Skrill Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában


Sziasztok!

A Skrill regisztrációkor sajnos dollárt adtam meg a számlám pénznemének! Ezen lehet változtatni? Ráadásul cak akkor vettem ezt észre amikor megkaptam a Skrill kártyámat amin a dollár volt feltüntetve! Így az itthoni pénzlevét sem lehetséges akkor! Mert azt hallottam, hogy pl. a fogadóirodák utaláskor az átváltások miatt levonnak pár százalékot! Én a Bet365-nél vagyok és forint alapú a számlám!

Szia ! Nem tudsz a pénznemen változtatni,csak akkor ha törlöd a regisztrációd és új emilcímmel regisztrálsz. Nekem is $ a kártyám,vettem már fel pénzt OTP-s ből,nem vontak sokat,már nem emlékszem mennyit,de nem volt sok,ezért nem is foglalkoztam vele ,hogy mennyit :)

Köszi! Közben tájékozódtam gyorsan! A kártyát csak négyfajta pénznemre lehet kérni( euro, dollár, font, lengyel zloty)! Tehát végülis nem nagy probléma! Azt hittem, hogy lehet kérni olyat aminek a forint a pénzneme! És tulajdonképpen a Skrill-ről bankszámlára utaláskor se von le horribilis összeget az átváltás miatt!

Én OTP-ből egyszer vettem fel, és nem emlékszem hogy felajánlotta volna konvergenció nélküli kivétet.
És az ő saját árfolyamát kinálta fel, valami ilyesmi volt 213ft és csak egy ok mellette.
Mondom fasza közelbe nem volt másik ATM. Másnap néztem 12ft körüli összeget buktam $/ként, én baromi soknak tartom.
Azóta sem mentem otp-s atm közelébe.
Ezt le írom sok az új. Ha azonos pénznemben van a skrill számlátok és skrill kártyátok pénz kivételnél nincs átváltási költség!


Idézetet írta: Fogkefe1 Dátum augusztus 08, 2014, 14:41:57

Skrill számlát nyitni ingyenes, pénzt küldeni róla 1%, kapni 0 forint. Levenni pedig pénzt róla a bankszámlára kb 1000 forint?

Másik verzió, hogy kérek egy skrill kártyát 3000 forintért egy évre amiről ingyenesen fizethetek. De ez csak akkor éri meg ha minimum 3-nál többször vennék ki pénzt.

Jól gondolom, hogy ez a menete? Válaszokat előre is köszönöm.

A skrill számlák közötti pénzmozgatás kerül 1%-ba, ha irodához fizetsz be, az ingyen van. (olyankor az iroda oldaláról kezdeményezed a befizetést, ők megterhelik a számlád a befizetni kívánt összeggel)

Az ingyenes vásárlás meg csalóka, mert csak akkor ingyenes, ha az alábbi 3 egy pénznemben van:
- skrill számla
- skrill bankkártya
- vásárlás pénzneme

Lehet a számla és a kártya euró/euró vagy dollár/dollár, de ha te forintban vásárolsz, akkor lesz váltás.
Ha forint a skrill és forint a vásárlás, az lenne logikus, hogy a kártya is forint elszámolású legyen, de ez meg nem lehetséges.
így forint alapú skrill és forint költés esetében az a legolcsóbb, ha nagyobb összegeket egyszerre utalsz haza forint számlára, ahonnan tényleg ingyen felveheted vagy ingyen vásárolhatsz vele... (persze kérdés, hogy mennyire szúr ez szemet "valakinek")

Ha a skrilltől kiutalsz magyar bankszámlára, akkor összeghatártól függetlenül fizetsz költséget (2,95 eurót), míg ha váltás van, akkor a teljes összegre fizetsz konverziós költséget.
(ha a skrill számolja, akkor ez 3,99%, a master card a tapasztalatok szerint nagyon jó árfolyamon vált, a különböző bankok meg ahogy kedvük tartja.  :)  )

Knapp minden tiszteletem a tiéd!
De a napokban vásároltam kártyával nekem $ a számlám és a kártyám is.
Meg jelent a skrill számlámon a levonás 235,43ft-ba váltotta.
Ez a vásárlás kedden volt, nem tapasztaltam korábban sem konvergenciós költséget kártyás vásárlásnál sem készpénz felvételnél.

Idézetet írta: Mehecske Dátum augusztus 02, 2014, 12:44:54
Sziasztok! Következő a problémám: OTP-ről beutaltam skrill-re, onnan rögtön tovább a bet-re, de mint utólag kiderült az OTP-től a skrill-emre egy fillér nem ment át (de megjelent az összeg!), így gyakorlatilag mínuszba kerültem náluk. Mindig bankkártyás fizetéssel csináltam, most először átutalással, valószínűleg ez lehetett a probléma. Kaptam tőlük egy levelet: "Unfortunately, we have to inform you that according to our bank the above mentioned deposits were cancelled by you or your bank and this is why we never received the money.

Stopping the aforesaid bank transfer led to losses on our end, which left your Skrill account on negative balance. Therefore, we would
also strongly encourage you to deposit the amount of HUF 16198.31 to your Skrill account by 22/08/2014. In order for you to deposit money to
your account with us, please refer to the "upload funds" section of your Skrill account.

In case that you do not deposit the requested amount within the above specified deadline, we will be forced to take the case further and
initiate a legal procedure against you."
Ha ne adj isten nem tudnám 22-éig törleszteni, akkor mire számíthatok a számlabezáráson kívül?

Üdv, a tisztánlátás végett:

Otp számlánal- elvégzed az aznonnali utalást a skrill weboldalán keresztül- 1 az utalás költségére nincs elég fedezet a számlám, így nem indul el az utalás. 2- banki nyitvatartási időn kívül este 7-8 után elvégzed a skrill weboldalán keresztül az utalást, majd otp netbankban lekérdezések menüpont tranzakciók ellenőrzése, jóváhagyása, aláírása almenüben látható a VÁRAKOZÓ utalás, amit az elöbb elvégeztél, majd részletek menüpont melletti nyílra kattintva a felugró menüben visszavonás gombra kattintasz. A skrill számládon tehát már sikeresen jóváírták a pénzt, a netbankban pedig visszavontad az utalást, ami így nem fog elindulni. Ez a befizetési opció  csak olyan országból elérhető , ahol jelen van a Raiffeisen bank, ugyanis a Skrill ott vezeti a számláját. Más netpénztárcáknál is láható ilyen befizetési mód, pl neteller, de itt azt takarja az instant szó, hogy ha a bankszámládról az összeg levonásra került, akkor írják jóvá azonnal a számládon.

Következmények: 5-6 munkanap múlva a Skrill érzékeli, hogy nem jött meg az ellenérték. Ekkor megkapod a fent említett email-t, hogy a számládat zárolták, csak befizetni tudsz, ( esetleg fogadni?) egyenlítsd ki a tartozást. Ezután 3 hónapig semmi. Majd kapsz postán egy levelet Angliából egy követeléskezelőtől, hogy fizesd ki a tartozást némi plusz költséggel. Ezután ezt a levelet újra meg újra megkapod, majd néhány héttel később egy MAGYAR követeléskezelőtől kapod ugyanezt, itt a "kamat" már jóval nagyobb lesz. Ilyenkor az ügy olyan és úgy folytatódik mint egy bedőlt hitel.......

Idézetet írta: kozserwithKK Dátum augusztus 10, 2014, 22:53:00
Üdv, a tisztánlátás végett:

Otp számlánal- elvégzed az aznonnali utalást a skrill weboldalán keresztül- 1 az utalás költségére nincs elég fedezet a számlám, így nem indul el az utalás. 2- banki nyitvatartási időn kívül este 7-8 után elvégzed a skrill weboldalán keresztül az utalást, majd otp netbankban lekérdezések menüpont tranzakciók ellenőrzése, jóváhagyása, aláírása almenüben látható a VÁRAKOZÓ utalás, amit az elöbb elvégeztél, majd részletek menüpont melletti nyílra kattintva a felugró menüben visszavonás gombra kattintasz. A skrill számládon tehát már sikeresen jóváírták a pénzt, a netbankban pedig visszavontad az utalást, ami így nem fog elindulni. Ez a befizetési opció  csak olyan országból elérhető , ahol jelen van a Raiffeisen bank, ugyanis a Skrill ott vezeti a számláját. Más netpénztárcáknál is láható ilyen befizetési mód, pl neteller, de itt azt takarja az instant szó, hogy ha a bankszámládról az összeg levonásra került, akkor írják jóvá azonnal a számládon.

Következmények: 5-6 munkanap múlva a Skrill érzékeli, hogy nem jött meg az ellenérték. Ekkor megkapod a fent említett email-t, hogy a számládat zárolták, csak befizetni tudsz, ( esetleg fogadni?) egyenlítsd ki a tartozást. Ezután 3 hónapig semmi. Majd kapsz postán egy levelet Angliából egy követeléskezelőtől, hogy fizesd ki a tartozást némi plusz költséggel. Ezután ezt a levelet újra meg újra megkapod, majd néhány héttel később egy MAGYAR követeléskezelőtől kapod ugyanezt, itt a "kamat" már jóval nagyobb lesz. Ilyenkor az ügy olyan és úgy folytatódik mint egy bedőlt hitel.......

Idézetet írta: kozserwithKK Dátum augusztus 10, 2014, 22:53:57


és te most erre büszke vagy, az ilyen fasszopók miatt kezelik úgy a magyarokat, hogy cigány csaló banda...


Idézetet írta: gomes66 Dátum augusztus 10, 2014, 23:22:40
és te most erre büszke vagy, az ilyen fasszopók miatt kezelik úgy a magyarokat, hogy cigány csaló banda...



Csak ki ne derüljön még a végén, hogy az ilyen ügyeskedések nélkül is pont ugyanaz lenne a vélemény rólunk mindenhol...

Idézetet írta: gomes66 Dátum augusztus 10, 2014, 23:22:40
és te most erre büszke vagy, az ilyen fasszopók miatt kezelik úgy a magyarokat, hogy cigány csaló banda...

Szerintem jó egy konkrét példán látni, amely mutatja, hogy nem érdemes ezzel trükközni.


Idézetet írta: bendehal Dátum augusztus 08, 2014, 21:51:12
Knapp minden tiszteletem a tiéd!
De a napokban vásároltam kártyával nekem $ a számlám és a kártyám is.
Meg jelent a skrill számlámon a levonás 235,43ft-ba váltotta.
Ez a vásárlás kedden volt, nem tapasztaltam korábban sem konvergenciós költséget kártyás vásárlásnál sem készpénz felvételnél.

Oké, nálam forint a skrill számla és euró alapú a kártya, így a vásárlások is pénzbe kerülnek.
Mostanában nem használom erre a kártyát, de 3-5% között volt a "túlfizetés" mindig.
Nálad csak egy váltás volt, azt meg a mastercard végezhette a saját árfolyamán, amiről írtam is, hogy kedvező. De tényleg ingyen van lényegében.

https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/

Jellemzően a kártyahasználatnál nem ugyanaznap történik meg az elszámolás, mint amikor ténylegesen használtuk a kártyát így nem is nagyon lehetne észrevenni, ha van is minimális költsége a váltásnak.
Például kedden-szerdán bő egy nap alatt volt 233 alatt és 237 felett is az árfolyam.

A linkelt árfolyamok szerint kedden 232,8 ft volt egy dollár, szerdán meg 235,5 ft.
Szerintem még mázlid is volt a mostani elszámolásnál.  :)


Idézetet írta: junglefever Dátum augusztus 10, 2014, 23:47:28


Csak ki ne derüljön még a végén, hogy az ilyen ügyeskedések nélkül is pont ugyanaz lenne a vélemény rólunk mindenhol...

Miért, mi a vélemény rólunk?  :)

Számomra pont az látszik a különböző fogadóirodák bónuszajánlatainál, hogy irodánként is eltérően ítélnek meg minket.
Nyilván van, ahol tapasztalatok alapján, máshol az egyszerűség kedvéért lettünk "besorolva".

Az ellen nem tehetsz, ha általánosítanak és úgy ítélnek meg téged, mindössze annyit tehetsz, hogy te nem általánosítasz.

Idézetet írta: Knapp Dátum augusztus 11, 2014, 00:20:49
Miért, mi a vélemény rólunk?  :)

Számomra pont az látszik a különböző fogadóirodák bónuszajánlatainál, hogy irodánként is eltérően ítélnek meg minket.
Nyilván van, ahol tapasztalatok alapján, máshol az egyszerűség kedvéért lettünk "besorolva".

Az ellen nem tehetsz, ha általánosítanak és úgy ítélnek meg téged, mindössze annyit tehetsz, hogy te nem általánosítasz.

akkor lopjunk, mert úgyis mindegy?

#1648 augusztus 11, 2014, 09:40:00, benson
Idézetet írta: gomes66 Dátum augusztus 11, 2014, 01:00:30
akkor lopjunk, mert úgyis mindegy?

Nem, de Knapp sem ezt mondta.

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy OTP számláról skrillre való utalásnak mennyi a költsége? Lehet valahol már volt róla szó, de nem találtam. Előre is köszönöm a választ.