizomgyulladás...utóbbiba egy rokon beleeset.

Lassan túl vagyunk ezen a szaron..

HA A BEOLTOTTAK SZÁMA ELÉRI A 2,5 MILLIÓ FŐT, akkor:

- a kijárási tilalom kezdete este nyolc óráról tíz órára módosul, azonban a vége változatlan reggel öt óra marad;
- a boltok is tovább lehetnek majd nyitva, egész pontosan reggel 5 óra és este fél 10 között, de csak akkor, ha betartják a járványügyi előírásokat;
- a kormány bevezeti a négyzetméter-alapú nyitvatartást. Így a tíz négyzetméteres, vagy ennél kisebb üzletben a dolgozókon kívül egy időben egy vásárló tartózkodhat. A tíz négyzetméternél nagyobb üzletekben a dolgozókon kívül egy
időben legfeljebb átlagosan tíz négyzetméterenként egy vásárló tartózkodhat. A boltok előtt várakozóknak kötelező lesz egymástól 1,5 méteres távolságot tartani, a kézfertőtlenítést pedig kötelező lesz megoldani a boltoknál.
- a fenti szabályok betartását a rendőrség és a kormányhivatalok fogják ellenőrizni. A büntetés mértéke 100 000 forinttól 1 000 000 forintig terjedhet, illetve az üzleteket, a boltokat minimum egy napra, maximum egy évre ideiglenesen bezárhatják, amennyiben nem tartják be az előírásokat.

Megjelent a Magyar Közlönyben, vagyis hivatalos.

Piszkoskörmű (Kásler) ma május végi, június eleji nyitást mondott, a Dagadt cig@@y biztos lebassza majd, hogy bár reális, amit mondott, de most más a kommunikáció.

Egyébként nem igazán értem, hogy miért a 2,5 millió oltástól akarnak nyitni, a beoltott emberek ugyanúgy elkaphatják/tovább fertőzhetnek, mint az oltás nélküliek, a járvány terjedését ez nem fogja lassítani, csak náluk lesz esetleg a betegség lefolyása enyhébb (ami persze jó, de a járvány terjedésére nincs hatással).

Anyós mesélte tegnap telefonon, hogy az utcájukban lakik egy kis öreg, 76 éves, nagyon hiányzott neki a fia, fogta magát, elindult hozzá Pestre vonattal. Múlt hét előtti pénteken indult, vasárnapig volt.

Múlt hét csütörtökön jött érte a mentő, összeszedte a túrán a vírust, most már gépen van, remélem túléli, de erre nem fogadnék nagy pénzzel.
————
Anyósék egy 1000 lakosú kis faluban laknak, be vannak szarva, nem is nagyon mennek sehova, a kis öreg volt az első fertőzött, mindenki ismer mindenkit. Csináltak gyakorlatilag egy 1000 fős karantént.

Anyós 20-án megkapta a 2. Pfizert is, és elég sok embert beoltottak már a faluban, sok az öreg. (Az említett bácsi nem regisztrált, így őt pont nem oltották be)

#732 március 29, 2021, 19:04:33, TiB
Hogy vagytok rosszul lévő, rossz helyzetben fórumtársak? @Sound @curpy82 @MessiÁs szorítok nektek minden nap!

Én szerencsére még nem kaptam el, vagy nem tudok róla, bár ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert nagyon ritkán betegszem meg.

Köszönöm TIB!

Minden ok! 11. Nap csak a köhögés maradt az terjed itt Covidos körben, hogy ez maradhat is sokáig, de van egy csodaszer:
Cefilizil - ami egy allergia gyógyszer, de aspirinnel kombinálva elviszi a köhögést. Meg nyomom a borsmenta illóolajat még.
Kicsit parázok a tüdő paráktól így mellékhatások tekintetében. Sok a rémtörténet: lezajlott covid után két oldali tüdőgyuszi - korház, lélegeztető gép, kampo...Itt Baranyában azt mondják, hogy a műtőkből is covid kórtermeket csinálnak annyira tele van minden.
Én az 57-es út mellett lakom, s Villány felől is keresztezi egy út, hát nincs szirénázó mentő nélkül egyetlen óra sem..

Idézetet írta: TiB Dátum március 29, 2021, 19:02:13
Hogy vagytok rosszul lévő, rossz helyzetben fórumtársak? @Sound @curpy82 @MessiÁs szorítok nektek minden nap!

Én szerencsére még nem kaptam el, vagy nem tudok róla, bár ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert nagyon ritkán betegszem meg.

Köszönöm én is TIB! Nagyon kedves vagy!
Az öcsém kezdi visszanyerni formáját, a víz is megy le a fejéről. Anyám még táppénzen, de szerencsére ő is egyre jobban van. Ha minden igaz Húsvét után már munkaképes állapotban lesz. Én nem kaptam el (eddig), de nem is nagyon adom meg a sanszot. Csakis FFP2-es maszkot hordok(szabályszerűen mindig!), munkahelyről egyből hazamegyek, boltba is csak 3 naponta ruccanok be. A hétvégén kb. 3 hónap után a haverokkal videochat formájában kicsit "beviszkiztünk". Ennyi feszkó után most kifejezetten jól esett. Úgy, hogy én nem voltam beteg, majdnem 5 kilo lement rólam az idegtől...
Mindenkinek jobbulást kívánok!