2016-os kerékpáros szezon

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum május 04, 2016, 15:31:31
az első héten nem érdemes Nibalira fogadni, mert ő nagy valószínűséggel a harmadik héten lesz csúcsformában
1etértünk
:beerchug:

Amúgy csak egy érdekes adat, mert úgy emlékeztem, hogy Cancellara sosem nyert szakaszt a Giron és ez így is van. Utolsó éve szerintem szeretne egy rózsaszín trikóval és egy szakaszgyőzelemmel elbúcsúzni az olasz körtől. Imádja az olasz versenyeket (lásd Tirreno vagy Milano-Sanremo), de érdekes módon a Giron sosem ment neki (eddig kétszer indult csak). Utána a Tourra is fog menni, szóval biztosan nem fog végigmenni a versenyen véleményem szerint. Csapatát is ahogyan elnéztem úgy állították össze, hogy első 4-5 szakaszon kitartson a sík szakaszokon és védeni tudja a trikót. Tudom Hollandiában kezd a verseny, és Dumoulin is holland, de ez most az én szemszögemből túl sokat nem oszt, nem szoroz. Emlékezhetünk 2 éve Cavendish bukására az anyja háza előtt a Touron. Nem mindig jó ómen a hazai pálya. Kis apróval ezek fényében én biztosan megfogadom Spartacus győzelmét az első etapra. 2.20 környékén adják rá, ami nem is annyira rossz.

Még egy ami nekem első látásra jónak tűnik:
összetettben Nibali vs Landa @1.83
Szerintem nem fogja verni Nibalit Landa, hacsak el nem éhezik, el nem esik Nibali valamelyik hegyen vagy hasonló hülyeség nem történik vele. Persze sok érték kerékpár esetében egy 1.83-as oddsszban nincs összetettre az tény:-) Túl sok a bizonytalansági tényező.

Közben egy kicsit más téma, mivel kikerült az Osztrák körverseny útvonala. A verseny pár etapja közel lesz a magyar határhoz, így nyugodtan át lehet ruccanni egy kirándulásra július első hetében. Mielőtt azt gondolnánk, hogy a Tour de France árnyékában nincsenek klasszisok ezen a versenyen, akkor bizony tévedünk. Idén egyelőre csak egy komolyabb név van a kezdetleges rajtlistán, ő pedig nem más, mint Miguel Ángel Lopez. Ő a jövő nagy tehetsége és nem árt tőle autogrammot kérni, mert ő lehet a következő Nairo Quintana. Tavaly top10-be volt a svájci körön, idén pedig a Vuelta lesz majd a fő versenye. Számos szakaszgyőzelemmel rendelkezik kisebb versenyekről, de még mindig csak 22 éves.
Rajta kívül számolok még nagy nevekkel, hiszen az elmúlt években olyan versenyzők vettek részt a versenyen, mint Dani Moreno, Fabio Aru, Gerald Ciolek, Bob Jungels, Dan Martin vagy épp Ivan Basso.

Szerintem meg Landa jó lesz. Nem szabad lebecsülni. Ha meg nem is nyeri (de benne van bőven), akkor is végig lesz rá esélye.

Holnaptól indul a menet.

Remélem más sem fogadott Cancellara első helyére a szakaszon, én vártam a mai napig, szerencsére még utánanéztem még egyszer, mert gyanússá vált, miért emelkedett az oddsa 2.20-ról 4.00-re. Fabian megsérült tegnap, nem érzi túl jól magát. Valahol azt is olvastam, hogy már inkább a 40 km-es kronóra készül.
1.90-ért még így is aki gondolja megfogadhatja a dobogós helyezését, de csak óvatosan.

Landa jó lehet, sőt én dobogóra várom, de mindig szkeptikus vagyok azokkal, akik először mennek kapitányként egy háromhetesen. Az eléggé nagy teher. Persze örülnék ha nyerne, mert kell a spanyol kerékpársportnak is az utánpótlás.

#36 május 05, 2016, 14:36:00, firgabácsi
Én bepróbáltam ezeket a Giro-ra:

Legjobb fiatal versenyző Formolo @2.25 betfair 4/10
Tavaly is jól ment, második lett csak Aru előzte meg, most meg maga Uran mondja róla, hogy a verseny felfedezettje lesz idén. Ami miatt bukhat az pont Uran, vagyis hogy őt kell majd húznia Formolónak és Uran aligha lesz jó idén, e miatt hátrányt szedhet össze Formolo is mert hátra kell vele maradjon majd. Én azt sem tartom elképzelhetetlennek hogy Uran egy idő után olyan hátrányt szed össze hogy már hagyják menni a többieket pl. szakaszgyőzelemért meg egyébként is. Ez esetben nagyon esélyes lenne a fehér trikóra Formolo.

Szakaszt nyer Majka @3.25 bet365 3/10
Mondják hogy nem is olyan erős, nem mutatott eddig jó formát, összetettben sehol nem lesz stb. Ez valószínű mind igaz is, de ez az ember volt úgy, hogy elvert mindenkit hegyeken a Touron, most meg ez a fő versenye ebben a szezonban, egy szakaszgyőzelem kinéz neki azért, azt mondom egyik hegyen majd meglódul és egyedül végig fog menni, ehhez nagyon ért. Egyébként nem értem miért ilyen jó odds, valószínűleg azért mert a bukik tudják hogy tényleg annyira pocsék formában van:-) Reméljük nem ez a helyzet. Magában bízik eléggé nyilatkozatai alapján, de hát Uran is jókat mond magáról mégsem lesz lehet 10-ben sem szerintem:-)

Legjobb csapat Movistar @3.00 bet365 3/10
Erről vannak elemzések, én is azt gondolom mint páran, hogy jobb erőkből állnak mint a legnagyobb favoritnak tartott Astana. Kicsit lutri amúgy ez mert nem tudni melyik csapatból ki "hal meg" majd a verseny során, na meg hogy mennyire:-)

Szakaszt nyer Viviani @2.25 bet365 3/10
Olasz és jó formában van, ennyi kb. az indokom:-) Olaszoknak egy szakaszgyőzelem a Girón nagy fegyvertény, ő is szét fog szakadni hogy összejöjjön, nemrég verte Kittelt is valamerre sprintben, már nem emlékszem hol:-) Szóval nem esélytelen.

Szakaszt nyer Mareczko @3.25 bet365 2/10
Ő meg egy feltörekvő tehetséges sprinter. Jó az odds + jó mestere volt ezért megpróbálom, bár asszem pont Greipel mondta róla hogy "a Giro az más" értsd nyerhetett szakaszt tingli-tangli versenyeken, de itt nem fog. Meglátjuk.

Romolo az inkább Formolo.  :ok:
Mareczkóról meg annyit, hogy Kittellel ellentétben neki nem kell sor, mint a németnek. Ő egyedül is meg tudja oldani plusz a dombosabb etapokon is lehet esélye.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 05, 2016, 13:52:44
Remélem más sem fogadott Cancellara első helyére a szakaszon, én vártam a mai napig, szerencsére még utánanéztem még egyszer, mert gyanússá vált, miért emelkedett az oddsa 2.20-ról 4.00-re. Fabian megsérült tegnap, nem érzi túl jól magát. Valahol azt is olvastam, hogy már inkább a 40 km-es kronóra készül.
1.90-ért még így is aki gondolja megfogadhatja a dobogós helyezését, de csak óvatosan.

Landa jó lehet, sőt én dobogóra várom, de mindig szkeptikus vagyok azokkal, akik először mennek kapitányként egy háromhetesen. Az eléggé nagy teher. Persze örülnék ha nyerne, mert kell a spanyol kerékpársportnak is az utánpótlás.

Most akartam pont beírni, hogy meglepő módon egyes helyeken már 4.50 Cancellara és nem értem miért. Most már értem. 38 fokos lázzal ébredt és gyomorproblémái is vannak ahogy olvasom, de ott lesz a rajtnál hacsak nem lesz 40 fokos láza akkora, ezt nyilatkozta a csapatorvosa. Akkor meg lehet tenni Dumoulint szakasznyertesnek vagy H2H-ben Cancellara ellen hacsak nem ködösít a svájci mert láttunk már ilyet. Amúgy Gazzetta dello sporton olvastam én is, hogy eleve a hosszú kronóra készül Cancellara.
Dumoulin van Emdent mondta legnagyobb ellenfélnek, persze Cancellarán kívül.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 05, 2016, 14:23:13
Romolo az inkább Formolo.  :ok:
Mareczkóról meg annyit, hogy Kittellel ellentétben neki nem kell sor, mint a németnek. Ő egyedül is meg tudja oldani plusz a dombosabb etapokon is lehet esélye.

igen igen:) szoktam ilyen hülyeségeket írni néha, főleg ha gyorsan írok sokat. javítva  :ok:

#40 május 06, 2016, 13:35:33, firgabácsi
Giro d'Italia 1. szakasz, Apeldoorn - Apeldoorn 9.8 km crono

győztes Dumoulin @2.00 betfair 3/10
Dumoulin a legesélyesebb szerintem, ráadásul "hazai pályán" megy ma nagy közönség előtt, nyilván mindent megtesz majd, hogy bizonyítson, persze ez fordított hatással is lehet rá, de remélem nem így lesz. A potenciális legnagyobb rivális Cancellara állítólag még ma is lázasan ébredt, a csapafőnök szerint mindenképpen hatással lesz a teljesítményére a dolog még ha jobban is van már, nagyon nehéznek látják hogy ilyen körülmények között rákerüljön a rózsaszín trikó. Estére azt is megtudjuk mennyire volt igaz ez a betegség vagy mennyire ködösítés:-)

Boaro vs Geniez  Geniez @1.72 betclick 5/10

A francia nagyon készült a Giróra, spec. edzésprogramot végzett külön ezért és utóbbi időben nagyon jól megy időfutamot. A top10-et tűzte ki célul a Girón, ehhez ma jól kell nyitnia, szerintem reális hogy megelőzze Boarót.

mai rajtsorrend:
http://media2.gazzetta.it/gazzetta/pdf/2016/Ordine_partenza_atleti.pdf

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 06, 2016, 13:32:06
Giro d'Italia 1. szakasz, Apeldoorn - Apeldoorn 9.8 km crono

győztes Dumoulin @2.00 betfair 3/10
Dumoulin a legesélyesebb szerintem, ráadásul "hazai pályán" megy ma nagy közönség előtt, nyilván mindent megtesz majd, hogy bizonyítson, persze ez fordított hatással is lehet rá, de remélem nem így lesz. A potenciális legnagyobb rivális Cancellara állítólag még ma is lázasan ébredt, a csapafőnök szerint mindenképpen hatással lesz a teljesítményére a dolog még ha jobban is van már, nagyon nehéznek látják hogy ilyen körülmények között rákerüljön a rózsaszín trikó. Estére azt is megtudjuk mennyire volt igaz ez a betegség vagy mennyire ködösítés:-)

Boaro vs Geniez  Geniez @1.72 betclick 5/10

A francia nagyon készült a Giróra, spec. edzésprogramot végzett külön ezért és utóbbi időben nagyon jól megy időfutamot. A top10-et tűzte ki célul a Girón, ehhez ma jól kell nyitnia, szerintem reális hogy megelőzze Boarót.

mai rajtsorrend:
http://media2.gazzetta.it/gazzetta/pdf/2016/Ordine_partenza_atleti.pdf

győztes Dumoulin @2.00 betfair 3/10

Boaro vs Geniez  Geniez @1.72 betclick 5/10


Dumoulinnel szerencsém is volt kissé, sőt, dupla szerencsém. Egyetlen századdal verte meg a szlovén Roglicot + Cancellara tényleg betegen versenyzett így ő nem tudott labdába rúgni. A szlovén amúgy én nem tudom milyen odds lehetett, de szerintem 100x fölötti volt:-)
Geniez kapott 3 mp-et Boarótól így az a tipp bukott sajnos.


Giro d'Italia 2. szakasz, Arnhem - Nijmegen 190 km

Teljesen sík szakasz lesz a holnapi és mivel ezen a Girón nem sok szakasz van ami a sprintereknek áll így nagy tülekedés várható. Kittel a szuperfavorit, a vonata is erős meg ő maga is, ma bejött ötödiknek a cronón, mindössze 11 mp-et kapott Dumoulintől. Nyilvánvaló hogy megpróbálja átvenni a rózsaszín trikót a hegyek előtt, hogy legalább egy-két napig rajta legyen. Mivel van jóváírás az első három helyezettnek minden szakaszon ( 10, 6 és 4 mp ), ha úgy számol hogy dobogón lesz holnap és holnapután is akkor nem esélytelen a dolog.
Az odds rá ennek megfelelően nem éppen jó, én azért megpróbáltam.
Mivel Kittel túl kézenfekvőnek tűnik és lehet e miatt simán el is megy majd, bepróbálkoztam egy meglepi szerűséggel is. Mareczko egy feltörekvő fiatal tehetség, nincs olyan vonata mint Kittelnek, főleg meg tapasztalata, helyezkedési problémái lehetnek, de jó formában van és a jövő embere. Ja, és pokoli erős fizikálisan, illik hozzá a holnapi etap befutója. Hátha eléri a dobogót, jó az odds rá, főleg ezért próbálom meg.

szakaszgyőztes Kittel @1.90 betclic 3/10

1-3. hely Mareczko @4.50 betclic 1/10

#43 május 07, 2016, 00:37:59, Pozzato
Kíváncsi leszek Roglicra, mert idén voltak már meglepő eredményei. Lehet idén még villant párszor kisebb versenyeken.
Szétnéztem az oddsok között, mivel első sprintbefutó lesz, lehet nem nagyon kell erőltetni a tippelést. Ilyenkor bármi megtörténhet. Ideges a mezőny, plusz a vonatok is ilyenkor még a szokásosnál is jobban mozgolódnak.
Szerintem Kittelt rohadtul nem érdekli a rózsaszín trikó. Ő a szakaszgyőzelemért jött, meg hogy melegítsen a Tourra. Le fog nyomni 6-7 etapot és aztán utazik is haza. 1.90-ért spirntbefutónál pláne nem éri meg fogadni, főleg olyan mezőnyben, ahol ott van Greipel, Modolo vagy épp Viviani. Az már csak hab a tortán, hogy közel sincs olyan erős vonata a németnek, mint az idei versenyein, amikor szakaszokat nyert. Reálisan nézve olyan 2.50 körüli odds kéne rá. Azért egy Jungels-Trentin-Sabatini sor nem egy életbiztosítás. Pláne Trentin, aki ha úgy gondolja, akkor végigtolja magában a hajrát.  ;D
Mareczkós tipp jó lehet, de a kicsi olasznak főleg a helyezkedés az erőssége és az onnan való gyorsítása. Kiváló helyzetfelismerése van és az esetek többségében jó bringásra rakja a kereket. Fizikálisan én nem mondanám erősnek (169 centi meg 68 kiló), láttam anno tavaly talán a Taihu vagy a Hainani körön, hogy azért el lehet őt nyomni egy hajrában egy nagyobb sprinternek. Márpedig Kittel, Greipel vagy épp Demare sem egy kisgyerek.

Lövök egy megérzést azért a második a szakaszra:
Moreno Hofland dobogó (4.00-5.00) vagy győzelem (21.00)
Megfigyeltem, ha egy csapat tagjainak nagyobb része jól megy egy olyan számban, ami amúgy nem az erőssége (LottoNL esetében az időfutam), akkor a gárda versenyzői csúcsforma közelében vannak. Hofland ugye 24. lett a kronón, Roglic 2. Kezier is top20, míg Kruijswijk 22. Ugye a hollandoknál van a verseny, Hoflandnak ez hazai pálya. Felvezetőembere nem sok van (Keizer maximum), viszont tavaly is az első etapon második lett nagy meglepetésre. Idén is volt egy-két jobb szakasza, de nem kápráztatott el minket. Hoflanddal az a probléma, hogy nagyon hangulatember. Ha összeáll a verseny neki, kedvezőek a feltételek, akkor simán oda tud érni a dobogóra, de ha valami is minimálisan eltér, akkor szarik az egész hajrába és beér 70. hely körül. Persze első sprintszakasz, ilyenkor óvatosan kell tippelni (felesleges is erőltetni), én is csak a kíváncsiság végett írom be a megérzésem.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 07, 2016, 00:14:52Lövök egy megérzést azért a második a szakaszra:
Moreno Hofland dobogó (4.00-5.00) vagy győzelem (21.00)

Elég motiváltnak tűnik Hofland ahogy olvasgatom. Szerinted az alábbi H2H-ben van ráció?
Moreno Hofland vs Arnaud Demare Hofland @1.85